Teraz jest niedziela, 22 kwietnia 2018, 12:47

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
 Zapasowa kamera - stosowanie 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post Zapasowa kamera - stosowanie
Z ciekawości chciałbym zapytać jak to u Was z zapasową kamerą, jak wygląda większość - posiadacie zapasową kamerę na imprezę czy polegacie na tym sprzęcie którego używacie. Jeśli macie zapasową, to czy stosujecie ją jakoś i nagrywacie coś na wszelki wypadek czy też może leży ona sobie w torbie całą uroczystość? Jak to wygląda w praktyce? - podzielcie się doświadczeniem :)

sobota, 11 lipca 2009, 00:06
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Zapasowa kamera - stosowanie
pi333 napisał(a):
Z ciekawości chciałbym zapytać jak to u Was z zapasową kamerą, jak wygląda większość - posiadacie zapasową kamerę na imprezę czy polegacie na tym sprzęcie którego używacie. Jeśli macie zapasową, to czy stosujecie ją jakoś i nagrywacie coś na wszelki wypadek czy też może leży ona sobie w torbie całą uroczystość? Jak to wygląda w praktyce? - podzielcie się doświadczeniem :)

Ale wymyśliłeś:-))) Uważasz, że mając zapasówkę w torbie wyciągamy ją na sali i kręcimy 4 tańce na wszelki wypadek, bo w przypadku gdyby materiał z głównej kamery diabli wzięli, to oddamy te 4 tańce zamiast całego wesela, tak? :-))))
Ja zapasu nie noszę, wygodna jestem, a sprzęt waży swoje. Zabieranie małej kamerki typu golarka jest jakimś wyjściem, ale nie każdy ma przecież drugą kamerę. Może niech lepiej wypowiedzą się ci, którym kamera padła w trakcie wesela i jak wybrnęli z sytuacji.

poniedziałek, 13 lipca 2009, 13:14
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ja oprócz podstawowej profesjonalnej kamery HDV, DVCAM, DV mam jeszcze malutką amatorską full HD rejestrującą w AVCHD hybrydę (dysk - karta). Kamerka mieści się w małym etui przymocowanym do paska spodni. Czuję się z nią pewniej, bo w przypadku problemów z kamerą zasadniczą mam możliwość kontynułowania rejestracji. Największym chyba horrorem byłoby dla mnie nie zarejestrowanie przysięgi małżeńskiej, więc uznałem, że warto się dodatkowo zabezpieczyć tym bardziej, że kamera zasadnicza nie nadaje się raczej na wakacje ze względy na rozmiar i wagę, natomiast dodatkowa wręcz przeciwnie.
Pozdrawiam

poniedziałek, 13 lipca 2009, 14:34
Bywalec
Bywalec

Myślę że zależy od zaangażowania ja się naczytałem jak padał obraz na przysiedzę i nie było nic co wtedy wtedy jesteśmy ugotowani jak jajka na twardo. Mi osobiście nigdy się nie zdarzyła żadna awaria, ale mam kamerę małą w razie czego a nawet podpinam ją przez DV iw torbie z boku się nagrywa cała msza obraz jest pobierana oczywiści z kamery głównej daje mi to dodatkowe nagranie i jak by coś z obrazem było nie tak jest zapas, do tej pory nigdy nie wykorzystałem drugiego materiału ale lepiej dmuchać na zimne.

wtorek, 14 lipca 2009, 09:14
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

w tak drastycznym momencie , patrzysz po ludziach kto ma najlepsza kamere i po prostu pozyczasz , z rodziny zawsze ktos chalturzy na boku, raz sie tak zdazylo kumplowi, wujek mu oddal kamere i wesele cale bylo nagrane, kamera glowna sie rozdupila od wilgoci, nie wszystko da sie przewidziec, ale w dzisiejszych czasach rzeczywiscie mala HF100 przy pasie jak u kolegi to najlepsze wyjscie

wtorek, 14 lipca 2009, 10:28
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Degenerado napisał(a):
w tak drastycznym momencie , patrzysz po ludziach kto ma najlepsza kamere i po prostu pozyczasz , z rodziny zawsze ktos chalturzy na boku,

Dokładnie tak bym zrobiła, w duchu modląc się, by bateria starczyła do końca przysięgi;-)

wtorek, 14 lipca 2009, 11:46
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

ja mam w aucie zapasową GS500 i tyle. Wstydził bym się pożyczać od kogoś z gosci weselnych

wtorek, 14 lipca 2009, 13:37
Bywalec
Bywalec

Zgadzam się na całej linii, mieć małą ,,golarkę,, pod ręką to najlepsze rozwiązanie . I faktycznie raz ją wykorzystałem i nie musiałem biegać po gościach . Nagranie było i sytuacja była uratowana -Tym bardziej że było to w kościele czyli w tym momencie NAJ NAJ .

niedziela, 19 lipca 2009, 11:35
Bywalec
Bywalec

U mnie problem z zapasową kamerą sam się rozwiązał kupiłem XHA1, a XM2 została. Ze względu na jej niezbyt duży przebieg postanowiłem jej nie sprzedawać tylko uczynić z niej właśnie zapasową. Zawsze przed ślubem mam je przygotowane obydwie xm2 (włączona w torbie), tak że jak xh coś zgłupieje to zmiana kamery zajmie jakieś 15 sek. Zastanawiam się teraz nad rejestratorami na karty, bo kamera kamerą ale nośnik też słyszałem że może być walnięty.
Z dwoma "większymi" kamerami jest oczywiście kłopot przy wyjściu z kościoła, ale myślę zdublowanie sprzętu daje jednak największą pewność, nie licząc oczywięcie zrobienie np. przysięgi z dwóch kamer :D
Nigdy nie musiałem korzystać z zapasowej, ale to tyko sprzęt i wolę bć przygotowany na taką ewentualność.
Nie bez znaczenia jest również fakt, że młodzi wiedzą o zastosowaniu takiego zabezpieczenia.

niedziela, 13 września 2009, 13:07
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Fakt że wożę w samochodzie gs -a :D tak na wszelki wypadek lub jak mam dobrze oswietlony lokal to nie raz wykorzystuje.Ale polecam kamery Panasonic z tej prostej przyczyny że bardzo rzadko sprzet tej firmy ląduje w serwisie. :D Dopiero mocno zajechany a przy normalnym uzytkowaniu prawie jest to niemożliwe.To tyle z moich i brata obserwacji.

niedziela, 13 września 2009, 15:23
Stały bywalec
Stały bywalec

Zgadzam się z kowboj997, Panasonici są niemalże nie do zdarcia. Sama używam AG-HMC151. Kupiłam go na raty, które awno zdążyłam Winmarowi spłacić, a sprzęt mnie jeszcze nie zawiódł. Z tego względu zatem nie noszę ze sobą dodatkowej kamety. W razie potrzeby z pewnością znajdzie się wśród gości ktoś, kto jakiegoś mini panasonica, canona czy coś w tym stylu będzie miał, a ja nie będę miała problemu z pozyczeniem go. W końcu trzeba będzie ratować sytuację ;)

sobota, 19 września 2009, 13:12
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ]