Teraz jest czwartek, 20 września 2018, 16:41

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 Zakonczenie szkoly- jak filmowac. 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Zakonczenie szkoly- jak filmowac.
hej!
przypadlo mi filmowanie zakonczenia szkoly konkretnie gimnazjum 3 klasa. macie jakies pomysly jak mozna to ciekawie zrealizowac, w jakiej formie wykonac czolwke itp. bedzie polonez i rozdanie swiadectw.

aha jak sobie poradzic na tym polonezie z jedna kamerka aby to ciekawie wykonac?;) tzn.dzwiek i obraz ;)
wszelki propozycje mile widziane

niedziela, 3 czerwca 2007, 18:51
Bywalec
Bywalec

aha jak sobie poradzic na tym polonezie z jedna kamerka aby to ciekawie wykonac? tzn.dzwiek i obraz

Krecilem kiedys studniowke pewnej klasie i poradzilem sobie z jedna kamerka.
Co jakis czas zmienialem pozycje, a pozniej zdobylem ta sama wersje poloneza, wycinalem momenty w ktorych przechodzilem z kamera z pozycji na pozycje, a wszystkie kroki ustawilem pod muzyke. Jest z tym troche babrania, no i polonez bedzie krotszy, ale ogolnie wyglada ok no i ktos moze sie pomylic, ze jest to krecone na 2 kamery. ;)

Co do pomyslow, to najlepiej krec ludzi, to jak sie wyglupiaja, oswoj ich z kamera, a pozniej mozesz zrobic z tego jakis teledysk.
Ogolnie trzeba miec duzo materialu zeby bylo z czego wybierac, a najlepiej w ogole nie wylaczac kamery. ;)
Jesli beda rozdawane jakies nagrody, to stan sobie tak zebys mniejwiecej widzial rozdajacego i tych, ktorzy sie po nie wybieraja, zeby nie latac z kamera z prawej do lewej. Ograniczaj uzycie zblizen, a jesli juz, to tak zeby w zmontowanym materiale nie bylo np. zblizenia na osobe i zaraz pozniej oddalenia. mozesz obciac wtedy ujecie tak, zeby zaczynalo sie jak juz jest zblizone.
Dzwiek na tego typu akademiach bywa fatalny, bo ludzie zaczynaja klaskac, halasuja i pozniej nic nie slychac, wiec najlepiej jakbys mial dostep do jakiegos rejestratora i nagral dzwiek ze wzmacniacza (jesli bedziecie mieli mikrofony). Wtedy taki dzwiek z rejestratora naklada sie na dzwiek z kamery.

Napewno beda jakies przemowienia, dyrcio bedzie zyczyl udanych wakacji itd. itp., a to zazwyczaj nudzi, wiec na filmie ja bym takich rzeczy nie dawal, bo moga zostac poprostu przewiniete. No chyba, ze przemowienie bedzie wyjatkowo ciekawe. :D

No i zycze powodzenia, jak skonczysz, to pochwal sie wynikiem pracy. ;)

niedziela, 3 czerwca 2007, 19:21
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

...no cóż... przykro mi to stwierdzić ale wiele z tego co podpowiada kolega KIPERO potwaktowałbym wspak"

"najlepiej krec ludzi, to jak sie wyglupiaja"
- he, kręć ludzi... nie przesadzaj z tym jak się wygłupiają... to jest zakończenie szkoły a nie balanga na mieście...

"Ograniczaj uzycie zblizen"
- rób dużo zbliżeń! Unikaj najazdów i odjazdów następujących po sobie... zbliżenia są esencją...

"mozesz obciac wtedy ujecie tak, zeby zaczynalo sie jak juz jest zblizone"
- zdecydowanie naturalniej, zgodnie ze specyfiką ludzkiego postrzegania świata jest wykonywanie (jeśli już to jest konieczne) ujęcia kończącego się zbliżeniem - nie odwrotnie... oczywiście bez przesady - urozmaicanie działa zawsze na plus...

"Wtedy taki dzwiek z rejestratora naklada sie na dzwiek z kamery"
- życzę powodzenia... kolega FAHMAN pyta jak stworzyć wrażenie pracy wielokamerowej jedną kamerą a Ty chcesz żeby składał ścieżki audio z niemal identycznym dźwiękiem... to jest dość wymagające...

"dyrcio bedzie zyczyl udanych wakacji itd. itp., a to zazwyczaj nudzi, wiec na filmie ja bym takich rzeczy nie dawal"
- zaraz, zaraz, to z czego w końcu miał być ten film?
Może i "dyrcio będzie nudził" ale to nie jest problem filmującego... Wszystko z rozsądkiem...

Pozdrawiam i życzę powodzenia!

niedziela, 3 czerwca 2007, 20:12
Bywalec
Bywalec

- he, kręć ludzi... nie przesadzaj z tym jak się wygłupiają... to jest zakończenie szkoły a nie balanga na mieście...

Sam jestem w wieku licealnym, robilem filmy dla szkoly i wieksza uwage uczniow przykluwa zawsze jak widza swoich rowiesnikow, ktorzy robia cos tam zabawnego. Jest to pewnie o wiele ciekawsze niz grupa mlodzierzy siedzaca w rzedzie. Tak mi sie wydaje.

romanek11 napisał(a):
"Ograniczaj uzycie zblizen"
- rób dużo zbliżeń! Unikaj najazdów i odjazdów następujących po sobie... zbliżenia są esencją...

chodzilo mi wlasnie o najazdy i odjazdy nastepujace po sobie.

romanek11 napisał(a):
- zdecydowanie naturalniej, zgodnie ze specyfiką ludzkiego postrzegania świata jest wykonywanie (jeśli już to jest konieczne) ujęcia kończącego się zbliżeniem - nie odwrotnie... oczywiście bez przesady - urozmaicanie działa zawsze na plus...

to juz zalezy od tego jaki efekt chcesz uzyskac, ale zgadzam sie, ze jesli chodiz o zakonczenie roku, to lepsze beda najazdy na uczniow wychodzacych po swiadectwa

romanek11 napisał(a):
- życzę powodzenia... kolega FAHMAN pyta jak stworzyć wrażenie pracy wielokamerowej jedną kamerą a Ty chcesz żeby składał ścieżki audio z niemal identycznym dźwiękiem... to jest dość wymagające...

Po pierwsze nie sa to sciezki audio z identycznym dzwiekiem, bo kamera lapie wszystko, a na rejestratorze bylo by tylko to, co wychodzi z glosnikow na sali.
Pozatym to, co napisales dotyczy dwoch innych rzeczy. dzwiek jako dzwiek z akademi, przemowien itp dobrze by bylo miec zarejestrowane na rejestratorze, a co do poloneza, to wtedy wylaczyc dzwiek z kamery, rejestratora i zostawic sama muzye, co najwyzej mozna dac efekt na muzyke zeby nie byla taka surowa i do tego dac jakies szumy, ale zeby wyszlo to realnie, to trzeba duzo roboty.
a poskladanie tanczacych pod muzyke, nie jest az tak trudne.

Roznica zdan w niektorych kwestiach wynika pewnie z tego, ze ja bym to zrobil inaczej, a romanek11 tez. To naturalne. :)
Filmow z akademi zakonczenia moglo by byc tyle, ile filmujacych/montujacych i kazdy mial by inny charakter i zwracal uwage na inne rzeczy.
Kazdy robi po swojemu. ;)

niedziela, 3 czerwca 2007, 20:31
Nowy
Nowy

pisze troche pozno al nie ma kiedy niestety... jednak mam jeszcze pare pytan w stosunku do adobe premiere pro 2.0 nie bede zakladal nowego tematu tylko zapytam tutaj.
ogolno obsluge mam powiedzmy opanowana tylko jest jeszcze kwestia nagrania na plyte dvd tzn chce wyeksportowac filmik do pliku mpg a potem przez umf5 nagrac na dvd-video.
problem polega na tym ze nie wiem jak to wszystko w adobe poustawiac duzo tych opcji w porownaniu do ums8pro. jaki bitrate wybrac cbr czy vbr? co z dzwiekiem ile kbit mam ustawic 224 czy wiecej? nie wiem co to znaczy vbr 2 pass to chyba cos z dwuprzebiegowym ale czy ktos moze wyjasnic na czym to polega? i ktora opcja jest odpowiedzialna za usuniecie przeplotu ? chodzi mi tu abym wiedzial czego nie nalezy wlaczac :).

[ Dodano: Wto Cze 05, 2007 6:19 pm ]
aha i jeszcze jedno bardzo wazne ;)
czy mozecie mi podpowiedziec jak mozna poprawic troche przeplony material w adobe premiere pro 2.0 ja uzylem sobie filtra fast color corector i ustawilem nowy balans bieli troche sie obraz poprawil jesli chodzi o kontrast ale twarze nadal troche przepalone ;( czego mozna do tego uzyc? nie jest to jakis niwaidomo jak wazny material ale chcialbym go poprawic ;)

wtorek, 5 czerwca 2007, 17:01
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ]