Teraz jest piątek, 20 kwietnia 2018, 04:38

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 
 Pare pytań o dofinansowanie.... 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Pare pytań o dofinansowanie....
Witam,
Jestem nowym użytkownikiem tego forum :) i pewnie z takim pytaniem powinienem gdzie indziej się zgłosić, ale piszę tutaj bo po przeczytaniu prawie całego forum uznałem że tutaj są prawdziwi znawcy :-)

Pracuję w małej tv lokalnej jako operator/montażysta, wszystkie te czynności wykonuję na sprzęcie tejże tv. Od pewnego czasu noszę się z zamiarem przejścia na działalność gosp., no ale wiadomo, że dofinansowanie z Urzędu Pracy jest małe jak na moje wymagania. Chciałbym złożyć wniosek o dofinansowanie (start działalności/rozwój), czy jest taka techniczna możliwość żeby dofinansowanie pokryło całość kosztów? ( może dofinansowanie z Unii ? :) ). Chciałbym przejść na program Final Cut...no ale tutaj trzeba mieć Mac'a... chciałbym również kupić kamerę (nie małpkę)
Obliczyłem że potrzeba mi tak od 25tyś zł...max 30tyś, mój wkład początkowy nie jest duży bo wiadomo...życie kosztuje ;)

Jeszcze raz powtórzę :) chciałbym kupic mac'a + final cut + kamerę(do 8 -9tyś), czy uzasadnienie dofinansowania może spowodować takie całe pokrycie kosztów?

Dziękuję za pomoc :)

wtorek, 30 grudnia 2008, 14:20
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Re: Pare pytań o dofinansowanie....
No to urząd pracy w zupełności wystarczy aktualnie dotacja startowa wynosi 45000zł

pozdrawiam
Muchomor

wtorek, 30 grudnia 2008, 15:18
Bywalec
Bywalec

Muchomor napisał(a):
No to urząd pracy w zupełności wystarczy aktualnie dotacja startowa wynosi 45000zł

pozdrawiam
Muchomor

Witam
Maksymalnie można dostać 5-krotność średniej krajowej.
Ja dostałem dofinansowanie z Urzędu Pracy w maju 2008. Było to 13 500 zł i wtedy maksymalnie tyle można było dostać.
Teraz to będzie jakieś 15-18 000 zł.

Ale najlepiej zadzwoń do UP i się tam dowiedz.

wtorek, 30 grudnia 2008, 17:24
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Znając życie niełatwy Temat.Obecnie myśle że można przy obecnych cenach uzyskać 6 tyś zł. obrotu miesięcznie a to dlatego że wyż demograficzny z przełomu lat 70-80 legalizuje związki no i niedługo koniuktura się skończy.
Obrót to nie dochód.Kwotę tą należy pomniejszyć o amortyzację sprzętu, ZUS, podatki ,utrzymanie lokalu gdzie przyjmuje się zlecenia, opłaty na rzecz zaiksu ,oraz o innych kosztach własnych.Tak że z tej sumu niewiele pozostanie w kieszeni. O masówkach nie ma co marzyć sprawa jest obstawiona że praktycznie nikt nowy się nie wciśnie.
Lepiej być na etacie, a wideofilmowanie potraktować jako dodatkowe zajęcie.Płaci się do zusu tylko ubezpieczenie zdrowotne, no i skarbowy nie wciśnie VATu z kasą fiskalną

wtorek, 30 grudnia 2008, 19:39
Nowy
Nowy

Szkoda ze tak mało :(
starczy na mac'a i na final cuta :/ , a kamerka ?

A są jakieś inne zrodła dofinansowania ? np Unia itp ? gdzie mógłbym otrzymać wieksze dofinansowanie ?

wtorek, 30 grudnia 2008, 19:41
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Poczytaj o funduszach unijnych na restrukturyzację. Tam chyba mogą pokryć 50 do 70 proc?, reszta w kredycie z mądrym bankiem :?
Ogólnie sprawa jest trudna.
Jeśli już pracujesz, to Urząd Pracy nie pomoże. Jeśli się zwolnisz to jakiś okres musisz podpisywać listę w RUP jako bezrobotny, co nie jest ciekawe :oops: Najlepsze rozwiązanie to małymi kroczkami.
Może jeszcze dodam, że od komputera ważniejsza jest dobra kamera z uwagi na jakość i czynnik psychologiczny.

Pozdrawiam

Ostatnio edytowano wtorek, 30 grudnia 2008, 21:28 przez panjacek, łącznie edytowano 1 raz

wtorek, 30 grudnia 2008, 19:57
Nowy
Nowy

Pracuję w tv na sprzęcie tv :(
A przecież nie zwolnię się żeby dostać dofinansowanie max 13 tys :-) z tego co wiem, chyba pozostaje kredyt...fuck, albo jakiś sponsor :D

wtorek, 30 grudnia 2008, 20:10
Nowy
Nowy

panjacek napisał(a):
Poczytaj o funduszach unijnych na restrukturyzację. Tam chyba mogą pokryć 50 do 70 proc?, reszta w kredycie z mądrym bankiem :?
Ogólnie sprawa jest trudna.
Jeśli już pracujesz, to Urząd Pracy nie pomoże. Jeśli się zwolnisz to jakiś okres musisz podpisywać listę w RUP jako bezrobotny, co nie jest ciekawe :oops: Najlepsze roawiązanie to małymi kroczkami.
Może jeszcze dodam, że od komputera ważniejsza jest dobra kamera z uwagi na jakość i czynnik psychologiczny.

Pozdrawiam

No tak, ale jak niema maca to niema final Cuta no niee :P

wtorek, 30 grudnia 2008, 20:17
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

POMPA napisał(a):
Pracuję w tv na sprzęcie tv :(
A przecież nie zwolnię się żeby dostać dofinansowanie max 13 tys :-) z tego co wiem, chyba pozostaje kredyt...fuck, albo jakiś sponsor :D

Dlaczego uważasz, że pracującemu na etacie UP miałby dać kilkanaście tysięcy złotych na rozpoczęcie działalności??!! To są pieniądze dla bezrobotnych, którzy nie chcą czekać, aż znajdzie się dla nich jakaś praca. Nie dla meneli, którzy się nie chcą tknąć jakiejkolwiek pracy, tylko dla dla takich przedsiębiorczych z pomysłami. Czekasz, aż ktoś da ci coś za darmo??! Niby dlaczego?? Nie ma przymusu zakładania działalności gospodarczej. Siedź dalej na swoim etacie w TV kablowej. Teraz młodym to się w dupach poprzewracało...

wtorek, 30 grudnia 2008, 21:10
Nowy
Nowy

Mało o mnie wiesz
Ale wracając do meritum...czy ktoś z was (oprócz elwirki ;)) składał wnioski o dofinansowanie (nie do UP) ?

wtorek, 30 grudnia 2008, 21:37
Moderator
Moderator

POMPA napisał ;
Cytuj:
Witam,
Jestem nowym użytkownikiem tego forum i pewnie z takim pytaniem powinienem gdzie indziej się zgłosić,
masz rację > na forum Dziadów Kalwaryjskich :mrgreen:

A co do meritum...>>>>> zadaj wpierw pytanie > dlaczego ty nie możesz założyć takiej działaności ????? . Dosłownie Młody Gniewny >>> tylko kasa , kasa , kasa !!!!! , a gdzie przepisy ?????? Twój pracodawca przed takimi jak Ty jest chroniony :mrgreen:

p.s. pozdrowienia dla Elwirki :P oraz życzenia noworoczne :P

wtorek, 30 grudnia 2008, 22:36
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

POMPA napisał(a):
Mało o mnie wiesz

Wystarczy mi te parę zdań, które spłodziłeś. Jestem inteligentna, umiem wyciągać wnioski. I pierwszy raz chyba zgadzam się z Jurkiemwejh;-) Ja naprawdę nie mam nic przeciwko osobom, które biorą te kilkanaście tys. z UP, popieram to! Ale denerwują mnie ludzie tacy jak ty. Młody, zdrowy, zatrudniony na etacie i jeszcze wyciąga ręce po państwową (czyli naszą) kasę.... Bo coś tam słyszał, że koledzy dostali, to on też by chciał. Zresztą wprowadziłeś nas w błąd pisząc w swoim pierwszym poście:

POMPA napisał(a):
Od pewnego czasu noszę się z zamiarem przejścia na działalność gosp.,