Teraz jest wtorek, 20 października 2020, 08:35

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Moja pierwsza produkcja :) 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Moja pierwsza produkcja :)
Przemyślałem sobie to coście mi powiedzieli i postarałem się zrobić coś zupełnie innego, niż pierwsza wersja tego filmu. Pomijam, że narobiłem bubli przy samym kręceniu, wiem już teraz czego unikać i materiał mam jaki mam. Ręcznie musiałem zmieniać jasność i kontrast i czasami kiepsko to wygląda. Nie na to proszę jednak zwracajcie uwagę. Mnie chodzi o sam montaż, czy wersja nr 2 jest lepsza? Oto jest pytanie.

Wersja nr 2 to póki co golizna bez przejść i tu chciałbym prosić o ewentualnie sugestie czy takowe w ogóle zastosować, które sceny spróbować zmodyfikować i co dodać, aby dodać smaczku temu teledyskowi?

Jurku skoro nie możesz obejrzeć wersji nr 1, podpinam ją również tutaj.

pozdrawiam

primo

wersja_nr_1.wmv

wersja_nr_2.wmv

Dla niewtajemniczonych. Kliknij prawym myszy na linku i daj Zapisz element docelowy jako. Pliki wielkości około 30MB i 36MB.

http://www.serwisweb.pl

niedziela, 20 kwietnia 2008, 09:16
Bywalec
Bywalec

Moja pierwsza produkcja :

http://pl.youtube.com/watch?v=aqdEyOkhWt8

wykonana rok temu, oczywiście jakościowo nic specjalnego ponieważ kamera amatorska. czekam na opinie :)

poniedziałek, 21 kwietnia 2008, 13:51
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

No Primo lepiej... ale tylko troszkę.
Dobrze, że skróciłeś ten klip. I starałeś się zróznicować ujęcia, ale....
1. Nie możesz przeskakiwać obrazem raz z jednej strony boiska raz z drugiej, bo łamiesz oś, co powoduje u widza dezorientację, kto gra z kim i z której strony...
2. Szmata z jakimiś podpisami pojawiająca się dwukrotnie coś ma sugerować?? Pojawia się nagle i znika nie bardzo wiadomo dlaczego...
3. Zwolnienia. Zastosowałeś je wielokrotnie w przypadkowych miejscach mimo, ze muzyka miała taki sam rytm. Co miały one oznaczać?? Jeśli stosujesz zwolnienie dla jakiegoś fragmentu filmu, to musisz mieć w tym cel... Chcesz coś podkreślić tym. Ale co?
Generalnie radze ci nagrać następny mecz, myślac przy tym "montażowo" i dopiero efekty swej pracy pokazać nam tutaj:-)

poniedziałek, 21 kwietnia 2008, 14:29
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

elwirka napisał(a):
No Primo lepiej... ale tylko troszkę.
Dobrze, że skróciłeś ten klip. I starałeś się zróznicować ujęcia, ale....
1. Nie możesz przeskakiwać obrazem raz z jednej strony boiska raz z drugiej, bo łamiesz oś, co powoduje u widza dezorientację, kto gra z kim i z której strony...
2. Szmata z jakimiś podpisami pojawiająca się dwukrotnie coś ma sugerować?? Pojawia się nagle i znika nie bardzo wiadomo dlaczego...
3. Zwolnienia. Zastosowałeś je wielokrotnie w przypadkowych miejscach mimo, ze muzyka miała taki sam rytm. Co miały one oznaczać?? Jeśli stosujesz zwolnienie dla jakiegoś fragmentu filmu, to musisz mieć w tym cel... Chcesz coś podkreślić tym. Ale co?
Generalnie radze ci nagrać następny mecz, myślac przy tym "montażowo" i dopiero efekty swej pracy pokazać nam tutaj:-)

Ad. 1. - Chciałem zrobić wrażenie filmowania z dwóch kamer, na co zapewne niektóre dzieciaki dadzą się nabrać :) a to, że łamię oś to widać, no ale jak się nie ma co się lubi...
Ad. 2. - Ot po prostu szmata znacząca dla uczniów wiele (Gołaś i hasło przewodnie).
Ad. 3. - No faktycznie mnie czasami te zwolnienia też nie pasują. Przegiąłem z tym, ale teraz jak je wywalę to synchro mi się wali. Muszą więc zostać.

A co z przejściami? Próbować jakieś wrzucić? Większość ujęć to kilkusekundowe klipy, do takich też stosujecie przejścia?

poniedziałek, 21 kwietnia 2008, 16:13
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Przejścia? W ściśle uzasadnionych sytuacjach. Raczej przy wolniejszej muzyce. Przy teledyskach z dynamiczną muzyką bardzo rzadko. Ale aby montować na ostro, trzeba mieć dobre ujęcia w różnych planach...

poniedziałek, 21 kwietnia 2008, 17:53
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

elwirka napisał(a):
Przejścia? W ściśle uzasadnionych sytuacjach. Raczej przy wolniejszej muzyce. Przy teledyskach z dynamiczną muzyką bardzo rzadko. Ale aby montować na ostro, trzeba mieć dobre ujęcia w różnych planach...

No faktycznie, w tym przypadku przejścia nijak nie pasują. Psują tylko "efekt" - zakłócają oglądanie.

poniedziałek, 21 kwietnia 2008, 18:06
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Mam pytanko odnośnie zrobienia następującego efektu:

Chcę zrobić mały PIP, ale aby nie był to sztampowy kwadrat, prostokąt, a obraz wpasowujący się w większe okno. Chodzi mi o rozmycie granicy pomiędzy oknem małym, a dużym. Takie coś da radę zrobić jakimś efektem czy ręcznie jakoś?

środa, 30 kwietnia 2008, 22:03
Nowy
Nowy

Na poczatku napiszę, iz przeczytałem tylko post pierwszy (inne pominałem).Nie potrafię zrozumieć jak można kopiować czyjąś prace. Od zawsze wychodziałem z założenia, że wszystko co wymyślę sam, pomino tego, iż będzie "słabsze" będzie jednak moje, a poprzez ciężką prace z czasem będzie lepsze. Nawet najdrobniejszy postęp daje satysfakcje i o to w tym wszytkim chodzi. Niektórzy wybierają inną drogę. W dobie internetu bezwstydne kopiowanie jest na porządku dziennym. Ludzie nieudolnie naśladują, następnie szczycą się czyjąś pracą. Pokazują co zrobili (osobą, które nie widziały materiału źródłowego) i uważają się za wielkich twórców. Osobiście nie potrafie zrozumieć takiego zachowania... nie wiem jak to nazwać. Troche przypomina mi to sytuację, w której uczeń zamiast pisać referat szuka gotowca w internecie, potam aby był "jego" wycina 30% - psująć go w rezultacie, ale ma odpowiedź: "to nie jest to co było w internecie, zmieniałem". To jest poprostu kradzież. A pokazywanie takich prac jest dla mnie brakiem wstydu.

czwartek, 1 maja 2008, 11:26
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

krzysiak84 napisał(a):
Na poczatku napiszę, iz przeczytałem tylko post pierwszy (inne pominałem).Nie potrafię zrozumieć jak można kopiować czyjąś prace. Od zawsze wychodziałem z założenia, że wszystko co wymyślę sam, pomino tego, iż będzie "słabsze" będzie jednak moje, a poprzez ciężką prace z czasem będzie lepsze. Nawet najdrobniejszy postęp daje satysfakcje i o to w tym wszytkim chodzi. Niektórzy wybierają inną drogę. W dobie internetu bezwstydne kopiowanie jest na porządku dziennym. Ludzie nieudolnie naśladują, następnie szczycą się czyjąś pracą. Pokazują co zrobili (osobą, które nie widziały materiału źródłowego) i uważają się za wielkich twórców. Osobiście nie potrafie zrozumieć takiego zachowania... nie wiem jak to nazwać. Troche przypomina mi to sytuację, w której uczeń zamiast pisać referat szuka gotowca w internecie, potam aby był "jego" wycina 30% - psująć go w rezultacie, ale ma odpowiedź: "to nie jest to co było w internecie, zmieniałem". To jest poprostu kradzież. A pokazywanie takich prac jest dla mnie brakiem wstydu.

To Cię chłopie poniosło!!

czwartek, 1 maja 2008, 12:26
Nowy
Nowy

czyli uważasz, że kopiowanie pomysłów innych osób i podpisywanie "moja praca" jest ok?

czwartek, 1 maja 2008, 15:12
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

krzysiak84 napisał(a):
czyli uważasz, że kopiowanie pomysłów innych osób i podpisywanie "moja praca" jest ok?

Czy uważasz, że skoro rzucisz okiem na najlepszą czołówkę Tokksy i spróbujesz zrobić taką samą to grzech? Przecież to paranoja. Po pierwsze, to, że ktoś wzoruje się na kimś nie zmienia faktu, że jednak jakimiś sposobami trzeba do tego dojść. Super czołówka, ok, ale nigdzie nie ma napisane jak autor ją wykonał, jak doszedł do tego czy innego efektu. Sam musisz pogłówkować nad tym, próbować, próbować i jeszcze raz... dzięki temu więcej się nauczysz, niż jakbyś bezmyślnie klikał wszystko co nawinie się pod wskaźnik myszy - takim czymś nic nie osiągniesz.

Życie to umiejętność naśladowania najlepszych wzorców i próba zbliżenia się do nieosiągalnej doskonałości. Nie po to ktoś wymyślił koło, aby z niego nie korzystać i wymyślać na nowo.

czwartek, 1 maja 2008, 15:22
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

:lol: :lol: :evil: .....mnie też zawsze uczyli żebym zawsze brał przykład z najlepszych_co obecnie zresztą czynię :mrgreen:

czwartek, 1 maja 2008, 16:21
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Moja pasja to bieganie. Po przyjacielsku postanowiłem przeto użyczyć swe "umiejętności" na użytek organizatora. Kolega filmował, ja składałem. Nie mogłem sobie darować uczestniczenia w takim biegu :) ledwo 21,1km, ale zawsze to dobra zabawa.

No i kolejną produkcję mam za sobą :) Mam nadzieję, że nie zmyjecie mi za mocno głowy. Liczę na konstruktywną dyskusję.

http://video.google.pl/videoplay?docid= ... 0320174642

wtorek, 10 czerwca 2008, 15:09
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2