Teraz jest poniedziałek, 10 grudnia 2018, 08:36

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
 proszę o pomoc(pikseloza od lampy błyskowej) 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post proszę o pomoc(pikseloza od lampy błyskowej)
witam wszystkich,odebrałem dzisiaj film z wesela nagrany kamerą hd.gość przegrał to na zwykłe dvd i takie dostałem.po obejrzeniu kilku minut filmu okazuje sie że przy fleszu z aparatu cyfrowego następuje pikseloza na całym ekranie.był z nim fotograf i to jego flesz tak działał na obraz.facet mówi że to normalny objaw przy kompresji a ja chciałbym się dowiedzieć czy to czasem nie jest winą samego sprzętu i jego ustawienia podczas nagrywania ceremonii?z góry dziękuję za pomoc

niedziela, 12 października 2008, 10:35
Nowy
Nowy

Post Re: proszę o pomoc(pikseloza od lampy błyskowej)
panowie gośc mi powiedział że to specyfikacja kamery hd że przy nagrywaniu już się tak robi.z logicznego rozumowania wnioskuję że robi mnie w konia i spieprzył nagrywanie?

niedziela, 12 października 2008, 13:44
Moderator
Moderator

zamieść kawałek, bo nie wiemy o czym mówisz.

mpeg2 to kompresja międzyobrazowa. oznacza to, że większość klatek zapisywana jest w odniesieniu do tzw. klatek kluczowych. jeżeli zmiany te są niewielkie to można zaoszczędzić sporo pasma - dlatego mpeg2 pozwala na zapisanie obrazu porównywalnej jakości ale w 3-4 razy mniejszym pliku niż bezpośrednio z kamery DV. jednak jeśli zmiany są bardzo duże (np. ruch całego kadru lub mocny błysk flesza) to możliwa do wykorzystania ilość danych w danym GOP (12 klatek) nie wystarcza aby dokładnie opisać zmiany. pojawiają się wtedy w kilku kolejnych klatkach widoczne braki w postaci mozaiki.
kamery HDV to kamery zapisujące w mpeg2 tyle, że przy 4x większym obrazie niż DVD (1440x1080i) wykorzystuje 25000kbps (czyli przeliczając na DVD 6000kbps - 2h na płycie). a więc w przypadku błysku już na kasecie z w/w powodu zapisze się nieco gorszy obraz. poddając ten materiał konwersji na wewnątrzobrazową kompresję DV nie odzyskamy już jakości a nawet dalej ją tracimy (4:2:0 i DCT). dalej po edycji konwertując znowu do mpeg2 znowu wprowadzamy kompresję międzyobrazową, na dodatek z przesuniętymi klatkami kluczowymi w stosunku do materiału źródłowego, a więc wprowadzamy artefakty tam, gdzie ich prędzej nie było i utrwalamy je tam, gdzie były a teraz wcale nie musiałyby być...
występowanie mozaiki zależne też jest od wykorzystanego do tworzenia mpeg2 kodera, gdyż jedne radzą sobie lepiej a inne gorzej...

podsumowując - do pewnego stopnia jest to normalne, ale można też do tego doprowadzić nieumiejętnym posługiwaniem się materiałem.

pozdrawiam

niedziela, 12 października 2008, 14:13
Nowy
Nowy

plik jest spakowany rarem.należy rozpakować i zerknąc co się dzieje.przy każdym fleszu jest identycznie ale tylko z aparatu fotografa.wrzuciłem na rapida.
http://rapidshare.com/files/153340947/N ... 3.rar.html

niedziela, 12 października 2008, 19:15
Nowy
Nowy

witam ponownie.mam nadzieję że ktoś obejrzał już ten kawałek filmu 2s i widział tą pikselozę na początku.może ktoś ma jakieś spostrzeżenia?z czego to wynikło i dlaczego powtarza się za każdym razem jak fotograf pstryka zdjęcie?

niedziela, 12 października 2008, 21:41
Moderator
Moderator

fotograf może OK. ( brak zdjęć do przemyśleń ) , ale kameroman , bo inaczej nie da nazwać to partacz i co to za kamera która sama zumuje do światła ???? może spragniona tego światła ????? film jak wtrumnie na cmentarzu 5m pod ziemią , chyba przetwornica 1/8 :mrgreen: i automat ustawiony :mrgreen:

jedno jest pewne to bubel koszmarny a nie film >> ma gość problemy włącz TV na dzienniku i pokaż urywki jak kamerki kręcą kiedy kilkunastu fotografów robi zdjęcia w czasie jakiegoś wywiadu .
powiększ swój film na TV a zobaczysz cały ekran w kratkach . czyli oddaj film partaczowi i powołaj się na umowę jaką zawarłeś i przypomnij jemu jak tobie wciskał kit w oczy o jego HD :mrgreen:

poniedziałek, 13 października 2008, 21:27
Stały bywalec
Stały bywalec

to raczej jest wina kamery lub bródki a nie lamp błyskowych . w prawdzie nie kręcę wesel ale niedawno kręciłem ślub i wesele mojego kolegi i o jakichkolwiek pikselach mowy niema pomimo kilkunastu fleszy . na filmie widać błyski ale nie piksele . gość spaprał film

wtorek, 14 października 2008, 01:25
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ]