Teraz jest środa, 25 kwietnia 2018, 10:14

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Ryczałt - czy warto?? 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post Ryczałt - czy warto??
Witam,

wkrótce czeka mnie rejestracja firmy i zastanawiam się nad ryczałtem. Czy ktoś rozlicza się w ten sposob z US?

Za zalety uznalem prostote tego rozwiązania, nie ma konieczności co miesięcznych sprawozdan itp.

wprawidze nie moge sobie w ten sposob odliczac kosztow ale nie musialbym bawić się z biurem podatkowym co daje też pewną oszczędność.

co o tym sądzicie?

środa, 15 października 2008, 13:32
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Re: Ryczałt - czy warto??
ten zakres działalności chyba nie może być ryczałtowany

środa, 15 października 2008, 14:16
Stały bywalec
Stały bywalec

tak jak przedmówca , nie wiem czy możesz rozliczać się na ryczał .

ryczałt ma swoje plusy i minusy , jak sam wiesz drak możliwości odliczeń , jedynie vat . ja rozliczam się ryczałtem i jest to bardzo dla mnie korzystne , zajmuje się pracami wysokościowymi zaliczanymi do budownictwa . ryczłtu płace 5,5% , sprzęt już dawno mam kupiony , za materiały i tak klient płaci więc nie widzę powodu do płacenia 19% . skoro piszesz na tym forum to zakładam że jest to działalność związana z filmowaniem , czyli wymagająca bez porównania mniejszych nakładów niż moja . ja sobie wszystko dokładnie przeliczyłem i wyszło mi że ryczałt jak dla mnie jest idealny , o ile tylko twoja działalność podlega ryczałtowi to i tobie taką formę opodatkowania polecam

środa, 15 października 2008, 17:51
Bywalec
Bywalec

Ryczałt możliwy jest tylko w przypadku fotografii, dla branży filmowania itp.tylko książka przychodów i rozchodów bo ryczałt nie jest możliwy.

wtorek, 17 lutego 2009, 14:38
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

witam nie chcąc zakładać nowego tematu chciałbym zapytać czy zamiast rejestrować firmę można podpisać umowę o dzieło na filmowanie, jak taka umowa wygląda w świetle prawa ,trzeba pracowac żeby można taką umowę podpisać czy też nie
pozdrawiam

wtorek, 17 lutego 2009, 16:14
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ryczałt w wideofilmowaniu jest możliwy.
Ja sam startowałem właśnie na ryczałcie.
W momencie, kiedy wideofilmowanie stało się moim jedynym zajęciem, a więc pojawiła się konieczność płacenia np. ZUS, po przeanalizowaniu, przeszedłem na książkę przychodów i rozchodów. Wprawdzie jest to bardziej uciążliwa forma opodatkowania (konieczność comiesięcznych rozliczeń, chociaż teraz nie koniecznie), ale jak do tej pory o wiele korzystniejsza. Powiem tylko, że gdybym był na ryczałcie, bez możliwości odliczenia kosztów, płaciłbym o wiele wyższe podatki.
Ale mój przypadek może być odosobniony (chociaż raczej nie). Każdy powinien sam dokonać symulacji, która z form opodatkowania będzie dla niego lepsza.

wtorek, 17 lutego 2009, 18:37
Nowy
Nowy

No właśnie. Nie ma konieczności comiesięcznych rozliczeń. Wystarczy raz w roku przy rozliczeniu rocznym PIT

środa, 18 lutego 2009, 11:07
Bywalec
Bywalec

Właśnie dziś sprawdzałem w US czy wideofilmowanie może być na kartę podatkową i rozliczane podatkiem ryczałtowym.
Okazało się że nie ma takiej możliwości.Nawet w tabelach podatkowych ryczałtowców nie ma takich zawodów wymienionych.
Zachęcam do telefonu do Izby Skarbowej np. we Wrocławiu

środa, 18 lutego 2009, 12:32
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Właśnie przed chwilą napisałem w jednym z postów o czytaniu ze zrozumieniem, ale czy dobrze zrozumiałem:
cyt. "Właśnie dziś sprawdzałem w US czy wideofilmowanie może być na kartę podatkową i rozliczane podatkiem ryczałtowym."
Z tego zdania wynika, że stawiasz kartę podatkową i rozliczenie podatkiem ryczałtowym jako jeden sposób opodatkowania. A to są dwa różne.
Faktycznie wideofilmowanie nie może być na kartę podatkową, natomiast opodatkowanie ryczałtem (na tzw. książkę przychodów) jak najbardziej.
No chyba, że w ostatnim okresie coś zmieniło się w przepisach. :o

środa, 18 lutego 2009, 16:57
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

hi-rek napisał(a):
natomiast opodatkowanie ryczałtem (na tzw. książkę przychodów) jak najbardziej.
No chyba, że w ostatnim okresie coś zmieniło się w przepisach. :o

To ty mylisz pojęcia, ryczałt a książka przychodów i rozchodów, to dwie różne rzeczy.

czwartek, 19 lutego 2009, 14:27
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

elwirko nie będę wytykał Ci kto się myli, ale ...
jeżeli jesteś opodatkowana na tzw. zasadach ogólnych to prowadzisz książkę przychodów i rozchodów, jeżeli jesteś opodatkowana tzw. ryczałtem to prowadzisz książkę przychodów.
Zdaje się, że pisząc o ryczałcie nic nie pisałem o książce przychodów i rozchodów (co zresztą widać w przytoczonym przez Ciebie cytacie).

czwartek, 19 lutego 2009, 18:48
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Dobrze, dobrze, tylko, że akurat działalność filmowa wyłączona jest z ryczałtu. Poczytaj sobie przepisy.

sobota, 21 lutego 2009, 23:03
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Tego nie kwestionuję. Co zresztą napisałem w jednym z wcześniejszych postów (cyt."No chyba, że w ostatnim okresie coś zmieniło się w przepisach.").
Mimo tego znam wielu prowadzących działalność filmową i rozliczających się ryczałtem. Możliwe, że rozpoczęli działalność kiedy przepisy to umożliwiały. Zresztą sam tak rozpoczynałem swoją działalność.

niedziela, 22 lutego 2009, 12:22
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Nie dało mi to spokoju.
Poczytałem sobie o podatku ryczałtowym(http://www.abc.com.pl/serwis/du/1998/0930.htm).
Jak widać nie zajęło mi zbyt wiele czasu dotarcie do informacji.
Z tego co wyczytałem, jak najbardziej jest możliwe opodatkowanie ryczałtem działalności wideofilmowania. Ryczałt wynosi 8,5%.

niedziela, 22 lutego 2009, 12:44
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Cytuję:
"Art. 8. 1. Przepisów rozdziału 2, z wyjątkiem art. 6 ust. 2, nie stosuje się do podatników: (..)
e) świadczenia usług wymienionych w załączniku nr 2 do ustawy, z zastrzeżeniem ust. 4,"

Poczytaj sobie tajemniczy załącznik nr 2 i nie wprowadzaj innych w błąd.

wtorek, 24 lutego 2009, 08:33
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona