Teraz jest czwartek, 13 grudnia 2018, 01:31

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 propozycja 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post propozycja
Wiele jest na stronach forum przechwalania i wyśmiewania innych, proponuję proste rozwiązanie, aby uwiarygodnić pozycję swojego poziomu "zawodowego" wystarczy pokazać swoje prace np. moderatorowi tego forum przesyłając płytki lub kasety z nagraniami do oceny. Moderator znając dokładny namiar na danego wykonawcę, wyda opinię i opatrzy użytkowników oznaczeniami "fachowości" i w ten oto sposób wyłoni się kto- co reprezentuje, pozbawiając wątpliwości innych, uważających się za alfy i omegi, może być wtedy oprócz "bywalec" albo "expert" automatycznie przypisywane za częstotliwość postów, np: "zielony" "przeciętny" bądź "mistrz". Jest to dodatkowe zajęcie dla moderatora, ale nie wydaje mi się aby było dużo chętnych na takie oceny. :lol: co o tym sądzicie?

niedziela, 15 czerwca 2003, 12:37
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

To ja od razu może powiem że nie zajmuję się wideofilmowaniem "zawodowo" , filmowanie to jedynie moje hobby , może nawet nie filmowanie tylko wszystko co jest związane z produkcja filmu (realizacja filmu,post-produkcja,sprzęt, efekty specjalne etc etc)

A te przydomki bywalec,expert , czytelnik itd to czasami mało maja wspólnego z wiedza danego człowieka.
Ja sam jeszcze bardzo dużo rzeczy nie wiem.Po prostu często "pomagam" tym którzy czegoś nie wiedzą.Czasami ja kogoś zapytam i tak kreci sie to forum.

niedziela, 15 czerwca 2003, 15:43
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Zawodowiec
Z całym szacunkiem Leonie - to po cholere ten przydomek ZAWODOWIEC ?? Chyba bardzij na miejscu jest AMATOR - nie sądzisz? Od razu wiadomo kto gada

niedziela, 15 czerwca 2003, 18:49
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Do Leona: Obserwuję Twoje posty i raczej nie można ich zakwalifikować do chwalenia się warsztatem. Masz duże rozeznanie w sieci i faktycznie pomagasz ile możesz, nawet Cię podziwiam, skąd masz tyle czasu na altruizm, nie Leonie Ciebie to by się raczej nie tyczyła ta propozycja, zwłaszcza, że charakter Twojej pomocy jest powszechnie już znany na łamach tego forum. Jesteś potrzebny taki jaki jesteś, takie jest moje zdanie. Ale trzeba by bardziej popracować nad ujawnieniem innych bywalców, aby udowodnić ich rzetelność bądź gołosłowność. Ukłony i pozdrawiam.

niedziela, 15 czerwca 2003, 20:43
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

No widzisz zawodowiec to nie ma znaczyć że jestem zawodowcem itd,to tytuł filmu który polecam obejrzeć.(zresztą z tego filmu zaczerpnołem nicka)
Swoją drogą zielony w temacie wideofilmowania to ja nie jestem i jak mogę to komuś pomagam.

niedziela, 15 czerwca 2003, 20:51
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post propozycja
Jestem za, ale czy moderator się zgodzi? To chyba jakaś dosyć duża dodatkowa praca?

niedziela, 15 czerwca 2003, 21:27
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Jakie przygotowanie zawodowe ma moderatorator aby weryfikofikować i oceniać prace zawodowców, jest to dobrowolne forum i każdy ma prawo wypowoiedzi a określenia bywalec itp zależą o iloścui postów a nie od kompetencji tak mi się wydaje. Przecież każdego można rozpoznać jeśli chodzi o fachowość na podstawie wypowiedzi.

niedziela, 15 czerwca 2003, 21:36
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
To tylko propozycja, może ma ktoś inny pomysł, wcale moderator nie musi być wyrocznią, może tak powołać kogoś z sprawdzonych jakoś w tym temacie i po uwiarygodnieiu go przez... no chyba tylko moderatora no bo on tu gospodarzy, można przystąpić do wyłonienia fachowców. Po wypowiedziach nie zawsze ktoś da się ocenić, politycy przecież pięknie mówią, a robią co innego :lol: Praktyka z teorią czasem wymijają się szerokim łukiem.

niedziela, 15 czerwca 2003, 22:36
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

kol K. ma rację że teoria bez praktyki jest tylko namiastką profesjonalizmu, ja zabierając głos starałem się wcześniej przedstawić przebieg mojej praktyki ,ponieważ mam b.duży staż w dziedzinie video
/pracy operatorskiej/
Oisywane przykłady dla wielu kolegów wydawały się mało prawdopodobne, przyznam że poczułem się dotknięty tym iż sądzą że kłamie, po zastanowieniu się doszedłem do wniosku iż jest to normalne dla ludzi którzy w danej dziedzinie dopiero startują i nie mają zbyt wiele pojęcia o specyfice pracy operatorskiej ,zwłaszcza że na tych forach brak prawdziwych profesjonalistów. Ja zabłądziłem tu gdyż pierwsze kroki stawiałem w ruchu amatorskim i sądziłem że moje doświadczenie przyda się innym.
Jeśli ktoś chce być autorytetem to niech pracuje naukowo, zdobywa dyplomy i pisze książki których jest i tak b.wiele.
Ja nie roszcze sobie pretensji do żadnego tytułu , nie czuję się też żadnym ekspertem, chciałem podyskutować ,wymienić poglądy i doświadczenia, dowiedzieć się czegoś nowego.
Fora są dla wszystkich którzy w pewnym sensie anonimowo chcą się czegoś dowiedzić lub coś przekazać innym/również pomagać/
To że występują anonimowo pozwala na większą szczerość wypowiedzi,
żadna weryfikacja nie uczyni z nikogo mistrza a wiara w prawdziwość wypowiedzi zależy od doświadczenia i dobrej woli.
Pozdrawiam.

niedziela, 15 czerwca 2003, 23:08
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ja również nie czuję się tu żadnym ekspertem, i napewno nie mam tak fachowej wiedzy jak Witek w niektórych sprawach (wiadomo pracując w zawodzie najlepiej jest się nauczyć niektórych rzeczy)jednakże staram się pomóc na tyle na ile moja wiedza-teoretyczno - praktyczna pozwala.

niedziela, 15 czerwca 2003, 23:15
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Pomysł z prezentowaniem praktycznym nie jest taki zły. Przecież nie chodzi o zmuszanie nikogo do ujawniania swoich prac, bo zrobi to tylko ten kto ma na to ochotę, ale trudniej będzie to chyba zrealizować. Raczej komu będzie się chciało oglądać być może dużo materiałów? Mogło by to być ciekawe, bo powstałaby z pewnością nowa działka na forum, już z konkretnymi przykładami, skalami porównawczymi różnych prac, lepszych i gorszych, na pewno mniej anonimowa, choć anonimowość też ma swoje "plusy" o których wspomniał Witek. Trzeba by też poświęcać mnóstwo czasu aby śledzić "postępy" w dziale "jawnym", ale ten proces wcale nie musi być taki, ekspresowy. Ten kto by chciał pokazać i poddać się opinii innych, z którymi dyskutował dotychczas i zna już w pewnym sensie poglądy "współforowiczów", na pewno nie ma w tym nic złego, a wręcz przeciwnie, wymiana żywej praktyki ma duże plusy warsztatowe, nie chodzi tu o obnażanie się ze swojej anonimowości bo i tak pracujemy dla oczu ludzkich. Ja mam inną propozycję. Nie powoływać żadnego "jury", ale wymianę między sobą. Mam ochotę coś zobaczyć albo pokazać z kimś konkretnym z kim się już w pewnym sensie znamy i po ewentualnej wymianie materiałów podzielić się opiniami na forum, jako zalogowany rzecz jasna, bo takie wymiany to już i tak krok w kierunku dezanonimowości. Po wyczytaniu opinii od kolegi po fachu dalej szlifuję swój warsztat- nie prawdaż? Jest to rozwojowe ale kłoptliwe i czasochłonne, także i pewne obciążenie finansowe, ale generalnie jestem za. Co prawda gdyby się udało coś takiego stworzyć przybrałoby to postać bardziej coś w rodzaju klubu niż powszechnego forum tematycznego. Pozdrawiam wszystkich, proponuję przegłosować :D

poniedziałek, 16 czerwca 2003, 02:01
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ja bym sie sklanial raczej ku konkursowi, oczywiscie z nagrodami ;]
Proponowal bym jeden temat zwiazany z praca filmowaca weselnego drugi abstrakcyjny.
Co panowie na to ?

poniedziałek, 16 czerwca 2003, 02:06
Bywalec
Bywalec

poniedziałek, 16 czerwca 2003, 08:00
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post ??
No no no - ale się fajna dyskusja zrobiła.
Zawsze wychodzę z założenia że mam do czynienia z poważnymi ludźmi na forum (poza pewnymi przypadkami), i ufam "na słowo" wypowiedziom większości forumowiczów. No bo jaki ktoś miał by interes aby wymyslać jakies niestworzone rzeczy aby zabłysnąć na forum?
Tymbardziej że ciężko coś wymyślić i się nie zbłaźnić bo prędzej czy później wszystko wychodzi na wierzch. Pomysł aby ktokolwiek oceniał czyjekolwiek dokonania i przyznawał "znaczek" przy nicku typu "the beściak" w ogóle mi się nie podoba. W ogóle nie lubię tego typu konkusów - oprócz wyborów Miss...
Tymbardziej jest to zły pomysł że nie znam nikogo kto miałby taką wiedzę w tak dużym zakresie aby klasyfikować użytkowników na lepszych i gorszych.
Co więcej - każdy z forumowiczów specjalizuje się w czymś innym. Osobiście w ogóle nie interesuje mnie filmowanie wesel itd, bo kamerę kupiłem w celach zupełnie innych (20% filmowanie dzieci - 80% zabawa z animacją poklatkową i efekty specjalne). Dodatkowo od dłuższego czasu interesuje mnie problematyka kompresji, wszelkiej obróbki filmów itp itd. Do tego dochodzą tematy związane z typowym sprzętem - problemy, konfiguracja...
I jak tu taka osoba jak ja ma oceniać kogokolwiek? Tymbardziej że wybitnie nie lubię filmowania wesel i też na moim weselu kamery nie było...
Nawet nie wspominam o tym że każdy ma jakieś subiektywne podejście do tego czy dany materiał jest fajny czy nie. Jestem miłośnikiem filmów kręconych prosto, bez zbędnych wodotrysków. Animacje zwane "okolicznościowymi" i inne upiększacze mnie powalają - i to w negatywnym tego słowa znaczeniu.

OK. To takie moje uwagi na ten temat.
Bądźmy szczerzy - jak czegoś nie wiemy to się pytajmy. Jak wiemy, to doradzajmy innym. Na tym polega idea forum. Nie oceniajmy pracy innych bo kiedyś ktoś naszą oceni i nie koniecznie musi to być dobra ocena.

Pozdrawiam

emes

poniedziałek, 16 czerwca 2003, 08:39
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Mam identyczne zdanie jak emes i starałem się to zasugerować ale
chyba zbyt delikatnie.
"No bo jaki ktoś miał by interes aby wymyslać jakies niestworzone rzeczy aby zabłysnąć na forum?"
No właśnie jeśli ktoś ma takie potrzeby lub sugeruje że inni je mają to jest to chorobliwe/ dowartościowanie anonimowe?/
Również wszelkie znaczki przy nicku / zapotrzebowanie na nie/ są tego objawem.
Natomiast konkursy są dla ludzi którzy mają potrzebę rywalizacji,
/ oczywiście nie uważam tego za coś złego/ ja z tego już wyrosłem ,
obecnie rywalizuję tylko na rynku usługowym aby zdobyć klienta,
zarobić troszkę pieniędzy - zmodernizować sprzęt i dalej rozwijać swoje
hobbystyczne zainteresowania.
Reszta tak jak emes.
Pozdrawiam

poniedziałek, 16 czerwca 2003, 10:16
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona