Teraz jest środa, 19 grudnia 2018, 17:54

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
 Działać legalnie czy nielegalnie?? 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Działać legalnie czy nielegalnie??
Halo!
Chciałbym poruszyć bardzo ciężki temat. Nie chciałbym być źle zrozumiany.
Jestem tu nowy :oops: . Właśnie zamierzam rozpocząć działanie na własną rękę i zająć się wideofilmowaniem :lol: . Nie chcę od razu porywać się na całość i zakładać firmę, tylko działać po cichu (no legal). Nie wiem czy dobrze myślę, ale chyba na początku rzucanie się na głęboką wodę nie jest wskazane. Innym rozwiązaniem, nie wiem czy słusznym, może dogadać się z kimś (panem X) kto prowadzi taką działalność i gdy będę szedł filmować spisać z X umowę o dzieło, że niby w jego imieniu będę filmował. Ale czy to wygląda profesjonalnie :?:
Jak wy rozpoczynaliście swoje pierwsze próby jako filmowcy?
Czekam na Wasze opinie. Podejrzewam, że znajdzie się kilku życzliwych i wyskoczy z jakąś krytyką. Ale zależy mi na rzetelnych odpowiedziach i proszę o opinie.

PS. Pomińmy sprawę czy umiem filmować, czy nie (gdyż takie odpowiedzi zapewne by się znalazły). W tej chwili to nie istotne.

Pozdrawiam

sobota, 9 czerwca 2007, 13:10
Moderator
Moderator

pierwszy 1 000 000 , 00 zł trzeba ukraść , aby kupić sprzęt , orginalne programy i założyć firmę oraz płacić podatki i czekać na klientów . wideo-filmowanie to chyba najbardzej zpiracona profesja :mrgreen:( zawsze się zastanawiam skąd oni mają tyle programów i to jakich drogich :evil: ) nie wspominając o prawach autorskich ( nawet zespołu który gra na weselu naśladując krzysztofa krawczyka :twisted: ) . jedna zasada czym mniej pytań , tym mniej złych odpowiedzi . ja na twoim miejscu nie przespałbym nocy tylko rozmyślał jak to poukładać , a nie pytał się zawodowców :mrgreen: takich jak ty chcesz być o radę . prawdziwy wideo-filmowiec zawodowiec nie ma czasu na takie pierdoły jak forum i dzielenie się swoimi tajemnicami montażu czy rozwiązaniami prawniczymi . wideo-filmowanie to świetne hobby i cholernie kosztowne , a co do psełdo zawodostwa to sam jestem ciekaw odpowiedzi w tym temacie :roll:

sobota, 9 czerwca 2007, 14:33
Bywalec
Bywalec

Chciałbym poruszyć bardzo ciężki temat.

To nie jest ciężki temat, tylko nie nadaje się na forum ;-)

sobota, 9 czerwca 2007, 18:18
Nowy
Nowy

pozdrawaim

sobota, 9 czerwca 2007, 18:42
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

kolode42 napisał(a):
Chciałbym poruszyć bardzo ciężki temat.

To nie jest ciężki temat, tylko nie nadaje się na forum ;-)

Dlaczego się nie nadaje?
To, że 90% filmujących to osoby dorabiające, i ukrywające swoje dochody z dodtkowej działalności ma być tematem TABU?

Jest wiele argumentów ZA legalnym filmowaniem:
- spisz spokojnie (nie obawiasz się, że Cię ktoś uprzejmie podpieprzy w US)
- filmowanie to nie tylko wesela, łatwiej o pozyskanie rożnych zleceń od firm na różnego rodzaju filmy promocyjne itp. (chyba nie wybierzesz się do prezesa firmy z ofertą nagrania filmu promocyjnego i powiesz, że zrobisz to najchętniej na umowe zlecenie - nie każdy to akceptuje)
- reklamujesz się gdzie chcesz i jak chcesz (a nie pseudo ulotki i wizytówki w serwisach internetowych ze skromnym opisem i nr tel. kom.)
- kupujesz sprzęt i soft wrzucasz w koszty.
- możesz się starać o dofinansowanie ze środków unijnych na refundacje przy zakupie sprzętu itp.
- zaczynasz działalność (swoją pierwszą) to ponosisz przez 2 lata tylko 1/3 kosztów ZUS.

Dużo można by jeszcze pisać.. za chwilę znajdzie się 10 tych co wolą być no legal...

Kris

sobota, 9 czerwca 2007, 20:11
Stały bywalec
Stały bywalec

Jako jeden, ale nie z tych dziesięciu, pragnę dorzucić jeszcze jeden argument za legalem - satysfakcja.
Moja firma, moja praca, moja kasa :D . A na początek wystarczy wspomniana umowa, niekoniecznie o dzieło z firmą X, wystarczy umowa cywilna ze zleceniodawcą na wykonanie konkretnej usługi. Oczywiście fiskusowi odpalasz należne :cry: .
Pozdro :)

niedziela, 10 czerwca 2007, 01:28
Stały bywalec
Stały bywalec

Początki są zawsze trudne, aby płacić podatki i ZUS trzeba mieć dochody, właściwie z Urzędem Skarbowym można by sobie poradzić płacąc od umów i mieć święty spokój. Legalne działanie zabija ZUS co miesiąc około 800,- kasy może wykończyć każdego zaczynającego działalność.

Żeby się rozkręcić, czyli mieć na tyle dużo zleceń aby to pokrywało to obciążenia z tytułu ZUS i US, trzeba jednak reklamy, strona WWW, ogłoszenia, itp czyli działać oficjalnie i tu kółko się zamyka. Masz kase działasz oficjalnie, nie masz to no legal, ale możesz się wtedy nie rozwinąć (brak reklamy lub wpadka).

niedziela, 10 czerwca 2007, 08:12
Stały bywalec
Stały bywalec

- możesz się starać o dofinansowanie ze środków unijnych na refundacje przy zakupie sprzętu itp.

witam
czy mógłbyś rozwinąć temat dofinansowania zakupu sprzętu ze środków unijnych, może masz informacje w jaki sposób i gdzie uzyskać takowe dotacje.
sam szukałem mozliwości dofinansowania zakupu sprzętu, ale nie znalazłem żadnych informacji na temat dotowania działalności foto-wideo
pozdrawiam
darek

niedziela, 10 czerwca 2007, 09:16
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

KaziuK napisał(a):

witam
czy mógłbyś rozwinąć temat dofinansowania zakupu sprzętu ze środków unijnych, może masz informacje w jaki sposób i gdzie uzyskać takowe dotacje.
sam szukałem mozliwości dofinansowania zakupu sprzętu, ale nie znalazłem żadnych informacji na temat dotowania działalności foto-wideo
pozdrawiam
darek

Wiem o takich srodkach dla tych co otwieraja firme. Wyglada to tak ze chodzisz na kurs, nastepnie pieszesz biznes plan, skladasz do akceptacji i jak masz dobry pomysl i wszystkie papiery sa OK to mozesz dostac 20tys (netto) refundacji. Problemem jednak jest to ze najpierw musisz kupic sprzet za swoja kase lub za kredyt z banku... W wiekszych miastach powinny byc specjalne Agencje, ktore organizuja tego typu szkolenia.

Kris

niedziela, 10 czerwca 2007, 10:08
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Jest też inna droga, wpadnij do swojego PUPu do pokoju dotacje i popytaj o dofinansowanie na rozpoczęcie działalności w wysokości 13tyś. Dobrze wypełniony wniosek z pomysłem na działalnośc, poręczyciel i dostajesz na konto 13 tyś do wydania zgodnie ztym co podałes we wniosku ze chcesz kupić w ramach rozpoczęcia. 2 lata obniżony ZUS, i przez rok nie możesz zawiesić działalności.
:D
pozdro

niedziela, 10 czerwca 2007, 15:26
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

est też inna droga, wpadnij do swojego PUPu do pokoju dotacje i popytaj o dofinansowanie na rozpoczęcie działalności w wysokości 13tyś.
Nie jest to przypadkiem skierowane tylko do absolwentów, którzy nigdy nie pracowali w ramach umowy o prace ?

niedziela, 10 czerwca 2007, 15:46
Nowy
Nowy

Dziękuję za wszelkie odpowiedzi.
Chciałbym nawiązać do odpowiedzi KaziuK, że większość to osoby dorabiające. Jak wówczas jest ze środkami unijnymi na rozkręcenie własnej działalności, no i ZUSem?
Dodam, że pracuję w firmie państwowej (zus i podatki są za mnie płacone), a to jest moja pierwsza własna działalność. Czy w tym przypadku ZUS również jest obniżony przez 2 lata?

pozdrawiam

niedziela, 10 czerwca 2007, 16:35
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Witam, ZUS jest mniejszy przez 2 lata w sytuacji, gdy jest to pierwsza dzialalnosc, lub przerwa miedzy nimi jest wieksza niz 5 lat.
Pozdrawiam

niedziela, 10 czerwca 2007, 17:37
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

[quote="-Damian-"][quote="Digital"]est też inna droga, wpadnij do swojego PUPu do pokoju dotacje i popytaj o dofinansowanie na rozpoczęcie działalności w wysokości 13tyś. [/quote]Nie jest to przypadkiem skierowane tylko do absolwentów, którzy nigdy nie pracowali w ramach umowy o prace ?[/quote]

Jest to propozycja dla osób wyłącznie bezrobotnych- zarejestrowanych, nie ma znaczenia ile masz lat, ile jestes bezrobotny itp. Jest to rodzaj aktywacji zawodowej. Kasę można dostać bardzo łatwo, trzeba opisać konkretne potrzeby, kilka wizyt w PUP i masz na koncie 13tyś. Napewno przez 2 lata masz niższy ZUS teraz chyba okoł 270 pln. Ale teraz minusy: nie możesz podjąć przez rok innego zatrudnienia, i przez rok nie możesz zawiesić działalności - bo wtedy oddajesz kasę.
dobre jest to, że po pół roku możesz zatrudnić osobę bezrobotną i dostajesz kolejne okoł 13tyś na doposażenie jej miejsca pracy.
Pozdro

niedziela, 10 czerwca 2007, 18:00
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Jest to propozycja dla osób wyłącznie bezrobotnych- zarejestrowanych, nie ma znaczenia ile masz lat, ile jestes bezrobotny itp. Jest to rodzaj aktywacji zawodowej. Kasę można dostać bardzo łatwo, trzeba opisać konkretne potrzeby, kilka wizyt w PUP i masz na koncie 13tyś
czyli mogę odejść z pracy (nie zostać zwolnionym), zarejstrować się jako bezrobotny i już mogę się ubiegać o dofinansowanie ?

niedziela, 10 czerwca 2007, 19:09
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona