Teraz jest wtorek, 25 września 2018, 01:42

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
 Skad materiał 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post Skad materiał
Witam, może i głupie pytanie, ale czy taka łatwa odpowiedź. Skąd wziąć materiał promocyjny, by pokazać klientom, jeśli dopiero się zaczyna filmowanie imprez okolicznościowych?

piątek, 7 września 2007, 19:40
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

nagrac cos komus za free? - rodzina, znajomi.

piątek, 7 września 2007, 19:43
Bywalec
Bywalec

też o tym myślałem, a jakiś inny sposobik?

piątek, 7 września 2007, 19:56
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

czwartek, 13 września 2007, 08:45
Stały bywalec
Stały bywalec

sugerujesz kradzież cudzego??!!

Może nie kradzież, ale np. zakup takiego materiału. Tylko co powiedzą klienci jak się dowiedzą, że człowiek niema pojęcia...
Pchela napisał(a):
Skąd wziąć materiał promocyjny

czwartek, 13 września 2007, 09:04
Stały bywalec
Stały bywalec

Tak jak napisał kolega Kfilms, trzeba nagrywać materiały u rodziny, znajomych. Ja tak robię, a rodzina lub znajomi polecają dalej i "koło się kręci" :wink: Fakt, że robię to tylko hobbistycznie, ale ludziom się widocznie podoba (wiadomo, że człowiek cały czas by coś poprawiał), a zawsze jakieś "drobne" sumki wpadną do kieszeni :wink:
I tak zbiera się materiał. Można jeszcze porozmawiać np. ze znajomym kamerzystą (bądź nieznajomym) aby ewentualnie z nim trochę pofilmować, ale raczej firmy nie chcą aby Ktoś z drugą kamerą kręcił się po planie i wchodził w kadr.
Pozdrawiam.

czwartek, 13 września 2007, 10:11
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Lepiej nagraj coś swojego, zrób montaż i potem pokaż swoje dzieło. To co Ty kombinujesz to po prostu okłamywanie klienta, pokazujesz nie swoją pracę sugerując, że tak potrafisz zrobić. Jak masz zerowe doświadczenie to choćbyś 100 razy oglądał czyjś materiał nie zrobisz tak samo, a nawet podobnie.

8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O

czwartek, 13 września 2007, 10:14
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Skad materiał
Pchela napisał(a):
Witam, może i głupie pytanie, ale czy taka łatwa odpowiedź. Skąd wziąć materiał promocyjny, by pokazać klientom, jeśli dopiero się zaczyna filmowanie imprez okolicznościowych?

Powiem tak: Ogólnie współczuję Twoim klientom. Bo jesli masz zamiar pokazac czyjść materiał jako swój (pomijam juz oczywistą kradzież)i potem będzie to odbiegac od tego co widzieli to sobie możesz wyobrazić. A jesli to tego jeszcze trafisz na "szczególarzy" to masz problemy jak w banku.
Rozwiązanie: Powiedz klientom prawde, że to twoje pierwsze zlecenie (rozumiem, że pewnie chodzi o wesele, bo jeśli jakis film promocyjny dla jakiejś firmy to odradzam)i zrób i jakąś cenę promocyjną i jak wyjdzie cos ciekawego to bedziesz juz miał swój film na przyszłość na pokaz.

czwartek, 13 września 2007, 10:17
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Podłącz się do kogoś. Mnie tak się udało. Osoba, która działa na rynku już od kilkunastu lat po prostu namówiła kilka par, że jest możliwość nagrania ich uroczystości z udziałem dwóch kamer (bez zmiany ustalonej już wcześniej ceny). Materiał dostałem do zmontowania niby bez wiedzy pierwszych klientów ale zanim otrzymali film obejrzał go oczywiście kamerzysta który "firmował" go swoim nazwiskiem ;). Ponieważ nie było większych zastrzeżeń ;) film trafił do młodych. Pierwsze koty za płoty i już mogłem pokazywać ich film jako mój. Kolejni młodzi byli już informowani że to ja będę montował i pokazywany był pierwszy film jako efekt mojej pracy.

czwartek, 13 września 2007, 10:49
Moderator
Moderator

Tak naprawdę, nawet gdy filmuje się od dawna, nie chodzi już o początki, to i tak aby pokazać komuś materiał z czyjegoś chociażby ślubu w/g prawa musisz mieć na to wyraźną zgodę "bohaterów" tego filmu, więc jeśli takiego nie będziesz miał, to tak jak napisali przedmówcy pokazać należy prywatny przygotowany promocyjny materiał z dowolnej okoliczności. Mniejszym już kłamstwem wobec klienta będzie powiedzieć mu że: "nie mam w tej chwili żadnego materiału, bo film oddałem klientom", niż wykorzystywać cudzą produkcję.
Pozdrawiam gorąco

czwartek, 13 września 2007, 11:38
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Pchela_bracie w pewnym sensie audiowizualizacja jest nieodzowna musisz pokazac cos klientowi młodym _nie bedziesz im ble ble ble co to ja wam tam nie zrobię oni to musza widzieć Robisz tak >jaki kolwiek film z weselich np od babci kuzyna lub obcy najlepiej z innego miasta,lub o ile masz jakiegos znajomka V_filmowca _materiał musi byc podobny do tego co jestes sam wstanie zrobić zadnych obiecanek cacanek.pokazujesz im to że coś takiego lub podobnego mogą mieć i kropka_ to że to nie twoje dzieło mozesz przemilczec<choc to nie fair §> no chyba że cie przycisna do muru __kazdy może wziąść orginał Rembrandta stanąc pod murami Barbakanu i wciskać klientowi że może taki sam namalować lub podobny to nie jest przestepstwo no to do dzieła Pchela

czwartek, 13 września 2007, 13:50
Bywalec
Bywalec

hmmm... trochę mnie zdziwiły co niektóre wypowiedzi, że współczują moim klientom, że to kradzież itd. Ja tylko pytałem skąd wziąć materiał i kompletnie nie chce kraść komuś materiału, bo osoba kręcąca też się namęczyła. Ale dzięki też za inne odpowiedzi.

czwartek, 13 września 2007, 20:17
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ]