Teraz jest środa, 19 grudnia 2018, 05:37

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
 Chrzanów płonie 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Chrzanów płonie
W piątek wieczorem ok 20-tej w ramach relaksu piłam wódkę w jednej ze swych ulubionych knajp ochrzczonej niegdyś jako "bunkier", gdy uslyszałam wycie syren straży pożarnej. Buchnęła wieść, że 100 metrów od nas płonie cysterna. Wybiegłam przed knajpę. Płomień był na 6 metrów w górę, ale nie przejęłam sie zbytnio, bo to nie pierwszy kierowca ciężarówki, który zaklinował się pod tym wiaduktem. A że przy tym trochę ognia, co tam, strażacy sobie poradzą.
Wróciłam więc do knajpy i oddałam się rozmowie z kolegami. Za jakąś godzinę do bunkra w dzisiejszych czasach szumnie nazwanego Cafe Klimaty wpadło stado małolatów, gdyż ewakuowano rockotekę Nirvana znajdującą się najbliżej płomienia. Kolejka do baru urosła do niemożliwych rozmiarów. Zaraz potem wyłączyli prąd. To ja do knajpy idę, płacę za obsługę na poziomie, a tu sobie muszę doświetlać stolik światełkiem z komórki??!! Zgroza! Kelner zaczął zapalać świeczki. Trochę jaśniej się zrobiło, ale korzystanie z toalety wymagało zamontowania sobie na czole lampki górniczej...
Było tak gdzieś w pół do dziesiątej jak zaczęto ewakuować naszą knajpę. Takiego dobrego drinka musiałam zostawić i iść w ciemną noc, nie podaruję im...
Dobrze, że policja mnie zatrzymała, bo jak bym dorwała kierowcę cysterny, to marnie by z nim było. Przecież tam objazd na A-4 po ślimakach wyraźnie rozrysowany, a on się pcha przez miasto... Poszłam do Lindy, kelner odmówił podania wódki, ponieważ była 22:05, a on tylko do dziesiątej alkohol sprzedaje. Na nic zdało się tłumaczenie, że cała policja przy cysternie siedzi. Mieszkam na prowincji, tu się przepisów przestrzega. Rosła we mnie złość na tego głupiego kierowcę, przez którego napić sie nie mogłam. W końcu trafiłam do Starych Murów, gdzie od razu zamówiłam dwie setki i siedziałam czekając na wielki wybuch. Jak umierać to w wesołym towarzystwie. Nic takiego jednak nie nastąpiło...
-------------

O 9-tej obudził mnie grad telefonów. Pani Młoda. Akurat zamieszkiwała kilkadziesiąt metrów od wiaduktu i wczoraj ją ewakuowano stamtąd. W domu została kiecka, buty, welon i wszystko co niezbędne przyszłej mężatce. Fryzjer odwołany, kosmetyczka też. A ślub zaplanowano na 14-tą. Czekamy na rozwój akcji. Młodzi idą do księdza. Ksiądz stanął na wysokości zadania i powiedział, że choćby o północy, ale ślubu im w tym dniu udzieli:-) Pomimo interwencji wśród wszystkich dowodzących akcją, Pani Młoda nie zostaje wpuszczona do swego mieszkania. Parę godzin przed 14-tą zostaje zamknięty kościół, albowiem poszerzono strefę ochronną. Goście weselni zamiast do kościoła to od razu na salę pojechali. Kapela gra, ale nastroje nienajlepsze. No jak to, wesele bez ślubu??!! Około 16-tej mimo tego, że akcja gaśnicza nie dobiegła jeszcze końca, ojcu udaje się wejść do mieszkania i wynieść sukienkę i buty dla Pani Młodej.
W te pędy do fryzjera i szybki make-up. Błogosławieństwo na sali weselnej. O 19:15 ślub w kościele, gdzie wszyscy wprowadzeni zostają pod eskortą policji. Potem już zabawa do rana....
Wszystko skończyło się dobrze, ale na pewno nie był to ślub marzeń Pary Młodej. I pomyśleć, że to przez kierowcę, który nie przestrzega znaków drogowych....

poniedziałek, 29 września 2008, 13:57
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Chrzanów płonie
Może kierowca godzine prędzej nachlał sie w "Bunkrze" a ta Panna Młoda to jakaś jego niespełniona miłość i nie wiedział jak nie dopuścic do ślubu, więc zapier..... ciężarówke i pod wiadukcik. Trzeba zrozumieć chłopine, serce nie sługa. Pozdrawiam

poniedziałek, 29 września 2008, 14:08
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

dobry film mozna by z tego nagrac :D :D :D

poniedziałek, 29 września 2008, 14:24
Moderator
Moderator

Pamiętam pewną śmieszną sytuację, gdzie młodzi po wyjściu z kościoła chcieli zrobić rundkę po mieście oznajmiając klaksonem wszystkim wokół swoją radość,
tak zaczeli krążyć przez wszystkie ulice, że pogubili po drodze do sali zabawowej jadących za nimi gości.
Zespół na sali spokojnie siedzi przy stole podskubując przystawki, operator również mając jeszcze czas grzebie coś w sprzęcie video.
Młodzi pewni że wszyscy nie chcąc ich szukać znajdują się na sali podjechali bezszelestnie pod lokal.
Otwierają się drzwi młody wnosi na rękach młodą, zatrzymał się i patrzy, a tu nikogo nie ma, kapela sparaliżowana zaskoczeniem stanęła do pionu jak porażona, operator nie wie co robić, w tej chwili młody robi obrót na pięcie i wynosi młodą przez nadal otwarte drzwi na zewnątrz :mrgreen:
Ta jedna z bardzo wielu zabawnych historii jakie widziałem na ślubach zawsze przypomina mi się, gdy trwa oczekiwanie na przybycie pary młodej na salę :)

Opowiem jeszcze fajny dowcip, który możecie sprzedać kapeli na weselu, bardzo im się spodoba:

- Na weselu gra zespół muzyczny - trzy perkusje i skrzypce!?
młócą niemiłosiernie, aż w końcu zrobili sobie przerwę.
Podchodzi do nich jeden z gości weselnych i pyta się:
- ludzie kochani, czy wy nie słyszycie jak to brzmi?
co wy macie za skład - trzy perkusje i skrzypce??!
Przecież tego nie da się słuchać!
W tym momencie jeden perkusista obrócił się do drugiego i woła....
- Mówiłem ci kur.... żebyśmy skrzypiec nie brali !!! :mrgreen:

Pozdrawiam gorąco

poniedziałek, 29 września 2008, 23:58
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

ostatnio miałem ślub gdzie organizatorzy zrobili niespodziankę młodym
w postaci fajerwerków nad Wisłą a że slub był niedaleko to bus przewiózł gości,
młodym zawiązali oczy i też przewieżli ale nie otym.. akurat w tym czasie wracali ludzie z imprezy RED BULA na Stadionie X Lecia setki jak nie tysiące ludzi szło jak mrówki po moście Poniatowskiego, my tzn ja goście i młodzi staliśmy na kładce obok mostu, tu leciały fajerwerki a tam ludzie zatrzymywali się i na setki gardeł odśpiewali młodym sto lat aż mi ciarki przeszły a i młodzi oczywiście uronili łezkę bo takiego sto lat to chyba żadna para w Polsce nie miała po prostu zajebiście :lol:

wtorek, 7 października 2008, 23:59
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

henrico napisał(a):
młodym zawiązali oczy i też przewieżli ale nie otym.. akurat w tym czasie wracali ludzie z imprezy RED BULA na Stadionie X Lecia setki jak nie tysiące ludzi szło jak mrówki po moście Poniatowskiego, my tzn ja goście i młodzi staliśmy na kładce obok mostu, tu leciały fajerwerki a tam ludzie zatrzymywali się i na setki gardeł odśpiewali młodym sto lat aż mi ciarki przeszły a i młodzi oczywiście uronili łezkę bo takiego sto lat to chyba żadna para w Polsce nie miała po prostu zajebiście :lol:

8O noooooo .... troche przezycie :D :D :D na cale zycie :D :D :D

środa, 8 października 2008, 10:50
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

henrico napisał(a):

SUUUPER? Nagrałeś to?

środa, 8 października 2008, 21:23
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Mój kuzyn w którąś zimę stulecia brał ślub na wybrzeżu i do kościoła z panną młodą i świadkami jechał bojowym wozem piechoty bo nic innego przez zaspy by się nie przedarło :mrgreen:

Goście zostali w domu gdzie było wesele. Przez tydzień siedzieli bo nie można było wyjechać; jak to na gospodarce, kartofle w piwnicy i dodatkowe świnie poległy - głodu nie było, bo zapasy procentów też pokaźne były.

środa, 8 października 2008, 21:48
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

viValdi napisał(a):
Mój kuzyn w którąś zimę stulecia brał ślub na wybrzeżu i do kościoła z panną młodą i świadkami jechał bojowym wozem piechoty bo nic innego przez zaspy by się nie przedarło :mrgreen:

Goście zostali w domu gdzie było wesele. Przez tydzień siedzieli bo nie można było wyjechać; jak to na gospodarce, kartofle w piwnicy i dodatkowe świnie poległy - głodu nie było, bo zapasy procentów też pokaźne były.

to to chyba mega dawno bylo 8O :?:

czwartek, 9 października 2008, 00:51
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ]