Teraz jest niedziela, 9 grudnia 2018, 23:52

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
 filmowaie ślubu porady 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post filmowaie ślubu porady
Witam. Będę filmował ślub swojej siostry(w urzędzie i potem wesele) i szukam jakiś porad żeby ten film mi na prawdę fajnie wyszedł. Mam kamerę sony dcr-trv12e. Z góry dzięki za pomoc..

środa, 21 listopada 2007, 09:36
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

środa, 21 listopada 2007, 09:46
Bywalec
Bywalec

mam już statyw z media marktu za niecałe 100 zł, nazwy producenta nie pamiętam, wysoki(180 cm), 3d, itp..

środa, 21 listopada 2007, 09:57
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

widzisz ao, chciałeś być miły, doradziłeś koledze, ale on takich rad nie potrzebuje, bo już ma dobry statyw za niecałe 100 zł :-D:-D

środa, 21 listopada 2007, 10:22
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

No , fajnie . A co będzie jeśli mu wyjdą poza kadr ? :wink: Ze statywami to jest tak : za ciężkie żeby nosić i za lekkie aby urzywać .

środa, 21 listopada 2007, 10:31
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

widzisz ao, chciałeś być miły, doradziłeś koledze, ale on takich rad nie potrzebuje, bo już ma dobry statyw za niecałe 100 zł Very HappyVery Happy

:twisted: :D :twisted: :mrgreen: :twisted:

Jeśli kolego będzie to jednorazowe zadanie to nie ma co inwestować w sprzęty, ale jak to mówią szkłem d... nie wytrzesz, kup statyw naramienny (myślę że z allegro coś godnego uwagi wytargasz), no i co ważne oświetlenie. Minimum lampka na kamerze, zależy też jak jest sala, może i by się przydały ze dwa halogeny (to są już koszty, ale...
kidler napisał(a):
szukam jakiś porad żeby ten film mi na prawdę fajnie wyszedł.

pozdrawiam

środa, 21 listopada 2007, 10:58
Bywalec
Bywalec

Dzięki za porady. Na pewno nie jednorazowe kręcenie. Mam kamerę i kręcę wszystkie domowe uroczystości, wyjazdy ip. Myślę, że w sali będzie jasno, a jak nie to może poproszę o włączenie świateł :)

środa, 21 listopada 2007, 11:53
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Gorzej jak trafisz na salę "wczesny Gierek" i zastaniesz oświetlenie jarzeniowe ;)
Jeśli chodzi o sprzęt to poczytaj forum. Było kilka takich wątków (najczęściej ludzie się pytali co kupić do nowo tworzonej firmy).
Ja bym ci poradził trochę z innej beczki. Dobrze przemyśleć co chcesz zrobić i jakie są oczekiwania młodych. Ponieważ to znajomi/rodzina to oczekiwania pewnie będą tym bardziej wysokie.
Pamiętaj o stabilności obrazu! Najgorsze co może być to chyba operator próbujący pokazać wszystko co się da w jednej chwili w wyniku czego na filmie później nic nie widać oprócz latających plam po ekranie.
Najtrudniejszy i najbardziej odpowiedzialny jest kościół. Przeanalizuj przebieg liturgii. Z góry musisz wiedzieć gdzie powinieneś się znajdować w danym momencie. Pamiętaj że lepiej nagrać minutę więcej niż sekundę za mało. Nie oszczędzaj taśmy. Przygotuj sobie sporo przebitek (pozwolą ci później zatuszować twoje błędy i niedociągnięcia).
Nie lekceważ drugiego planu! Niestety większość klientów o tym nie myśli. Efekty są takie że przychodzisz na błogosławieństwo, wszystko ustawione kropidło, krzyżyk itd a w tle jakaś niespodzianka typu stare kapcie leżące przy kanapie. Musisz na to zwrócić uwagę bo jak nie ty to już nikt tego nie zrobi ;)
Poza nielicznymi wyjątkami cała ceremonia jest dynamiczna i niestety nie da się zrobić dubla.
Nie bój się poruszać w trakcie mszy. Uwielbiam patrzeć na filmy w których operator starał się pokazać wszystkich gości w kościele stojąc w jednym miejscu i używając transfokatora :lol: Oczywiście musisz zachować umiar aby nie przeszkadzać w ceremonii.
Nie wiem jak uważają inni ale moim zdaniem to poroniony pomysł aby film kręcił ktoś z rodziny/znajomy. Albo jesteś gościem albo kamerzystą. I nie da się tych dwóch "funkcji" połączyć.

środa, 21 listopada 2007, 13:13
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

tak jak pisali ci koledzy wcześniej kup statyw naramienny, bo napewno ręka bedzie bolala po 10 min trzymania kamery w urzedzie czy na mszy, i wtedy ogladamy film na którym widać jakby kamerzysta miał trzęsiawkę. Na mszy przede wszytkim nagraj jak najlepiej wejście , kazanie do młodych (10-15 min), przysięgi i wyjscie. To jest najważniesze (wiadomo, że nagrywasz całą mszę, ale na tych ujęciach musisz być najbardziej skupiony - jak najmniej drgań)
Swiatło na sali najpierw sprawdz jakie jest, najczęściej jest wystarczające.

środa, 21 listopada 2007, 14:50
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Trochę się zagalopowaliśmy z tym kościołem hehe bo kolega kidler pisze tylko o cywilnym i weselu ;) Nie mniej jednak pozostała część rad pozostaje aktualna :)

środa, 21 listopada 2007, 15:03
Moderator
Moderator

widzisz ao, chciałeś być miły, doradziłeś koledze, ale on takich rad nie potrzebuje, bo już ma dobry statyw za niecałe 100 zł :-D:-D

Elwirka - najmilsza osobo na forum. Nie zauważyłaś że chodzi o rodzinne niezarobkowe filmowanie. W takim przypadku daleko idące oszczędności i "kombinowanie" ze sprzętem powinny mieć taryfę ulgową. Gdyby taki tekst o statywie za 100 zł zapodał Twój kolega po fachu - to z kolei byłaś za łagodna :wink: .

środa, 21 listopada 2007, 15:10
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

tez wjazd przysiegi i wyjazd :)

środa, 21 listopada 2007, 15:15
Bywalec
Bywalec

rodziców nie stać na zakup kamerzysty profesjonalnego, a ja bardzo lubię kręcić filmy i mnie to nie przeszkadza, ze mnie nie będzie na filmie :) zawsze będę w napisach końcowych jako kamerzysta..

środa, 21 listopada 2007, 16:44
Stały bywalec
Stały bywalec

Daj sobie spokój z sprzętem, jeżeli ma być to krótka przygoda z filmem to w jakim celu będziesz męczył portfel, pamiętaj, najważniejszy jest pomysł na film! A dobry pomysł to często niezły orzech do zgryzienia. Dasz radę, nie sprzęt jest najważniejszy.
Rozpisz sobie w podpunktach co interesującego jest w obydwu rodzinach, może jakaś historia, osoby, wydarzenia, miejsce, zbierz dobre kawałki muzyczne, które chciałbyś wykorzystać, zamknij oczy, podciągnij volume na maksa i rusz wyobraźnię. Bądź z kamera
wszędzie, nawet długo przed ślubem, oswoisz się i może znajdziesz motyw do filmu.
Pamiętaj, pomysł to podstawa! Sprzęt to nr dwa!

Ostatnio edytowano środa, 21 listopada 2007, 18:48 przez zuczek-film, łącznie edytowano 1 raz

środa, 21 listopada 2007, 18:39
Moderator
Moderator

zamiast kamerzysta w końcowych napisach wstaw "operator kamery", lub
"zdjęcia ........... kidler".
Może ktoś by na chwilę potrzymał sprzęt i złapał również i Ciebie w filmie?
Pozdrawiam

środa, 21 listopada 2007, 18:44
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona