Teraz jest wtorek, 18 września 2018, 17:42

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
 Studniówka 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post Studniówka
witam
5 stycznia będe filmował studniówke czy ktoś ma jakieś doświadczenie jak sie mam do tego przygotowac na co zwrócić uwage podczas filmowania

Ostatnio edytowano środa, 19 grudnia 2007, 13:21 przez niwi, łącznie edytowano 1 raz

środa, 19 grudnia 2007, 11:29
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Studniówka
niwi napisał(a):
witam
5 stycznia będe filmował studniówke czy ktoś ma jakieś doświadczenie jak sie mam do tego przygotowac na co zwrócić uwage podczas filmowania

Jak nie masz doświadczenia i minimum dwóch kamer lepiej się za to nie zabieraj. Ciężko ci będzie potem wytłumaczyć młodzieży "...że film się nie udał" :idea:

środa, 19 grudnia 2007, 12:30
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

A po co zaraz dwie kamery? A jak ma jedną klase do łopkrencenia?

środa, 19 grudnia 2007, 14:19
Bywalec
Bywalec

Post Studniówka
klasy dedą dwie 40 osób na jednej sali

środa, 19 grudnia 2007, 14:40
Stały bywalec
Stały bywalec

Ja proponuje 2 kamery, zawsze bedzie to ciekawszy efekt końcowy:) Powodzenia!

środa, 19 grudnia 2007, 14:46
Moderator
Moderator

:mrgreen: a ja uważam , że super :lol: studniówka :lol: .
młodzież to nie para młoda której można wciskać ciemnotę :roll: oni tobie wytkną każdy błąd i partactwo :twisted: nie zostawią na tobie suchej nitki :twisted: dostaniesz taką lekcję pokory :mrgreen: a na koniec i tak podliczysz , że wyszedłeś jak frajer :mrgreen:

p.s. czasy kręcenia jedną kamerą się już dawno skończył kol. ao ma rację nawet nie dla bezpieczeństwa , ale dla ciekawych ujęć i dynamicznego montażu .

p.s. 2 moj rada :P zrób to za darmo unikniesz wielu przykrych słów i wybaczą tobie twoje partactwo , :wink: ale jest zawsze ale :lol: na początku filmu daj swoją reklamę :P oni niedługo będą się parować :lol: i wideofilowca będą szukać :lol: a ta tematyka weselna jest o 90% łatwiejsza i mniej pracochłonna :P

środa, 19 grudnia 2007, 15:06
Bywalec
Bywalec

Post Studniówka
Niestety nie posiadam dwoch kamer mam tylko xv2100 i jeszcze Panasonic NV GS 27 ale ona raczej nie nadaje sie do tego celu

środa, 19 grudnia 2007, 16:04
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Jak wyżej piszą koledzy: posłuchaj ich i się zastanów:

młodzież jest cholernie wymagająca i bywa, że często ciężko jest sprostać ich wymaganiom. Samą część taneczną nakręcisz jedną kamerą jeśli są to nawet dwie klasy, ale nie wyobrażam sobie jak nakręcisz poloneza ?
Jedną kamerą nie da się tego dobrze zrobić, chyba nie będziesz czekał, aż wszyscy wejdą ci w kadr ?

Zastanów się jeszcze raz nad tym i popytaj kumpli z branży, którzy mają nieco większe doświadczenie, sprzęt. Należy obejrzeć wcześniej miejsce imprezy, oświetlenie, nagłośnienie ... itd.. Warto też pomyśleć, że 2 klasy to 30 osób x 2 = 60 osób. Do tego masz osoby towarzyszące = 120 osób. Kadra nauczycielska i osooby towarzyszące - kolejne 20. Razem masz 140 osób. Ci ludzie mają zatańczyć poloneza z figurami (musisz wiedzieć jakie to figury - bo trzeba planować ujęcia, przebitki), warto rozważyć użycie kranu kamerowego. Pamiętaj, że wszyscy będą patrzeć na czołówkę, wstęp i poloneza. Należy to zrobić szczególnie efektownie. dalsza część jest mniej ważna. Koniecznie dźwięk, potrzebny jest odrębny rejestrator.
Nie możesz uderzyć z VX-em np bez konwertera szerokokątnego. Należy pokazać różne plany: od ciasnych do szerokich panoram. Naturalne jest tu filmowanie w trybie 16:9.

Musisz przemyślec całość pod kątem montażu, wszyscy chcą się widzieć potem na filmie. Przed samą uroczystością musisz zaaranżować (nakręcić) dodatkowe elementy pod montaż. To nie jest filmowanie wesela, masz tu różne elementy "aranżu", gdzie możesz błysnąć własną kreatywnością.

Nie wiem czy dobrym pomysłem będzie eksperyment z kręceniem za free i reklamą swoich usług, myślę, że wręcz przeciwnie.

