Teraz jest piątek, 21 września 2018, 14:19

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
 ile na początek potrzeba złotówek? 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post ile na początek potrzeba złotówek?
Witam

kończę szkołę...powoli przymierzam się do wyjazdu za granicę...za rok pewnie będzie powtórka z wyjazdu...wiadomo o co chodzi...a jak nie wiadomo to chodzi o pieniądze...w planach na przyszłość mam takie coś jak Państwo robią...czyli kręcenie studniówek i wesel...więc mam takie pytania:
1. Ile trzeba mieć gotówki na sam początek?
2. Czy na początek wystarczy taki komp domowy? czyli bez specjalnych kart graficznych skierowanych dla grafików...taki w stylu GF 8800GT czy coś w tym stylu
3. W jakim wieku Panowie zaczynali biznes w tej branży?
4. Czy nadal się takie coś opłaca?(chodzi mi o nowych którzy planują coś podobnego robić)
5. Oprogramowanie zapewne musi być oryginalne ponieważ jest możliwość skontrolowania kogoś...ale czy ktoś zaczynał albo kogoś zna kto na piratach pracował?

na razie takie mam pytania;p z góry dziękuję za odpowiedzi

sobota, 16 lutego 2008, 20:38
Moderator
Moderator

Post Re: ile na początek potrzeba złotówek?
Ktoś tu kiedyś takie obliczenia robił:
Komputer bez jakiś udziwnień, aczkolwiek dobry, a przede wszystkim pojemny;
Kamera z osprzętem jak wiadomo trzeba już nastawiać się na pracę w HD wydatek około 20tyś;
Procedura legalizacji, rejestracji itp, nabycie softu, reklama to koszty tak różne, jak różne są sposoby ich uzyskania...
Jednak jest coś bardziej wartościowego, a zdobycie tego jest niemożliwe w żadnym sklepie, ani w necie, a chodzi tu o wiedzę, zasady filmowania, ekspozycji, kadrowania, reżyserska wyobraźnia i pomysłowość realizacji swoich produkcji.
Zawsze będzie się to opłaciło, jeśli filmy będą dynamiczne, przyciągające uwagę, gustownie "sklejone" i podane w ciekawej oprawie.
"Klient zadowolony przysyła nowego klienta po zadowolenie" i tak to się kręci.
Pozdrawiam gorąco

sobota, 16 lutego 2008, 20:55
Bywalec
Bywalec

a dla takiego początkującego montażysty nie wystarczy na początek taka kamera za 5 tysięcy? a później na przykład zainwestować w taką naprawdę profesjonalną?
wyobraźnie jakąś mam i pomysły bo zajmuje się robieniem filmów ale ze sportów elektronicznych;p co prawda całkiem się te filmy różnią ale zawsze to coś;p

i jeszcze wspomnę o tych programach...zapewne zarejestrowana firma ma większe prawdopodobieństwo kontroli niż zwykły użytkownik domowy gdzie filmy robi ze free(dla własnej satysfakcji) ?

sobota, 16 lutego 2008, 21:05
Moderator
Moderator

Obawiam się, że tu nie ma takiego pojęcia "na początek" kamera będzie świadczyła usługi i klient za ich najwyższą jakość płaci. Uważam, że nie może być tak na załóżmy weselu, że podejdzie do operatora jakiś gość i powie "panie.... ja lepszą kamerę mam domu ....".
Druga sprawa to legalność przy prowadzeniu usług jest rzeczą podstawową, to nie podlega nawet dyskusji, nigdy nie wiadomo kto będzie film oglądał i czym zajmuje się on zawodowo ;)
Pozdrawiam gorąco

sobota, 16 lutego 2008, 21:12
Bywalec
Bywalec

czyli trzeba posiadać:
1. 20tysięcy na kamerę i osprzęt
2. ~300zł na program Pinnacle Studio
3. Górę pomysłów
4. Stronę www(tutaj to nie problem bo sam sobie mogę wykonać)

jakieś jeszcze programy wypadałoby posiadać? na przykład Photoshop?

sobota, 16 lutego 2008, 21:18
Moderator
Moderator

Widzę, że jesteś zupełnie jeszcze nieobyty w temacie montażu video....
Niech teraz wypowiedzą się może inni, ja jedynie z mojej strony odsyłam Cię do lektury postów na temat Pinnacle Studio :)
Pozdrawiam gorąco

niedziela, 17 lutego 2008, 20:42
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Kolego Pinacle Studio to ciekawy i można uznać że w miarę dobry program do obróbki wideo ale raczej domowego wideo. Jeśli chcesz założyć firmę i nagrywać a potem montować filmy, a przedewszystkim jeśli chcesz być konkurencyjny na rynku to sory ale pinacle raczej niestarczy.
Potrzebny Ci będzie program do nieliniowej obróbki wideo, a to już wydatek co najmniej no 1500zł :? A i jescze ktoś napisał czy na początek nie wystarczy kamera za 5000 Odpowiadam raczej nie dziś poprzeczka na rynku usług wideo jest podniesiona dość wysoko tak że jeśli ktoś zaczynał kilka lat temu miał prościej teraz wymagania klientów też poszły w górę a pinaclem ich nie spełnisz. Tak więc obecnie zaczynający przygodę z filmowaniem mają raczej cięższy start niż Ci by się wydawało.

poniedziałek, 18 lutego 2008, 00:19
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Pinnacle Studio to nie jest program do nieliniowego montażu video?? Ja z powodzeniem montuję na nim wesela.

poniedziałek, 18 lutego 2008, 09:29
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Z tego co wiem pinnacle studio jest programem do liniowej obróbki gdyż edytujesz tylko jedną linię wideo. Jeśli się mylę niech mnie koledzy poprawią. Przykładem programów do nieliniowej obróbki są vegas ,linquid ,premiere ,edius... :?: Owszem da się zrobić wesele i na pinnaclu ale bardziej skomplikowane projekty z wieloma sequencjami nakładkami to już będzie problem

poniedziałek, 18 lutego 2008, 13:20
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Kamera, montaż, program, strona http://www.... to połowa sukcesu.... rynek kolego i jescze raz rynek, jesli nie masz klienteli to kamera i reszta bedzie leżała sobie w domku ibedizesz filmował ciocie na imieninach. Nie wiem w jakim miescie mieszasz dlatego nie znam twoich realiów dotyczacyhc rynku!!

poniedziałek, 18 lutego 2008, 13:23
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ale od czegoś trzeba zacząc wiec powodzenia ci życze... twoje filmy będą świadczyc o Tobie zatem za kazdym razem musisz sie postarac jak najlepiej co do koszyu mysle że na początek to około 35 tyś zł.

poniedziałek, 18 lutego 2008, 13:25
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

kazikmały napisał(a):
Z tego co wiem pinnacle studio jest programem do liniowej obróbki gdyż edytujesz tylko jedną linię wideo. Jeśli się mylę niech mnie koledzy poprawią. Przykładem programów do nieliniowej obróbki są vegas ,linquid ,premiere ,edius... :?: Owszem da się zrobić wesele i na pinnaclu ale bardziej skomplikowane projekty z wieloma sequencjami nakładkami to już będzie problem

Hahahha. To najzabawniejsze zdanie jakie słyszałam. Czy ty wiesz co to jest montaż liniowy?? Poczytaj trochę. Pinacle studio + ma dwie ścieżki, a nawet trzecią na tytuły, i jeszcze dodatkowo dwie ścieżki audio. Naprawdę myślałeś, że jak ma jedną linię to jest liniowy??!! :-D:-D Poza tym nie wszyscy w weselach używają nadmiaru efektów, a do cięcia i sklejania nic więcej potrzebne nie jest.

poniedziałek, 18 lutego 2008, 14:02
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Zwracan honor pinacle jest softem do montażu nieliniowego już się doszkoliłem ale raczej nie profesjonalnego tylko domowego :wink: cytat z
http://www.pcworld.pl/artykuly/21369.html
Oprogramowanie amatorskie umożliwia realizację podstawowych operacji związanych z edycją i końcowym zapisem zmontowanego materiału wideo. Dobrym przykładem może być oprogramowanie Ulead VideoStudio, MGI VideoWave lub Pinnacle Studio. Dla wielu użytkowników pragnących zmontować własny film z wakacji lub uroczystości rodzinnych jest to z pewnością rozwiązanie wystarczające.

Oprogramowanie półprofesjonalne umożliwia realizację zaawansowanych operacji związanych z edycją i końcowym zapisem zmontowanego materiału wideo. Najlepszym przykładem może być oprogramowanie Adobe Premiere lub Ulead MediaStudio Pro. Dla wielu użytkowników jest to rozwiązanie zadowalające, zwłaszcza że jest dołączane do wielu kart montażowych po bardzo korzystnej cenie.

Oprogramowanie profesjonalne umożliwia realizację najbardziej zaawansowanej i skomplikowanej edycji stosowanej w systemach profesjonalnych. Przykładem może być oprogramowanie Avid Xpress DV, FAST.studio DV lub in:sync SpeedRazor. Ze względu na wysoką cenę oprogramowania, niejednokrotnie dorównującą cenie kart profesjonalnych, jest to rozwiązanie jedynie dla nielicznych, najbardziej wymagających odbiorców, którymi są głównie studia telewizyjne i reklamowe.
Teoretycznie to wesele można zmontować nawet w windows movie maker
PS Cieszę się że udało mi się Cię rozbawić
Pozdrawiam :wink:

poniedziałek, 18 lutego 2008, 14:22
Bywalec
Bywalec

a ile należałoby mieć zleceń(tak ogólnie) na miesiąc żeby ta branża była w ogóle opłacalna? ja mieszkam na przedmieściach Lublina ale jak się zdążyłem zorientować to w okolicy nie ma profesjonalnego montażysty(oprócz samego Lublina)...wesel jest sporo organizowanych(jak w mojej parafii, jak i w sąsiednich)...kwestia rynku jest troszkę względna...bo potrzeba najpierw posiadać sprzęt wysokiej klasy a później walka o klienta

z wypowiedzi poprzednika wynika że jestem obcykany w programach półprofesjonalnych ponieważ filmy o wcześniej wspomnianych sportach elektronicznych robię właśnie na Sony Vegas albo na Adobe Premiere...więc znajomość programów już posiadam

Pan Montażysta Darek A. wspomniał że na początek trzeba około 20 tysięcy [kamera, osprzęt, program(tylko w tym wypadku droższy będzie)]
...komputer nie był już wliczany w cenę

Natomiast Pan Grafik77 wspomniał już o kwocie 35 tyś zł...dlaczego taka rozbieżność? w tą cenę jest już wliczony komputer? czy jednak te 20tyś to za mało?

poniedziałek, 18 lutego 2008, 20:02
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Chyba nie doczytałes wypowiedz Dareka A. Mówiło kam i osprzecie prawda zgadzam sie to 20 tys ale dolicz licencje softy i licencje i wyjdzie grubo ponad 35 tys. Sam pakiet Adobe to około 8-9 tys. ale do HDV polecam Ediusa 4 lub wyzszy bardzo miło sie z nim pracuje i ma wiele funkcji bardzo przydatnych w pracy np rewelacyjan funkcje do balansu bieli czy rewelacyjna funkcje starego filmu za jednym kliknieciem. Pozdrawiam

poniedziałek, 18 lutego 2008, 21:02
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona