Teraz jest piątek, 23 października 2020, 05:44

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 159 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11
 filmowanie ślubu 
Autor Wiadomość
Stały bywalec
Stały bywalec

Post Re: filmowanie ślubu
Poczytaj ten wątek :
http://forum.filmowiec.pl/viewtopic.php?t=13810
Uzyskasz wiele odpowiedzi na swoje pytania.
Dodam tylko że to nie jest najszczęśliwszy moment na zakup sprzętu (ceny!!!).
Moim zdaniem 6 tys.to mało na zakup dobrej kamery,a przecież oprócz kamery należy dokupić sporo osprzętu.Może najpierw zainwestuj tylko w foto lub tylko w video,a później,gdy (jeśli?) zarobisz trochę pieniędzy rozszerzysz działalność.
Pozdrawiam.

wtorek, 10 lutego 2009, 15:14
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Oki - to ja pcham się do odpowiedzi.

No dość daleki jest rozrzut między AP a Uleadem... jeśli zastanawiasz się co wybrać to faktycznie może być problem (choć dla mnie to jest dziwny dylemat).

Zakup softu za 3-4 tysie... tak się tylko wydaje - będą konieczne dodatkowe wydatki (no nie wiem, może jakiś komputer do tego?);

Zakup kamery za jakąś tam kwotę - śmiało możesz dorzucić do tego drugie tyle, które trzeba będzie wydać na drobiazgi typu: statyw(y); oświetlenie (stacjonarne i nakamerowe); sterowniki do oświetlenia; mikrofon(y); może rekorder audio; albo stedycam; dodatkowe akumulatory, nośniki (kasety, dyski, karty - czasem baaardzo drogie); różnego rodzaju przewody; praca w domu musi być wygodna bo wiele godzin siedzi się przy komputerze więc wygodne duże biurko i suuuper wygodny fotel... Jest jeszcze kilka(naście) rzeczy, które kupić trzeba i które są w końcu nieodzowne do pracy... Latami kupowane, zbierane, wymieniane, poprawiane... Sam się dziwię ile tego jest... i sporo kasy zamrożonej w tym...

Teraz foto... chyba podobnie... i co? kalkulacje od nowa?!
Nie koniecznie ale warto zdać sobie sprawę z tego, że CENA to nie jest KOSZT.

Pozdrawiam i życzę udanych, trafionych zakupów.

wtorek, 10 lutego 2009, 23:24
Nowy
Nowy

Baaardzo się cieszę że ktoś odpowiedział,naprowadzając mnie w pewien sposób na właściwy tok myślenia,ale już śpieszę ze sprostowaniem pewnych nieścisłości.
pierwsze primo-rozrzut w doborze oprogramowania wynika stąd,że trochę zdarzyło mi się pracować na uleadzie,ale wszystcy na forum zachwalają całkiem inne programy,najczęściej rodzinę adobe.w tym temacie poszedłem jednak po rozum do głowy i obecnie bawię się trialami różnych produkcji i sam wybiorę najwygodniejszy dla mnie.ps.komuter posiadam wydaje mi się wystarczający,dokupię ewentualnie trochę ramu.
drugie primo :) -chcę zacząć ukierunkowaną działalność wspomagając się funduszami z UP.nie ma to być(przynajmniej na razie-co dalej,życie pokaże :)) )główne źródło dochodu.tak jak pisze romanek,ogólne zaopatrzenie kompletuje się latami.Jednak rozporządzając przyznaną sumą nie chcę się koncentrować na pewnej dziedzinie(foto czy wideo).z niezależnych ode mnie przyczyn nie posiadam w tej chwili żadnego rejestratora.w momencie gdy skupię się na jednej działalności nie będę mógł nawet w domowym zaciszu szlifować reszty.zakup kilku rzeczy mam zamiar pokryć z własnej kieszeni(dodatkowe koszty które będą rosnąć i rosnąć...wiem o tym)jednak już np.statywy czy lampy będę kupował pod posiadany sprzęt więc to trochę inna bajka.nie chcę się jednak zdziwić,że np.nagrany materiał wychodzi zbyt ciemny lub wyskakuje nagminna pikseloza dlatego pytam tutaj o kamerę bo pewnie zdarzało się Wam filmować i w ciemniejszyczh pomieszczeniach i w różnych innych warunkach.a ograniczenie finansowe wynika z tego,że będę w UP musiał przedstawić faktóry zakupu i raczej nie będą one mogły przekraczać przyznanej sumy.
trzecie primo-fajnie by także było aby kamera nie wypluwała plików z kosmicznymi rozszerzeniami.zdarzyło mi się pracować z kamerą sony,która tworzyła pliki .TOD i szczerze mówiąc więcej czasu zajęło mi znalezienie konwenterów i różnych innych programów aby wreszcie móc popracować nad materiałem niż sam montarz.ps.co myślicie o Sony HVR-HD1000?udało mi się znaleźć taką za niecałą 5tkę.pozdrawiam serdecznie

piątek, 13 lutego 2009, 21:45
Nowy
Nowy

Chcecie obejrzeć prawdziwy kicz filmowy to obejrzyjcie i facet sobie życzy 1400 zł-http://www.youtube.com/watch?v=j0x3L5Mvly4&NR=1

wtorek, 17 lutego 2009, 08:49
Stały bywalec
Stały bywalec

Czemu ma służyć ten post? W sieci jest mnóstwo szmiry.Chcesz wyszukiwać wszystkie kiepskie klipy i poddawać krytyce?Nie róbmy magla z tego forum.
Pozdrawiam.

wtorek, 17 lutego 2009, 08:55
Bywalec
Bywalec

hekar45 napisał(a):
Chcecie obejrzeć prawdziwy kicz filmowy to obejrzyjcie i facet sobie życzy 1400 zł-http://www.youtube.com/watch?v=j0x3L5Mvly4&NR=1

Dla niektórych kicz ale widocznie nie dla wszystkich.Skoro filmik jest z 2008 roku i ktos zgodzil sie zapłacic za to 1400zl. :roll:

a co do filmiku te animacje nie sa az takie straszne jak moglyby byc jednak lektor to porazka...

Takich produkcji w sieci jest tysiace mysle ze nie ma sensu ich zamieszczac...

środa, 18 lutego 2009, 14:37
Nowy
Nowy

czy byłeś już dziś na http://www.pajacyk.pl/ ?!
-mój drogi zablokuj tą stronę ,bo nie każdy ma antywirusa,chyba że to robisz złośliwie,a ta strona to dla amatorów...

czwartek, 19 lutego 2009, 12:07
Nowy
Nowy

Witam,to znowu ja :D
domyślam się że może nie być to najlepsze miejsce na ten post nie chcę jednak zaśmiecać forum nowymi tematami które nic nie wnoszą.
które sklepy z elektroniką polecacie?dotyczy to zarówno internetowych jak i zwykłych(najlepiej wa-wa i okolice).kryterium ma być zarówno cena,obsługa(znajomość tematu) jak i późniejsze sprawy związane np.z serwisowaniem.
wiem że niejednokrotnie temat był poruszany,zwłaszcza przy okazjach zagalopowania się przy innych tematach,są to jednak zazwyczaj dość stare posty więc wydaje mi się,że mogło się trochę pozmieniać.dla ścisłości dodam,że planuje zakupić kamerę sony lub canona(aparat nikosia).
z góry dziękuję(z dołu też)

wtorek, 24 lutego 2009, 12:38
Nowy
Nowy

A czy mozesz podac model kamery, ktora zamierzasz kupic?
Tez przymierzam sie do skompletowania sprzetu a na forum wyczytalem, ze najlepiej kupic Sony HVR-Z7E (troche droga) lub HDR-FX1000E.
A moze polecicie cos innego? Niekoniecznie drozszego :)

niedziela, 8 marca 2009, 20:00
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 159 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11