Teraz jest piątek, 27 kwietnia 2018, 10:49

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Jak dobrze wydac 30tys na sprzet - POCZĄTKUJĄCY KAMERZYSTA 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post Jak dobrze wydac 30tys na sprzet - POCZĄTKUJĄCY KAMERZYSTA
Witam wszystkich.

Właśnie stoje przed bardzo trudnym wyborem - podjąłem decyzję o załozeniu firmy Video - Foto (zawsze wiedziałem ze chce to robic ale zaznaczam ze nigdy nie pracowalem jeszcze na profesjonalnym sprzecie ale kazdy kiedys musi zacząc)

Pozyskałem środki unijne na otwarcie mojego biznesu w kwocie 30tys zł.
Liczę kupić za to wszystko co bedzie niezbędne do samodzielnej pracy.

Myśle o zakupie ;

- Kamera Sony HDR fx1000E
- Mocny komputer do montażu
- Lustrzanka z obiektywem nadającym się do reportażu weselnego - myśle o marce Canon ale dokładnie jeszcze niewiem jaki model mi wystarczy ??? POMOCY !!!
- Kolejna niewiadoma to program do montażu - Jaki najbardziej polecacie zeby materiał zmontowany na nim wyglądał jak trzeba a program zeby był przyjazny dla takiego nowicjusza (nie jestem calkiem zielony z programów - skonczylem informatyke ale z typowymi programami do montazu mialem malo wspólnego) Program oczywiscie musi obsługiwac HD oraz zapis Blu ray.
- reszta kasy to akcesoria - baterie oświetlenie itp - tez pytanie ile bateri na impreze potrzebują te wszystkie urządzenia ???
- jesli starczy chcialbym jeszcze zakupic jakiegos laptopa...

Jeśli ktoś z was znajdzie chwilę i bedzie tak miły aby pomóc "nowemu" bo bede bardzo wdzięczny.

Muszę niedługo wykonac biznes plan i dokładnie wiedziec co chce kupic a wiecie jak jest w sklepach itp. tam zadko mozna liczyc na pomoc fachowca jesli chodzi o tak specjalistyczny soft lub sprzet...

czwartek, 12 marca 2009, 11:42
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Post Re: Jak dobrze wydac 30tys na sprzet - POCZĄTKUJĄCY KAMERZYSTA
No to 30 tys chyba braknie.
W piątek jadę odebrać kamerę HDR-FX1, wraz ze statywem, wóznkiem i zdalnym sterowaniem do kamery, oraz mocną stację montażową z dwoma monitorami 22` i Ediusem NXExpres na pokładzie. Daje to w sumie kwotę 27 000 zł.
Określ dokładnie co chcesz robić/kupić bedzie łatwiej. Chyba że rozłożysz tą kwotę na kilka czysto amatorskich zabawek.
Pozdrówka - Apa

czwartek, 12 marca 2009, 22:31
Bywalec
Bywalec

Edius i adobe to dość drogie programy porównują do innych a czytając forum widzę że dużo z was jednak jakoś tworzy w np vegas czy pinnacle. Czy do zwyczajnego montażu imprez weselnych potrzebuje aż takich programów jak Edius i 2monitorów ???
Kolego a możesz opisać jaką specyfikację wybrałeś co do kompa ?
Czekam na kolejne wskazówki....

czwartek, 12 marca 2009, 23:40
Moderator
Moderator

Zacząć można i od takiego zestawu: LINK, lub takiego programu LINK, czy takiego LINK i dobrać do niego komputer za 3 tys. złotych + monitor + telewizor.
Select napisał(a):
Czekam na kolejne wskazówki....

No to nie czekaj. :wink: Tu LINK znajdziesz sporo przykładów konfiguracji komputera.

piątek, 13 marca 2009, 09:58
Bywalec
Bywalec

Mam kolejne pytanie...
Piszecie wszyscy o 2monitorach lub monitorze i telewizorze. Czy 2 odbiorniki są konieczne ? Nie planowałem tego dlatego pytam... Mam w domu telewizor 29" 100mhz który mógł bym wykorzystać do przeglądu gotowego materiału.... Mam też jeszcze pod swoim prywatnym starym komputerem monitor LCD 19" do czego jeszcze będę potrzebował dodatkowego odbiornika ? Myślałem o zakupie jednego dobrego monitora HD ok 22-24"

piątek, 13 marca 2009, 11:04
Moderator
Moderator

Jeżeli robisz SD to "szklany" telewizor, a jeżeli robisz HD to TV HD, abo komputerowy monitor 24" z wejściami pozwoli na podgląd tego co zmontowałeś. Mniejsza możliwość wpadki że ciocia Zosia ma na filmie czerwony nos. W zależności od programu podgląd możemy mieć przez kartę graficzną komputera, kamerę... Najdrożej wychodzi przez kartę wideo.
Select napisał(a):
Mam w domu telewizor 29" 100mhz który mógł bym wykorzystać do przeglądu gotowego materiału.... Mam też jeszcze pod swoim prywatnym starym komputerem monitor LCD 19"...

Na początek i to dobre, a jak zaczniesz pracę, to się samo okaże co by się jeszcze Tobie przydało. :wink:

piątek, 13 marca 2009, 11:18
Bywalec
Bywalec

Pozyskałem środki unijne na otwarcie mojego biznesu w kwocie 30tys zł.

Muszę niedługo wykonac biznes plan i dokładnie wiedziec co chce kupic

Witam.
Powiedz mi jak tego dokonałeś, że najpierw dostałeś kasę a dopiero teraz musisz zrobić biznes plan??
Możesz podać jakieś szczegóły?

piątek, 13 marca 2009, 14:00
Bywalec
Bywalec

Witam.
Powiedz mi jak tego dokonałeś, że najpierw dostałeś kasę a dopiero teraz musisz zrobić biznes plan??
Możesz podać jakieś szczegóły?

Kolego kase formalnie dostane oczywiscie po przedstawieniu "szczegółowego"biznes planu ale kase pozyskiwalem przez pewną z lokalnych fundacji wspierających przedsiębiorczość i mój wstępny plan na działalność został zaakceptowany = kasa jest juz pewna.

piątek, 13 marca 2009, 15:11
Bywalec
Bywalec

Witaj select.
Mam do ciebie jeszcze jedno pytanko.
Dlaczego dostałeś tylko 30 tyś, skoro można z unii dostać 40 tyś?
I dlaczego nie starasz się o pieniądze z Urzędu Pracy? Tam można dostać niezależnie od tego co dostajesz z unii kolejne prawie 20 tyś.
pozdrawiam

sobota, 14 marca 2009, 12:13
Bywalec
Bywalec

Pieniądze pozyskalem przez fundacje a nie urzedy pracy itp - fundacja organizuje szkolenia i rozmowy doradcze i za to napewno liczy sobie kase z tych 40 dlatego osoby dostaja po 30 + 900zl miesiecznie przez 6 lub 12 mies.

Z urzedu pracy nie biore bo zamierzam jeszcze przez jakis czas pracowac w innym zawodzie bo za uslugami video - przynajmiej do poki interes sie na dobrze nie rozkreci....

Kupowal z was moze ktos w ostatnim czasie kompa ???

Ciekawi mnie jakie karty graficzne wybraliscie - jakie najlepsze do obrobki hd ????

sobota, 14 marca 2009, 16:30
Moderator
Moderator

Select napisał(a):
Ciekawi mnie jakie karty graficzne wybraliscie - jakie najlepsze do obrobki hd ????

Każdy program chce innej. Pierw się zdecyduj na program, bo tak to kupienie alufelg przed wybraniem samochodu. :mrgreen:

sobota, 14 marca 2009, 16:36
Bywalec
Bywalec

no wlasnie z tym tez mam dylemat... chce zeby program obslugiwal kanal alpha byl prosty w obsludze i nie kosztowal do 600zl. myslalem o sony vegas ale jakos jak patrze na niego gdy sobie zainstalowalem to jakos do mnie nie przemawia... ;/ moze to tylko takie pierwsze wrazenie... w pinnacle mi to jakos wszystko lepiej gralo ale niema alpha ;/

sobota, 14 marca 2009, 16:41
Nowy
Nowy

Witam.
Ja stoję przed podobnym wyborem.
Do tej pory montowałem w premiere, after effects i vegas pro. Ale kupując program wolał bym coś tańszego:] Jakieś propozycje?? A jeśli jednak Premiere to jaka grafika?? Obecnie mam GF 9600GT ale nie pracowałem w HD...
Kamerę wybrałem taką samą jak w pierwszym poście (HDR FX1000E)
Nadal zastanawiam się nad lampą i mikrofonem. Polecicie coś?

Ps.
Select mógłbyś napisać w skrócie o procedurze przyznawania tych dotacji?
Kogo nie spytam to uzyskuję inną odpowiedź a skoro jesteś na bieżąco to chętnie usłyszę Twoją:]

sobota, 14 marca 2009, 17:12
Bywalec
Bywalec

http://www.dotacje.fg.org.pl/index.php? ... orczy&st=1

tu są szczegóły tego projektu w którym biore udział , ale raczej bardzo pomocne Tobie nie beda poniewaz to jest realizowane tylko w moim powiecie czyli okolice Ciechanowa...

sobota, 14 marca 2009, 17:17
Bywalec
Bywalec

Mam jeszcze jedno pytanie...

Na poczatku z racji na jeszcze mała popularność blu ray planuje taki zapis w opcji ale w standarcie chce nagrywac w HDV i potem ten materiał nagrywac na DVD... Niewiem... moze to głupie co napisalem... (???) Moze jesli dvd to tylko nagrywanie w SD... ???

Praktykuje ktos w ten sposob z materialem hdv ze nagrywa po obrobce na dvd ???

niedziela, 15 marca 2009, 10:23
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona