Teraz jest sobota, 22 września 2018, 20:58

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
 Muzyka na teledysk studniówkowy! 
Autor Wiadomość
Stały bywalec
Stały bywalec

Post Muzyka na teledysk studniówkowy!
Witam, dawno tu nie byłem, ale mam coroczny problem, nie mam pomysłu na muzykę na zakończenie studniówki, coś szybkiego, rytmicznego no i najważniejsze na czasie. Jako, że nie słucham dance i techno nie mam zbyt wielu pomysłów, młodzież poprosiłem o propozycje muzyki na teledysk ale jakoś nie walą drzwiami i oknami z propozycjami. Kończę montaże więc pytam, jeśli to dla was nie tajemnica to rzućcie z 5 tytułów. Czekam na odzew!

poniedziałek, 2 lutego 2009, 14:16
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Muzyka na teledysk studniówkowy!
studio8 napisał(a):
...... no i najważniejsze na czasie......
A ja jestem przeciwnikiem wstawiania aktualnych hitów, ponieważ za rak, za dwa owe hity być może będą zapomnianą tandetą. Wolę wstawić sympatyczny, mało znany kawałek muzyczny, taki, który nikomu nie powinien się "przejeść".

poniedziałek, 2 lutego 2009, 15:07
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Romcio napisał(a):
studio8 napisał(a):
...... no i najważniejsze na czasie......
A ja jestem przeciwnikiem wstawiania aktualnych hitów, ponieważ za rak, za dwa owe hity być może będą zapomnianą tandetą. Wolę wstawić sympatyczny, mało znany kawałek muzyczny, taki, który nikomu nie powinien się "przejeść".

Romcio pamietaj ze są swietne utwory czy zespoły które sie nie starzeją. :D Takie staram sie wkładac.

poniedziałek, 2 lutego 2009, 16:45
Stały bywalec
Stały bywalec

Ja też tak uważam, ale młodzież czasami marudzi, że to "stare", wole jak mi przesyłają na maila to co sobie życzą, wtedy nie ma marudzenia, ale jestem ciekaw co wy wrzucacie na zakończenie, szukam inspiracji.

poniedziałek, 2 lutego 2009, 17:12
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Na zakonczenie włozyłem im zdjecia które robie podczas zabawy .Wkładam do imaginate2 i robie dosc ciekawa prezentacje korzystając z tego co oferuje program.Sporo klatek kluczowych trzeba samemu recznie ustawiac ale nie ma z tym duzego problemu.Mozna równiez skorzystac z gotowców ale ....Co do podkladu pod ta muze to wkładam cos co jest na topie.Młodziez lubi byc na topie a co bedzie za rok czy dwa to tym sie nie martw.Chyba ze robisz teledysk ze studniówki.Tubym wlozyl cos co przezyje wiele lat.Cos mocnego ,rockowego lub podobne atunkowo.Np.co ta. hmm.,,,jest tego mase.Moze cos z U2,alchemist project,armin van buuren,moze cos polskiego de mono,moze cos madonny.Poklikaj na stronach powaznych firm i zobacz moze cos ci wpadie w ucho :D pozxdr

poniedziałek, 2 lutego 2009, 17:22
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Muzyka ma ogromne znaczenie w tworzeniu teledysków, klipów itp. Często to od niej zaczyna się wszystko. Ale wszystko zależy jaką forme klipu chcemy zbudować. Czy to ma być podsumowanie filmu, streszczenie, ot taka wstawka pod fajną nutę, klip spokojny z refleksja, czy wreszcie klip taneczny typu dance. Wybór jest dość trudny, dlatego tak ciężko zdecydować się na konkretny styl muzyczny. Wybór odpowiedniej piosenki niejednokrotnie przesądza o efekcie końcowym. Często spotykam się z filmami w których króluje muzyka aktualna czyli ta na topie. Ale czy to źle? Czy zawsze należy sięgać do piosenek z przed 5 10 20 lat? A te dzisiejsze? Wiem zaraz powiecie: Rubik był na topie a co teraz? Owszem, był ale chodzi oto by umieć wyłuskać z setek piosenek tych kilka, które mają w sobie coś, które prócz ładnej melodii niosą jakiś przekaż. Nie należy tutaj generalizować i wmawiać, że rock jest lepszy od metalu a techno od disco polo. Często zdarza się tak, że ładną piosenkę, tą ponadczasową "wachowcy:czyt. fachowcy ;)" swoją ekspresją i podejściem zabijają. Uważam, że na klip zarówno dobra będzie piosenka rockowa, rockandrollowa, czy techno albo dance.
Nieważne co dasz ale co wypuścisz...

http://www.tokksa.pl
http://www.tokksa.pl/wild.php
http://www.facebook.com/pages/Tokksa/14 ... 140?v=wall

http://vimeo.com/tokksa
http://vimeo.com/tokksawild/videos

poniedziałek, 2 lutego 2009, 20:30
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

ja na zakończenie użyłem Tiesto -traffic (film na 200% szybkości 2,3 sek i nagle stop klatka - błysk - i znowu film 200% stop klatka- błysk itd.) Tiesto tu fajnie sie sprawdza.

Dj Remo Feat G Andrzejewicz - You Can Dance.mp3 - to też fajny kawałek

poniedziałek, 2 lutego 2009, 22:43
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Jeśli chodzi o wideofilmowanie - jestem najczystszej krwi amatorem. Dlatego z uwagą słucham / czytam co piszą ludzie znający sie na rzeczy. Jednak jesli chodzi o muzykę - tutaj możemy sie długo spierać. Swoje weryfikacje prezenterskie w MKiS robiłem w 1982 roku, od tego momentu pracuje jako czynny DJ, co prawda nie gram już w dyskotece oraz na 18-tkach, mam sporo zleceń na imprezy firmowe, eventy, co roku zgłaszają sie szkoły bym wspomógł zespół muzyczny. Powiem jedno - według mnie warto przekonać młodzież do wstawienia do teledysku muzyki nieznanej, takiej która nikomu się z niczym nie kojarzy, co prawda trzeba jej poszukać, ale warto.
Przykład - znajomi kamerzyści dwa lata temu wstawiali do clipów Bass Hunters z utworem "Botten Anna". Dwa lata temu był to bardzo duży przebój na parkietach. A całkiem niedawno młodzież psioczyła że taki wieśniacki kawałek został włożony na płytę. Czy włożylibyście Scooter`a, O-Zone, itd.
Zbyt szybko zmieniają się gusta, by opierać się na aktualnych hitach. Niestety.
Wiem ze piekło jest dobrymi radami wyłożone, i sam ich nie słucham, ale musiałem to napisać, ku przestrodze.
Pzdrawiam

sobota, 7 lutego 2009, 10:14
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

ApA napisał(a):
......Powiem jedno - według mnie warto przekonać młodzież do wstawienia do teledysku muzyki nieznanej, takiej która nikomu się z niczym nie kojarzy, co prawda trzeba jej poszukać, ale warto.
Przykład - znajomi kamerzyści dwa lata temu wstawiali do clipów Bass Hunters z utworem "Botten Anna". Dwa lata temu był to bardzo duży przebój na parkietach. A całkiem niedawno młodzież psioczyła że taki wieśniacki kawałek został włożony na płytę.......Zbyt szybko zmieniają się gusta, by opierać się na aktualnych hitach.......
Dokładnie o to chodzi (patrz kilka postów wyżej).

sobota, 7 lutego 2009, 15:08
Stały bywalec
Stały bywalec

Najprostsza opcja to: oglądnij 5 filmów dla młodzieży (np. Prom Night, She's All That, Disturbia itp.) i na pewno znajdziesz coś, czego potrzebujesz.

czwartek, 26 marca 2009, 01:57
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ]