Teraz jest czwartek, 20 września 2018, 02:42

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 43 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
 Kiedy przechodzimy na HDV i Zapominamy o Pal-u? 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Kiedy przechodzimy na HDV i Zapominamy o Pal-u?
Zaczynam ten temat poznać waszą opinie i dowiedzieć się ile macie zleceń na filmy HDV? Trzy lata temu na targach ślubnych w Katowicach duża część z branży filmowców miała kamery typu fx1. Kamera oczywiście się pieknie prezentuje ale czy warte było wtedy inwestowanie w taki sprzęt? Rozmawiałem wtedy z sąsiadem ze stoiska który się wystawiał ze swoją ofertą filmowania. Doszliśmy razem do wniosku że nie warto . Zanim ta kamera nakreci pierwszy film HDV to będzie już bardzo wyeksploatowana , a technologicznie dawno przestarzała. Mineły 3 lata i wraca pytanie . Czy warto kupować kamerę HDV. Jak długo wystarczą nam kamery np.VX2100. Jeśli kolejne 3 lata to żeczywiście nie warto. Przepłacać grube pieniądze żeby nakręcić jeden film HDV w roku to ekonomicznie nieuzasadnione. Ciekaw jestem waszych opini i zachęcam do dyskusji.

wtorek, 13 maja 2008, 23:50
Bywalec
Bywalec

Post Re: Kiedy przechodzimy na HDV i Zapominamy o Pal-u?
Rok temu miałem taki właśnie problem byłem na etapie zakupu kamery i pytanie czy kupować hdv i doszedłem do wniosku że jeszcze nie teraz. Na dzień dzisiejszy jestem pewien że zrobiłem dobry wybór bo nie miałem żadnego zlecenia filmowania w hdv co więcej na ten rok też nie mam . A muszę dodać że mam zamówień na cały rok i kilka na 2009. Być może mieszkam w takim rejonie że nie ma takiej potrzeby .Koledzy z branży być może mają klientów na hdv i tu na pewno nie podzielą mojego zdania.Tak że 2-3 lata spokojnie będę filmował na moim panasonicu dvx 100b. Pozdrawiam

środa, 14 maja 2008, 10:03
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Bolero1 napisał(a):
Zaczynam ten temat poznać waszą opinie i dowiedzieć się ile macie zleceń na filmy HDV? Trzy lata temu na targach ślubnych w Katowicach duża część z branży filmowców miała kamery typu fx1. Kamera oczywiście się pieknie prezentuje ale czy warte było wtedy inwestowanie w taki sprzęt?

Jest to bardzo przyzwoita kamera. Dziś w zasadzie na każdą kieszeń. Mało kto pisze o tym, ale kamerka jest nie do zajechania. Jest dużo trwalsza niż VX. Jak dla mnie jedynym jej mankamentem jest brak łączy XLR.
FX - dlugo będzie mieć jeszcze ustaloną pozycję na rynku kamer HDV.

Bolero1 napisał(a):
Rozmawiałem wtedy z sąsiadem ze stoiska który się wystawiał ze swoją ofertą filmowania. Doszliśmy razem do wniosku że nie warto . Zanim ta kamera nakreci pierwszy film HDV to będzie już bardzo wyeksploatowana , a technologicznie dawno przestarzała.

Sorry koledzy, ale obaj nie mieliście i jak widzę nadal nie macie racji. Wielokrotnie już było mowione i pisane, że kamera HDV nie służy do zapisu w formacie DV. Zapis i montaż wykonuje się właśnie w systemie HDV (1080-50i/60i lub 720-25p/30p). Konwersja z kamery sygnału 1080i - do stadard DV wiąże się z pewnymi stratami (polecam archiwum forum).

W jednym przyznaję rację: jak nie ma zapotrzebowania na ten format - nie kupuje się do tego sprzętu. Można kupić nowego VX lub PD.
Moi klienci (nie tylko "okolicznościowi") mają wybór pomiędzy DV a HDV i wierzcie, że nawet ci co się na tym nie znają potrafią dostrzec różnicę w jakości obrazu :wink:

Bolero1 napisał(a):
Mineły 3 lata i wraca pytanie . Czy warto kupować kamerę HDV. Jak długo wystarczą nam kamery np.VX2100. Jeśli kolejne 3 lata to żeczywiście nie warto. Przepłacać grube pieniądze żeby nakręcić jeden film HDV w roku to ekonomicznie nieuzasadnione. Ciekaw jestem waszych opini i zachęcam do dyskusji.

Kwestia rozwoju i edukacji zależy od każdego z nas. Jeśli nie będziesz się rozwijał, będziesz mniej konkurencyjny. Niekiedy należy przewidywać pewne okoliczności. W tej chwili HDV jest już "mijającą epoką" - teraz filmy robi się na fullHD/ lub jak kto woli trueHD (1920x1080/50i/60i/24p) - a wy tu się zastanawiacie nad zakupem i inwestycją w HDV
:D

środa, 14 maja 2008, 18:21
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

My już na serio myślimy o 4K :lol:

środa, 14 maja 2008, 21:44
Nowy
Nowy

Dobry początek dyskusji. Ja też do tej pory nie miałem klientów którzy by byli zainteresowani HDV czy full HD mimo mocno zapełnionego kalendarza na 2008 i 2009. Z prostej przyczyny. Rodzina i przyjaciele zazwyczj posiadaj zwykłe telewizory lub nie posiadaja odtwarzaczy HDV. Powiem więcej nawet nikt nie pyta o format 16:9. Może ktoś się pochwali ile ma zamówień na HDV. Nie ma co się krępować. Zapraszam do dyskusji

czwartek, 15 maja 2008, 00:33
Stały bywalec
Stały bywalec

ao napisał(a):
Bolero1 napisał(a):
Moi klienci (nie tylko "okolicznościowi") mają wybór pomiędzy DV a HDV i wierzcie, że nawet ci co się na tym nie znają potrafią dostrzec różnicę w jakości obrazu :wink:

Jaki to wybor i roznica jak i tak DV czy HDV ląduje na DVD, chyba że masz klientów co biorą Blu-ray'a....

czwartek, 15 maja 2008, 08:31
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Bolero1 napisał(a):
Dobry początek dyskusji. Ja też do tej pory nie miałem klientów którzy by byli zainteresowani HDV czy full HD mimo mocno zapełnionego kalendarza na 2008 i 2009. Z prostej przyczyny. Rodzina i przyjaciele zazwyczj posiadaj zwykłe telewizory lub nie posiadaja odtwarzaczy HDV. Powiem więcej nawet nikt nie pyta o format 16:9. Może ktoś się pochwali ile ma zamówień na HDV. Nie ma co się krępować. Zapraszam do dyskusji

Prawdę mówiąc na rok 2008 nie mam zamówień na HD, powiem więcej jak na razie do roku 2006-2007 filmy robione były w formacie 4:3 (wiadomo VXy :lol: ), ale teraz zdarza się, że pytam klienta, w jakim formacie by sobie życzył i tu często pada pytanie o różnicę. Po wyjaśnieniu pada stwierdzenie, że mama lub babcia ma stary TV i lepiej niech zostanie w 4:3.
Ale to sie zmieni, gdyż zainwestowałem w nowe monitory 16:9 i napewno nie będę montował na nich w 4:3 :twisted:

Pozdrawiam

czwartek, 15 maja 2008, 09:14
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

panjacek napisał(a):
My już na serio myślimy o 4K :lol:

...o tej technologii kolegom już nie pisałem :lol:

adambb napisał(a):
ao napisał(a):
Bolero1 napisał(a):

Jaki to wybor i roznica jak i tak DV czy HDV ląduje na DVD, chyba że masz klientów co biorą Blu-ray'a....

U mnie HD ląduje na BD a nie na DVD :) Płyta DVD/Pal wide, jest zaledwie dodatkiem :lol:
Klient otrzymuje płytę BD z authoringiem wykonanym w HD.

czwartek, 15 maja 2008, 11:16
Moderator
Moderator

a ja bez problemu wypalam materiał HD na DVD :D

...w postaci DivXHD.
nawet 1:30 na płycie 8)

pozdrawiam

czwartek, 15 maja 2008, 11:35
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

GrassHoppeR napisał(a):
a ja bez problemu wypalam materiał HD na DVD :D

...w postaci DivXHD.
nawet 1:30 na płycie 8)

pozdrawiam

Tak też można :D
Całkiem przyzwoity efekt. Widziałem dobrze zrobione "gwiezdne wojny":)

czwartek, 15 maja 2008, 11:49
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

a ja robie format WMV nawet 2 godziny ładnie wyglądają na 1dvd - ale niestety tylko do obejżenia na kompjuter :( Rendering trwa prawie 25 godzin :(

czwartek, 15 maja 2008, 20:42
Nowy
Nowy

wtrącę 3 zdania jako praktykujący na HDV.
Róznica jakościowa klatki DV i HDV jest nieporównywalna (na korzyść HDV oczywiście), przy przetwornikach CMOS tym bardziej.
Film zapisany w HDV po konwersji do DV ma rewelacyjna jakość, praktycznie nie osiągalną przy tradycyjny zapisie od razu z DV
No i oczywiście zaawansowana obróbka obrazu przy HDV daje znacznie lepszy efekt końcowy.

Ogólnie wszystko rejestruję w HDV a klient i tak dostaje standardowego PALa w wersji DVD i jest zachwycony!

wtorek, 10 czerwca 2008, 22:53
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

nie zgodzę sie z tym , że po konersji z HDV do PAL DVD obraz jest lepszy niż z konwersji DV do PAL DVD.
Mam na myśli kamery VX i FX

środa, 11 czerwca 2008, 00:15
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

waikiki jak nam jeszcze napiszesz jaką kamera filmujesz,i jakim softem dysponujesz ( np:przy konwersji ) to ci może uwierzymy :mrgreen: a jeśli masz porównanie sprzetu tak jak pisze v_grzes to nie zalewaj ani FX czy A1 tego nie da _ jedyny plus to nativ16:9 z tych kamer w stosunku do VX _ a co do przetworników to też jest sprawa dyskusyjna są +,-.obecnie panasonic w najnowszych modelach HDV które sie maja ukazac na rynku powrócił do CCD

środa, 11 czerwca 2008, 08:43
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

waikiki napisał(a):
wtrącę 3 zdania jako praktykujący na HDV.
Róznica jakościowa klatki DV i HDV jest nieporównywalna (na korzyść HDV oczywiście), przy przetwornikach CMOS tym bardziej.
Film zapisany w HDV po konwersji do DV ma rewelacyjna jakość, praktycznie nie osiągalną przy tradycyjny zapisie od razu z DV
No i oczywiście zaawansowana obróbka obrazu przy HDV daje znacznie lepszy efekt końcowy.

Popieram !

waikiki - nie pisze nic nowego, tak po prostu jest, bez względu na kamerę hdv. Testowałem to niejednokrotnie i powtarzam: rejestracja w HDV, zrzucanie: HDV, edycja w HDV, export w HDV i /lub DV (ale konwersja na stacji edycyjnej) - tej filozofii należy się trzymać.
Porażką jest filmowanie kamerą hdv w trudnych warunkach oświetleniowych w trybie dv. Konwersja na kamerze "downconver" do dv (w locie na stacje ed) - także obniża jakość. Naajlepszy sposób jest ten pierwszy Panowie i nie ma co tu dyskutować :)

Pozdrawiam ludzi pracyObrazek

środa, 11 czerwca 2008, 09:05
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 43 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona