Teraz jest czwartek, 20 września 2018, 07:09

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Foto z .Avi 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post Foto z .Avi
Witam!
Czegoś takiego jeszcze w życiu nie widziałem - wczoraj ksiadz w kościele zezwolił na filmowanie i fotografowanie tylko tym, co mieli pozwolenie. No ja byłem jedynym szczęsciarzem, któremu dał popracować.
Młodzi błagali mnie abym z filmu wydobył jakieś zdjecia z samej chociazby przysiegi. Nic im nie obiecałem ale byli tak sympatyczną parą, że pomyślałem, że warto to dla nich zrobić - tylko jak??? Nigdy się w to nie bawiłem bo nie było takiej potrzeby.
Może ktoś z was mi podpowie jakim softem powinienem się zainteresować???
Z góry dzięki wielkie:)

niedziela, 31 sierpnia 2008, 04:25
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Foto z .Avi
W programie montażowym możesz przechwycić stopklatkę i zapisać w pliku.

Pozdrawiam

niedziela, 31 sierpnia 2008, 08:10
Moderator
Moderator

Mam własne zdanie na temat panoszenia się w kościele księdza, który za udzielenie ślubu bierze przecież pieniądze, więc to on jest jak by nie patrzeć zatrudniony przez młodych, ale do rzeczy:
- dokładnie tak, jak napisał panjacek, choć z pewnością pozwala na to także każdy inny program do przechwytywania o ile na takim pracujesz. Wyeksportowany kadr zależnie od programu będzie, lub nie posiadał dwa pół-obrazy, jest kadrem składowym dwóch różniących się nieco od siebie fotek, nieco poruszonym, a usunąć to można w każdym dobrym programie do obróbki grafiki. Kiedyś był temat na forum udowadniający, że zdjęcie z filmu posiada przeplot, ale nie o to chodzi;
- jeżeli pracujesz w systemie SD, twój kadr będzie miał 720X576 pikseli, więc jest fotką o nienaturalnym kształcie należy więc 720 zamienić na 768 nie zmieniając wysokości, choć (często funkcja eksportu kadru posiada w ustawieniach korekcję piksel aspect ratio) i potrafi eksportować prawidłowego kształtu obrazek 768 na 576.
Programy typu Photoshop potrafią świetnie interpolować tzw. międzypiksele przy zabiegu zmiany rozdzielczości, gdyż chciałoby się mieć obrazek 300 DPI pozbawiony ziarna nawet przy "wywołaniu sporego zdjęcia u fotografa". Polecam mimo wszystko Adobe Photoshop, gdyż ma on świetne filtry typu remove noise itp, za pomocą których naprawdę z kadru można zrobić dobre zdjęcie, ma on też świetną funkcję zdefiniowania całego najbardziej złożonego nawet zadania dokonanego na jednym obrazku, zapisania tego jako zadanie, by za pomocą jednego przycisku na klawiaturze stosować je na każdym kolejnym kadrze (czas to pieniądz), ale i wygoda.
Pozdrawiam gorąco

niedziela, 31 sierpnia 2008, 08:52
Bywalec
Bywalec

Dzięki wielkie za pomoc:) Okazuje się nie po raz pierwszy, że rzeczy trudne są latwiejsze niż się nam wydaje.
Spróbowałem tak jak poradziliscie i nawet przyzwoity jakościowo format pocztówki z tego wyjdzie - wprawdzie nie dla konesera jakosci ale przynajmniej coś będą mieli
Pozdrawiam

niedziela, 31 sierpnia 2008, 18:59
Stały bywalec
Stały bywalec

Witam!
Może trochę obok tematu, ale popieram działanie księdza. Ostatnio mam pecha, bo "fotografów" w kościele jest tyle, że trudno się z kamerą przecisnąć.
Pozdro.
ZAWAŁ

środa, 3 września 2008, 22:54
Bywalec
Bywalec

A ja akurat mam szczęście - większość księzy w okolicy uprzedza młodych, że może być tylko jeden kamerzysta i jeden fotograf. W razie gdyby się ktoś "wyrwał" to zabroni wszystkim.
Swego czasu głośno było w okolicy, gdy w kościele pojawiła się jakaś "profesjonalna" filmowa ekipa na ślubie - jakieś kable, reflektory, kamery na statywach. Ktoś z gości pracował w tej firmie i swemu krewnemu chciał zafundować profesjonalny film ślubny.
Ksiadz wychodzi z zakrystii, stanął jak wryty, potrzedł do ambony i powiedział, że jak się ten cyrk stąd wyniesie razem ze swoim sprzetem wtedy świadek niech przyjdzie po ksiedza aby można w skupieniu rozpocząć uroczystośc slubną!!
Okazało się, że nikt ksiedza nie uprzedzał, ża coś takiego bedzie, nie mówiąc o tym aby się go pytać o zgodę.
Jestem osobą wierzacą i też działa mi na nerwy gdy w trakcie mszy gdzie "jestem prywatnie" ktoś próbuje udowodnić, że jak ma sprzet i zlecenie to wtedy w kościele jest ważniejszy od Boga. Cuda się tam niekiedy dzieją!!! gdy jakiś nawiedzony staje obok ksiedza przy ołtarzu aby mieć lepsze ujecie - autentyk!!!! Ja w takich chwilach zawsze zastanawiam się na jak długo starczy ksiedzu cierpliwosci i czy opieprzy go delikatnie czy ryknie do mikrofonu, bo taki finał musi w koncu nastapić.
Ja mam na księzy sprawdzony w 90% patent aby móc skręcić to co potrzebuję. Jeśli jest to jakiś nowy dla mnie to dzwonię dzień wcześniej, mówię o co chodzi, że chciałbym to i to i w których momentach mogę to nakrecić aby ksiedzu i wiernym nie przeszkadzać? Przed samą mszą jeszcze i tak ide do niego, przedstawiam się i ...daję wizytówkę z dodatkiem, że gdyby ksiadz zechciał film z tego ślubu (niektórzy kolekcjonują) to proszę tylko przedzwonić. Wierzcie mi, że kilkoro z nich po jakimś czasie podeśle mi klientów na przyjecia pierwszokomunijne - tak bynajmniej było dotychczas. A to dlatego "bo ten to się potrafi zachować":)))
Pozdrawiam

środa, 3 września 2008, 23:31
Bywalec
Bywalec

A najgorsze co może być w kościele to wujek/kuzyn/inny pociotek, który sobie kupił aparat i włazi gdze tylko może z ołtarzem włącznie. Ostatnio był taki jeden na weselu który co chwila stawał koło fotografa i starał się robić takie jak on ujęcia:):)

czwartek, 4 września 2008, 06:40
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Trzeba rozpatrywać temat z dwóch stron. Jesli grupa ludzi rusza w momencie przysiegi do ołtarza robić zdjęcia nie patrzac na kamerzyste, ksiedza, młodych to w tym momencie ja takie warunki księdza popieram w 100%. Mysle, ze młodym nie podobałoby sie to, ze w kadrze zamiast stuły stoi grupka ludzi z aparatami w dłoni. Z drugiej strony kościół w 100% budowany jest i wyposazany z pieniedzy wiernych, wiec ksiadz nie powinien traktować go jak własnego folwarku gdzie jest Panem i Władcą ( tym bardziej że bierze za to duze pieniądze jak za godzine pracy ( jakbym sie uczył to i biskupem mógłbym zostać...). Temat stary jak świat i myśle ze na forum nie da sie go do konca wyjaśnic. Pozdrawiam

czwartek, 4 września 2008, 07:41
Stały bywalec
Stały bywalec

...więc ksiądz nie powinien traktować go jak własny folwark...
Czasami słychać takie głosy, nie chciałbym wyjść na adwokata księży, ale kolega rzuci przykładami. Chyba mam szczęście bo przez 15 lat pracy (prawie co tydzień) nie pamiętam przypadku żebym miał to odczuć na jakimś ślubie. Zdarzały się przypadki że ksiądz, który "sparzył się" na jakimś "profesjonaliście" próbował instruować mnie gdzie mam stanąć, ale tych uwag nie brałem do siebie.
Z innej strony - każdy szef rządzi na swoim podwórku - nie ważne czy kupionym za własne pieniądze, czy powierzonym. I to też jest naturalne.
Wiem że w kościołach poza ślubami mają miejsce różne dziwne rzeczy, ale księża to niestety ludzie tacy jak my nie "nad" tylko zwykli ludzie, ale to już temat nie mający związku z naszą profesją.
Sorry że nie na temat - koledzy powyżej perfekcyjnie napisali jak robić fotki z AVI.
Pozdro
ZAWAŁ

czwartek, 4 września 2008, 10:07
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ok.
1)30.08.2008 r. Ksiadz wchodzac na msze nie rozpoczał jej jak powinien od modlitwy tylko stanał przy ołtarzu i kazał czym predzej wynosic wszystkie kwiaty które zdobiły ołtarz, szarfy itd kobiecie która ten kościół stroiła na zlecenie młodych. Powodem było to że ta Pani przyszła do niego przed samą mszą zawiadomić go że koscioł jest przystrojony a nie zrobiła tego dzień czy dwa predzej.

2) 02.08.2008 r. Kazał fotografowi spakowac aparat i wyjśc z kościoła za przejscie przed ołtarzem i nie klęknięcie ( przechdził kilka razy i ten jeden raz po prostu zapomniał). Kolega nie pozostał dłużny powiedział ze i owszem sprzęt spakuje i siadze w ostaniej ławce ale z kościoła nie wyjdzie bo to miejsce ogólnie dostępne dla wiernych i nie ma prawa wyrzucić go z kościoła.

To z ostaniego miesiąca. Pozdrawiam

czwartek, 4 września 2008, 12:36
Stały bywalec
Stały bywalec

No to ciekawy i przynerwowy ksiądz. :)
Mam pytanie - twoim zdaniem kobieta od kwiatów zachowała się OK nie uzgadniając wcześniej co i jak - jak to widzi, czy ksiądz nie ma jakiś uwag?
Czy fotograf był wcześniej w zakrystii żeby się przedstawić, spytać o ewentualne uwagi - tak dla formy?
Nie dawno miałem trochę śmieszny przypadek mieliśmy filmowanie gdzie ksiądz nie zezwolił (za pierwszym razem) na filmowanie kazania - mówił że to mu przeszkadza (ma do tego prawo). Po ok. dwóch miesiącach kolejna robota w tej samej parafii - wysłałem kolegę - filmujemy na 2 kamery - żeby się "zameldował" u proboszcza. Wielkie było nasze zdziwienie że tym razem z kręceniem kazania nie było problemu. Żartowaliśmy że chyba "co łaska" było większe. Tak naprawdę ksiądz widział że za pierwszym razem wszystko było zrobione wzorowo to za drugim razem nie widział przeszkód.
Księża bywają nerwowi na kręciołów i fotografów bo niektórzy "profesjonaliści" psują nam opinię.
Miesiąc temu fotograf "profesjonalista" (młodzi zaangażowali go aż z wybrzeża - 300km) z torbą szkieł wymiennych zrobił sobie sesję fotograficzną gości i młodej pary w malutkim kościółku podczas kazania. I żeby było ciekawiej to w czasie innych "śpiewanych" części Mszy Św. siedział. Wszędzie było go pełno nawet ja musiałem mu zwracać uwagę żeby nie wchodził w kadr.
Jak mówią wina nie zawsze leży po jednej stronie.
Jak wcześniej wspomniałem przez 15 lat (było trochę tego - oj było) nie pamiętam żeby jakiś ksiądz "zalazłby mi za skórę".
Pewnie jestem wyjątkowym szczęściarzem :) - nie ukrywam że chętnie zamienię szczęście do "normalnych księży" na szczęście nap. do Totolotka.
Może macie jakiś sposób? :))
To moje kolejne parę zdań nie na temat. :))
Pozdro
ZAWAŁ

czwartek, 4 września 2008, 14:01
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Co do filmowania kazania mam taki pogląd że niektóre kazania sa typowo polityczne i niektórzy księza nie życza sobie krecenia tego typu wywodów a i młodzi nie chca żeby im pokazywac takich kazań.
Ja zawsze jestem u księdza dzień przed ślubem ( chyba ze kręce daleko to jade w dzień ślubu). Kobieta która stroiła kosciół mieszkała około 150 km od miejsca ślubu wiec chyba ją rozumiem ze nie jechała specjalnie do ksiedza na rozmowe tylko załatwiła to w dzień slubu. Najlepsze jedt to że poprosiła młodych żeby porozmawiali z ksiedzem w jej imieniu i on sie zgodził.
Co do fotografa to nie mam pojęcia czy był czy nie był bo to nie moja działka, tylko moim zdaniem powinien poprosic go ewentulanie przed msza i wyjasnic sprawe a nai robic szopke na samem mszy. Pozdrawiam

czwartek, 4 września 2008, 14:35
Moderator
Moderator

Daleko nam jeszcze do zachodnich standardów prowadzenia mszy, gdzie wierni w rytm gospel śpiewają i niemal tańczą, gdzie każdy ma swobodę swoistego przeżywania swojej wiary, tam też z pewnością operator ma również większą swobodę niż u nas. Nigdzie nie jest nakazane, że msza w naszym kraju ma być ponurą ceremonią z powagą na twarzach wiernych, gdzie polskie Kolendy są jednymi z najsmętniejszych na świecie zamiast radować się z Bożego Narodzenia, gdzie organistą jest niekiedy młody chłopak, lub dziewczyna nie potrafiąca zagrać Mendelsona na wyjście młodych z kościoła, no ostatecznie na keyboardzie odtworzy plik midi, ja myślę, że właśnie ta ponura sceneria i monotonia klimatu w kościele jest głównym sprawcą upadku frekwencji i jak to się nie zmieni może być kiepsko. Daleko szukać - w wielkim mieście Szczecinie byłem w święta Wielkiej Nocy w kościele i pomyślałem sobie "gdzie te czasy, jak ludzie stali przed wejściem bo nie było miejsca już w kościele", na mszy ilość wiernych daje się dzisiaj policzyć wzrokowo, ale "my" budujemy kolejne świątynie wbrew logice i jeśli to forum czyta jakiś wielebny mający jakieś możliwości - warto by się nad tym zastanowić.
Czytam właśnie tekst z legitymacji uprawniającej do filmowania i wiecie na co ona zezwala?
- zezwala na ubieganie się o pozwolenie filmowania celerbracji liturgicznej (...)
Wyrabiamy sobie jednym słowem pozwolenie na proszenie o pozwolenie, czy to nie jest chore?
Pozdrawiam gorąco

czwartek, 4 września 2008, 21:08
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

ja mam już 14 lat zaświadczenie o ukończeniu kursu filmowania i fotografowania w kościele i tylko wzmianka że :
przed uroczystością uzgodnić szczegóły z księdzem prowadzącym ceremonię - nie ma żadnej wzmianki o o pozwolenie ubiegania się aby filmować w kościele
Raz tylko miałem zgrzyt z proboszczem
kazał dać na tacę (na budowę kościoła ) nie pomogło też że młodzi wszystko załatwili albo Pan płaci albo nie będzie filmował no i trzeba było dać na tacę
pozdrawiam

czwartek, 4 września 2008, 21:35
Moderator
Moderator

Myślę, że przez 14 lat treść widniejąca na legitymacji mogła się zmienić. Obecnie wypełnia ona cały revers, a jej część brzmi:
Posiadacz legitymacji ukończył kurs.... ble ble
... Legitymacja upoważnia go do ubiegania się o pozwolenie na rejestrowanie określonej uroczystości....ble ble
czyli musimy zdobyć legitymację, by nam wolno było prosić o pozwolenie, czyż nie?
P.G.

czwartek, 4 września 2008, 22:05
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona