Teraz jest czwartek, 26 kwietnia 2018, 22:53

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 
 Jaka Kamere do profesjonalnego filmowania PROSZE O POMOC?? 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Jaka Kamere do profesjonalnego filmowania PROSZE O POMOC??
Witam wszystkich jestem foto amatorem ale z checią zwiększenia swojej oferty na profesjonalne krecenie imprez typu sluby itd.
Do tej pory bardziej byłem fotografem niż wideo filmowcem i dlatego zwracam sie do was z powazna prośbą o pomoc chce kupić kamerę i zależy mi aby była to dość dobra kamera ale....
rynek jest tak duzy że cięzko coś wybrac żeby nie wpakować się w jakieś kłopoty. Moje zainteresowanie wzbudziła kamera JVC GZ-HD7 wiem że ta kamera ma bardzo wysoka rozdzielczość ale mała mozliwoś rozbudowy np.: typu zewnetrzne oświetlenie lub mikrofon. oczywiście znalazłem również inne kamery takie jak Sony HDR-FX 1 moze HRV-Z1E lub inne o podobnych parametrach.
A może ta JVC wystarczy?
Może na forum jest jakiś profesjonalny filmowiec który korzysta z któregoś z wymienionych modeli?
Proszę o rady za które z góry dziekuje
Mariusz

środa, 13 lutego 2008, 10:32
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Jaka Kamere do profesjonalnego filmowania PROSZE O POMOC??
Jetsem szczesliwym posiadaczem 2 kamer Sony VX 2100 jestem bardzo zadowolony, super radza sobie przy slabym swietle, takze osobiscie goraco polecam.

środa, 13 lutego 2008, 14:55
Nowy
Nowy

Nie wiem czy zapis na dysku to dobry pomysł, zwłaszcza do wesel, myślę, ja bym polecił kamerkę, podobną do tej co kolega wyżej tylko plus HD i podobną do Sony HDR-FX 1, tyle,że mniejszą, lżejszą - Sony HDR-FX7 E, jak się nie mylę, ceny FX 1 i FX7 są podobne, tylko jaką kwotą dysponujesz?

środa, 13 lutego 2008, 23:27
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Popieram wybierz sony vx 2100 jeśli chcesz nagrywać w sd ale co do hd poleciłbym canon xh A1. Wybór należy do Ciebie

środa, 13 lutego 2008, 23:32
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Rzeczywiście canon xh A1 to bardzo ciekawa propozycja. Piszę to pomimo tego że używam FX1. Przy zakupie kierowałem się kompatybilnością z pozostałym sprzętem który już posiadałem. Myślę że największą prezwaga Canona nad Sonym w przypadku tych dwóch kamer będzie dźwięk. Z drugiej strony Canon jest trochę droższy więc do Sonego można by dokupić np jakiś rejestrator. Nie mniej jednak możliwości Canona pod wzdlędem dźwięku będą zdecydowanie wyższe. Canon chwali się też dużą jasnością kamery. Na stronach internetowych można doszukać się wartości 0,4 lux. Jak to się ma do rzeczywistości nie wiem. FX1 spokojnie radzi sobie na weselach pomimo 3 lux'ów.
Myślę żę do takich produkcji jak filmy z wesel to której kamery byś nie wybrał VX2100 (SD), FX1, Z1 czy Canon xh A1 będziesz zadowolony.

czwartek, 14 lutego 2008, 10:02
Stały bywalec
Stały bywalec

Podobno i w canonie a1 cos trzeszczy przy duzym nasileniu dzwieku, a szkoda, bo za 13 klockow juz te sprewe mogli tez dopracowac...
pytanie ile osob to potwierdza...?

czwartek, 14 lutego 2008, 10:27
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Przy Canonie zacznie ci sie zabawa jak cos ci nawali:

1. Serwisanci boja sie Canona jak ognia, bardzo awaryjna.
2. Cena czesci zamiennych porażajaca.

Jesli chcesz nagrywac w HD to polecam zaopatrzyc sie w zajeb.... dobra lampe lub dodatkowe własne oswietlenie sali. Poki co HD ma to do siebie że na dworze radzi sobie ok ale po wejsciu do koscioła lub sali nie radzi sobie niestety.
Do obróbki HD rewelacyjnym programem jest Edius wer.4 i wyższej, super sie na nim pracuje i ma wiel efunkcji dostepnych jednym kliknieciem myszki.

czwartek, 14 lutego 2008, 11:40
Stały bywalec
Stały bywalec

Co to znaczy?