Moja rada, pogadaj z kimś kto w tym siedzi i pójdź z nim w tym roku "w teren" np na taką studniówkę i zobacz jak to wygląda. Zabierzesz ze sobą kamerą i nakręcisz mu np przebitki do montażu.
W przyszłym roku jeśli nadal będziesz chciał kręcić studniówki, będziesz bogatszy w bagaż doświadczeń :)

pozdrawiam

środa, 19 grudnia 2007, 17:02
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

A więc druga kamera (kamera 16:9)rejestrator, kran kamerowy, nakładki na obiektyw... to już dużo kasy. A pewnie kręci studniówke za 700zł (i jeszcze płyty daje) :)

środa, 19 grudnia 2007, 19:19
Bywalec
Bywalec

Dla tego nigdy nie biorę takich zleceń!!! ;) Komunie też nie są lepsze... za dużo nerwów, w stosunku do kasy ;) i szkodliwego nikt Ci nie zapłaci, za użeranie sie z "szarańczą" Cytat ze studnówki "Dla czego mojego synka na filmie jest mniej niż innych". I co powiesz mamusi ,że przez pól wieczoru robił transfuzję z kolegami... ;) Jest, to naprawdę ciężki chleb. Wesela przy tym to bajka :)

środa, 19 grudnia 2007, 20:43
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Dla tego nigdy nie biorę takich zleceń!!! ;) Komunie też nie są lepsze... za dużo nerwów, w stosunku do kasy ;) i szkodliwego nikt Ci nie zapłaci, za użeranie sie z "szarańczą" Cytat ze studnówki "Dla czego mojego synka na filmie jest mniej niż innych". I co powiesz mamusi ,że przez pól wieczoru robił transfuzję z kolegami... ;) Jest, to naprawdę ciężki chleb. Wesela przy tym to bajka :)

Racja...

czasem jest to też realne zagrożenie: http://warszawa.naszemiasto.pl/wydarzenia/688177.html

piątek, 21 grudnia 2007, 13:38
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Jestem ciekawy ile bierzecie za tak wykonana studniówke: 2 kamery, krany kamerowe bezprzewodowe zestawy mikrofonów itp. Moze tez robicie pomiar oswietlenia, dzwieku itp.
Nie rozumiem dlaczego zniechecacie kloege. chyba ustala z młodzieza jakie sa ich oczekiwania. spisuje umowe itp.
jezeli zobaczy ze oczekiwania sa duze którym nie podoła itp to chyba zrezygnuje z wykonania usługi.

tak na marginesie zauwazyłem czytajac odpowiedzi na posty osób które dopiero sie pojawiły na tym forum to widac bardzo wyraznie ze sa uwazani a inaczej mówiac degradowani do parteru. Moze lepiej sie nie pytac juz na tym forum o nic bo za pytania proste otrzymuje sie negatywane odpowiedzi a jak pytanie jest bardziej ambitne to nikt nie udzieli informacji.

Wiec jak to jest Panowie i Panie moze to forum juz umiera bo kilka lat temu mozna było uzyskac odpowiedzi na wszytsko a teraz !!!!!!!!!!!!!!!!!

chyba tu tylko ss osoby które potrafia sie wychwalac i krytykowac kogos.
Chyba zapomnieliscie ze tez sie kiedys uczyliscie i najprostszy problem był wielkim problemem.

To taka mała dygrasja.

dodam jeszcze tyle ze coraz rzadziej zagladam na forum bo niestety nie jestescie w stanie udzileic albo nie chcecie odpowiedzi na zadane troche bardziej zagmatwane problemy.

Wesołych Świąt i samych wykonanych usług w 2008 roku na poziomie TVN za 10 tys zł minimum kazda

Pozdrowienia

piątek, 21 grudnia 2007, 16:30
Moderator
Moderator

Cytuj:
chyba tu tylko ss osoby które potrafia sie wychwalac i krytykowac kogos.
ja bym jeszcze dopisał a raczej wkleił odpowiedzi udzielone :lol:
Cytuj:
P.S. niema rzadnyh błenduw.
Pozdrawiam gorąco
Cytuj:
No i jeszcze jedno: reklamę można mieć na swoim domu, a nie "na domie".
itd. itd. itd. czyli to forum to chyba ortograficzne :oops: , tobie wkleją :lol:powiedzmy
Cytuj:
Nie rozumiem dlaczego zniechecacie kloege.

a co do zlecenia studniówki i mądrości dzisiejszej młodzieży ( nie mogę znaleźć zeszłorocznego tematu z forum szkolnego > jak wyru??ć wideofilmowca z umowy < kopia za 1,22 zł :mrgreen: .
film ze studniówki - wideofilmowiec dopłaca
reportaż - zysk około 100 zł
lepszym rozwiązaniem jest , dla pobrania nauki jak się kręci studniówkę , to się wynająć do kogoś i filmować za 100 zł za 1 h kasetkę dv . :P zarabiamy i się uczymy :P czasami warto coś odpuścić :? film ze studniówki to ponad 200 godzin ciężkiej pracy przy montażu :evil:

piątek, 21 grudnia 2007, 18:24
Nowy
Nowy

Ja w przeciwieństwie do poprzedników bym zbyt wiele uwagi nie przywiązywał do tego jak i czym ma to być zrobione. Z tego co piszesz to młodzieńcy nie są zbytnio rozgarnięci, gdyż pewnie nawet nie zapytali kamermana czy potrafi trzymac kamerę, w zwiazku z tym po co kijem rzekę zawracać.Skoro Ci się już przytrafiło to przynajmniej skasuj ich zebyś poczuł satysfakcję, a jakoscia się nie przejmuj. Sami sobie sa winni że nie wzieli fachowca.

piątek, 21 grudnia 2007, 23:55
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

... Wiecie co trochę dynamiki i urozmaicenia przy montażu i będą zadowoleni ...

sobota, 22 grudnia 2007, 00:49
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona