Teraz jest piątek, 14 grudnia 2018, 05:12

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
 Korekcja barw ??? 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Korekcja barw ???
witam wszystkich, mam pewien problem z korekcja barw. Problem wyglada tak ze, wykonuje korekcje barw, ustawiam kolorki, jasnosc, nasycenie itp zeby film byl wrecz idealny;) pod tym wzgledem:P. i na monitorze uzyskuje efekt ktory mnie zadowala, natomiast na tv podlaczonym do kompa juz sa inne odcienie, jasnosc, nasycenie itp...gotowy material sprawdzam ponownie np. na tv w domu i tez wychodzi inaczej... i mam takie pytanko jakim urzadzeniem mozna synchronizowac nastepujace parametry???? bo teraz niewiem ktore z urzadzen przeklamuje... strasznie mnie to kuje w oczy jak widze ze tyle czasu spedzilem na ustawiniu wszystkiego, a efekt na kazdym tv jest inny.Zarazem chcialbym miec spokoj z klientami ktorzy maja jakies "ale" dotyczase kolorow czy jasnosci materialu( niechodzi mi to zeby byc bardziej uczciwy niz jestem;))... czy jest ktos wstanie mi pomoc jakas cenna rada??? z gory dzieki za pomoc

czwartek, 5 lutego 2009, 20:28
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Korekcja barw ???
Pomoże kalibracja tych urządzeń. Jest do tego sprzęt.

Pozdrawiam

czwartek, 5 lutego 2009, 20:37
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

spoko dzieki ;D a ma musi byc to osobny kalibrator do monitora i tv??? czy to jest to czego potrzebuje ??? http://allegro.pl/item540092127_kalibra ... emnia.html

czwartek, 5 lutego 2009, 20:47
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Ja używan na żywo podglądu na TV. Finalny efekt i tak zaakceptuje klient - no a do jego odbiornika TV już kolorów nie skalibrujemy... Pozdrawiam

piątek, 6 lutego 2009, 21:23
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

ntpeeter napisał(a):
Ja używan na żywo podglądu na TV. Finalny efekt i tak zaakceptuje klient - no a do jego odbiornika TV już kolorów nie skalibrujemy... Pozdrawiam

niezrozumiales mnie kolego, tez na bierzaco ogladam montowany material na tv ale chcialem dojsc czy przeklamania sa na monitorze czy tv... a co do kalibracji tv klienta, w momencie gdy klient bedzie mial jakies "ale" dotyczace jakosci (kolorow, jasnosci itp) w pelni moge byc pewny tego ze material ma dobre kolory i to on musi sobie przestroic telewizor bo u mnie niema zadnych przeklaman i bede to mogl "profesionalnie:D"(fajne slowo:D)udowodnic... co do mojego pytania nr.2 wyjasnilem sobie z producentem, ten link do kalibratra co podalem moze kalibrowac tv i monitory tylko trzeba mu z upgradowac soft ze strony producenta i niebedzie problemow.... wiec temat zamkniety :D

sobota, 7 lutego 2009, 02:06
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
...zrozumiałem i to bardzo dobrze... dla mnie wykładnikiem nie jest kalibracja monitora metodami elektronicznymi (nie neguje ich) ale obraz jaki widze własnie na monitorze TV, polegam na własnym wzroku i jeszcze się nie zawiodłem a klienci są zadowoleni... Pozdrawiam

sobota, 7 lutego 2009, 19:15
Moderator
Moderator

Profesjonalny montaż odbywa się z podglądem parametrów obrazu na uwaga: oscyloskopie, odpowiednim urządzeniu przeznaczonym do perfekcyjnego utrzymania standardu i normy wskazując wykres widma wszelkich parametrów obrazu, są to ściśle określone dla standartu TV parametry odpowiednie dla danego systemu, telewizorek służy tylko jako "naoczny" orientacyjny podgląd całości.
Najnowsze aplikacje (bardzo wiele) do edycji video posiadają już takie narzędzie w sobie, może ktoś z tu obecnych kolegów zna nawet samodzielny programik tego typu? (byłbym zainteresowany)
Podgląd na "naszym" telewizorze jest nieadekwatny do tego, co ludzie zobaczą, wszyscy musieliby mieć idealnie taki sam odbiornik, a nawet musiałby on być u każdego identycznie wyregulowany :mrgreen:
O ile kamera miała dobrze wybalansowaną biel, itp, proponuję podczas montażu nie ingerować wcale w parametry obrazu, a będą one najbliższe prawdy u każdego telewidza.

poniedziałek, 9 lutego 2009, 06:16
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

niezrozumiales mnie kolego, tez na bierzaco ogladam montowany material na tv ale chcialem dojsc czy przeklamania sa na monitorze czy tv...

1. Sprawdz jaki jest obraz (barwa, nasycenie, kontrast itd) na stacjach telewizyjnych.
2. Porównaj w/w parametry z innymi telewizorami.
Dzięki temu będziesz wiedział czy masz telewizor ok czy do bani.
Potem pozostaje już kwestia kalibracji monitora.

poniedziałek, 9 lutego 2009, 10:16
Moderator
Moderator

Gwarantuję Ci, że zmontuję pięknie ubarwiony, wybalansowany film, który będzie miał wzorcowe parametry składowych obrazu podglądając montaż na najgorszym czarnobiałym monitorze, który z racji swojego wieku ledwo będzie świecił, więc nie interesuje mnie przekłamanie monitora skoro utrzymuję się oscylacyjnie we wszystkich tych wartościach. Jeśli u kogoś film wygląda źle, śmiem twierdzić, że to jego telewizor jest "rozjechany".
Obawiam się, że nadajemy na różnych falach.

poniedziałek, 9 lutego 2009, 22:22
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ]