Teraz jest niedziela, 16 grudnia 2018, 01:31

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 
 amatorska praca do oceny 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post amatorska praca do oceny
witam wszystkich,
uprzejmie prosze o podzielenie sie ze mna wrażeniami z mojego filmowo-montazowo amatorskiego wystepku podczas snowboardowego wypadu w gory. oczekuje w miare uargumentowanych wypowiedzi :)

oto i on:

http://youtube.com./watch?v=MbKiHV6DNtc

pozdrawiam

poniedziałek, 21 kwietnia 2008, 23:24
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: amatorska praca do oceny
Jeżeli tak ma wyglądać robota amatora to ja proszę o więcej.
Jak dla mnie bardzo ok.
Dobrze dobrana muzyka, fajny klimat, przemyślane ujęcia, widać pracę.
Oby tak dalej :wink:

Pozdrawiam

poniedziałek, 21 kwietnia 2008, 23:43
Bywalec
Bywalec

Chciałbym sie do czegoś przyczepić ale nie ma do czego wszystko jak dla mnie ok.Jednym słowem super .Tak trzymaj.

wtorek, 22 kwietnia 2008, 09:42
Bywalec
Bywalec

Super
Ujęcia,muzyka całość.

czwartek, 24 kwietnia 2008, 08:41
Bywalec
Bywalec

nie chciałabym zaśmiecać forum kolejnym tematem tego typu dlatego i ja chciałabym pokazać moje wypociny i poddać je pod krytykę:

to była pierwsza moja produkcja:
http://pl.youtube.com/watch?v=aqdEyOkhWt8

a to już kolejne:
http://pl.youtube.com/watch?v=S0ryDgTbNaA

http://pl.youtube.com/watch?v=vgCeOFqm8kU

miłego oglądania

czwartek, 24 kwietnia 2008, 10:04
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Grzeli, dobrze zacząłeś i gdyby twój filmik trwał 2-3 minuty to byłby strawny. Po 3 minutach zaczynają się dłużyzny. Goscie jeżdżą na deskach i się czasem przewracają. Zapis kilku dni pobytu w górach. No dobrze, tylko dla postronnego widza nie znającego was jet to nużące. Używasz zbyt wielu tych samych planów, dlatego masz problem z łączeniem ich. Filmuj więcej detali i zbliżeń, montaż będzie ciekawszy.
Na plus przyznam ci to, że ująłeś wypowiedzi uczestników, są one krótkie, ale dużo wnoszą do filmu, nie jest to niemy film pod muzyczkę. Ogólnie mówiąc masz zacięcie, więc jeśli się trochę podszkolisz to bedzie z ciebie montażysta:-)

czwartek, 24 kwietnia 2008, 18:47
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Obejrzałam pierwszy filmik ewuni i może lepiej nie bedę się wypowiadać, bo niestety nic pozytywnego powiedzieć o nim nie mogę....

czwartek, 24 kwietnia 2008, 18:48
Bywalec
Bywalec

ale to nie musi być nic pozytywnego..

czwartek, 24 kwietnia 2008, 21:20
Bywalec
Bywalec

dzieki za sugestie,
moze jednak przystane przy mojej ciaglosci filmu, gdyz jest to zasadniczo moj pobyt w gorach, ktory pozostanie w mojej wideotece na dlugie lata. Wolalbym przypomniec sobie wiekszosc sytuacji w przyszlosci:)
masz racje, film moze przestac 'przyciagac' po kilku minutach ale z pewnoscia gdyby ten film dotyczyl nie mojej osoby a jakiegos bardzo znanego snowboardzisty z szerokimi umiejetnosciami, odbiorcy zapewne 'prosiliby' o jeszcze... (oczywiscie mowa o zakochanych w snowboardzie).

jezeli chodzi ujecia ... hmm, wiecej detali ... ok! ale z uwagi na to co podkreslilem w temacie (film amatorski) jest filmem bez specjalnego przegotowania. Ujecia krecone na zasadzie " ooooo tutaj bedzie fajnie". Zadanie to jest stosunkowo trudne z uwagi na panujace warunki (ciezko sie gdziekolwiek ustawic bo wszedzie duzo sniegu,wiatr itp).
Napewno moznabyloby nagrac cos mocniejszego ale szkoda by mi bylo mojego wyjazdu i czasu spedzonego w górach z czerpania samej frajdy jaka jest snowboarding.
jeszcze raz wielki dzieki za opinie.

pozdrawiam

czwartek, 24 kwietnia 2008, 22:40
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Grzeli napisał(a):
ale z pewnoscia gdyby ten film dotyczyl nie mojej osoby a jakiegos bardzo znanego snowboardzisty z szerokimi umiejetnosciami, odbiorcy zapewne 'prosiliby' o jeszcze... (oczywiscie mowa o zakochanych w snowboardzie).

Wcale nie. Nieważne kto tam jeździ na desce. Dla laika sportowego nie ma to znaczenia. Dla osób postronnych ważniejsze jest stopniowanie napięcia i dynamiczny montaż. Wtedy się to dobrze ogląda. Nawet jeśli osoby występujące w filmiku są obce.
Co do warunków. Przypuszczam, że było ci ciężko. Inni mogli szaleć do woli, a ty musiałeś filmować i jeszcze cały czas uważać na kamerę. Ale podczas następnego wyjazdu postaraj się bardziej myśleć montażowo. Czyli nie na zasadzie, nagrywam wszystko jak leci. Tylko nagrywam mniej, ale scen, które mi się przydadzą w montażu. W tym wypadku szkielet takiego filmiku musisz mieć obmyślony wcześniej. Unikniesz potem problemów siedząc przy komputerze i obmyślając jak tu z 60 minut surówki zrobić wypasiony 5-minutowy filmik:-)

piątek, 25 kwietnia 2008, 09:41
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Czego byś nie zrobił, Elwirce nie dogodzisz :(
Koleżanka ma chyba problem ze stopniowaniem poziomu tego co ogląda.
Już sam tytuł postu "amatorska praca do oceny" a nie "praca na zaliczenie filmówki" mówi że autor ma sporo pokory.
Dlatego moim skromnym zdaniem należy mu się odrobina uznania, bo jest to naprawdę niezły filmik, a nie na siłę szukanie dziury całym i teksty: za długie, za wąskie, ble i wogóle do kitu.

Pozdrawiam

piątek, 25 kwietnia 2008, 13:24
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Nie, nie, akurat tutaj widzę zadatki na dobrego montażystę. Jeśli go to wciągnie i podszkoli warsztat, to może przejdzie na zawodostwo:-)

piątek, 25 kwietnia 2008, 13:59
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Cześć. :D
Jak dla mnie to pokazany materiał jest SUPER (praca amatorska-"Grzeli")
- dużo lepiej zrobiony od NIEKTÓRYCH osób którzy nazywają samych siebie - zawodowcami (ale tylko z nazwy) a efekty ich pracy dają dużo do życzenia.

ps. ?Czego byś nie zrobił, Elwirce nie dogodzisz ? - e tam nie dogodzisz?? :wink:, już nie długo pojawią się pamiętniki...... :D

piątek, 25 kwietnia 2008, 16:19
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

ewunia napisał(a):
ale to nie musi być nic pozytywnego..

Ewunia, jeśli nie napiszę nic pozytywnego, to znowu zaczną pisać, że nie można mi dogodzić. Ale jakoś nikt nie kwapi się do oceny twych filmików. Zazwyczaj tak się dzieje, gdy ktoś pokaże coś zwalającego z nóg lub też straszliwego gniota. Widzisz, nikt nie chce cię urazić, jeszcze twój nick ewunia jest taki słodki, więc faceci wolą pominąć milczeniem twe błędy. Czyli ciemność absolutną uniemożliwiającą dostrzeżenie czegokolwiek, zamiatanie kamerą na lewo i prawo itp.

piątek, 25 kwietnia 2008, 21:14
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ]