Teraz jest wtorek, 25 września 2018, 01:57

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 
 Jak zacząć? 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post Jak zacząć?
Witam,
chciałbym zacząć przygodę z filmem, lecz jestem w tym zupełnie zielony. :)
Znam się jedynie na fotografii, nie wiem czy wiedza techniczna przyda sie w filmowaniu... :roll:
Tak więc jak zacząć?
Na początku chciałbym poznać jedynie trochę teorii o sprzęcie, montażu i całej reszcie, tak żeby mi się rozjaśniło z czym co się je. :wink:
Tak więc czy znacie może tytuły książek, lub adresy stron www, które by mi pomogły?

pozdrawiam,
Marcin

środa, 11 marca 2009, 21:08
Moderator
Moderator

Post Re: Jak zacząć?
LINK, LINK, LINK, LINK - tu wklep w "szukaj" słowa film, montaż..., no i forum oczywiście, ale to jak będziesz miał już konkretne pytania. :wink:
Powodzenia.

czwartek, 12 marca 2009, 01:04
Bywalec
Bywalec

I o to chodziło!!!
Wielkie dzięki :) :) :)

pozdrawiam,
Marcin

czwartek, 12 marca 2009, 11:52
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

+ kilka lat cięzkiej pracy i niestety wiele zasmuconych parek bo moglo byc duzo lepiej to zrobione :D ale tak wszyscy zaczynąja (prawie wszyscy)

czwartek, 12 marca 2009, 15:34
Bywalec
Bywalec

a ja korzystajac z okazji chcialbym sie zapytac o sposoby promocji firmy by trafic do klijenta. jak to bylo w waszym przypadku? zakladam iz wiekszosc posiada jakies butiki badz sklepiki powiazane z foto i automatycznie ludki kojarza to z kreceniem wesel (tak bynajmniej jest w moim miescie) a co w przypadku kiedy krecenie wesel ma byc dodatkowym zajeciem? jak wtedy najlepiej trafic do klijenta?

środa, 18 marca 2009, 17:22
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Merihim napisał(a):
a ja korzystajac z okazji chcialbym sie zapytac o sposoby promocji firmy by trafic do klijenta. jak to bylo w waszym przypadku? zakladam iz wiekszosc posiada jakies butiki badz sklepiki powiazane z foto i automatycznie ludki kojarza to z kreceniem wesel (tak bynajmniej jest w moim miescie) a co w przypadku kiedy krecenie wesel ma byc dodatkowym zajeciem? jak wtedy najlepiej trafic do klijenta?

Najlepiej zacząć pisać poprawnie, żeby się KLIENT nie rozmyślił zrażony brakiem znajomości ojczystego języka przez pana filmowca;-) A do tego duże nakłady na reklamę w lokalnej prasie i wystawianie się na targach ślubnych. Najlepsza reklamą są dobrze zrobione filmy, ale skoro zaczynasz to jak przypuszczam masz ich jeszcze niewiele.

środa, 18 marca 2009, 17:42
Bywalec
Bywalec

bledami prosze sie nie przejmowac :) 23 godz bez snu + zmiana strefy czasowej robi swoje :)

wracajac do tematu, takie targi slubne to jak mi wiadomo to chyba impreza ogolno krajowa?

faktycznie, z weselami duzego kontaktu nie mialem. widzac tylko produkty lokalnych kreciolkow stwierdzilem wraz ze znajomymi ze mozna byloby cos w tej sprawie zrobic i nieco podniesc poprzeczke. tym bardziej ze warunki mamy konkret. najgorsze jest wlasnie wtopienie sie w rynek. ludzie sa przyzwyczajeni do lokalnych sklepikow a to co tam oferuja to makabra. na ile reklama w prasie sie sprawdza?

środa, 18 marca 2009, 18:52
Bywalec
Bywalec

Targi ślubne to nie koniecznie impreza ogólnokrajowa.Zazwyczaj każdy rejon ma swoje targi gdzie wystawiają się usługodawcy z danej części Polski.Reklama w prasie napewno odniesie jakiś skutek ,ale kokosów nie będzie.W naszej branży główną formą reklamy jest z tzw "polecenia".Proponuje spróbować ogłosić sie na jakiś regionalnych portalach dla par młodych ,przygotować dobrą stronke internetową z próbkami prac i czekać...

środa, 18 marca 2009, 20:40
Bywalec
Bywalec

no tak, tylko problem tkwi w tym ze jako takowych prac zwiazanych z weselami nie mam gdyz dopiero chce wejsc w ten swiat. owszem, praca z kamera nie jest mi obca gdyz pracuje w tej branzy tylko zamiast wesel krecimy wraz z ekipa klipy muzyczne . prace z tego przedzialu to raczej niezbyt trafny material na prezentacje hehe. wstepnie postawilem na wizytowki i reklame stacjonarna. czy to dobre posuniecie?

środa, 18 marca 2009, 23:47
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

wilku2222 napisał(a):
.Proponuje spróbować ogłosić sie na jakiś regionalnych portalach dla par młodych ,przygotować dobrą stronke internetową z próbkami prac i czekać...

Z mojego doświadczenia wynika, że inwestowanie w reklamę na portalach dla par młodych to niewypał. One rzadko są regionalne, ceny za rok to 50-300 zł, a de facto pożytku z nich niewele, bo po prostu za dużo ich jest! Na palcach jednej ręki można policzyć te bezpłatne, jak np. www.we-dwoje.pl lub www.katalogislubne.pl (nie wiem nawet czy mogę podać tu te strony).
O stronie internetowej nawet nie wspominałam, bo to w tym przypadku podstawa. Od tego należy zacząć. Nawet jeśli nie masz jeszcze materiałów do galerii ślubnej wrzuć tam to co masz. Klipy muzyczne może maja mało wspólnego z teledyskami z wesel, ale da to pogląd na poziom twoich prac;-)

czwartek, 19 marca 2009, 14:03
Bywalec
Bywalec

Mówiąc o portalach dla par młodych troszke źle sie wyraziłem .Dokładnie chodzilo mi o fora weselne.Na forum gdańskim jest weselnik ,gdzie panie młode wymieniają sie spostrzerzeniami na różne weselne tematy.Tam wielu nowych kamerzystów jak i fotografów przedstawia swoją oferte za darmo,zakładają jakiś wątek jak tu .Bardzo często bywa ,że same pary młode szukają tam usługodawcy.Dlatego myśle ,że to dobre miejsce dla kogoś kto startuje ,ponieważ pojawia sie tam wiele par tzw. LAST MINUT .Pary te budzą sie na chwile przed weselem i zaczynają szukać kamerzysty.Mają jednak problemem ,ponieważ wszyscy starzy wyjadacze mają już terminy zajęte.Jest to jakaś szansa na wyłapanie zlecenia w miare bliskiej przyszłośći a nie na 2 lata w przód.

czwartek, 19 marca 2009, 22:58
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Merihim napisał(a):
z weselami duzego kontaktu nie mialem.

ale...

Merihim napisał(a):
stwierdzilem [...] że mozna byloby cos w tej sprawie zrobic i nieco podniesc poprzeczke.

...nie żebym się czepiał...

Ja bym jednak zaczął od "dosięgnięcia" poprzeczki na tej wysokości, na której już jest... a podnosić ją znacznie, znacznie później... gdy z weselami już kontakt ma się duży. Kolejność warta zachowania - żeby nowożeńcy (również z sektora LAST MINUT) nie byli za nadto załamani :)

czwartek, 19 marca 2009, 23:13
Bywalec
Bywalec

romanek11 trafna uwaga. tyle ze w tej kwesti wydaje mi sie ze poziom podstawowy w stosunku do jakosci filmow oferowanych w moim regionie juz osiagnolem, ba, nie chwalac sie, wyszedlem nawet ciut wyzej. mialem okazje filmowac z doskoku poprawiny. niby nic wielkiego ale to wlasnie od tego sie zaczelo, gdzie znajomi ogladajac na szybko material, zasugerowali bym rozwinal sie dalej w tym kierunku co tez pragne uczynic. tylko wlasnie pozostaje ta forma wyjscia do ludzi. tutaj na forum przewijalo sie juz kilka watkow odnosnie rozpoczynania dzialalnosci, ale nigdzie nie zauwazylem sposobow na zaistnienie w branzy.

piątek, 20 marca 2009, 02:24
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

wilku2222 napisał(a):
Tam wielu nowych kamerzystów jak i fotografów przedstawia swoją oferte za darmo,zakładają jakiś wątek jak tu .Bardzo często bywa ,że same pary młode szukają tam usługodawcy.Dlatego myśle ,że to dobre miejsce dla kogoś kto startuje ,ponieważ pojawia sie tam wiele par tzw. LAST MINUT ..

Na wszystkich znanych mi portalach ślubnych reklama jest zabroniona i admin wywala takie posty. Możesz się reklamować jeśli zapłacisz. Wtedy masz miano sponsora i możesz wypisywać co chcesz;-)

piątek, 20 marca 2009, 15:46
Bywalec
Bywalec

I tu Elwirko masz racje tylko że rzeczywstość przynajmniej w przypadku gdańskiego weselnika wygląda troche inaczej.

http://forum.trojmiasto.pl/Wesele-c1,11.html?f=11

piątek, 20 marca 2009, 18:45
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ]