Teraz jest piątek, 21 września 2018, 20:22

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 62 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
 Statyw w kosciele 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Statyw w kosciele
Witam.Zwracam się z pytaniem do bardziej doświadczonych o poradę dotyczącą pracy ze statywem chociażby tego typu
http://www.ceneo.pl/showPicture.aspx?productID=383039
podczas filmowania ślubu.
Jak dotąd filmowałem z wykorzystaniem statywu naramiennego Tytan,ale powoli zaczyna mi siadać kręgosłup i samo filmowanie ceremonii chciałbym kręcić z czegoś bardziej stabilnego.
Pytanie brzmi ,jak na to zapatrują się księża,zakładając ze podczas ślubu ,muszę zmienić 2-3 razy pozycje względem młodych ,a co za tym idzie ,przemieścić się z ze statywem ,jakby nie było dość dużą konstrukcją,czy zostanę wyrzucony z kościoła? :)

czwartek, 18 czerwca 2009, 15:28
Stały bywalec
Stały bywalec

Post Re: Statyw w kosciele
Miałem podobne problemy i spróbowałem z monopodem, spróbuj, ja jestem zadowolony ujęcia stabilne, miejsca zajmuje niewiele łatwo się przemieścić i kręgosłup odpoczywa.

czwartek, 18 czerwca 2009, 17:20
Nowy
Nowy

Dzięki.Będzie okazja ,to wypróbuje.

piątek, 19 czerwca 2009, 18:52
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Z księdzem generalnie nie ma problemu. Nie zdarzyło mi się jeszcze aby ksiądz zwrócił uwagę na statyw, a filmuję ze statywu w kościele 4 rok. Co do monopodu - to był mój pierwszy zakup, po statywie naramiennym z fotonu, którego użyłem tylko raz , a potem go sprzedałem (mam na myśli statyw z fotonu). Niestety monopod w moim przypadku również nie spełnił oczekiwań, i natychmiast kupiłem statyw. Monopod, solidny Manfrotto za niemal 1000 PLN do dziś stoi w szafie... To chyba nie był dobry zakup. ;) Reasumując dopiero statyw z głowicą olejową zapewnił mi dobry komfort pracy. Poruszanie się ze statywem w kościele czy innym miejscu nie nastręcza problemów, a zapewnia znakomitą stabilność ujęć i wygodę.

piątek, 19 czerwca 2009, 20:30
Nowy
Nowy

No właśnie,mnie tez jakość filmu/stabilność obrazu/ jeżeli chodzi o statyw naramienny nie satysfakcjonuje,trudno za tydzień mam filmowanie ślubu ,trzeba będzie wypróbować czy opcja z przekonaniem księdza do statywu przejdzie.Dzięki za info.

piątek, 19 czerwca 2009, 20:35
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Filmowanie ze statywu jest bardzo wygodne i ujęcia stabilne. Gdy filmujemy z dwóch kamer to wówczas jeden operator pracuje ze statywem. Różnych statywów próbowałem (triopodów), ale komfort pracy zapewniają dopiero statywy z głowicą olejową i sterowaniem kamerą w rączce.

poniedziałek, 22 czerwca 2009, 10:35
Nowy
Nowy

Dziękuje ze przekonaliście mnie do filmowania ze statywem w kościele, zupełnie inna jakość filmu ,żadnego bujania ,na spokojnie wyrobiłem się za zmiana położenia/choć trzeba się sprężać,bardziej niż przy Tytanie/ ,ksiądz tez chyba za bardzo na mnie krzywo nie patrzył.
Czyli teraz stosuje metodę statyw -kościół ,reszta Tytan ./problemem są tylko inne stopki które muszę zmieniać po zmianie statywu,ale jest do wykonania ,nawet w krótkim czasie/.
Pozdrawiam.

niedziela, 28 czerwca 2009, 15:03
Stały bywalec
Stały bywalec

takom napisał(a):
problemem są tylko inne stopki które muszę zmieniać po zmianie statywu

Kup sobie to: http://www.foton.kalisz.pl/?strona=sklep_produkt&grupa1=1&grupa2=4&grupa3=&pid=145 i po problemie.

niedziela, 28 czerwca 2009, 17:19
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

takom napisał(a):
trudno za tydzień mam filmowanie ślubu ,trzeba będzie wypróbować czy opcja z przekonaniem księdza do statywu przejdzie.Dzięki za info.

To ty chcesz księdza informować, że będziesz filmował ze statywu?? Po co? Filmuję z tripoda od ładnych paru lat i żaden ksiądz nie miał do mnie uwag, wprost przeciwnie, oni cieszą się, że większość czasu stoisz w jednym miejscu, a nie miotasz się przed ołtarzem.....

poniedziałek, 29 czerwca 2009, 07:12
Nowy
Nowy

Dzieki za informacje o przejściówce.
Jeżeli chodzi o informowanie księdza,i moje obawy,to chyba przez to ze przeczytałem kilka zatrważających postów na forum-ach ,co może się stać gdy ksiądz będzie niezadowolony z zachowania kamerzysty :) .
Z statywem niestety podczas ślubu trzeba wykonać kilka,,manewrów,i jest się bardziej widocznym,niż z statywem naramiennym,stad moje pytanie na forum.
Jak widać ,da się ,a ja jestem bardzo zadowolony z efektu :) .

poniedziałek, 29 czerwca 2009, 08:52
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Zero problemów z księżmi .Nie czepiają sie statywu , jak klecha nie ma dnia bedzie sie czepiał wszystkiego. :D Zawsze wchodzę sie przywitać na ostatnią chwile więc nie zadają żadnych pytań.Statw oczywiscie rewelacja w kosciele.Na początku mi przeszkadzal teraz bez niego nie wyobrażam sobie zdjęc.Po kazaniu a własciwie po przysiędze chowam go w kąt aby nie przeszkadzał fotografowi>pozdr

poniedziałek, 29 czerwca 2009, 09:25
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Czy bierzecie do kościoła obydwa statywy, ten naramienny i tripod , czy sam tripod ? . Z dwoma statywami może być trochę niezręcznie. Przysięga również z tripoda filmowana ,czy już kamera w rączkę ?

poniedziałek, 29 czerwca 2009, 10:38
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

v_grzes napisał(a):
Czy bierzecie do kościoła obydwa statywy, ten naramienny i tripod , czy sam tripod ? . Z dwoma statywami może być trochę niezręcznie. Przysięga również z tripoda filmowana ,czy już kamera w rączkę ?

Ja biorę obydwa. Przysięga z naramiennego. Chociaż można też z ręki, to zależy kto jak ma wyćwiczoną rękę. Niektórzy potrafią całe wesele nakręcić z łapy, inni po 20 sekundach mają straszne trzęsawy. Przepięcie z jednego statywu na drugi trwa chwilkę, gorzej przy wyjściu z kościoła, bo trzeba wszystkie klamoty zabrać ze sobą. Ale skoro JA daję radę, to myślę iż dla was, facetów, nie będzie to stanowić żadnego problemu....

poniedziałek, 29 czerwca 2009, 10:55
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Tylko tripod kolego.Chcesz sie zamotać?jeżeli masz pomagiera to weź wszystko :) .Wypnasz jak potrzeba i fimujesz z łapy chwilke .

poniedziałek, 29 czerwca 2009, 12:06
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

chyba masz racje te kilka ujęć to myślę że i z łapy dobrze nagram jak się postaram.

poniedziałek, 29 czerwca 2009, 15:14
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 62 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona