Teraz jest sobota, 31 października 2020, 01:14

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Jak zaczynaliście? 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post Re: Jak zaczynaliście?
Tak na poważnie zacząłem w 1997 na swojej studniówce Sony 8mm. Cóż to był za sprzęt. A jakie możliwości... Mówię tak, ponieważ styczność z kamerą miałem już wcześniej (od 1992) gdy tato zakupił kamerkę nakręcaną ręcznie produkcji naszych wschodnich sąsiadów - oczywiście obraz czarno-biały bez dźwięku. Uwielbiałem wręcz filmować przyrodę. Potem wysyłka do Warszawy i czekanie.. aby następnie odtworzyć całej rodzinie na bardzo głośnym projektorze.
Sony 8mm, montaż za pomocą Amigi 600, 2 odtwarzaczy VHS i jamnika do podkładów. Prowizorycznie sztukowane kable, metoda prób i błędow lub "na chłopski rozum", niezwykle motywujące pozytywne wzmocnienia od członków rodziny i próżne oczekiwanie na jakiekolwiek słowa krytyki. Cóż, wszyscy byli zachwyceni pierwszymi materiałami do tego stopnia, że już w czerwcu 1997 miałem swoje pierwsze wesele. Na początku nie myślało się o tym aby w taki sposób zarabiać na życie ale cóż. Ważne, że to co się robi sprawia ogromną frajdę. Tak się potoczyło. W 1999 r. pierwsza kamera cyfrowa Sony Digital8. W 2004 pierwsza kamera 3CCD i tak do tej pory już 3 tego typu "zajechałem". Ach... jeszcze przed Digital8 była 16mm. Pozdrawiam zapaleńców i uparciuchów z branży!

piątek, 18 kwietnia 2008, 14:18
Moderator
Moderator

Jedna z niewielu sytuacji kiedy odświerzanie starego tematu ma odrobinę sensu :wink: . Zaczynałem już jako mocno dorosły człowiek, gdzieś koło wakacji w 1999r. Sony DCR TR8100E, oczywiście to była Digital8. Działa do dziś, ku wielkiej mojej radości, bo mam małe archiwum na tych kasetkach. Był to jednocześnie początek przygody z komputerem. Co prawda w pracy używałem już wcześniej to ustrojstwo parę lat, ale dopiero wymyślając pierwszą konfigurację pod filmy przestałem na komputery "szczekać" :mrgreen: . Pamiętam że podstawy wiedzy filmowej zacząłem nabywać w sposób który dziś mało osób praktykuje. Zacząłem czytać fora i inne miejsca (było ich więcej niż dziś), gdzie tą wiedzą za darmo dzielono się z innymi. Gdzieś tak po czterech latach tego czytania odważyłem się zapytać o coś na forum (Piotra Kuleszę "drkuli"). Potem w miarę możliwości sam odpowiadałem na pytania amatorów takich jak ja.

piątek, 18 kwietnia 2008, 15:57
Bywalec
Bywalec

Ja pamietam zaczynalem swoja przygode z filmem w 2004 roku
mialem wtedy kamerke internetowa dzwiek robilem mikrofonem podloczonym do komputerka i program InterVideo WinDVD Creator do montazu nagrywalem rodzinne schadzki i tym podobne oczywiscie wszystkim sie podobalo byli zadowoleni przeszczesliwi o grafice wtedy sie nic nie uczylem bo myslalem ze nie bedzie potrzebne swoja motywacje do moich produkcji czerpalem z hollywodzkich filmow tak sie nauczylem montowac dzisiaj krece i montuje prawie to samo tyle ze na Adobe premiere i ucze sie od podstaw grafiki dlatego kiedys skierowalem tutaj pytanie odnosnie czolowek jestem bardzo zadowolony z mojej pracy pasji jaka wykonuje dla wszystkich!

niedziela, 20 kwietnia 2008, 10:52
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2