Teraz jest wtorek, 25 września 2018, 15:37

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 159 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Następna strona
 filmowanie ślubu 
Autor Wiadomość
Stały bywalec
Stały bywalec

Post filmowanie ślubu
Może ktoś wie ile kosztuje wideofilmowanie samego ślubu. Kościół i życzenie po kościele i to wszystko.

wtorek, 15 lipca 2008, 16:20
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: filmowanie ślubu
Wszystko zależy jak się dogadasz i co pokażesz klientom. U mnie taka opcja kosztuje 1600 zł.

wtorek, 15 lipca 2008, 21:53
Stały bywalec
Stały bywalec

To ładnie ;) ale byłem pewien, że dużo mniej za sam ślub w kościele.
W moim rejonie za filmowanie całego ślubu biorą 1400zł góra jedną kamerą oczywiście.
pozdrawiam

środa, 16 lipca 2008, 06:51
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Widzisz nikomu z nas nie opłaca się blokować kamery na sam kościół, skoro filmując całe wesele możesz zarobić więcej. Ludzie rozumują w taki sposób, przecież kościół to jedna godzina, więc to będzie tak ze 200 zł kosztować. Niestety. W praktyce wychodzi, że trzeba jechać na dwa błogosławieństwa, kościół, życzenia pod kościołem, a potem jeszcze przylatują rodzice i mówią: "zapraszamy na obiad" a w podtekście: proszę nakręcić przywitanie, sto lat i pierwszy taniec. Oczywiście w uzgodnionej poprzednio cenie. Są pewne koszty stałe filmowania, wynagrodzenie operatora, amortyzacja sprzętu, koszt oddanych nośników itp. O montażu nie wspomnę. Dlatego też u mnie opcja taka jest niewiele tańsza niż filmowanie całego wesela.

środa, 16 lipca 2008, 13:22
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

to prawda co napisał "stary wyjadacz" ona dobrze wie co mówi 8)

środa, 16 lipca 2008, 16:03
Stały bywalec
Stały bywalec

Macie racje, bo też tak bywa jak mniejszą kwotę zażyczysz to będą jeszcze mniejszą chcieć, bo to tylko sam ślub.
dzięki i pozdrawiam

środa, 16 lipca 2008, 16:44
Moderator
Moderator

Świetna odpowiedź elwirka.
Wracałem kiedyś z dalekich Niemiec busem, który wracał do Polski i zabierając mnie miał pół drogi już za sobą, niestety zapłacić musiałem taką samą cenę za bilet, jak gdybym jechał od początku, a to dla tego, że gdyby nie ja inny siedział by na tym miejscu wsiadający już na starcie. Taki może głupi przykład, ale bardzo podobny. Odpowiedź dla klienta prosta - "przekonajcie mnie państwo, żebym filmował tylko wasz ślub, nie wybierając innego całego ślubu z weselem", no chyba, że akurat nie było na ten termin zlecenia, sprzęt jednak nie ucierpi mniej, a montaż wcale nie będzie łatwiejszy, bo przecież trzeba coś wyczarować, żeby tak krótki film reprezentował sobą żądaną wartość cenową.
Pozdrawiam gorąco

czwartek, 17 lipca 2008, 11:49
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

dokaldnie tak jest... czy 2h czy cala noc to i tak dzien z glowy wiec.. :/

ost trafilem ludzi ktorzy mowil ze chca taki mega skrot z wesela z godzine filmu... na co ja ze ok w standardzie sa 3h filmu wiec nie ma problemu moge to zrobic poprostu bedzie malo tancow i oczepiny w ver mini ... da rade na co oni ok super to ile to bedzie kosztowac... ja mowie ze normalna stawka bo dla mnie to jest tyle samo pracy ...
na co mloda... ale jak to przeciez to tylko 1h filmu a nie 3h ... no to tlumacze przeciez noc zejdzie tak samo... nagrywac bede tak samo ... bo napewno ciekawsze ujecia pozniej wybiore z 4h nagranego filmu niz z 2h ... tyle ze docelowego filmu bedzie mniej... ale na montazu narobie sie pewnie wiecej ...

no i sie biedaczka oburzyla ... dobrze ze mlody byl kumaty i wkoncu wzieli ver/ 3h i ver 1h (1 raz tak robilem - srednio ... same miksy praktycznie 3 tance sie zmiescily z zabawy !!) ... i w sumie zaplacili wiecej jeszcze za to laczenie na 1h ....

ludzie wogole nie maja pojecia o montazu i naszej pracy a uwazaja ze wszystkie rozumy swiatla zjedli...

ale powiem Wam cos jeszcze... jak klient wchodzi i widzi maly komputerek monitorek takie male cos ... (mimo ze ktos moze montowac i robic super) to jest ... ee tyle kasy nie da sie taniej ... a jak teraz mam 2 monitory po 21cali + LCD 42 na scianie do podgladu to kazdy wchodzi i robi woow... ooo to porfi jest ... i nei ma dyskusji ze drogo itp...

masakra... bo filmy nie robie teraz na lepszym poziomie niz wczesniej wiadomo ze caly czas czlowiek sie rozwija nowe pomysly itp... ale bez jaj...

ehhh...
ciesze sie ze to nie jest moje glowne zrodlo dochodu :D

wtorek, 29 lipca 2008, 13:47
Nowy
Nowy

Filmuje sam ślub kościelny ,ale to kosztuje u mnie 600 złotych +paliwo.Więc każda para woli cały pakiet od zdjęć po film.Amatorzy którzy robią po rok czasu film może i się zgodzą za parę groszy ale efekt mierny lub jeszcze gorzej.U mnie cały pakiet kosztuje 1300 złotych +paliwo .Kto chcę niech obejrzy.
Demo:http://pl.youtube.com/watch?v=96XPqe9eg3A

czwartek, 31 lipca 2008, 18:56
Moderator
Moderator

aż się wierzyć nie chce... :oops:

czwartek, 31 lipca 2008, 19:16
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

0000grazyna napisał(a):
Demo:http://pl.youtube.com/watch?v=96XPqe9eg3A

8O 8O 8O
No Comments

czwartek, 31 lipca 2008, 19:42
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ślubokręt

czwartek, 31 lipca 2008, 20:12
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

0000grazyna napisał(a):
Amatorzy którzy robią po rok czasu film może i się zgodzą za parę groszy ale efekt mierny lub jeszcze gorzej.

jednak coś napiszę, bo nie mogę wytrzymać;

- kamerę masz fajną, ale naucz się ją trzymać w poziomie :wink:
- więcej kiczowatych animacji nie miałeś? :wink:
- niestabilne ujęcia- jakbyś filmował małą kamerką z ręki,
- czy fotograf widoczny w czasie śluby jest od Was? Bo jeśli tak to dość niestosownie ubrany :roll:
- no i poraził mnie ten mikrofon na środku ekranu, jak młodzi wychodzą od podpisywania dokumentów :wink:
- jeśli to co pokazałeś jest pokazowym demo, to chyba nie chciałbym oglądać pełnej wersji :twisted:
- jedyne co mi się spodobało to ciekawa barwa głosu lektora na reklamówce Waszej firmy.

pozdrawiam i oczywiście bez urazy :mrgreen:

czwartek, 31 lipca 2008, 20:35
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

0000grazyna tak ogldając Twoje demo myślę że gdy wchodzi głos lektora w danym momencie jako ten pierwszoplanowy to muzykę (słowa piosenki) powinno się mocno wyciszyc,bo są momenty gdzie ta mieszanina powoduje powstanie lekkiego " bełkotu" trudnego do zrozumienia.....pozdrawiam.

czwartek, 31 lipca 2008, 21:16
Moderator
Moderator

Uważam, że każdy robi tak jak umie i na ile go stać jeśli chodzi o kunszt montażowy.
Prawdą jest, że w demo naruszonych jest wiele szkolnych nawet zasad ujęć i kadrowania, zdecydowany przerost formy nad treścią, zła dynamika zbyt wolnej akcji obrazu do dynamiki głosów w reklamie początkowej itp itd, no ale to widzimy tylko my, laik tego nie dostrzeże.
Przeraziły mnie fakty autentyczne, mówi się jedynie "na faktach", bez słowa autentycznych, bo wszystkie fakty są przecież autentyczne.
Lektor (automacik) jest zbyt dokuczliwy, bo jego kiepskie w języku polskim bełkotanie jest zbędne, gdy mówi dokładnie to, co widzimy, a jednocześnie czytamy napis - po co jeszcze i on? Faktycznie poziom trzymania kamery i stabilność ujęć - sama przyznasz....
W różnych regionach ceny są różne, nie można tego mierzyć jedną miarką, tak więc "gdzieś tu" za cały kompletny film woła się tyle, za ile "gdzieś tam" operator nie chciał by nawet podejmować pracy i vice versa.
Pozdrawiam gorąco

czwartek, 31 lipca 2008, 22:41
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 159 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Następna strona