Teraz jest środa, 25 kwietnia 2018, 04:37

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 czy chodzicie na próby ślubów? 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post czy chodzicie na próby ślubów?
Taki temat dla mnie nowy - w tym tygodniu po raz pierwszy idę na próbę ślubu. Pomyślałem sobie, że jest okazja pogadać z księdzem na spokojnie, posprawdzać ustawienia kamery, porobić przebitki, ustawić dźwięk, po prostu poćwiczyć trochę.

Czy zdarza wam się bywać na próbach w kościele? Jeśli tak to czy liczycie za to dodatkowe pieniądze?

środa, 20 sierpnia 2008, 14:45
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: czy chodzicie na próby ślubów?
Nigdy nie byłem na czymś takim, ale jeśli klient by się uparł że mam być to czemu nie, no i normalne że za dodatkowe wynagrodzenie.

środa, 20 sierpnia 2008, 16:01
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

nie bylem... i niestety nie podjal bym sie tego problem wynika z braku czasu w tyg zeby jeszcze chodzic krecic proby... pozatym nie wiem na czym polegaja te proby ... zmontowac zawsze sie da przebitki nagrac (ok) ale ... jakos cienko to widze pozniej w filmie :/

hmm... no coz kazdy ma tam jakas swoja wizje :D

pzodr

środa, 20 sierpnia 2008, 17:21
Bywalec
Bywalec

Jak zrobię ten ślub to opowiem czy warto było iść na próbę. To ciężkie zlecenie, od fryzjera rano do ostatniego gościa, a następnego dnia poprawiny. Duży obiekt (pałac), sztuczne ognie... Pokaz zdjęć ze ślubu i wesela pod koniec wesela, oraz jak się uda moje pierwsze SDE. Właśnie montuję 2 taśmy wywiadów z młodymi, które chcę podłożyć pod obraz ze ślubu i wesela, i jeszcze drugą wersję, gdybym nie zdążył zmontować na weselu nic więcej.

SDE = same day edit czyli montaż tego samego dnia i pokaz filmu pod koniec wesela ku uciesze gości. Oczywiście nic długiego, pewnie z 5 minut.

A pomysł z chodzeniem na próby to wymyślili praktyczni Amerykanie, każdy ślub jest inny.

środa, 20 sierpnia 2008, 18:24
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

vonglass napisał(a):
Jak zrobię ten ślub to opowiem czy warto było iść na próbę. To ciężkie zlecenie, od fryzjera rano do ostatniego gościa, a następnego dnia poprawiny. Duży obiekt (pałac), sztuczne ognie... Pokaz zdjęć ze ślubu i wesela pod koniec wesela, oraz jak się uda moje pierwsze SDE. Właśnie montuję 2 taśmy wywiadów z młodymi, które chcę podłożyć pod obraz ze ślubu i wesela, i jeszcze drugą wersję, gdybym nie zdążył zmontować na weselu nic więcej.
SDE = same day edit czyli montaż tego samego dnia i pokaz filmu pod koniec wesela ku uciesze gości. Oczywiście nic długiego, pewnie z 5 minut.
A pomysł z chodzeniem na próby to wymyślili praktyczni Amerykanie, każdy ślub jest inny.

no bedziesz miec co robic to fakt :))
a co do SDE ... ja sie na takie akcje nie pisze ... zeby robic z wesela na weselu :/

wole z mlodymi nagrac jakies ujecia tydzien wczesniej w niedziele na miescie i zrobic z tego klip wraz z ich zdjeciami ktory sobie zobacza pozniej na weselu

pozdr

środa, 20 sierpnia 2008, 19:54
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

próba ślubu polega na tym że kościelny pokazuje którędy iść gdzie uklęknąć kiedy uklęknąć, kiedy podejść do ołtarza itp. Czas operacyjny to 10 min i do domu. Oczywiście po uprzednim opłaceniu kościelnego

środa, 20 sierpnia 2008, 22:38
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

kazikmały napisał(a):
próba ślubu polega na tym że kościelny pokazuje którędy iść gdzie uklęknąć kiedy uklęknąć, kiedy podejść do ołtarza itp. Czas operacyjny to 10 min i do domu. Oczywiście po uprzednim opłaceniu kościelnego

taaa.... jak zawsze gdzie tylko kase wyciagnac.... :/

środa, 20 sierpnia 2008, 22:49
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

vonglass napisał(a):
Czy zdarza wam się bywać na próbach w kościele? Jeśli tak to czy liczycie za to dodatkowe pieniądze?

Na próbach komunijnych tak. Ale na próbach ślubu? Niepotrzebnie zmarnotrawiony czas. Wystarczy dobrze znać liturgię mszy świętej...

czwartek, 21 sierpnia 2008, 12:26
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Chętnie na takie próby wysyłał bym niektórych księży - niech by się nauczyli ładnie, wyraźnie mówić, uśmiechać do Państwa Młodych, dostojnie i spokojnie - z wyczuciem wagi chwili - prowadzić Mszę.

Wiele Par Młodych należałoby wysłać na takie próby - jeśli decydują się na ślub w kościele wypada wiedzieć kiedy się wstaje, kiedy siada, klęka... żenujące widoki Państwa Młodych - On wstaje, Ona klęka, w końcu rozglądają się po kościele... ja wiem: stres, zamieszanie... ale czasem... porażka.

A! I jeszcze wujek, czasem tabun wujków z kamerami i aparatami... i strach, że wielebny hurtem wywali z kościoła na zbitą mordeczkę i ich i mnie...

czwartek, 21 sierpnia 2008, 13:35
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Czytam i oczom nie wierzę . Próba ślubu ? To może jeszcze próba wesela ? Może łyk pogańskiego napoju pozwoli nieco ochłonąć ! :P

czwartek, 21 sierpnia 2008, 23:02
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

... i jeszcze próba nocy poślubnej... ...YES... :)

piątek, 22 sierpnia 2008, 20:37
Bywalec
Bywalec

MirekM napisał(a):
Czytam i oczom nie wierzę . Próba ślubu ? To może jeszcze próba wesela ? Może łyk pogańskiego napoju pozwoli nieco ochłonąć ! :P

Rozumiem twoje zdziwienie, ale idea jest ciekawa moim zdaniem. Masz szansę zobaczyć jak wszystko będzie wyglądało. To chyba lepsze niż zaskoczenie i improwizacja? To oczywiście tylko moja opinia, dokładny plan wesela też zawsze mam z wyprzedzeniem. Wiadomo, że nie panujemy nad sytuacją (albo w małym stopniu), ale zawsze lepiej wiedzieć czego się spodziewać.

Moja pierwsza próba była niezbyt udana, ale dowiedziałem się wielu rzeczy. Jak młodzi będą wchodzić, gdzie będą dokładnie siedzieć, jaka będzie dekoracja, gdzie mogę postawić statyw, i tak dalej. Zrobiłem sobie też na spokojnie przebitki na witraże.

piątek, 22 sierpnia 2008, 22:52
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Robię to już z 18 lat i do czasu "emerytury" nie sądzę aby mnie czymś zaskoczyli . Sposób wejścia , składanie podpisów , o to wystarczy spytać nawet przed samym wejściem . No , gdzie mają siedzieć to chyba raczej widać . Jedyną nowością dla mnie była realizacja ślubu w Kościele Wolnych Chrześcijan , gdzie sam ślub trwał ok. 2godz. , a wesele odbywało się w samym kościele i sytuacja wymagała szerokiej konsultacji . Niemniej , to wszystko bez żadnych prób .

sobota, 23 sierpnia 2008, 07:56
Bywalec
Bywalec

Widzę, że cię nie przekonam Mirek.
Ja po prostu chcę jak najmniej zawracać głowę klientom w TEN dzień. Oczywiście mogę za nimi chodzić i pytać co dalej, albo zgadywać, ale taki mam już styl, że staram się wiedzieć to wcześniej i dać im święty spokój. Zazwyczaj są z tego zadowoleni, i o to mi chodzi. Poza tym jest szansa pobyć trochę z młodymi, poznać ich więcej. Nie wiem, czy będę jeździł na próby w przyszłości, to kosztuje paliwo i czas, ale zawszę mogę to wliczyć w cenę usługi.

sobota, 23 sierpnia 2008, 09:25
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Vonglass porobisz pare lat w branży (bo jak mniemam zaczynasz), to będziesz się z tego śmiał co teraz pisałeś. Uwierz mi, mało co jest w stanie zaskoczyć starego wyjadacza;-) A jeśli coś go już zaskoczy, to wtedy nawet próba ślubu mu nie pomoże:-D

sobota, 23 sierpnia 2008, 15:29
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona