Teraz jest czwartek, 20 września 2018, 09:03

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Ile za film z konferencji? 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Ile za film z konferencji?
Mam pytanko:
Dostałem zlecenie (Urząd Marszałkowski) na zrobienie filmu z konferencji 3 - dniowej ok 20 - 25 minutowy. Jak kształtują się ceny za takie imprezy?

czwartek, 22 maja 2003, 20:33
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

25zł za godzinę pracy + koszty własne tak w/g mnie to około 2.500 zł.

piątek, 23 maja 2003, 21:10
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Konferencja
Stary ten koles który odpowiedział Ci na ten temat chyba sie nie słyszy jesli ma to byc reportaz 25-cio minutowy i za 2,5 tys on chyba jest chory, zrobie to za 700 zł- nadmienie pracuje od lat w TV.
mój mail; TV-Thomas@wp.pl

sobota, 4 października 2003, 20:07
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Kol Thomas może kolega zrobić to nawet za 300zł ja odpowiedziałem na pytanie w odniesieniu do tego jak ja pracuję, ile kol. ceni w takim razie filmik z wesela.
Pozdrawiam.

niedziela, 5 października 2003, 14:21
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Ja nie wiem drogi Thomasie co robisz w TV, ale pewnie tam sprzątasz, bo kompletnie nie jesteś zorientowany w temacie. Odlicz sobie koszty własne; podatek, dojazd, sprzęt .... chybe, że kręcisz na KIJEVie?
Pozdrawiam

piątek, 10 października 2003, 21:26
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post ile wziąść
Tyle ile zlecający zechce zapłacić.Jeśli Ci za mało to zrezygnuj.

poniedziałek, 13 października 2003, 00:41
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Chce mi sie się bardzo ale to bardzo smiac z tych wszystkich naciągaczy!-stary nakrecenie samej konferencji i podobne to bardzo prosta i szybka robota na minimum trzech kamerach a oni maja pewnie ze dwie kamierki mDV i chca od groma kasy! -naciągacze i tyle a co do was zazdrośnicy to za wesele bierzemy 1-tys i jest opcja full! czyli wesele z poprawinami!.DONALD to ty może sprzątasz w TV a nie ja!!! i powiem więcej nie zamierzam udowadnić tobie mojego statusu!!! nie jestes tego wart-amatorze!od 12 lat pracuje w TV i napewno koszta nie sa takie jak ty to liczysz! -dorobkiewiczu!-znam ceny i tyle .pozdrawiam

środa, 2 maja 2007, 22:27
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

a dorzuce coś od siebie: za 80 minutowy film z otwarcia nowego instytutu pewnej państwowej uczelni wziąłem 350 zł - jedna kamera która głownie stała na statywie. Ja sie nieprzepracowałem (aczkolwiek spędziłem tam ponad 4 godziny) a i władze uczelni były zadowolone zarówno z dzieła jaki ceny...

4GB RAM 800Mhz
GF8600GT 256 MB VRAM

środa, 2 maja 2007, 23:38
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

ludzie wszystko zalezy co potem kto chce na montazu, umnie za takie samo krecenie standartowo godzina 60 zeta.

czwartek, 3 maja 2007, 00:39
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

TV-Thomas - pracujesz chyba w WTK (Wiejskiej Telewizji Kablowej) bo ceny to masz typowo wiejskie.
Znam takich w okolicy co za film reklamowy dla wyzszej szkoly skasowali 1000zl (jeden tysiac zlotych) i szczerze powiem ze nie ma co ogladac bo wyszlo takie wielkie "G"

Nie obraz sie ale 700zl to zarabia sprzataczka w 3 dni w Urzedzie Marszalkowskim.

Kubanczyk podal rozsada cene.

Pozdrawiam
Kris

czwartek, 3 maja 2007, 08:03
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

"Zrobienie filmu", czyli sama rejestracja, czy rejestracja + montaż + authoring?

czwartek, 3 maja 2007, 09:44
Bywalec
Bywalec

Zwrócić też trzeba uwagę, że jest to konferecja 3-dniowa, tak więc ewentualne koszty dojazdu (3x 2 strony) lub zakwaterowania w miejscu konferencji są wyższe niż w przypadku kilkugodzinnego filmowania "na miejscu". Poza tym 3 dni konferencji to jest od groma materiału - koszt montażu - 25 minutowego skrótu najważniejszych elementów - jest też ponadstandardowy i ze zwględu na charakter imprezy jest bardziej pracochłony niż zwykły reportaz.

Pozdrawiam

czwartek, 3 maja 2007, 09:55
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Zwrócić też trzeba uwagę, że jest to konferecja 3-dniowa, tak więc ewentualne koszty dojazdu (3x 2 strony) lub zakwaterowania w miejscu konferencji są wyższe niż w przypadku kilkugodzinnego filmowania "na miejscu"
normalnie liczy sie zawsze jako dzien zdjeciowy
dzien zdjeciowy = 10 godzin = 10x60pln do 10x100pln + montaz (ale ile za montaz to zalezy indywidualnie od przypadku
Poza tym ustalasz stawke za kilometr i juz. Nie zapomnij o wszystkich innych kosztach, nocleg, dieta, kasety i inne no i czy to jest netto czy brutto :D

czwartek, 3 maja 2007, 14:40
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Po raz kolejny piękna pyskówka, tym razem nawet prawie z inwektywami.
Pamiętacie stare przysłowie że "... nie to ładne co ładne, tylko to co sie komu podoba...".
Każda usługa jest tyle warta ile klient jest gotów za nią zapłacić.
Przykładów mnóstwo, koleś pytał - odpowiedzcie, nie chcecie dajcie spokój.
Każdy z nas inaczej liczy, za taką sama pracę każdy z nas wytarguje inną cenę, inny region, miasto, ludzie, ...
Mimo wszystko pozdrawiam.
ps. tam gdzie mieszkam, za archiwizację spektaklu teatralnego - dwie rejestracje, na dwie kamery plus dźwiek odemnie ze stołu akustyka, montaz, authoring i wypalenie dwu szt. DVD - 800 zł netto.
Dużo? Mało? Tyle ile klient płaci, więcej nie dostaniesz, chcesz to bierz, nie to nie, ...

czwartek, 3 maja 2007, 15:46
Stały bywalec
Stały bywalec

to wszystko zaczyna schodzić na psy przez "pracujących w TV". Jeżelli tam pracujesz to zajmij sie swoja robotą a lewiznę zawsze zrobisz za połowę tego co my, w końcu sprzęt masz firmowy, montaż zapewne również w godzinach pracy, także o czym tu dyskusja ?
Poza tym chyba nie o to chodzi aby sie przechwalać kto ile bierze, choc w interesie nas wszystkich jest brać jak najwięcej, dzieki czemu możemy więcej zainwestować w nowsze rzeczy co sie przekłada na mozliwości, jakośc sprzętu oraz motywację do pracy, Dziękuję za uwagę.

czwartek, 3 maja 2007, 21:51
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona