Teraz jest środa, 19 września 2018, 16:57

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 75 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
 "...większej CHAŁTURY nie widziałem w życiu!!!" 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post "...większej CHAŁTURY nie widziałem w życiu!!!"
Witam wszystkich!
Od zawsze fascynowała mnie dziedzina sztuki (tak sztuki) jakim jest MONTAZ VIDEO.
Mam 18lat, czyli wiek studniówkowy :D Wiec trochę obracało się po studniówkach ? to swoja, to koleżanki itp. :D

Ale do rzeczy oglądając filmy z tych studniówek kręcone i montowane przez tych pseudofilmowców byłem strasznie zirytowany !!!!

Koledzy, większej CHAŁTURY nie widziałem w życiu !!!!
Na 6 różnych filmów, robionych przez innych filmowców, we wszystkich wsadzone są takie same czołówki, przejścia, prezentacje klas?. (raz nawet gość zapomniał zmienić rok z 2006 na 07? :| )
ISTNA CHAŁTURA !!!!! i bezczeszczenie imienia prawdziwych wideofilmowców !!!

Przecież dla mnie zrobienie kolejnego filmu na bazie pomysłu, który wykorzystałem już w poprzedniej produkcji było by po prostu pójściem na łatwiznę ? podle bym się czuł !!!
A tym bardziej jeśli chodzi o studniówki, przecież uczniowie wymieniają się płytkami, oglądają różne studniówki i nie wyobrażam sobie sytuacji, gdy ktoś kto ogląda moją prace powiedział ?kolejny plagiat? czy ?o kolejny koleś z szablonikiem??.

W tym roku kończę szkołę, chciałbym swoją przyszłość związać wlaśnie z tym zawodem.

Ale obym nigdy nie popadł w taką skrajność jak wyżej opisuje?.

I tutaj mam pytanie do PRAWDZIWYCH Videofilmowców?

Proszę powiedzcie, co jest niezbędne do tego typu działalności. Obecnie bazuje na zwyklej kamerze Digital8 i programie Pinnacle.
Ale oczywiście studio i ekwipunek prawdziwego wideofilmowca na pewno ma większe wymagania.
Jaki sprzęt polecacie - Kamera(oczywiście nie ma co dyskutować ze tylko technologia HD ), komputer, oświetlenie, karta montażowa, inny sprzęt itp?

Wiem, że jest podobny temat, ale w tamtym poruszana jest kwestia finansowa, tutaj bardziej chciałbym skierować temat w kierunku sprzętu ? konkretnie.

Za wszystkie rady z góry dziękuję !!!

Pozdrawiam HUDY

poniedziałek, 3 marca 2008, 01:40
Nowy
Nowy

Post Re: "...większej CHAŁTURY nie widziałem w życiu!!!"
Witam !!!

Poruszyłeś Bardzo ciekawy wątek.
Podyskutowałbym bardziej na pierwszą część tematu, ale skoro bardziej interesuje Cię sprawa sprawa sprzętu to O.K.

Najpierw napiszę , że do tej pory była VX-2100
Jeśli chodzi o "ślubokręctwo" to (ja osobiście) dałbym jej 10/10 może ma swoje szumy przy słabym oświetleniu ale brak potrzeby dodatkowego oświetlenia przy rozsądnym zastanym nie psuje klimatu imprezy.

Teraz odbyła się przesiadka na XH-A1 jak na razie w testach REWELACJA !!! (nie jest to kryptoreklama ;-)
Ale trzeba się jednak z nią obyć , żeby potem na imprezie nie myśleć co zrobić tylko co zrobić.

Co do programu montażowego ja też używam Pinnacla 11.
proc. core 2 duo 2.66 2 GB ram wyłączony plik stronicowania
graf. radeon 3870 512 3 x HDD 320 GB
i na razie nagrywarka DVD

Co do grafiki to gorąco Ci ją polecam ! Pobór mocy stosunkowo mały do wydajności i posiada wyjście HDMI !!! co przy obecnych cenach stacjonarnych odtwarzaczy BLUERAY nie jest bez znaczenia.
A na czymś trzeba klientowi pokazać za co ewentualnie miałby dobłacić.

To by było na tyle w tym temacie.

Pozdrawiam i życzę przede wszystkim ciekawych pomysłów na zdjęcia i montaż.

Bo moim zdaniem to jest bardzo ważne , o ile nie najważniejsze.

poniedziałek, 3 marca 2008, 02:10
Bywalec
Bywalec

zloty28 napisał(a):
Witam !!!

Poruszyłeś Bardzo ciekawy wątek.
Podyskutowałbym bardziej na pierwszą część tematu, ale skoro bardziej interesuje Cię sprawa sprawa sprzętu to O.K.
[...]

roweniez chetnie poznam Wasze opinie w taj pierwszej kwestii :D pozdrawiam

poniedziałek, 3 marca 2008, 15:56
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ja- no no wymyślmy coś oryginalnego.
Klasa- a ja widziałem u kolegi to i to i to...
Ja- no i...?
Klasa- i my chcemy to samo.

Jak trafie na klasę, która sama wymyśli ORYGINALNĄ czołówkę, obgadamy wspólnie scenariusz i zrealizujemy film- to będzie to święty dzień... którego nadejścia się nie spodziewam.

A jeśli dalej będę trafiał na takie bandy otępiałych leni jak dotąd... którym trzeba rączaki rozhuśtać i pokazać wszystko w formie komiksu bo inaczej nie zajarzą- bedę kopiowal siebie. Skoro jednej ze stron nie stać na wysiłek umysłowy... czemu ja mam stawać na rzęsach?

Chałtura... pewnie, że tak. Ale z obu stron.

poniedziałek, 3 marca 2008, 16:42
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Cytuj:
Jak trafie na klasę, która sama wymyśli ORYGINALNĄ czołówkę, obgadamy wspólnie scenariusz i zrealizujemy film- to będzie to święty dzień... którego nadejścia się nie spodziewam.

7 klas obsługiwałem w tym roku. Po raz pierwszy wziąłem się za studniówkę.
Za punkt honoru postawiłem sobie żeby było naprawdę oryginalnie... świeżo... jak to dzisiaj się mówi... "FAJNIE".
Jak ze ścianą zderzyłem się z bandą półinteligencji polskiej...
Stanąłem na rzęsach... przy odrobinie ich dobrej woli udało się zrobić "coś"... ale chyba tylko dlatego że byłem bardzo zdeterminowany.
4 wesela wole zrobić niż jedną studniówkę... :roll:

poniedziałek, 3 marca 2008, 18:07
Bywalec
Bywalec

Mój punkt widzenia jest jakby podwójny ? jako ucznia i osoby która miała trochę wspólnego z montażem?.

rozumiem Panowie wasze punkty widzenia ? jako, że uczniowie nie wykazują chęci współpracy?

Ale nie da się żadnymi argumentami usprawiedliwić faktu, że praktycznie na każdym filmie studniówkowym ordynarnie wsadzone były animacje ?studniówkowe? ? typu labirynt, szampan, czy budynek z wielkim banerem 100dni ( wtajemniczeni na pewno kojarzą te czołówki).

Tutaj chodzi o odrobinę inwencji twórczej, lub chociaż poczucia czasu? Studniówka z 2006 ma taką samą czołówkę jak tegoroczne produkcje?. No żenada trochę?

i uwierzcie mi, może i uczniowie mają swoje ?krzywe zajawki?, ale jak oglądają kolejna studniówkę i widzą te same animacje i ten sam sposób prezentacji klasy to spotyka się to z irytacją, wierzcie mi?

poniedziałek, 3 marca 2008, 18:41
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ja po tegorocznych 100dniówkach i pracy z inteligentną młodzieżą (bo przecież z renomowanych liceów) dopisałam na swojej stronie www coś takiego:
"Mała uwaga co do prezentacji klasy, bowiem wiele osób nie bardzo wie jak to ma wyglądać. Taka prezentacja to klip trwający od 3 do 10 minut sfilmowany wg wymyślonego przez was scenariusza. Najczęściej nawiązujący w jakiś sposób do studniówki lub przypominający ważne wydarzenia z życia klasy. Scenariusz musi być rozwinięty i kończyć się puentą. Absolutnie nie wchodzi w grę propozycja w stylu: my będziemy siedzieć w ławkach a wychowawczyni, albo ktoś z klasy coś opowie o każdym z nas. Jeśli chcecie robić kółko różańcowe, to lepiej dać sobie z tym spokój. 15-to minutowe opowieści jednej osoby o klasie, przetykane wybuchami śmiechu całej reszty, znudzą widzów po 2 minutach. To samo się tyczy zdjęć z dzieciństwa. Nie trafiają do nas argumenty, że to jest "takie milusie", żadnych fotek do filmu nie wstawiamy. Jeśli nie macie pomysłu ani ochoty na zrobienie czegoś fajnego, lepiej nie robić nic. Na płytce DVD zmieści się wtedy więcej tańców z samego balu studniówkowego."
A więc kolego Hudy, twoje słowa do mnie aboslutnie nie trafiają....

poniedziałek, 3 marca 2008, 19:06
Bywalec
Bywalec

I właśnie do takiej postawy Video filmowca dążę !!! To jest prawidłowe podejście do sprawy ! a nie kopiowanie w kółko jednego motywu?

Chyle czoła przed Tobą !

poniedziałek, 3 marca 2008, 19:38
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

hudy napisał(a):
Mój punkt widzenia jest jakby podwójny ? jako ucznia i osoby która miała trochę wspólnego z montażem?.

rozumiem Panowie wasze punkty widzenia ? jako, że uczniowie nie wykazują chęci współpracy?

Ale nie da się żadnymi argumentami usprawiedliwić faktu, że praktycznie na każdym filmie studniówkowym ordynarnie wsadzone były animacje ?studniówkowe? ? typu labirynt, szampan, czy budynek z wielkim banerem 100dni ( wtajemniczeni na pewno kojarzą te czołówki).

Tutaj chodzi o odrobinę inwencji twórczej, lub chociaż poczucia czasu? Studniówka z 2006 ma taką samą czołówkę jak tegoroczne produkcje?. No żenada trochę?

i uwierzcie mi, może i uczniowie mają swoje ?krzywe zajawki?, ale jak oglądają kolejna studniówkę i widzą te same animacje i ten sam sposób prezentacji klasy to spotyka się to z irytacją, wierzcie mi?

No tak ale za oryginalność trzeba zapłacić a klasa chciałaby oryginalnie ale w cenie właśnie tego labiryntu lub szampana. A przecież są kamerzyści którzy tworzą oryginalne pomysły lecz uczniowie idą do tych najtańszych a nie najlepszych a potem mają pretensje. Naprawdę nieraz warto wydać te 10 zł więcej na płytę.
Dopóki uczniowie nie docenią pracy kamerzystów to tak będzie chcesz tanio to jest labirynt lub szampan :!: :x

Ostatnio edytowano poniedziałek, 3 marca 2008, 20:15 przez kazikmaly, łącznie edytowano 1 raz

poniedziałek, 3 marca 2008, 19:42
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Witam!

Fall'n photo:"A jeśli dalej będę trafiał na takie bandy otępiałych leni jak dotąd... którym trzeba rączaki rozhuśtać i pokazać wszystko w formie komiksu..."
redbull:"4 wesela wole zrobić niż jedną studniówkę... :roll:"
kazikmały:"No tak ale za oryginalność trzeba zapłacić a klasa chciałaby oryginalnie ale w cenie właśnie tego labiryntu..."

Chciałem coś mądrego, błyskotliwego dorzucić ale... tu już wszystko jest.
I trochę mi smutno bo znakiem tego wszędzie są takie same ciamajdy-przedmaturalne.
Masssakra.
4 wesela za jedną studniówkę, ZDECYDOWANIE!

Pozdrawiam wszystkich studniówkowo umęczonych :)

poniedziałek, 3 marca 2008, 20:13
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Dziękuję Romanek11 za moralne wsparcie...
Chciałem w tym roku posmakować tego miodu i i aż mi się ulało... 3 kamery im dałem, każda z 7 klas miała inny klip, steady cam! To była największa produkcja jaką do tej pory realizowałem (blisko 300 płyt)... dopieszczone... a oni i tak kombinowali.
Ja po prostu nie umiem byle jak podchodzić do tej pracy...- chciałem tez zrobić dobrą robotę, którą będę mógł z dumą pokazywać w przyszłym roku.
Ale to mnie nauczyło.
W przyszłym roku albo naprawdę zarobię na studniówce... albo wolę siedzieć w domu...
Jak nie potrafią DOCENIĆ jakości, to niech przez resztę życia labirynty oglądają...(za 35zł jak to bywa w moim regionie :roll: ) - aż im się uleję.

poniedziałek, 3 marca 2008, 20:59
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Amen! :)

poniedziałek, 3 marca 2008, 21:07
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

hudy napisał(a):
Witam wszystkich!
Od zawsze fascynowała mnie dziedzina sztuki (tak sztuki) jakim jest MONTAZ VIDEO.
Mam 18lat, czyli wiek studniówkowy :D Wiec trochę obracało się po studniówkach ? to swoja, to koleżanki itp. :D

Ale do rzeczy oglądając filmy z tych studniówek kręcone i montowane przez tych pseudofilmowców byłem strasznie zirytowany !!!!

Koledzy, większej CHAŁTURY nie widziałem w życiu !!!!
Na 6 różnych filmów, robionych przez innych filmowców, we wszystkich wsadzone są takie same czołówki, przejścia, prezentacje klas?. (raz nawet gość zapomniał zmienić rok z 2006 na 07? :| )
ISTNA CHAŁTURA !!!!! i bezczeszczenie imienia prawdziwych wideofilmowców !!!

Przecież dla mnie zrobienie kolejnego filmu na bazie pomysłu, który wykorzystałem już w poprzedniej produkcji było by po prostu pójściem na łatwiznę ? podle bym się czuł !!!
A tym bardziej jeśli chodzi o studniówki, przecież uczniowie wymieniają się płytkami, oglądają różne studniówki i nie wyobrażam sobie sytuacji, gdy ktoś kto ogląda moją prace powiedział ?kolejny plagiat? czy ?o kolejny koleś z szablonikiem??.

W tym roku kończę szkołę, chciałbym swoją przyszłość związać wlaśnie z tym zawodem.

Ale obym nigdy nie popadł w taką skrajność jak wyżej opisuje?.

I tutaj mam pytanie do PRAWDZIWYCH Videofilmowców?

Proszę powiedzcie, co jest niezbędne do tego typu działalności. Obecnie bazuje na zwyklej kamerze Digital8 i programie Pinnacle.
Ale oczywiście studio i ekwipunek prawdziwego wideofilmowca na pewno ma większe wymagania.
Jaki sprzęt polecacie - Kamera(oczywiście nie ma co dyskutować ze tylko technologia HD ), komputer, oświetlenie, karta montażowa, inny sprzęt itp?

Wiem, że jest podobny temat, ale w tamtym poruszana jest kwestia finansowa, tutaj bardziej chciałbym skierować temat w kierunku sprzętu ? konkretnie.

Za wszystkie rady z góry dziękuję !!!

Pozdrawiam HUDY

Popracuj troszkę, zrób troszkę filmów, nabierz doświadczenia a potem przyjdź i podziel sie uwagami na temat tworzenia filmów ze studniówek...pozdrawiam.

http://www.tokksa.pl
http://www.tokksa.pl/wild.php
http://www.facebook.com/pages/Tokksa/14 ... 140?v=wall

http://vimeo.com/tokksa
http://vimeo.com/tokksawild/videos

poniedziałek, 3 marca 2008, 21:53
Bywalec
Bywalec

Witam i Pozdrawiam
Zgadzam się z TOKKSA w 100%
Tak hudy TAK.TAK.

poniedziałek, 3 marca 2008, 22:42
Bywalec
Bywalec

Panowie, z całym szacunkiem - nigdy nie pisałem, że zjadłem wszystkie rozumy?

Może nie mam zbyt wielkiego dorobku filmowego ale od 4lat jak zafascynował mnie montaż filmowy trochę się tego uskładało. Do każdego projektu podchodziłem indywidualnie, z pomysłem, z pasją?
Zawsze staram się żeby trafiło w odbiorcę, ale nigdy nie robie pod jego dyktando? może dlatego tak mnie zirytowały te studniowki? po prostu poczułem się zlekceważony przez tworce?

? to tak na marginesie

A Wasze wypowiedzi mogę skwitować krótko:
POZDRAWIAM WSZYSTKICH RZEMIEŚLNIKÓW !!! ? z całym szacunkiem

poniedziałek, 3 marca 2008, 23:39
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 75 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona