Teraz jest środa, 12 grudnia 2018, 14:19

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 czy taki sprzęt wystarczy 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post czy taki sprzęt wystarczy
Z góry przepraszam za naiwność tego pytania- wiem bowiem z tego co tu czytam, że czasami nie macie litości dla amatorów;)
Robię filmy amatorskie z wakacji, jednakże ostatnio spotkałem się z zainteresowaniem osób, które chciałaby mieć film ślubny (jak się wyraziły- "inny niż wszystkie") zrobiony i zmontowany w stylu filmów, których "kręceniem" zajmowałem się do tej pory.
Moje pytanie jest następujące: czy przyjęcie takiego zlecenia weselnego, posiadając kamerę SONY HDR SR7 wyposażoną dodatkowo w mikrofon bezprzewodowy, ma sens, czy też jest porywaniem się z motyką na słońce? Domyślam się, że ludzie owi nie oczekują jakiejś full profesjonalnej obsługi (równocześnie nie oferują bynajmniej kokosów za usługę), ale z drugiej strony czy taki całkowicie amatorski sprzęt w ogóle nadaje się do realizacji takiego zlecenia?
Będę wdzięczny za odpowiedź i pozdrawiam!

wtorek, 3 czerwca 2008, 09:56
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: czy taki sprzęt wystarczy
Zależy jak to traktujesz.
Wujkowie też filmują VHS-ami na weselach.
Jeżeli natomiast zamierzasz na tym zarobić to podchodzić należało by uczciwiej.
Ta kamera daje całkiem ładny obrazek więc myślę że pod warunkiem doświetlenia i jakiegoś "systemu" stabilizacji ujęć można nią coś zrobić (amatorsko podkreślam).
Natomiast jeżeli myślisz o zarobkowaniu w ten sposób proponowałbym zrobić kilka takich imprez gratis, traktując je jako bezcenną naukę, a jeżeli powtórzą się opinie że to co robisz jest super zainwestuj w sprzęt i ognia.

Pozdrawiam

wtorek, 3 czerwca 2008, 10:41
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Witam, na mój gust do tej małej kamerki przydałby Ci się statyw naramienny i dodatkowa lampa na kamerkę, ale chyba na tej kamerze nie ma stopki dodatkowej :?

Pozdrawiam

wtorek, 3 czerwca 2008, 11:15
Moderator
Moderator

pierwsze primo - nigdy nie rób nic gratis. po pierwsze działa to amotywacyjnie przy przewalaniu materiału po timelinie, a jest go zwykle sporo i prędzej czy później zmęczysz się i za co to? na początek 300 minimum, wtedy będą cię choć trochę szanowali ;) i to było drugie primo. bo jak coś jest za darmo, to wiadomo jak się to szanuje...
co do sprzętu - ja nagrywałem sony tr728 (hi8) i nikt w ogóle nie zwrócił uwagi na jakość nagrania. ważna była treść. jakość z twojej kamery będzie o niebo lepsza, więc śmiało do boju.

pozdrawiam
PS. z lampki nakamerowej zrezygnowałbym na rzecz delikatnego doświetlenia planu nawet halogenem budowlanym w sufit ;) w końcu jak amatorsko to amatorsko, masz wytłumaczenie póki co. :lol: pokombinuj też ze statywem i w miarę nabywania doświadczenia możesz pokusić się o wdrażanie własnych wynalazków, bo te pseudonaramienne (a raczej brzuszne) kryptony silikony fotony to dość dziwne konstrukcje :oops:

wtorek, 3 czerwca 2008, 11:39
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

A nie prościej uwzględnic w kosztorysie wynajem kamery ? Bierzesz z miasta powiedzmy PD170, czy VX2100 z jakims światłem i jesteś -przynajmniej czesciowo- kryty. Masz czyste sumienie wobec tych, którym spodobayły się twoje filmiki, ale nie zdają sobie sprawy, że z powodu amatorskiej kamerki mogą mieć np. zamiast pierwszego tańca rozpaczliwą pogoń kamery za ostrością ;-)

wtorek, 3 czerwca 2008, 13:39
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Nie dalej jak rok temu byłem na weselu na którym pewna Pani do kręcenia używała Panasonica NV-GS180. Niby efektu końcowego nie widziałem więc nie powiem czy dało się cokolwiek na filmie zobaczyć ale z pewnością nie robiła tego za darmo ;). Do kamery miała lampę Unomata i jeśli pamiętam to dwa halogeny z OBI.
Pani była zdecydowanie "profesjonalistką". Wnioskuję tak po tym że w kościele w trakcie ślubu robiła również zdjęcia :D. Na aparatach się za dużo nie znam ale wydaje mi się że to był Panasonic FZ7...
Jak widać nie trzeba mieć super profesjonalnego sprzętu aby znaleźć klienta.

wtorek, 3 czerwca 2008, 14:14
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ]