Teraz jest sobota, 15 grudnia 2018, 09:04

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Moja pierwsza produkcja :) 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Moja pierwsza produkcja :)
Proszę bądźcie łaskawi :)

http://video.google.pl/videoplay?docid= ... 6796710551

http://www.serwisweb.pl

wtorek, 15 kwietnia 2008, 16:17
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Moja pierwsza produkcja :)
Łaskawa mam być??? Nieeee.... Chciałeś bardzo rozmawiać kilka postów wcześniej na temat filmowania i montażu. Więc teraz mamy okazję na podstawie twego filmiku. Najpierw czytam: mix siatkarski. Obejrzałam i nic mi się nie zgadzało. Najpierw początek zerżnięty nieudolnie ze ślubnej czołówki Tokksy, a potem cały czas czekałam na ten mix, czyli jakiś teledysk pod muzyczkę w różnych planach i ujęciach. A co zobaczyłam? Rozgrzewkę, gdzie pompujesz zoomem. I mecz. W jednym planie z jednego miejsca, gdzie zamiatanie kamerą przyprawia o mdłości. Cięcia na ostro plan w plan. Potem zmieniłeś miejsce co prawda, ale wcale nie było lepiej. Te same błędy.... Muzyka kompletnie niedopasowana do reszty. Widzisz, montaż nie polega na dodaniu do filmu czarnych scen z białymi napisami. Choćby ci się wydawało, ze przez to film będzie bardziej pro... Moja rada. Oglądaj dużo prac, szczególnie ludzi, którzy są w tym dobrzy... I poczytaj trochę o podstawach, a potem spróbuj coś sfilmować i zmontować:-)

wtorek, 15 kwietnia 2008, 20:01
Bywalec
Bywalec

Dłuuuuuuga droga przed tobą.

wtorek, 15 kwietnia 2008, 21:08
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

elwirka napisał(a):
Łaskawa mam być??? Nieeee.... Chciałeś bardzo rozmawiać kilka postów wcześniej na temat filmowania i montażu. Więc teraz mamy okazję na podstawie twego filmiku. Najpierw czytam: mix siatkarski. Obejrzałam i nic mi się nie zgadzało. Najpierw początek zerżnięty nieudolnie ze ślubnej czołówki Tokksy, a potem cały czas czekałam na ten mix, czyli jakiś teledysk pod muzyczkę w różnych planach i ujęciach. A co zobaczyłam? Rozgrzewkę, gdzie pompujesz zoomem. I mecz. W jednym planie z jednego miejsca, gdzie zamiatanie kamerą przyprawia o mdłości. Cięcia na ostro plan w plan. Potem zmieniłeś miejsce co prawda, ale wcale nie było lepiej. Te same błędy.... Muzyka kompletnie niedopasowana do reszty. Widzisz, montaż nie polega na dodaniu do filmu czarnych scen z białymi napisami. Choćby ci się wydawało, ze przez to film będzie bardziej pro... Moja rada. Oglądaj dużo prac, szczególnie ludzi, którzy są w tym dobrzy... I poczytaj trochę o podstawach, a potem spróbuj coś sfilmować i zmontować:-)

Z pokorą przyjmuję krytykę na twarz :(

Słowo sprostowania.

Mix siatkarski to typ rozgrywek - 2 dziewczyny i 2 chłopców, a nie rodzaj filmu.

Co znaczy cięcia na ostro?

Mówisz oglądaj dużo prac tych co się znają, a czepiasz się, że nieudolnie podrabiam czyjąś czołówkę. Tym sposobem się uczę. Zorganizowałem dzieciakom zawody, jakąś tam pamiątkę będą mieli - Spielberg narazie ze mnie marny, ale się starałem, coś się nauczyłem. Tego będę się trzymał.

wtorek, 15 kwietnia 2008, 21:29
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

primo napisał(a):
Mix siatkarski to typ rozgrywek - 2 dziewczyny i 2 chłopców, a nie rodzaj filmu.
.

No ok, przyznaje, na sporcie sie nie znam.
primo napisał(a):
Co znaczy cięcia na ostro?

