Teraz jest piątek, 14 grudnia 2018, 23:53

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 Przesterowania na vx2100 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post Przesterowania na vx2100
Panowie!
Mam pytanie, czy ktoś ma problemy z przesterami na vx2100 na weselach, robie kolejne wesele i znowu niskie dają po uszach ( dosłownie raz było jakby sprzężenie się zrobiło z głośnikami), czasami tego nie ma czasami jest.
Czy to wina orkiestr, czy mikrofonu ( może się uszkodził, chociaż wątpię), czy tak ta kamera może ma. Wiem, że pierwsze co to manual, ale czasem i po przyciszeniu nagrywania jakby nadal były przestery, tylko ciszej nagrane.
Moje pytanie bardziej brzmi czy inni użytkownicy vx2100 też tak mają????????????????????????????? Nie bardzo pasuje mi odpowiedź: idź do serwisu.

Dzięki POzdro MEXX

środa, 27 czerwca 2007, 21:54
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Było 10000 razy: wbudowany w obudowę kamery (w zasadzie każdej kamery) mikrofon to... w każdym razie nie dobry mikrofon.

Rada:
inny mikrofon, zewnętrzny. Oczywiście kosztuje, ale zauważ że na obraz wydałeś +/- 10 000zł.

Dźwięk powinno traktować się z równą dbałością.

środa, 27 czerwca 2007, 23:48
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Niestety VX-y tak mają. Zależy też od kapeli jak ustawią swoje maszynki. Ja na sali zawsze mam podłaczony mikrofon zewnetrzny i żadnych przesterów.

czwartek, 28 czerwca 2007, 22:21
Nowy
Nowy

ja kręce wesela tez na vx2100 i dzwięk nagrywa super z wbudowanego mikrofonu nawet jak kapela daje nieźle po garach a mikrofon mam na "auto".

czwartek, 5 lipca 2007, 23:18
Stały bywalec
Stały bywalec

Prawdopodobnie mikrofon wbudowany nie wytrzymuje zbyt wysokiego ciśnienia akustycznego(za mały SPL).Rozwiazanie to zewnętrzny mikrofon pojemnościowy na jack-a(z własnym zasilaniem bateryjnym).Gdzieś czytałem,że z tym modelem kamery dobrze spisują się tanie mikrofony stereofoniczne Audio-Techniki ATR-25.
Podobno nie nadają się do kościoła,ale dobrze działają właśnie na przyjęciu weselnym.
Może koledzy używający tych kamer to potwierdzą.

piątek, 6 lipca 2007, 00:16
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

ATR25 maja dość mały sygnał dlatego dobrze sprawdzają sie przy dużych ciśnieniach akustycznych, jakie wytwarzają zestawy nagłośnieniowe (nawet do 130dB w odległości 1m od zestawu głośnikowego).

Ustawienie manualne w kamerze to trochę taka ściema, bo z tego co się orientuję to reguluje sie głośność już za przetwornikami audio A/C, więc jeżeli an wejście mikrofonowe podamy duży sygnał to powstanie przesterowanie na wejściu i nic z tym nie zrobisz. Jedynym ratunkiem jest zastosowanie tłumika sygnału (są to zazwyczaj dwa rezystory) między mikrofonem a wejściem mikrofonowym (przedwzmacniaczem mikrofonowym).

Dźwięk z wbudowanych mikrofonów w VX2100 osobiście oceniam jako przeciętny. Jak wspomniał kolega Fast128 - należy doceniać dźwięk i dbać o niego, w świadomości polskich wideofilmowców (i teraz mam przechlapane :D ) dopiero zaczyna sie pojawiać myślenie o lepszym dźwięku... :). Jest coraz większy wybór akcesoriów audio, ceny nie sa takie wysokie, jeżeli kupiłeś kamerę za 10.000zł to powinieneś włożyć te minimum 1000zł w audio :)

Zainteresuje sie RODE VIDEO MIC albo STEREO MIC.

piątek, 6 lipca 2007, 00:50
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ]