Teraz jest piątek, 23 października 2020, 05:13

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 159 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11  Następna strona
 filmowanie ślubu 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: filmowanie ślubu
sheepi napisał(a):
Niestety muszę was zasmucić ale to jest prawdziwa oferta. Pani/Pan, bo różnie o sobie piszą, grażyna bardzo namiętnie ogłasza się na forum warmińskim
http://forum.wm.pl/viewtopic.php?f=23&t=20020 podkreślając jaką to ma ładną kamerę :)

Z jednej strony jeśli "grażyna" znajduje klientów to widocznie jest potrzebny i taki standard filmów. Z drugiej natomiast jeśli zdrowo myślący młodzi odwiedzą trzy takie firmy z rzędu to chyba zrezygnują z filmu zupełnie - przynajmniej ja bym tak zrobił.

o boshe 8O ... to jednak prawda :( i jeszcze 1300 ...
z tego co wiem w LDZ za taki syf biora 500-600 zl ... i nie wiem po co ludzie za to placa w.Tadek ze strony Ciotki Basi nagral by tak samo za free !!

niech mi ktos jeszcze powie ze duzo biore... niech to uslysze tylko raz... :evil:

masakra !!

poniedziałek, 4 sierpnia 2008, 15:27
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Pani/Pan "grażyna" nawet kamer nie rozróżnia bo raz pokazuje XL1 a raz XL2 no chyba że ma obie to gorące sorry :)

poniedziałek, 4 sierpnia 2008, 15:32
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

no to moze pokaze kolejna ciakwa prace z neta (i to z okolic LDZ)

http://www.kwartus.pl/

super jak strona zaczyna sie kradzionymi fotami z USA
a prace avi tez sa na poziomie...
choc nie powiem mimo ze dla mnie tez "shit" to i tak juz lepiej niz tamten poprzedni :/

poniedziałek, 4 sierpnia 2008, 15:44
Moderator
Moderator

artur_hd napisał ;
Cytuj:
Tadek ze strony Ciotki Basi nagral by tak samo za free !!
ooooooo przepraszam o wiele , a wiele lepiej i zmontowałby to bez tych katastroficznych błędów montażowych >>>> proszę nie obrażać amatorów . :P :mrgreen:

to jest antyreklama > poprostu zbiór niewiedzy z obsługi programów , a o smaku oglądania już nie wsponę .

poniedziałek, 4 sierpnia 2008, 16:19
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

artur_hd napisał(a):
no to moze pokaze kolejna ciakwa prace z neta (i to z okolic LDZ)

http://www.kwartus.pl/

super jak strona zaczyna sie kradzionymi fotami z USA
a prace avi tez sa na poziomie...
choc nie powiem mimo ze dla mnie tez "shit" to i tak juz lepiej niz tamten poprzedni :/

Wyczesane w kosmos- zwłaszcza, te "amerykańskie" foty.

poniedziałek, 4 sierpnia 2008, 16:46
Bywalec
Bywalec

niestety skusiło mnie i kliknąłem w link. nie będę komentował, ale mam propozycję. może będziecie na forum wklejać odnośniki do dobrych klipów? jak się człowiek naogląda złego to nic dobrego z tego nie wyniknie. tylko oglądalność tej strony wzrośnie. a z dobrego materiału można się czegoś nauczyć.

świat jest pełen kiczu i tandety, i ludzie chętnie to kupują. nie omija to także usług ślubnych, są na całym świecie tandetni fotografowie i "widełokamerzyści". w mojej okolicy na przykład w modzie jest taki statyw naramienny do którego sobie kamerzysta doczepia aparacik, i za dodatkowy pieniążek sprzedaje z niego zdjęcia. ludzie z kamerami często dodatkowo tańczą i śpiewają, grają na bębnie i stepują.
do samochodów w ramach dekoracji przytwierdza się różowe zające. można by tu pisać godzinami o ohydnych wystrojach sal weselnych, kiczowatych tortach, ubraniach itd.
można by też pisać o piciu w pracy - do tej pory spotkałem tylko jedną niepijącą orkiestrę, a nie wiem ilu fotografów i kamerzystów popija na weselach? w sobotę 3-osobowy zespół wypił do oczepin 3 flaszki wódki. i ludzie za to płącą, i są zadowoleni.
nie mówmy o tym wszystkim, ok? :)

rozmawiajmy może o dobrych filmach, i jak sprawić, aby były coraz lepsze? taka moja nieśmiała propozycja :)

P.S. moim zdaniem nie da się za pieniądze które bierzemy za swoje usługi wyprodukować w tydzień (tyle mamy czasu między ślubami) dobrze zmontowanego i ciekawego filmu trwającego te 2-3 godziny. wiemy wszyscy, że minutę dobrego materiału montuje się godzinę. odliczając czas na zgranie taśm, wypalanie płyt, projektowanie okładek, itp. co nam pozostaje? 20 godzin? to jest 20 minut materiału... ale to też jest temat na inny wątek...

poniedziałek, 4 sierpnia 2008, 17:05
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

vonglass napisał(a):
świat jest pełen kiczu i tandety, i ludzie chętnie to kupują. nie omija to także usług ślubnych, są na całym świecie tandetni fotografowie i "widełokamerzyści". w mojej okolicy na przykład w modzie jest taki statyw naramienny do którego sobie kamerzysta doczepia aparacik, i za dodatkowy pieniążek sprzedaje z niego zdjęcia. ludzie z kamerami często dodatkowo tańczą i śpiewają, grają na bębnie i stepują.
do samochodów w ramach dekoracji przytwierdza się różowe zające. można by tu pisać godzinami o ohydnych wystrojach sal weselnych, kiczowatych tortach, ubraniach itd.
można by też pisać o piciu w pracy - do tej pory spotkałem tylko jedną niepijącą orkiestrę, a nie wiem ilu fotografów i kamerzystów popija na weselach? w sobotę 3-osobowy zespół wypił do oczepin 3 flaszki wódki. i ludzie za to płącą, i są zadowoleni.
nie mówmy o tym wszystkim, ok? :)

rozmawiajmy może o dobrych filmach, i jak sprawić, aby były coraz lepsze? taka moja nieśmiała propozycja :)

P.S. moim zdaniem nie da się za pieniądze które bierzemy za swoje usługi wyprodukować w tydzień (tyle mamy czasu między ślubami) dobrze zmontowanego i ciekawego filmu trwającego te 2-3 godziny. wiemy wszyscy, że minutę dobrego materiału montuje się godzinę. odliczając czas na zgranie taśm, wypalanie płyt, projektowanie okładek, itp. co nam pozostaje? 20 godzin? to jest 20 minut materiału... ale to też jest temat na inny wątek...

ja powiem tylko ze to jest najsensowniejsza i najbardziej konstruktywna wypowiedz jaka sluyszlaem na tym forum

dla przykladu podam ze w kwietniu krecilem slub gdzie orkiestra tak sie nachlala ze nie mieli sily nawet oczepin przeprowadzic... zapomnieli o wianku szok !!

a u mnie na film czeka sie do 2miesiecy w sezonie... ale mam tez piekna sytuacje z ubieglego tyg gdzie znajomym robilem film i mama mlodej dzwoni i pyta kiedy beda plyty bo jej sasiadki corka miala w sb slub i juz wczoraj (czw) dostali plyty... na co ja czy ogladala film ... no jeszcze nie ... ale ile my mamy czekac.... i odebrali film w sb wieczorem po czym w nd dostalem telefon od mamy mlodej ze cieszy sie iz nie dostali filmu po tyg i ze to ja montowalem bo tam nawet kolory sa zle a wiecej jest sufitu i podlogi niz mlodych....

wiec tyle z mojej strony

swoja droga na youtubie ogladalem tylko 2 plener (z czego 1 naprawde byl dobry) ktory mi sie podobal po ktoryms tam przestalem ogladac !!

poniedziałek, 4 sierpnia 2008, 18:17
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Wg mnie ludzie są czasem zakręceni po weselu i tym wszystkim :lol: mało kto pamięta o zapisach w umowie. Także często mi się zdarza, że klienci pytają o film po 2 tyg, a ja im grzecznie przypominam, że 30 dni na montaż i przekazanie utworu jest w umowie. Tych bardziej niecierpliwych staram się zapewniać że każde wydłużenie terminu ponad te 30 dni (wiadomo sezon) to korzyść dla ich filmu i jeszcze większa satysfakcja z filmu :)

A tak swoją drogą: spotkałem w sobotę człowieka z gołym FX-em w naprawdę ciemnym kościele. Dźwięk rejestrował za pomocą wbudowanego mikrofonu (bez mikroportów). Kościół był mimo doświetlenia istniejącego mroczny, nagłośnienie do kitu - jak myślicie jaki film otrzyma klient ?

poniedziałek, 4 sierpnia 2008, 18:58
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

ao napisał(a):
A tak swoją drogą: spotkałem w sobotę człowieka z gołym FX-em w naprawdę ciemnym kościele. Dźwięk rejestrował za pomocą wbudowanego mikrofonu (bez mikroportów). Kościół był mimo doświetlenia istniejącego mroczny, nagłośnienie do kitu - jak myślicie jaki film otrzyma klient ?

eeee... :? :?:
a czy moge zadzwonic do przyjaciela :D :D :D
mam takeigo w LDZ na okregowej co wie wszystko ... hahaha :mrgreen:
tzw stary wyjadacz chleba ... komunijnego i slubnego .... hahahah ... :lol:

;)

poniedziałek, 4 sierpnia 2008, 19:00
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

// ja do wcześniejszych treści (choć także podzielam zdanie artura przedmowcy)

Cały szkopół w tym, że większość klientów nie zdaje sobie sprawy za co tak naprawdę płaci. Niektórzy wogóle się na tym nie znają dla nich film jak film. Są tacy, którzy wiedzą czego można wymagać od filmu i montażysty (tych po prostu kocham). Są też tacy, którzy chcą jak najtaniej, ale tak się po prostu NIE DA!
Mało kto z klientów zdaje sobie sprawę z tego że tobie nie może się nie udać ... tobie musi się udać dobrze nakręcić materiał (nawet wtedy, kiedy walnie ci kamera lub zawiedzie oświetlenie) .... i właśnie tym różnisz się od wujka, kolegi czy amatora, który rzadko kiedy miewa odpowiedni warsztat.

Pisać by wiele, to temat rzeka... :)

poniedziałek, 4 sierpnia 2008, 21:34
Moderator
Moderator

ao napisał(a):
...Są też tacy, którzy chcą jak najtaniej...

Najbardziej cieszy telefon od potencjalnego klienta zaczynający się pytaniem "ile pan bierze za skamerowanie wesela", ja już mam uprzedzenie do takiego wiedząc, że będzie nieproporcjonalnie wymagający do poniesionych przez niego kosztów. Z doświadczenia wiem, że takiemu klientowi lepiej odmówić twierdząc grzecznie, że termin już jest zajęty.
Pozdrawiam gorąco

poniedziałek, 4 sierpnia 2008, 22:55
Moderator
Moderator

a ja mam pytanie .
jaka jest różnica między amatorem a profesjonalistą ????????? czy ten kto się nazywa profesjonalistą jest napewno lepszy od kogoś kto siebie nazywa amatorem ??????? >>> bo nie kręcioli wesółek >> te filmiki demo wiele tłumaczą różnicę miedzy profesjonalistą a amatorem :mrgreen:

p.s. amator = miłośnik, ktoś oddany czemuś , osoba uprawiająca coś hobbistycznie, niezawodowo >>>> więc amator nie znaczy partacz :P

poniedziałek, 4 sierpnia 2008, 23:59
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Wcale nie nazywam amatorów partaczami :)
Widziałem naprawdę wiele prac zrobionych przez amatorów, których nie powstydziłby się niejeden profesjonalista :idea:

Pisząc wyżej miałem na myśli "warsztat" (głównie sprzęt, możliwości, wiedza, oprogramowanie, doświadczenie itd..), które niestety nie są dostępne dla kogoś kto zajmuje się tym wyłącznie amatorsko (czytaj: okazjonalnie).

Znasz może jakiegoś amatora, który na plan (np weselny) jedzie ze zdublowanym sprzetem np z dwoma kamerami np klasy VX ? Dwoma zestawami oświetlenia ? Dwoma zestawami audio itd...

Różnice ?

Czy amator zajmuje się tą branżą zawodowo ? Nie. Zajmuje się tym okazjonalnie. Czy amator zawsze da klientowi gwarancję sukcesu na dobrze skręcony i zmontowany film ? Nie. Zawodowiec musią ją dać zawsze :idea:

I ostatnia rzecz, aby było jasne: miarą profesjonalizmu nie są "wesółka", tylko wiedza, doświadczenie, dorobek .... choć co do tych "wesółek" - widziałem jak kiedyś skręcił materiał ten kto za profi zawsze się uważał (bo pracuje w jednej z TV) i wyśmiewał się z "chałturek weselnych" :lol: :lol: :lol:

wtorek, 5 sierpnia 2008, 00:14
Moderator
Moderator

dla mnie amator to ktoś taki kto kręci tylko sobie :P i za free :P na pamiątkę dla swojej rodziny .
a to coś nazwijmy ślubowkręt :wink:

p.s. będę bronić słowa amator :P

spokojnej nocy :P

wtorek, 5 sierpnia 2008, 00:35
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

"Amator" czy "Profesjonalista" to w dużej mierze zależy od tego co mamy (ktoś ma) na myśli mówiąc te słowa... ale jak słyszę "ślubowkręt"... to jak rany, że coś mnie skręca (coś mi się w żołądku przewraca, coś bardzo podobnie jak przy "kamerowaniu" wrrr...).

...a miało być o filmowaniu ślubu... hi hi hi... ale się ślicznie temat rozjechał :)

Pozdrawiam.

wtorek, 5 sierpnia 2008, 09:52
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 159 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11  Następna strona