Nie połączone żadnym przejściem. Jeśli tak tniesz, to powienieneś zmienić plan lub miejsce. Inaczej masz efekt szarpnięcia, bardzo nieprzyjemny w odbiorze... Poczytaj trochę o planach filmowych i tym, jak się je montuje....
primo napisał(a):
Mówisz oglądaj dużo prac tych co się znają, a czepiasz się, że nieudolnie podrabiam czyjąś czołówkę. Tym sposobem się uczę.

Właśnie, o to chodzi! Ślubna czołówka do filmiku z meczu... nie pasuje kompletnie. Należy dostosować środki wyrazu do materiału, który posiadasz.

środa, 16 kwietnia 2008, 07:32
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Uuuu, faktycznie. Wiele błędów, no i ta muza na początku to porażka. Mimo, że (albo nawet "dlatego, że") to tylko rozgrzewka to powinno być bardziej dynamicznie. Można by też przy tej rozgrzewce (ze względu, że piłka nie jest w grze i nie trzeba jej śledzić) , więcej zmian planów (tylko nie przy pomocy zoom!). Dodałbym jeszcze, że przysłona powinna być bardziej owarta, jak kamera patrzy pod światło.

KRAN 6m auto AIM

środa, 16 kwietnia 2008, 09:34
Moderator
Moderator

http://uk.youtube.com/watch?v=QADrAXVaq ... re=related
obejrzyj ten teledysk ( nawet 10 razy ) poczuj jego muzykę ( gdzie zmiany obrazu dać ) oczywiście ostre cięcia są wskazane . to prawda twój materiał wideo jest dopiero do obróbki czyli nic straconego tylko wyszlifuj go w komputerku ( podziel sceny dynamiczniej , zwalniaj przyśpieszaj , dodawaj obrót kamery ( w tym teldysku obrót 360 stopni to zrobione w komputerku ) lub prostuj błędy , zmieniaj dynamicznie ujęcia >>> nikt się nie zorientuje , że urywki kilku sek. ze scen to 2 min , 7 min , 1 minuta )
nie polecam muzyki śpiewanej :P ( coś innego śpiewają , coś innego robią na filmie )
p.s. nie oglągaj stron ślubowkrętów to całkiem inny gatunek montażu ( tak zwane badziewie pospolite :mrgreen: ) na you tube wiele filmików i klipów sportowych wartych naśladowania .
p.s. 2 mój film który będzie trwał 1,5 godz mam materiału 6 godzin z dwóch kamer ( impreza sportowa i wieczór taneczny ) filmując jedną kamerką filmuj non stop i widownie też potem wklejaj w odpowiednie miejsca ( podbijająć lub zwalniająć dynamikie filmu lecz przy zablokowanej ścieżce audio klipu wideo 1 )
p.s. 3 szkoda że zablokowałeś link :oops: choć po takich krytykach też bym to zrobił :mrgreen: ( :oops: załamujące jest to , że krytykuje ciebie osoba gorsza od ciebie w montażu , a chwaląca się nie swoimi pracami :oops: )

środa, 16 kwietnia 2008, 10:57
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
- Ten napis "11 kwietnia" jest dosyć dziwny ;] Chodzi mi o jego "pływanie po ekranie".
- Dopiero od połowy filmu jest lepiej z ustawieniem kamery, wcześniej światło jak kamerujesz z góry dziwnie to wygląda, jak się promienie światłą odbijają od parkietu.
- Staraj się dobierać muzykę, której potencjalni odbiorcy mogli jeszcze nie słyszeć, czy też nie jest dosyć popularna, bo jak się słyszy 23740923 raz tą samą muzykę w filmie to wiadomo...
- No i to jest siatkówka, tam ma się coś dziać, na filmie tego nie zauważyłem :)

Podsumowując, jeszcze sporo musisz się nauczyć :P

środa, 16 kwietnia 2008, 14:03
Moderator
Moderator

dosyć kochani, przenoszę posty nie na temat do innego wątku.
http://www.swiatobrazu.pl/forumwideo/viewtopic.php?f=3&t=24537

pozdrawiam

środa, 16 kwietnia 2008, 14:53
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

jurekwejh napisał(a):
http://uk.youtube.com/watch?v=QADrAXVaqSA&feature=related
obejrzyj ten teledysk ( nawet 10 razy ) poczuj jego muzykę ( gdzie zmiany obrazu dać ) oczywiście ostre cięcia są wskazane . to prawda twój materiał wideo jest dopiero do obróbki czyli nic straconego tylko wyszlifuj go w komputerku ( podziel sceny dynamiczniej , zwalniaj przyśpieszaj , dodawaj obrót kamery ( w tym teldysku obrót 360 stopni to zrobione w komputerku ) lub prostuj błędy , zmieniaj dynamicznie ujęcia >>> nikt się nie zorientuje , że urywki kilku sek. ze scen to 2 min , 7 min , 1 minuta )
nie polecam muzyki śpiewanej :P ( coś innego śpiewają , coś innego robią na filmie )
p.s. nie oglągaj stron ślubowkrętów to całkiem inny gatunek montażu ( tak zwane badziewie pospolite :mrgreen: ) na you tube wiele filmików i klipów sportowych wartych naśladowania .
p.s. 2 mój film który będzie trwał 1,5 godz mam materiału 6 godzin z dwóch kamer ( impreza sportowa i wieczór taneczny ) filmując jedną kamerką filmuj non stop i widownie też potem wklejaj w odpowiednie miejsca ( podbijająć lub zwalniająć dynamikie filmu lecz przy zablokowanej ścieżce audio klipu wideo 1 )
p.s. 3 szkoda że zablokowałeś link :oops: choć po takich krytykach też bym to zrobił :mrgreen: ( :oops: załamujące jest to , że krytykuje ciebie osoba gorsza od ciebie w montażu , a chwaląca się nie swoimi pracami :oops: )

Dziękuję bardzo za konkretną konstruktywną krytykę, a nie tylko słowa chłopie badziewie. Dziękuję za słowa, co można poprawić, co dodać itd.

Ad. 2 - co mi daje blokada ścieżki audio jeśli na całość nakładam muzykę? No chyba, że samo wprowadzenie wiwatującego tłumu coś zmienia.
Ad. 3 - co znaczy zablokowałem link - właśnie sprawdzałem filmik chodzi. Krytyki się nie boję. Staram się ją zrozumieć. Choć czasami trudno.

środa, 16 kwietnia 2008, 18:16
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

tomislater napisał(a):
- Ten napis "11 kwietnia" jest dosyć dziwny ;] Chodzi mi o jego "pływanie po ekranie".
- Dopiero od połowy filmu jest lepiej z ustawieniem kamery, wcześniej światło jak kamerujesz z góry dziwnie to wygląda, jak się promienie światłą odbijają od parkietu.
- Staraj się dobierać muzykę, której potencjalni odbiorcy mogli jeszcze nie słyszeć, czy też nie jest dosyć popularna, bo jak się słyszy 23740923 raz tą samą muzykę w filmie to wiadomo...
- No i to jest siatkówka, tam ma się coś dziać, na filmie tego nie zauważyłem :)

Podsumowując, jeszcze sporo musisz się nauczyć :P

Czemu od razu nic się nie dzieje? A jeśli zamysłem autora było zdobycie materiału, który później służyłby do analizy zagrań, błędów? Czy taki punkt widzenia nie zmienia parametrów krytyki?

Faktycznie z muzyką poszedłem na łatwiznę.

W przypadku pierwszego filmu wideo nie najważniejszy jest końcowy efekt rodem z hollywood, lecz samo stworzenie czegoś od podstaw z minimalną wiedzą jak to zrobić. Filmowanie, zrzucenie, obróbka, program do obróbki - dzięsiątki bitów nowych informacji. Ogrom przytłacza, blokuje kreatywność, bo człowiek skupia się na samych działaniach, a nie celu działania. Ot tak na swoje wytłumaczenie.

środa, 16 kwietnia 2008, 18:21
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Powiedzcie mi takie coś. Macie zgrany materiał, następnie szykujecie "wycinki", dobieracie muzę, składacie do kupy? Czy muza na samym końcu?

piątek, 18 kwietnia 2008, 22:58
Moderator
Moderator

audio+wideo= montaż
czyli audio jest ważniejsze niż wideo i tu powinien zostać napisany referat na kilka lub kilkanaście stron . ( w dalszym ciągu ja osobiście nie mogę obejrzeć kolejny raz filmiku > film się nie ładuje ) , ale z tego co pamiętam przy tak spokojnym materiale i tak długich scenach muzykę dałbym jako podkład w tle ,czyli głos z kamery najważniejszy, a muzyka powiedzmy tylko na 30% głośności w 100%-ach spełni swoje zadanie choć będzie o 70% ciszej i tu możemy pozwolić sobie na niedopasowanie audio do wideo . jeśli jednak chesz zrobić tak zwany teledysk to wybierasz klipy wideo i na koniec dodajesz muzykę i teraz zaczyna się montaż ( teledysk najlepiej zrobić jako oddzielny projekt jak będzie już gotowy to przerenderować do pliku wideo i gotowy dodać do projektu głównego )
teledysk - czyli mamy już wybrane klipy wideo i muzykię wstawiamy na linię czasu muzyczkę i zaczynamy do niej dopasowywać wideo zwracając uwagę na każdą zmianę w utworze i w tych miejscach cięcie materiału lub podkreślenie czegoś na wideo za pomocą widocznych lub niewidocznych efektów wideo to ciężko opisać ogólnikowo każdy utwór muzyczny trzeba byłoby oddzielnie opisywać . często dodaje się dodatkowy podkład audio uzupełniający jak ; pstryknięcie aparatu , jakiś odgłos dodatkowego instrumentu ( bęben , werbel ) specjalne efekty audio> filmy rysunkowe mają swoje , filmy grozy mają swoje a nawet miłosne >> jest tego ogromna ilość ( oglądając teledyski weselne na stronach www zwróć uwagę na nie , to one właśnie nadają wideo podkreślenie ) . im bardziej uda się tobie dopasować obraz do muzyki tym lepszy teledysk . zmiany obrazu do muzyki ( często trzeba zwolnić lub przyśpieszć klip wideo ( 3% , 6% lub -4% takie zmiany nie są zauważalne ) , aby dokładnie dopasować .
ja osobiście unikam jak ognia utworów wokalnych tu musimy idealnie dobrać obraz do tego co śpiewają przepraszam za to >>>> Quin śpiewa jesteśmy królami a na wideo odbijają piłkę > jakby w tym miejscu podnosili zdobyty puchar do góry i stali na podium to jest ok.
czyli moim skromnym zdniem dla mie audio jest ważniejsze od wideo i jeśli uda mi się choć na 50% dopasować wideo jestem szczęśliwy . jeśli robimy teledysk z klipów wideo taki jak twój to w takim przypadku warto łączyć i zmieniać balans głośności z podkładu audio ( muzyczka ) i z kamery ( odbicia piłki i głosy uczestników )
połączenie audio z wideo to pierwszy krok , po nim następny krok na ile możemy zmienić sobie obraz za pomocą pluginów wideo jeśli robisz to dla siebie to kierujesz się swoim gustem jeśli robisz to dla kogoś to kierujesz się gustem osoby dla której to jest czyli każdy z nas ma przeciętnie inny gust od animek to ściemnienia obrazu , od muzyki disco polo po muzykę klasyczną . tak na marginesie nikt nie da tobie jakiejś recepty na to tu wchodzą w grę uczucia odbiorcy

sobota, 19 kwietnia 2008, 10:13
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Opisałeś się jurekweih :) ... Dodam jeszcze tak od siebie. Często zanim rozpoczne nagrywanie materiału na wideo (zazwyczaj wiem co będe nagrywał :wink: ) mam już zaplanowaną wstępnie muzykę. Staram się to połączyć już w głowie. W praktyce jest tak, że w 1 na 10 przypadkach zmieniam plany i docelowo muza jest zmieniona na inną. Jurek Ci tu dobrze napisał. Audio w filmie jest bardzo ważne (i często niedoceniane), ale to prawidłowa ścieżka dźwiękowa pozwala płynnie oglądać zmontowany materiał. Każdy hak na audio powoduje, że oglądający się niepotrzebnie podświadomie rozprasza i mniej uwagi poświęca na wizje. Coś mu nie pasuje ale do końca nie wie co 8) Pozdro.

KRAN 6m auto AIM

sobota, 19 kwietnia 2008, 11:01
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Pięknie to Panowie ujęliście. Zamiast czytać referat na naście stron wystarczyło takie "streszczeni", a rozjaśniło mi to całość. Wielkie dzięki za konkretne potraktowanie sprawy.

sobota, 19 kwietnia 2008, 16:34
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona