Teraz jest czwartek, 20 września 2018, 16:41

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 111 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna strona
 rejestrator ZOOM H4 lub H2 
Autor Wiadomość
Stały bywalec
Stały bywalec

Post rejestrator ZOOM H4 lub H2
Zastanawiam się nad zakupem rejestrarora audio, głównie do rejestracji dzwięku w kościel (śluby). Proszę uzytkowników o opinię na ten temat czy warto się w to bawić i jak ewentualnie sprawdzają sie te urządzenia wymienione w temacie.

środa, 20 lutego 2008, 14:08
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: rejestrator ZOOM H4 lub H2
mam H2. uzywam ją do rejestracji utworów na próbach. Sprzęt jest klasa- nic dodać nic ująć. Ustrojstwo nagrywa bez pier.... dów największy hałas- nasz perkusista się nie oszczędza. bas ślicznie dudni.
Naprawdę rzeźnia.
A w kościele musi się sprawdzić. To maleństwo ma tyle limiterów, AGC i innych... że heeeej.

Wszystkie fałsze wyłażą przu odsłuchiwaniu aż czasem mi jest wstyd. Ale jakie to motywujące!

czwartek, 21 lutego 2008, 12:50
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Można z H2 zrobić prawdziwy dźwięk wielokanałowy 5.1 . Zoom zapisuje 2 x stereo , centralny można dać z kamery . Jeszcze nie rejestrowałem w kościele , ale po innych testach widzę że powinno być dobrze . Natomiast sala będzie wymagała solidnego sprawdzenia i kontroli . Robiłem testy na Targach Weselnych i jakoś nie byłem zachwycony . Co zespół inna jakość , wynikająca z akustyki miejsca ustawienia . Co do rejestracji na wysokich czułościach zastanawiam się nad zakupem miękkiego zawieszenia .

czwartek, 21 lutego 2008, 15:11
Stały bywalec
Stały bywalec

I tu odrazu narzuca mi sie pytanie czy lepiej lyknac taki rejestrator czy jednak lepiej lepszy mikrofon jak:
http://www.sennheiser.com/sennheiser/ic ... s100_21418

Oczywiste jest ze mikrofon jest drozszy, ale czy lepszy bo zaleta jest bezprzewodowosc i to ze potem w montazu nie trzeba sie bawic z podkladaniem dzwieku? ale moze z rejestratora bedzie lepszy dzwiek?
bo do tej pory traktowalem to urzadzenie jako do zastosowan wszystkich innych poza filmowaniem, bo zabawa w podkladanie dzwieku do calego filmu to masakra czasowa

czwartek, 21 lutego 2008, 15:17
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Eeee... to są dwie zupełnie różne rzeczy i jestem pewien, że rejestrator mimo wszystko jest bardziej uniwersalny. Choćby z tego powodu, że można nagrywać ścieżkę bez włączonej kamery- czyli 100%. To w sumie jest też pewien minus, no ale zależy na czym komu zależy.

Co do zespołów- ja tam nie mam problemu- biorę linię z konsolety i jazda. I jeszcze potem mozna zespołowi demko zrobić za kaskę

czwartek, 21 lutego 2008, 15:41
Stały bywalec
Stały bywalec

Fall'n photo napisał(a):
Co do zespołów- ja tam nie mam problemu- biorę linię z konsolety i jazda. I jeszcze potem mozna zespołowi demko zrobić za kaskę

A możesz powiedzieć w jakim formacie nagrywasz wav czy mp3 i czy dźwięk dobrze synchronizuje się z obrazem z kamery?

I ile materiału w wav zmieścisz na karcie 2gb lub 4gb?

środa, 23 kwietnia 2008, 13:22
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Mp3 192kbps ze 6h- tak mam ustawione.
I ja nagrywam głównie w MP3.
Z obrazem jeszcze nie synchronizowałem z niego.

środa, 23 kwietnia 2008, 23:41
Stały bywalec
Stały bywalec

Fall'n photo napisał(a):
Mp3 192kbps ze 6h- tak mam ustawione.
I ja nagrywam głównie w MP3.
Z obrazem jeszcze nie synchronizowałem z niego.

W zasadzie powinienem zapytać czy dobrze synchronizuje się z DŹWIĘKIEM z kamery - czy w trakcie montażu np. dźwięk z H2 nie jest dłuższy od tego samego kawałka nagranego kamerą lub odwrotnie?

środa, 23 kwietnia 2008, 23:51
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

A to już zależy od kamery :D Chyba, że masz atomową :mrgreen:

środa, 23 kwietnia 2008, 23:55
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

witam
pytanko
czy lepiej zakupic H4 jednak ma wyejscia XLR a zoom 2 nie ma
czy H4 oprcz wejsc ma jeszcze inne dodatkowe opcji mozliwosc?
pozdrawiam

sobota, 22 listopada 2008, 17:19
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

używam zoom'a H4. Pliki wav są koszmarnie duże. Generalnie nagrywam mp3. Przy wgraniu nowego oprogramowania rekorder obsługuje większe karty co pewnie dopuszcza już nagrywanie wav (ale dla produkcji weselnych chyba nie ma to sensu).
Dźwięk nie jest niestety zsynchronizowany z kamerami (przynajmniej z FX1 czy VX2100 - bo z tymi pracuje). Przesunięcie nie jest duże ale mimo wszystko występuje i przy montażu trzeba je korygować.
Rejestrator spisuje się bardzo ładnie i można go wykorzystać na wiele sposobów ale mimo wszystko nie zastąpi sensownego mikrofonu przy kamerze.
W przypadku ślubów najlepszym przykładem będzie źle nagłośniony lub praktycznie w ogóle nienagłośniony kościół albo co się bardzo często zdarza niechlujnie podsunięty mikrofon młodym w trakcie przysięgi. W takich przypadkach okazuje się że mikrofon na kamerze (w miejscu akcji) jest niezastąpiony.

środa, 26 listopada 2008, 10:38
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Sami fachowcy kurka.Jak chcesz miec synhro z kamerą to musisz ustawic takie same parametry w jednym i drugim urządzeniu.Tz.h4 czy h2 ustawiasz na 48khz 16 bit i kamerke tak samo .wtedy masz idealnie.Wkładasz na os czasu i po waveform synhronizujesz idealnie tylko rozciągasz os do 2uch klatek aby było idealnie.Przydają sie dobre oczy :D .Mi to zajmuje minute.Podstawa to dobry mikrofon nakamerowy .Robisz mix podczas edycji i dzwiek masz poprostu rewelacyjny.Nawet najlepszy mik na swiecie (nakamerowy) nie jest w stanie tak zarejestrowac dzwieku aby uzyskac taki efekt jak połączenie sredniej jakosci mika z zoom h4.

czwartek, 27 listopada 2008, 20:45
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

i mała prosba
mozesz napisac gdzie mniej wiecej masz ustawiony rejestrator w kosciele i na sali. oczywiscie jezeli nie jest to tajemnica zawodowa :D
chodzi o to czy na sali w okolicy zespołu w kosciele blisko głosnika itp
pozdrowionka

czwartek, 27 listopada 2008, 22:44
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

W kosciele kolesie montuja gdzies koło głosnika lub nawet jakosc podczepiaja.Ja w kociele nie uzywam .Ale na sali przeciez nie bedziesz nagrywał z wbudowanych mikrofonow kolego tylko podpinasz sie pod mixer pod np.tape out lub jakies inne wyjscie.Ustaw sobie automat w h4 abys nie zrąbał przesterami nagrania.

czwartek, 27 listopada 2008, 23:09
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

ok
pytano dalej aktualne kupic H4 czy H2 warto dopłacic jakby nie było kilka stówek?

piątek, 28 listopada 2008, 00:09
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 111 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna strona