Teraz jest czwartek, 22 października 2020, 00:05

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 193 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 13  Następna strona
 Wesele - 1 czy 2 kamery 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Mam bardzo prosty sprzet do realizacji: 4 razy D8 AP i lekki kran filmowy.
Oczywiscie pozostałe standardowe urzadzenia zapisujace wypalajace czy tez oswietlenie i mikrofony.

To wszystko za 10 - 15 tys. A Wy koledzy : któren z was ma super kamerke do wideofilmowania za 20 tys np XL1 Canon???
I gdzie tu ekonomia? Pracujecie po 2 lata na jedna kamere. Moja kosztowała (dce trv 310)) 1500 zł uzywana. Filmuje za 1500 na 2 kamery
wiec po 2 weselach pakuje do kieszeni a wy??? Filmujecie za 900 i ZAPIERDALACIE 2 lata nasama kamereIleest takich kamer w ogłoszeniach. Wiecie dlaczego??? Bo nie zarabiaja na siebie.......
Pozdrawiam
To kilka słów na temat waszej zasranej ekonomi.......
bezsensu XL1??????? Na weselu za 900 zł :) Smiac mi sie chce z Was.
Kiedys tez myslałem jak Wy ale szybko sie z tego wyleczyłem i teraz zarabiam a nie dokładam.

niedziela, 13 lipca 2003, 20:15
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Biorę sobie do serca Twoje uwagi, ale nadal mam swoje zdanie na ten temat, być może dojrzę do Twojego poziomu rozumowania ekonomicznego, jak tylko klienci mnie oleją. A jak na razie nie poprzestałem na weselach i moim uporem antyekonomicznym doszedłem do zleceń od poważniejszych klientów.

poniedziałek, 14 lipca 2003, 00:03
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Mam bardzo prosty sprzet do realizacji: 4 razy D8 AP i lekki kran filmowy.
Oczywiscie pozostałe standardowe urzadzenia zapisujace wypalajace czy tez oswietlenie i mikrofony.
To wszystko za 10 - 15 tys.

Cie chyba popieprzylo :) za 10.tys zl to nie kupisz 4m lekkiego kranu filmowego - no chyab ze twoj to jest kuchenny lub lazienkowy. a komputerek to pewnie masz wypasiony za 2tys zl - a moze to wszystko kradzione kupiles?? ciekawe czy masz na to papiery i placisz podatki bo jak nie to sie toba zainteresuja odpowiednie sluzby :)
Uwazam ze masz kiepski sptrzet :) i w dodatku klepiesz wesela jak popadnie byle klientowi wcisnac duzo bajeru przed weselem a pozniej zykasz na bok.

Pozdrawiam

poniedziałek, 14 lipca 2003, 11:40
Nowy
Nowy

Coś mii sięwydaje G.P. że troche za bardzo zaczynasz denerwować wszystkich na forum przecież nie każdy jedno kamerowiec to partacz pierwszej wody ukrywający swoje braki zgrabnymi animacjami okolicznościowymi . śledząc dyskusje nie tylko w tym temacie wydaje mi suię że koledzy hi-rek i witek pomimo pracy z jedną kamerą nie muszą uciekać się do takich praktyk . bo jak rozumiem zgodzą się ze mną chyba wszyscy animacje w filmie nie są znamionami profeswjonalizmu
Według mnie profesjonalistą jest ten kto potrafi w pełni wykorzystać swoje narzędzie czy to jest jedna czy dwie kamery
szkoda tylko że niewielu w branży ludzi to potrafi
pozdrawiam
Mirek

poniedziałek, 14 lipca 2003, 12:26
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Witam Cię Mirku. Na pewno masz rację, nie wiem czy przeczytałeś cały ten obszernie rozbudowany temat, który powstał już dosyć dawno i przedrzemał przez jakiś czas dopóki Gregory się nie odezwał po raz kolejny. Można używać jednej i więcej kamer i można też dobrze zrobić jedną i spartolić kilkoma- to prawda. Sedno tej dyskusji w moim rozumieniu (a zaliczam się do "wielokamerowców")nie jest robienie zamieszania "szpanem" wielokamerowym, ale wprowadzenie na podwórze wideofilmowców tej metody głównie z powodów czysto warsztatowych. Są pewne warunki do spełnienia, a jest ich większość, że jednokamerowy operator nie jest w stanie przeskoczyć pewnych utrudnień na "planie filmowym" zwłaszcza akcji odbywającej się jednorazowo bez możliwości dublowania scen, a wielu operatorom jednokamerowym zdarza się ingerować w akcję prawdziwych wydarzeń, co nie powinno mieć miejsca.
Witek od razu powie- przerost formy nad treścią i pewnie ma rację w pewnym sensie, zwłaszcza gdy klienta nie stać na taką realizację. My pracujemy tą metodą nie powiem, że nie bez trudności i problemów z tym związanych, ale wnoszących dużą dozę... no muszę użyć tego "magicznego słowa"- profesjonalizmu. I z uporem ciągniemy tą metodę od prawie 9 lat i uwierz, że dopracowaliśmy się swoich choć nie tak licznych klientów. Prawda, że w ciągu miesiąca robie 1 góra 2 filmy, ale są to filmy "markowe"- jak to określają nasi klienci. Ostatnio zrobiliśmy na wyraźne życzenie klienta aż 4,5 godz materiału i po przyniesieniu go do domu jak później nam powiedział a wrócił od nas późno, postanowili z rodzinką zobaczyć fragment z ciekawości i po uruchomieniu odtwarzacza niewiadomo jakim cudem przesiedzieli przed telewizorem do trzeciej nad ranem a mieli poranną zmianę do pracy, a niektórzy twierdzą, że oglądanie dłużyzn to katowanie się. Owszem można się zanudzić dwugodzinnym i godzinnym nie ma reguł. Można zmontować film w 3 dni jak to większość deklaruje. Utarło się też, że te animacje to badziewie i zgodzę się z tym, chociaż ktoś się nad nimi napracował zanim puścił je w rynek, a następną fazą żywota tych animacyjek to nieumiejętne wykorzystanie i spowszednienie , zwróćcie uwagę, że nawet animacje reklam i czołówek w telewizji ulegają wymianie i "aktualizacji" , żeby się nie "opatrzyły"( choć nie wszystkie) Najlepsza metoda to stosowanie własnych i najlepiej jednorazowo i niezbyt licznych zręcznie wplecionych do akcji i utrzymujących akcję filmu w jednolitym stylu, lub zaniechanie ich jeśli istnieje niebezpieczeństwo oszpecenia filmu, to tak jak pomieszanie trzcionki napisów w filmie, z wyjątkiem zamierzonych celów, które mają czemuś służyć. Nie jestem też przeciwnikiem realizacji jednokamerowych, ale wtedy i tylko wtedy gdy ta metoda do końca spełni wymogi realizacyjne, a w przypadku szczegółowych rejestracji akcji jednorazowych to prawie niemożliwe, chyba że chodzi o ogólne streszczenie akcji. Czy zgadzasz się z tym Mirku? Pozdrawiam

poniedziałek, 14 lipca 2003, 14:35
Nowy
Nowy

Powiem tak możesz mieć nawet 10 kamer na weselu ,jak nie będziesz miał pomysłu i smykałki do tej profesji to i tak ten film będzie nudny.Można jedną kamerą zrobić dobry film to tylko zależy od ciebie jak to zrobisz .Jest masa ludzi którz myślą że jak wezmą kamerę do ręki to wystarczy by być zawodowcem ale to daleka droga.Ja zajmuję się tym 14 lat i wiele widziałem lubię oglądać materiały innych kolegów i wiele widziałem dobrej roboty ale w więkrzości przypadków to naprawdę kicha i droga na skóty, tylko kasa się liczy.Nawet film z trzech kamer był do dupy ,tak przy monażu zamotany że głowa boli.nic specjalnego.Poprostu brak było atmosfery tego wesela takie bezwiedne i męczące w oglądaniu zbyt wiele zmian przejść i chaosu.

środa, 16 lipca 2003, 18:12
Bywalec
Bywalec

Realizacja na dwie czy wiecej kamer to prawdziwe wyzwanie i napewno nie jest to latwe.Chwala tym co zaczynaja to robic ale zaraz nasuwa sie pytanie czy to jest zrobione dobrze czy tylko na tzw.sztuke zeby pokazac ze sa dwie kamery.Przegladam rozne stronki i jak narazie nie znalazlem zadnej stronki w Polsce na ktorej mozna zobaczyc jakies filmy dluzsze niz 30 s ,filmy ktore byly by porywajace i pokazywaly warsztat i umiejetnosci operatorow,montazystow itd.Prawda jest taka ze wideofilmowanie w Polsce stoi na bardzo niskim poziomie,w wiekszosci robia to ludzie ktorzy na codzien pracuja a wideo traktuja jako latwe pieniadze do dorobienia do pesji.Ceny maja niskie bo im sie to oplaca.Ludzie ktorzy poswiecaja sie dla tej profesji zdobywali doswiadczenie przez wiele lat nic nie moga zrobic zeby ten poziom sie podnius ,no chyba ze beda pracowac prawie za darmo.Wydatki na sprzet i cala reszte zwiazana z dzialalnoscia,ich czas poswiecony na stworzenie czegos nietuzinkowego sa nieporownywalne z tym co moga zarobic.Ale do rzeczy

http://horizonvideo.20m.com/HBcerhl256wm.wmv

tu mozecie zobaczyc filmik zrobiony z dwoch kamer ,czy ktos z was zrobil taki film ? a klient zaplacil wam 1500 zl?
Sadze ze nie bo filmik jest zrobiony bardzo dobrze i taka produkcja w stanach jest wyceniona na conajmniej 2400$ do 4700$ przy realizacji na dwoch kamerkach DSR300 gdzie na montaz przewidziano ok 40 h ,20-30 szt zdjec oczywiscie muzyka,animacje,efekty specjalne,2 kopie VHS i film na DVD. Robia to spore studia video nie jakies malenstwa tak jak to ma miejsce u nas(firma 2-3 osobowa to i tak juz duzo)Ja osobiscie staram sie cos takiego robic ale jak narazie to mi to srednio wychodzi szczegolnie finansowo.Siedze nad filmem tydzien lub dluzej zamiast zrobic w 2 lub 3 dni i gdy jest skonczony i ogladam podczas zgrywania to wciaz sie pojawiaja nowe pomysly ktore mozna by bylo zrobic no ale coz trzeba brac sie za nastepne zeby cos do gara wlozyc i jakos wyjsc na swoje.
Tu jest jeszcze kilka adresow gdzie cos mozna fajnego zobaczyc.POZDRAWIAM

http://www.horizonvideo.20m.com/SJrechl384wm

http://www.amdvp.com

czwartek, 17 lipca 2003, 02:56
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Czy dwie kamery Handycam Digital 8 typ dct-trv-210 na weselu to w jakiejkolwiek formie szpan na weselu??

Czy jest ktoś kto może pochwalić się kamerą Canon xl1 ZA 20 tyś. zł
i filmuje wesela za 900??
Czy w końcu jest to ekonomia??

W końcu piszecie na temat. Pozdrawiam. W miarę możliwości bede pisał
częściej. Pozdrawiam kolege Mirek i cała reszte łącznie z wideofilmowcami.

czwartek, 17 lipca 2003, 08:26
Nowy
Nowy

do kol. Profart ja również za liczam się do wielo kamerowców i zgadzam się z Tobą że nie sposób niektórych scen nakręcić jedną kamerą oczywiście można do tego podejść reportersko (w skrócie )ale to nie o to chodzi na przykład konkurs dwie drużyny jak to pokazać jedną kamerą ? można w szerokiej perspektywie a gdzie szczegóły ?
Jednak w naszych produkcjach bardziej nam chodzi oto żeby mieć swobodę wyboru uęć już na poziomie filmowania . Filmując na dwie kamamery mam czas na przygotowanie się do każdego ujęcia (jakieś 15 sec)nawet jeśli mam przejść na drugi koniec saki
DO Amadeus masz rację bez pomysłu nikt daleko jeszcze nie zaszedł tylko zauważyłem że pomysł w polsce często objawia się super zajebistym nowym wirtualnym kościołem i i równie zajebistą wirtuakną karetą pojawiającą się ni stąd ni zowąt na środku ekranu :lol:
chętnie zobaczę te adresy bo moim zdaniem pomysł jest na wagę złota
pozdrawiam
Mirek

czwartek, 17 lipca 2003, 11:35
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post 2 kamery na weselu
Popieram kolege Mirek jesli chodzi o zajebiste animacje okolicznościowe!!!
Tak trzymać!

czwartek, 17 lipca 2003, 23:32
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Z tymi animacjami to jest tak. Pewien grafik wpadł na pomysł jak tu zrobić kasiorę wykorzystując swoje umiejętności w projektowaniu 3D i popracował przy nich, rozpleniły się na całą Polskę i są znane od morza do Tatr, ale ich moda przeminęła, no a grafik coś tam zarobił bo w odpowiednim czasie wpadł na odpowiedni pomysł, który mu chwycił i cepelijne rynki je wchłonęły.

piątek, 18 lipca 2003, 01:12
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Koledzy zobaczyłem kilka filmików z podanych przez Amadeusa adresów
i w mojej ocenie żadna rewelacja , zlepek różnych ujęć pod muzyczkę
jeden był tak ciemny że żaden klient w Polsce za takie coś by nie zapłacił, jeśli to są wzorce profesjonalizmu to ja wysiadam, do tego trzeba wielu kamer?, fakt że zdjęcia stosunkowo stabilne chyba ze statywu w kilku przypadkach, trochę efetów i fajny obiektyw raczej nie do wesel. Generalnie albo brak znajomości podstawowych zasad montażu albo celowe ich ignorowanie, sporo niedoróbek. Wielu naszych kolegów amatorów robi dużo lepsze filmiki.
Pozdrawiam.

piątek, 18 lipca 2003, 02:46
Bywalec
Bywalec

Ciezko jest mi sie oprzec wrazeniu ze jesli cos nie zrobil kol.Witek to nigdy nie bedzie to dobre ,no coz takie jego prawo.Czy ktos moze mi wskazac choc jedna strone w Polsce gdzie sa zaprezentowane filmiki dluzsze niz 30s ?Chyba raczej nie, zastanawiam sie dlaczego?czyzby nibylo co pokazac?bo technicznie nie stanowi to zadnego problemu.
oto kilka kolejnych adresow z filmikami ktore pewnie Witek i tak skrytykuje.
[Witek"]...i w mojej ocenie żadna rewelacja , zlepek różnych ujęć pod muzyczkę...
Chyba nikt sie nie spodziewal 4 godzin wesela!!!!!!!!
oto adresy

http://www.24ktsound.com/videos/50TH%20 ... RATION.WMV
http://www.24ktsound.com/videos/Bob%20& ... %20Web.wmv
http://www.24ktsound.com/videos/Ceremon ... te.avi.wmv
http://www.24ktsound.com/videos/JAN'S%2 ... ENCODE.WMV
http://www.24ktsound.com/videos/Wayfare ... 20Vows.wmv
http://www.24ktsound.com/videos/Wedding ... ontage.wmv

jak da sie zauwazyc filmiki sa tylko z jednej firmy ktora preferuje nagrania jedna kamera( to tak do tematu)
Pozdrawiam
Jeszcze kilka linkow

http://www.24ktsound.com/videos/MitzvahEncode4WM.wmv
http://www.24ktsound.com/videos/Old%20F ... 0Ching.wmv
targi weselne calkie fajne
http://www.24ktsound.com/videos/Present ... %20web.wmv
http://www.24ktsound.com/videos/SloMo%2 ... lights.wmv
http://www.24ktsound.com/videos/WEDDING ... NMEDIA.WMV
http://www.24ktsound.com/videos/Dan%20a ... Trails.wmv
http://www.24ktsound.com/videos/Jen%20a ... farers.wmv

sobota, 19 lipca 2003, 02:45
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post 2 kamerki -kwestie techniczne
Proponuję porozmawiać o kwestiach technicznych i problemach związanych z filmowaniem wesel na 2 kamerki.
Jednokamerowcy niech sobie posłuchają . Może się czegoś więcej nauczą i przekonają, że praca grupowa nie jest wcale taka prosta.
Jeżeli myślą, że taka realizację upraszcza sie do postawienie 2 jednokamerowców na 1 weselu którzy filmują na gotowo - to jesteście w daleko idacym błedzie.

Zacznę od podstaw.

Synchronizacja kamer - czy jest potrzebana i w jaki sposób ją zrobić?
Zakaładam, że nagrany materiał poddajemy obróbce nieliniowej.
Ciekaw jestem czy ktokolwiek to robił? Przecież pisaliście, że czaem filmujecie na 2 kamerki.
Pozdrawiam

niedziela, 20 lipca 2003, 03:30
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ja do Witka i Amadeusa. Przyznam, że początkowo zignorowałem to co napisaliście. Zaintrygowała mnie ostatnia odpowiedź Amadeusa. Drogi kolego całkowicie przychlam się do tego co napisał Witek. Może tylko z jednym "ale": świetnie, że podajesz te linki Amadeusie, może niektórzy koledzy "podłapią" trochę świerzych pomysłów, bo wybacz, ale dla mnie tak zmontowane filmy nie są żadnym wzorem - zbyt dużo błędów montażowych, nie do końca przemyślana fabuła (tak, tak), o błędach w kadrowaniu i oświetleniu nie wspominając.
Wiem, że się czepiam, ale robiąc produkcję, którą następnie się publikuje, na te wszystkie elementy trzeba zwrócic uwagę przy doborze ujęć. Przyznam, że nie wszystkie filmiki obejżałem. ale wybaczcie są to dość spore pliki (myślę, że to jest jeden z powodów, dla których trudno jest w polskim necie znaleźć dłuższe filmy) - a szkoda jest mi czasu.
To co zobaczyłem - 4 filmy - myslę, że wystarczy. Tym bardziej, że nie różniły się zasadniczo od siebie. Jeżeli, któryś jest godny polecenia daj znać chętnie zobaczę - w końcu człowiek uczy się całe życie ...

niedziela, 20 lipca 2003, 18:44
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 193 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 13  Następna strona