"Poki co HD ma to do siebie że na dworze radzi sobie ok ale po wejsciu do koscioła lub sali nie radzi sobie niestety." Masz na mysli szumy? fokus?

Generalnie nie doczytalem, zeby ktos narzekal w Canonie A1 na obiektyw. Podobnie jest z awarynoscia, ktora wygasla podobno z modelem XL H1 a A1 ma te same bebechy.

Grafik77 - mam wrazenie, ze nie masz tego sprzetu i zle cos uslyszales albo masz informacje od fana np. Sony :) 2100 (lub FX7 ktora rzeczywiscie gorzej widza w HDV).

czwartek, 14 lutego 2008, 15:52
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Co znaczy wygasła podobno.. wiesz ze wygasła czy gdzieś czytałes?

czwartek, 14 lutego 2008, 22:22
Bywalec
Bywalec

A co sądzicie o kamerce Sony HVR A1P chcę dwie sztuki z Anglii ściągnąć za 1500 pątsów :D (ok. 7500 PLN). Może ktoś ma doświadczenie z taką kamerką?

sobota, 16 lutego 2008, 15:40
Stały bywalec
Stały bywalec

Piszac "podobno" wzielo sie ztad ze uslyszalem to jak ostatnio bylem ta targach Foto Video w Łodzi. A potwierdzeniem chyba jest to, ze nie slyszalem(czytalem), zeby komus sie zepsula, jestem pewnien ze wtedy by na forum bylo glosno - Polacy lubia narzekac. A juz napewno nie slyszalem zeby servis sie bał naprawiać. A po nastepne kamery te sa na tyle swieże, za nikomu sie chyba jeszcze nie skonczyla gwarancja, wiec informacja o drogich czesciach to chyba raczej przypuszczenie i to w dodatku mozna przypuszczac, ze naprawa kazdej kamery bedzie kosztowna.

poniedziałek, 18 lutego 2008, 15:56
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Adam bd przynaje racje po porstru spotkałem sie dwukrotnie w serwisie z zła opinia o Canonie stada moja opinia nie było moim zamiarem urazenie uzytkowników Canona wrecz przeciwonie. Jesli kogos uraziłem wybaczcie. Pozdrawiam

poniedziałek, 18 lutego 2008, 21:04
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Grafik77 napisał(a):
Przy Canonie zacznie ci sie zabawa jak cos ci nawali:

1. Serwisanci boja sie Canona jak ognia, bardzo awaryjna.
2. Cena czesci zamiennych porażajaca.

.

1 Widocznie canon jest zbyt zaawansowany technicznie dla niektórych serwisantów, lub też mają za małe umiejętności. Dlatego sie boją bo sobie poprostu nie poradzą. A jak coś jest awaryjne to dla serwisanta chyba dobrze bo ma co robić
2 cena no cóż części z garażowych firm pewnie będą tańsze ale jak coś ma być niezawodne to warto zapłacić za jakość choć i tak nie wydaje mi się aby ceny bardzo odbiegały od cen innych producentów kamer
:wink:

piątek, 22 lutego 2008, 16:17
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

A może warto "przekroczyć pewną granicę" ;-) i kupić taką kamerę:

http://cgi.ebay.de/Sony-DVCAM-PAL-Profe ... dZViewItem

To sprzęt nie do zajechania. Przypuszczam też, że zrobiłby wrażenie na klientach.
pozdrawiam!

poniedziałek, 25 lutego 2008, 15:21
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ]