Teraz jest piątek, 21 września 2018, 11:58

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
 Kodowanie kaset wideo 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post Kodowanie kaset wideo
Jak wiadomo największą zmorą wideofilmowców jest "hamstwo" ze strony nieuczciwych klientów. Myślę tu mianowicie o nielegalnym przegrywaniu kaset wideo przez ludzi.
Chciałbym zapytać, czy może orientuje się ktoś z czytających ten post, jak zakodować kasetę wideo i czym??? Z góry dziękuję za odpowiedź!!!

wtorek, 3 czerwca 2003, 19:49
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Masz rację mamy z tym problem, są sposoby na kodowanie ale kłopotliwa to operacja. Magnetowid nagrywający musi mieć wlutowaną płytkę do wnętrza i urządzenie to musi być zestrojone z danym magnetowidem, każdy model musi mieć indywidualną płytkę dedykowaną wyłącznie danemu modelowi, nagrywanie większej ilości jest tym bardziej kłopotliwe i kosztowne oprócz tego pogarsza jakość kopii. Kodowanie polega na "pomieszaniu" kodu czasowego co łatwo jest z kolei ominąć ale nie napisze jak ze zrozumiałych względów. Łatwiej jest rozkodować niż zakodować. Nic na to nie poradzimy. Jedyne co pozostaje to apelować do sumień złodziejskich i odwoływać się do siódmego przykazania Dekalogu, bo to naprawdę jest złodziejstwo jeżeli ktoś wkłada pracę a inny ją po porostu kradnie. :evil:

wtorek, 3 czerwca 2003, 20:48
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Blokada antypiracka
Proponuję Wam inne ciekawe rozwiązanie - wychodzicie z wygranej pozycji jako profesjonaliści. Tak przynajmniej w każdym calu postrzega Was Klient. Ma jak każdy problemy finansowe co pcha do do powielania na lewo naszych nagrań.
Ja praktykuję ostrzeganie Klienta przed nielegalnym kopiowaniem nagrań, bo "może to nawet spowodować uszkodzenie mechaniczne głowicy magnetowidu". O systemach antypirackich mało kto cokolwiek wie, więc jesli my jako specjaliści niewiele właściwie nie wiemy, to szanowny Klient nie zaryzykuje raczej straty nowego magnetowidu dla oszczędności 30zł za kopię kasety.
U mnie ta metoda działa.

czwartek, 5 czerwca 2003, 23:17
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
mowicie o weselach itp?
Jesli tak to ...chcecie zabronic przekopiowania JUZ _kupionego_ filmu ?
Chyba wlasnie PO TO zamawia sie filmowanie wesel itp zeby pokazac je rodzinie,przyjaciolom,znajomym... 8O

Krecenie na przyklad filmu fabularnego , prezentacji firmy itp to juz inna sprawa, w tym aspekcie sie zgadzam,ale uroczystosci ...

niedziela, 29 czerwca 2003, 23:48
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Nie chodzi tu o wesela. A co nas to obchodzi, że sobie młodzi przegrywają.
Jesteś niezorientowany w temacie gościu.
Chodzi o nagrania dla wielu odbiorców jak Komunie, studniówki itp.
Jeżeli ustalisz cene jednej kopii z założeniem, że wykupi ją 80% zainteresowanych a wykupuje 10, a reszta kopiuje a ty jesteś w plecy to jak się czujesz?

poniedziałek, 30 czerwca 2003, 01:16
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Kol a jak z programami pirackimi czy nikt nigdy nie pracował na nich.
Opowiadanie o kodowaniu które ma wpływ na głowicę jest dobre dla ludzi koło 70 tki bo i tak nic nie jarzą. Znam problem komunijny z doświadczeń własnych,powiem jak ja robię od badzo wielu lat.
Zawieram umowę z przedstawicielem rodziców 1/3 ceny przed przystąpieniem do realizacji reszta przy odbiorze kaset. Ustalam minimum/ ilość / przy jakim podejmuję się realizacji i zawsze wychodzę na swoje. Pani która pilotuje sprawę z ramienia rodziców ma kasetę darmową, ksiądz i katecheci też. Faktem jest że nie realizuję komunii dla więcej niż 30 dzieci bo większa ilość to niezadowolenie rodziców którzy swoje dziecko widzą przez 1 minutę/ zresztą już gdzieś na ten temat pisałem/ w okresie komunijnym realizuje 8-10 imprez /na dwie kamery DSR/ 95% ludzi zamawia i odbiera kasety.Cena w sezonie tegorocznym
50 zł za kasetę/ około 50-60 min filmu/ obwoluta , etui.
Na każdej kasecie jes napisane że za jakość kopii realizator nie odpowiada, a im więcej ludzi ogląda tym większa reklama na przyszłość,
miałem już sporo wesel ludzi którym filmowałem komunię.
Pozdrawiam

poniedziałek, 30 czerwca 2003, 08:23
Bywalec
Bywalec

Bardzo rozsądne podejście. Praktykuję podobnie. Na spotkaniu z rodzicami mówię, że cena jednej kasety będzie zależeć od ilości zamówionych egzemplarzy i podaję przedziały ilościowo-cenowe. Od lat kręcę komunie na tych samych wiejskich parafiach na 15-25 dzieci. Kasety wykupuje 99% rodziców. Cena 35 zł, bo kręciłem jeszcze na VHS-ie. Potwierdzam tezę, że im więcej dzieci, tym większze prawdopodobieństwo trafienia na kogoś niezadowolonego i wtedy większy zysk okupujemy czasem traconym na wyjaśnienia i reklamacje. Też zdarza mi się kręcić wesela w rodzinie, w której kręciłem komunię i na odwrót.

wtorek, 1 lipca 2003, 07:56
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Panowie jeszcze się nie spodkałem z takim kodowaniem którego nie można złamać a zwłaszcza tak prymitywnego jak kodowanie kaset.
Pozdrawiam

środa, 2 lipca 2003, 01:37
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
panowie kodowanie to lipa. zmieńcie system dystrybucji który zagwarantuje pozyskanie i klientów i określonych zysków. kalkulator do ręki i policzyć za ile nam się opłaca.

pozdrowionka
FStyl

środa, 2 lipca 2003, 10:30
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ]