Teraz jest poniedziałek, 10 grudnia 2018, 11:23

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Ocena montażu MAM TALENT 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Ocena montażu MAM TALENT
Słuchajcie - nie wiem, czy Wam się nie "wetnę" i nie zostanę spławiony, ale... czytam Was długo - raz się zgadzam, raz nie, ale zawsze coś sie przydaje z tego o czym piszecie - za to dzięki; sam sie nie odzywam ponieważ montuję dla rodziny i znajomych w Pinnaclu i nie uważam, że mógłbym coś twórczego podpowiedzieć - jednak ostatnio widziałem hit telewizyjny, czyli MAM TALENT. Przeczytałem w prasie (głownie Wyborcza) oraz usłyszałem w TV (pewnie tej samej) niesamowite pochwały nt. sposobu realizacji i montażu - niby tak nowocześnie i trendy.
Moją szczególną uwagę, niestety negatywną, zwrócił sposób montazu "czołówki" z danego miasta (miejsca); błyskawiczne najazdy i odjazdy w sekwencjach półsekundowych - niby niesamowuita dynamika, ale... no własnie, coś mi tu nie pasuje..

Nie wiem, czy to dobre miejsce, ale będę miał odwagę i sie zapytam: jaka jest Wasza ocena, wrażenie????

pg

DZIEŃ ŚWIRA

czwartek, 9 października 2008, 15:59
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Ocena montażu MAM TALENT
Widzę, (a właściwie nie widzę) że naprawdę Wam się "wciąłem". Towarzystwo wzajemnej adoracji, czy co? Obce tematy tabu? Wiem, co właśnie o mnie myślicie. Jedyne Wasze wytlumaczenie to to, że w/w program jest w sobotę a Wy wtedy pracujecie. Wszyscy? Jak rąbiecie amotora to "do spodu" - przynajmniej niektórzy. Jak ocenić zawodowca to cisza - "a może się wygłupię?" - czy tak myślicie? No to w końcu jesteście pewni swojego zdania, czy nie? Strasznie tracicie w moich oczach, mimo, że czytam Was prawie 2 lata i trochę skorzystałem - nie mogę tego ukrywać i oddaję Wam co Wasze. Chyba jednak Was przeceniłem - jesteście zwykli - jak reszta tłumu. Nie musicie odpowiadać - nie spodziewam się tego po Was i raczej mi nie sprawiajcie mi zawodu, WY "nieamatorzy". Kieślowskiego kiedyś widziałeś?

pg

DZIEŃ ŚWIRA

sobota, 11 października 2008, 18:23
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Nigdy więcej nie zaglądaj do kieliszka.

sobota, 11 października 2008, 19:06
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

pgrzyb2 napisał(a):
Widzę, (a właściwie nie widzę) że naprawdę Wam się "wciąłem". Towarzystwo wzajemnej adoracji, czy co? Obce tematy tabu? Wiem, co właśnie o mnie myślicie. Jedyne Wasze wytlumaczenie to to, że w/w program jest w sobotę a Wy wtedy pracujecie. Wszyscy? Jak rąbiecie amotora to "do spodu" - przynajmniej niektórzy. Jak ocenić zawodowca to cisza - "a może się wygłupię?" - czy tak myślicie? No to w końcu jesteście pewni swojego zdania, czy nie? Strasznie tracicie w moich oczach, mimo, że czytam Was prawie 2 lata i trochę skorzystałem - nie mogę tego ukrywać i oddaję Wam co Wasze. Chyba jednak Was przeceniłem - jesteście zwykli - jak reszta tłumu. Nie musicie odpowiadać - nie spodziewam się tego po Was i raczej mi nie sprawiajcie mi zawodu, WY "nieamatorzy". Kieślowskiego kiedyś widziałeś?

pg

troszke dotkenla mnie ta wypowiedz ... poniewaz ladujesz wszystkich do jednego worka... ja ogolnie nie ogladam tv a jesli ogladam to raczej Discovery a nie polskie stacje... ale jesli juz .. to masz jak w banku ze dzis obejrze mam talent i wypowiem sie co do oceny programu
nie wiem kim jestes ale to ze ktos nie odpowiedzial Ci na Twoje pytanie nie daje Ci prawa do obrazania wszystkich nawet tych ktorzy nie moga zabrac glosu w tej kwestii bo nie znaja materialy... gdybys dal linka do ripa programu o ktorym mowa pewnie by sie pojawilo wiecej wypowiedzi... chocby moja...
na chwile obecna tyle w temacie...
do jutra albo za 2-3 h jak jzu bede po programie...

narazie zeganm ozieble...

sobota, 11 października 2008, 19:21
Moderator
Moderator

kol. pgrzyb2 już śledzę ten tema :mrgreen:

panjacek napisał ;
Cytuj:
Nigdy więcej nie zaglądaj do kieliszka.
co ma piernik do wiatraka ???????

artur_hd napisał ;
Cytuj:
narazie zeganm ozieble...
czekam gorąco :P

p.s. idę też na TV , abym wiedział o co chodzi :P , jeśli ktoś będzie podawał szczegóły :!:

sobota, 11 października 2008, 19:46
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

pgrzyb2 napisał(a):
MAM TALENT. Przeczytałem w prasie (głownie Wyborcza) oraz usłyszałem w TV (pewnie tej samej) niesamowite pochwały nt. sposobu realizacji i montażu - niby tak nowocześnie i trendy.
Moją szczególną uwagę, niestety negatywną, zwrócił sposób montazu "czołówki" z danego miasta (miejsca); błyskawiczne najazdy i odjazdy w sekwencjach półsekundowych - niby niesamowuita dynamika, ale... no własnie, coś mi tu nie pasuje..

Nie wiem, czy to dobre miejsce, ale będę miał odwagę i sie zapytam: jaka jest Wasza ocena, wrażenie????
pg

wiec wracajac do tematu poniewaz obejrzalem program... dzieki Twojej wypowiedzi zwiekszylem ich ogladalnosc poswiecilem kilka cennych niepowtarzalnych chwil zycia na to by zobaczyc cos w tv czego wcale nie zamierzalem ogladac

wiec moim zdaniem... nic szczegolnego ogolny standartowy montaz a'la TVN wszystko w ich stylu nic ten montaz nie rozni sie od montazu YCD czy innych topowych programow rozrywkowych z ramowki... ogolnie tvn robi wszystkie programy dla mlodziezy (mlodszej i starszej - bo wiadomo ze babcie po 60 nie sla esmsow na swoich idoli itp) robia w takmi stylu bo mlodziez ma w glowach taki styl/obraz wpojony przez mtv/viva itp itd

wiec moze jesli to jest szybkie i nie poprawne wedlug jakis tam schematow to tylko dlatego ze trendy sie zmieniaja a tv jest od tego zeby sie sprzedawala szerokiej publice wiadome jest to ze nie przysadza takiego montazu do programu z Monika Olejnik "Kropka nad i" itp ... z przyczyn raczej oczywistych (wyjasnie gdyby ktos nie wiedzial - inny docelowy target)

tak wiec czepianie sie ze za szybko za duzo swiadczy o tym iz program nie do Ciebie ma trafic :))

a teraz troche bardziej z zycia... moje montaze slubow/zlotow/spotow i innych produkcji tez sa kierowane do mlodszej publiki przed 30 bym powiedzial sam mam 25 lat i u mnie tez raczej sa lamane kadry szybkie zmiany ujec zywa muzyka i mniej stabilizacji niz w filmach konkurencji ale jak widac tez sie to sprzedaje skoro z roku na rok mam wiecej zamowien i firma sie rozwija :))

ps. prawda jest taka ze sprzedaje sie to ludziom za co sa gotowi zaplacic jesli bedzie trend/szal na kupno gowna krowiego "tzw plackow" to 75% ludzi zacznie tym handlowac... co nie znaczy ze wszsycy ... i dobrze :))

a wracajac do TV jesli komus nie pasuje TVN i ich montaz zawsze mozna zobaczyc tvp1 czy tv polonia nie wspominajac juz o mega hicie typu Łódzka TVP3 - bo Ci to sa dopiero za "placki" ktore robia biora (30sek filmu) sobie 12.5tys netto / ale skoro ludzie placa to sie sprzedaje :)) proste prawo rynku !! :D

pozdr nadal ozieble :)

sobota, 11 października 2008, 23:26
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

jednak trzeba sprowokować, aby ktoś sie odezwał :)

panujackowi dzięki - ja go nie obrażalem !!!

program obejrzałem BO USŁYSZAŁEM, ŻE JEST ZMONTOWANY W NIESAMOWITY SPOSÓB (niespotykany do tej pory) - obejrzałem i nic mnie nie urzekło, a nawet czegos brakowało - tak jakby ktoś rabał pomysł, ale orginał widział zbyt krótko, a teraz zabrakło czegoś aby samemu dokończyć. Ja rozumiem specyfike montażu do róznych grup odbiorców - to jest oczywista oczywistość jak toś w tym kraju powiedział.

Chodziło mi o to aby fachowcy, na których w jakimś stopniu się wzoruję (może lepiej uczę) ocenili to na swój sposób - tak jak do tej pory to u Was czytałem. Jak ocenialiście amotora to "pompował zoomem", jak ktoś z telewizji to "dopasowuje dynamikę do odbiorców". Troche nie o to mi chodziło. Dajmy sobie jednak z tym spokój. Niepotrzebnie zaczynałem.

Czytam Was dalej i się ucze po cichu.

pg

DZIEŃ ŚWIRA

niedziela, 12 października 2008, 10:32
Moderator
Moderator

w tym coś jest ??????
oglądałem krótki fragment tego programu ( ale inną część ) a między występującymi była niewidoma kobieta która śpiewała ave maryia oraz kilka innych osób chyba nawet elwis ???? . wszystko było super zmontowane i oprawione dźwiękowo aż się chciało oglądać . i tak sobie myślę przecież program super ?????? więc w czym problem ????????

oglądając wczorajszą część zrozumiałem ktoś olał swoją pracę lub montował/realizował to inny zespół ????? ocena wczorajszej części > można ją usłyszeć przy opisie uczestników z numerkiem 1887 :mrgreen:

do kol. artur_hd lubisz innych opisywać ośmieszać >>> jaki to ty mistrzuniu a inni to ???????? . tak na marginesie w ostatni twoim poscie ośmieszasz osobę której ciągle liżesz tu na forum 4-litery :mrgreen:

p.s. podoba mi się to forum ostatnio :P może dla tego , że ciągle widzę logo firmy w której pracuję :mrgreen:

niedziela, 12 października 2008, 11:56
Moderator
Moderator

Cytuj:
Towarzystwo wzajemnej adoracji, czy co? Obce tematy tabu? (...) Jak rąbiecie amotora to "do spodu" (...) Jak ocenić zawodowca to cisza - "a może się wygłupię?" - czy tak myślicie? No to w końcu jesteście pewni swojego zdania, czy nie? Strasznie tracicie w moich oczach, mimo, że czytam Was prawie 2 lata (...) WY "nieamatorzy". Kieślowskiego kiedyś widziałeś?

łoooooo matko, ale dałeś czadu... w zasadzie do kogo piszesz? i dlaczego uważasz, że masz prawo do takich ocen 2 godziny po założeniu tematu w sobotnie popołudnie! naprawdę kompletna korba.

poczułem się "gorszy" gdyż nie oglądając pop-papki nie mogę zabłysnąć w elokwentnej wypowiedzi na temat montażu popularnego programu, od którego zajawki już robi mi się niedobrze :roll:
Cytuj:
Jak ocenialiście amotora to "pompował zoomem", jak ktoś z telewizji to "dopasowuje dynamikę do odbiorców"

bo trudno chyba zarzucić realizatorowi telewizyjnemu, że nie umie, prawda? w przeciwieństwie do kowalskiego pompującego zoomem.

wg mnie wymuszanie pewnych (nienaturalnych) trendów montażowych musi się skończyć porażką. jednym z powodów od strony technicznej jest to, że montują to ludzie, którym na pewno ten sposób montażu wcale się nie podoba. niestety ludzie to łykają i to w zasadzie chyba tylko z nieświadomości albo z powodu powierzchowności odbioru takich materiałów. przecież tak naprawdę pod względami merytorycznymi taki program wiele wart nie jest...

a ty grzybie nie ucz się z forów bo możesz skończyć w MTV ;)

pozdrawiam

niedziela, 12 października 2008, 12:11
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

jurekwejh napisał(a):
do kol. artur_hd lubisz innych opisywać ośmieszać >>> jaki to ty mistrzuniu a inni to ???????? . tak na marginesie w ostatni twoim poscie ośmieszasz osobę której ciągle liżesz tu na forum 4-litery :mrgreen:

jak sie domyslam chodzi Ci o montazystow z TVP 3 ??

wiec ustalmy sobie cos mr Jurek :)
po 1... nie lize dupy nigdy nie lizalem bo mysle ze smak moze byc nie odpowiedni jak dla mnie ... ale skoro wiesz ze jest inaczej to podziel sie wrazeniami - czy sie podoba ?!

po 2... jesli widzisz cos takiego - http://lodzkiwschodni.pl/widoczny.html
i mam swiadomosc montazu chociaz troche to to ze nazwam to bublem i wyludzaniem od panstwa pieniedzy za "gowniana usluge" to sorry nie mam pytan :D

po 3... jesli mi cos sie podoba (wcale nie musi byc zmontowane poprawnie techniczne) to bedzie ok ... ale jesli cos dla mnie jest "gownem" to nie bede swiecic osemkami mowiac ze jest to piekny i smaczny cukierek - tyle :))

i po 4... powiec mi gdzie ja pisze ze jestem mistrzu !? 8O znam mase ludzi ktorzy robia rzeczy te same co ja duzo lepiej... z lepszym pomyslem z lepszym wykonaniem ... czlowiek ktory mowi ze umie juz wszystko zatrzymal sie wypalil i obrosl w piorka generalnie akurat jesli chodzi o takie zawody ktore tu wiekszosc z nas praktykuje to kreatywnosc i inwencje tworcze sa najwazniejsze.... wiec bez takich mi tu ... albo jakies przyklady cyt itp ... bo inaczje to swoja wypowiedz mozesz wlozyc w 4 literki :)

poniedziałek, 13 października 2008, 08:56
Moderator
Moderator

Cytuj:
Jak ocenialiście amotora to "pompował zoomem", jak ktoś z telewizji to "dopasowuje dynamikę do odbiorców"

chcesz rozmawiać o montażu jakiegoś napompowanego szoł dla małolatów? porozmawiajmy może lepiej o realizacji wyścigu o GP Japonii!
moim zdaniem gorzej zrealizowanego wyścigu jeszcze nie było. pompowanie zoomem, wodzenie w tych samych planach za jednym bolidem na zbliżeniach, od czego zbierało się na wymioty, pokazywanie całej drogi przez pitstop a potem tyłków mechaników ferrari podczas, kiedy na torze toczyła się walka np. o miejsce przy wyjeździe między alonso i kubicą a potem przez całe minuty brak informacji w ogóle co się dzieje, pokazywanie ciągle tej samej powtórki (massa/hamilton) a innych kluczowych fragmentów ani razu, kompletna pogubka przy oglądaniu bo realizator jakby w ogóle nie zawiązywał akcji poprzez szerokie ujęcia, ciągle tylko te zbliżenia, które nie pokazywały zależności między kierowcami.
nerwowośc transmisji, brak różnorodności, nieciągłość akcji, no jednym słowem całkowita tragedia. gdyby nie komentatorzy to w ogóle by nie było wiadomo o co chodzi. czułem się jak na transmisji radiowej.
a np. walka na koniec między kubicą i raikkonenem to było chyba 7 kółek na których kadry wyglądały niemal identycznie i pokazywani byli tylko oni + piquet, który do nich doskoczył. i nikogo innego! kompletna paranoja!
dla tych, którym obca jest F1 podpowiem, że to tak, jakby pokazywać mecz piłki nożnej na samych zbliżeniach biegających piłkarzy wcale niekoniecznie z piłką i w kółko tę samą powtórkę...
ja się prawie popłakałem i gdybym spotkał tego realizatora, to mimo, że "jestem nikim" powiedziałbym mu chyba kilka gorzkich słów. mam nadzieję, że to było "zastępstwo" i że ten człowiek więcej już nie popsuje mi wyścigu. w pewnym momencie nawet komentatorów zatkało... jak ktoś chce to mogę wrzucić gdzieś kilka fragmentów...

pozdrawiam

poniedziałek, 13 października 2008, 09:19
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

pgrzyb2 napisał(a):

pg

Ale koleś pojechałeś. Jest sezon, roboty masa, nie oglądałam telewizji od kwietnia, a ty próbujesz marnych prowokacji??!! Jeśli ktoś nie ogląda tego typu programików to nie bedzie się udzielał w temacie, to chyba jasne. I nawet takimi zaczepnymi postami nie zmusisz mnie do tego, abym obejrzała to o czym piszesz. Widzisz, mamy trochę inne zapatrywania na tematy filmowe...

poniedziałek, 13 października 2008, 09:46
Moderator
Moderator

Cytuj:
I nawet takimi zaczepnymi postami nie zmusisz mnie do tego, abym obejrzała to o czym piszesz.

właśnie :lol:

PS. a i żeby to co o GP Japonii pisałem nie było czczą gadaniną zaraz uploaduję kawałek na serwer, to zobaczycie sami.

http://wyslijplik.pl/download.php?sid=SY9hJVaj

poniedziałek, 13 października 2008, 09:49
Moderator
Moderator

obejrzyjcie ostatni odcinek > przemyści > i napiszcie co myślicie

jak dla mnie to dzieciaki z kamerkami się bawiły > w tym odcinku były wszystkie błędy o jakich ciągle piszecie . jestem w stanie podać kilka loginów z tego forum którzy nakręcą i zmontują to lepiej . jak lecą po publiczności to widać sprzęt , ale tylko widać >> zero w urzyciu tylko zumm > zum i odjazd no i błysk , do oprawy audio to już brak słów .

jedno jest pewne nie polecam nikomu tego oglądać strata czasu i ma się cholernie złe odczucie po obejrzeniu tych fajerwerków

poniedziałek, 13 października 2008, 10:11
Moderator
Moderator

grzyb napisał(a):
Kieślowskiego kiedyś widziałeś?

kieślowskiego? a znasz choć jedno nazwisko montujących jego filmy montażystów? :roll:

PS. zapytaj Jarosława Barzana na forum.filmowiec.pl co myśli o tym montażu.

poniedziałek, 13 października 2008, 10:18
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona