Teraz jest czwartek, 26 kwietnia 2018, 09:58

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
 Działalność 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Działalność
Witam. Od paru lat interesuję się tworzeniem filmow, razem z dwoma znajomymi mamy swoją małą "amatorską wytwornię". Na początku była to tylko zabawa po szkole, potem zaczęliśmy tworzyć filmy bardziej przemyślane i wysyłać je na wszelkiego rodzaju konkursy kina alternatywnego z mniejszym lub większym skutkiem ( parę nagród). Dla nas najważniejsze było to, że filmy bardzo podobają się naszym rówieśnikom, były to przede wszystkim parodie, oraz to, że stopniowo poznajemy "ważnych ludzi" jeśli chodzi o tę branżę w naszej okolicy. Teraz przeszliśmy do kolejnego etapu, ponieważ zauważyliśmy, że można co nie co na naszych umiejętnościach zarobić. Stworzyliśmy już 2 reklamówko - dokumenty jeśli mogę to tak nazwać, dotyczące dwóch bydgoskich szkół. Klientów zdobyliśmy poprzez wszelkiego rodzaju znajomości. Produkcja od nakręcenie zdjęć, po montaż była cała w naszych rękach. Klienci byli zadowoleni, a nam wpadło do kieszeni parę złotych. Te rzeczy były przeprowadzone "po cichu" tzn. bez zakładania jakiejkolwiek działalności gospodarczej, przede wszystkim dlatego, że byliśmy zbyt młodzi. Teraz od września czeka nas klasa maturalna ( wiem, może się wydawać, że jesteśmy zbyt młodzi na taki biznes, ale według mnie jest to nasz atut.) i myślimy o założeniu działalności. Powiem szczerze, że wszelka biurokracja mnie przeraża. Dowiedziałem się już co trzeba zrobić aby dostać bezzwrotną pożyczkę z PUP(14tyś) i myślę, że to wystarczyłoby na podstawowe uposażenie, ponieważ mamy już parę kamer, mikserów itd, aczkolwiek chcielibyśmy tę kwotę przeznaczyć na nieco lepszą kamerę. Wiem, że tych pieniędzy nie mozna przeznaczac na reklame. I tutaj jest moja obawa, czy bedziemy mieli wystarczajaca ilosc klientow. I wogóle na jaki rodzaj działalności się nastawiać. Czy bardziej robić strzaszną fuszerkę czyli kręcenie ślubów komunii itp. czy może próbowac trafić do trochę bogatszych klientów, którzy potrzebują wideoreklamy (szkoły, firmy itp.) wydaję mi się ze to jest wieksza nisza w rynku przynajmniej bydgoskim. Mozemy robic tez teledyski no ale tutaj raczej trzeba liczyc na lut szczescia jesli chodzi o klienta ( ale nie jest z tym trudno mamy wielu znajomych w roznych, dobrze rozwijajacych sie zespolach). Podsumowujac, mamy warsztat, mamy duze, jak na nasz wiek, doswiadczenie, mamy tez podstawowy sprzet. Mamy rowniez kilka filmow do pokazania potencjalnym klientom. Jak myslicie co mozna z tym zrobic? Jak sie rozleklamowac? W jaki target celowac? Moze macie jakies konkretne propozycje wspolpracy badz po prostu potrzebujecie kogos do realizacji filmu? Pozdrawiam. W razie kontaktu prosze o PW podam wszelkie dane.

niedziela, 15 czerwca 2008, 18:09
Bywalec
Bywalec

Post Re: Działalność
Cześć.
Nie wiem czy jestem w stanie ci odpowiedzieć na pytanie ale zastanawia mnie dlaczego uważasz, że kręcenie ślubów to straszna fuszerka? Nie wiem czy sobie zdajesz z tego sprawę, ale czasami Młodzi są znacznie bogatsi niż niektóre szkoły. Tacy ludzie to często też odpowiedni TARGET.

niedziela, 15 czerwca 2008, 23:20
Nowy
Nowy

Post Re: Działalność
Jasne, zdaje sobie sprawe ze pieniadze na tym mozna zrobic. Powiedzmy, ze nie uznaje tego jako szczyt moich mozliwosc. Oczywiscie, jesli nie bedzie nic innego to bedziemy sie mogli zajac i tym, ale wolelibysmy chyba omijac takie zlecenia z daleka. Jestesmy jeszcze mlodzi i przyswieca nam idea robienia tego co sie kocha. Wiem ze zaraz powiecie ze swiat zweryfikuje nasze marzenia no ale póki co: )

poniedziałek, 16 czerwca 2008, 00:13
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ]