Teraz jest wtorek, 18 grudnia 2018, 13:11

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
 Dobre początki wideofilmowania uroczystości, jaki sprzęt? 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Dobre początki wideofilmowania uroczystości, jaki sprzęt?
Witam wszystkich
Jestem nowym uczestnikiem forum i mam gorąca prośbę o pomoc w kilku kwestiach:
zamierzam kupić kamerkę sony HDR-FX7 i nagrywać nia weseliska, stypy i inne bale w formacie hd, czy to dobry wybór czy nie bardzo bo słyszałem różne opinie na temat tej kamery (m.in. pan z Beiksa poinformował mni że to nieudany model i żebym kupił panasonica z programem do montażu Canopus Edius NEO ale taki zestaw kosztuje 14000 zł a to trochę za dużo, czy moglibyście mi podpowiedzieć dobry program do montażu za przystepną cenę tak do 1500zł na którym swobodnie mógłbym montować hd?
Znam się na filmowaniu amatorskim ale nie wiem za wiele na temat montażu oraz sprzętu jaki jest do niego potrezbny, proszę o rade bardziej doświadczonych kolegów.
Moje ostatnie pytanie brzmi jaki laptop będzie dobry żeby montować na nim w hd, bez czekania pół godziny az otworzy mi się program, czy do nagrywania hd potrezba nagrywarki blue ray?
Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam Wszystkich

wtorek, 21 lipca 2009, 12:03
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Dobre początki wideofilmowania uroczystości, jaki sprzęt?
hej napisałeś, że jesteś nowy użytkownikiem, domyślam się zatem, że nie czytałeś zbyt wielu wątków na forum. Na początek więc polecam tą że lekturę ;) Na pewno znajdziesz w niej nurtujące Cię pytania.
Pozdrawiam serdecznie.

wtorek, 21 lipca 2009, 12:51
Moderator
Moderator

Lobo25 napisał(a):
...to trochę za dużo, czy moglibyście mi podpowiedzieć dobry program do montażu za przystepną cenę tak do 1500zł na którym swobodnie mógłbym montować hd?
...
Moje ostatnie pytanie brzmi jaki laptop będzie dobry żeby montować na nim w hd, bez czekania pół godziny az otworzy mi się program, czy do nagrywania hd potrezba nagrywarki blue ray?

Również bardzo zachęcam do lektury.
Mam ten program. Używam go i potwierdzam że jeżeli chodzi o stabilność, szybkość działania, uzyskiwany obraz, jest to bardzo dobry program. Z filmami z Twojej kamery poradzi sobie znakomicie. To dobry wybór. Nie potrafię tylko ocenić czy jego funkcje wystarczą do zrobienia filmu weselnego w takiej postaci - z animacjami, czołówką itd. jak się to podobno przyjęło robić, bo to program typowo montażowy. Najwyżej pewne elementy dokupisz w formie gotowych animacji... Nie chcę się mądrzyć, bo jako filmowiec jestem typowym amatorem (entuzjastą jak się to teraz ponoć określa). Problem tylko w tym że program wykorzystuje moc 4 rdzeniowych procesorów, lubi drugi dysk twardy i podpiera się w działaniu kartą graficzną, oraz automatycznie (o ile są) otwiera się na dwóch monitorach.

Tu przechodzimy do laptopa. To znaczy w świetle tego co napisałem wyżej, oraz Twoich wymagań - żeby było szybko i nagrywania HD, to może już nie wracajmy do laptopa?
Nagrywarka bluray musi być w praktyce do HD, chociaż ja na swoje amatorskie potrzeby wypalam (z tego samego projektu) płytkę DVD, zanim kupię nagrywarkę bluray. Tak udostępniam film rodzinie i kolegom. Sam oglądam na ekranie HD z komputera, ale podejrzewam że Ty jak trafisz na klienta z odtwarzaczem bluray, to nie będzie chciał czekać.
PS Na prawdę wiele Twoich pytań ma już rozwiązanie tu na forum.

wtorek, 21 lipca 2009, 13:19
Nowy
Nowy

Witam
Dzięki za odpowiedzi
Trochę poczytałem ale na dzień dzisiejszy inne posty na forum nie precyzują jasno jaki sprzęt byłby najlepszy do montażu hd. Zostawmy już laptopa, zadowole się stacjonarnym, bardzo byłbym wdzięczny za jakieś podstawowe parametry, procesor, płyta, karta graficzna, ilość ramu to sobie odnajdę takiego i zakupie, czy do kamery hd sony o której wspomniałem potrzebne jest jeszcze dodatkowe okablowanie?

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi

wtorek, 21 lipca 2009, 16:43
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Lobo25 napisał(a):
czy do kamery hd sony o której wspomniałem potrzebne jest jeszcze dodatkowe okablowanie?

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi

A o jakie okablowanie Ci chodzi? :)
Co do podzespołów komputera to od razu widać, że nie czytałeś forum. Wejdź do działu "konfiguracja komputera" i trochę tam pobądź (ale nie tak bezczynnie) :)
Pytasz się o konfig, a nie wiadomo jeszcze na jakich programach chcesz pracować.

Życzę wytrwałości w czytaniu :)

wtorek, 21 lipca 2009, 18:52
Stały bywalec
Stały bywalec

Ja dodam od siebie tylko tyle, że im więcej zainwestujesz w sprzęt tym lepszej będzie on jakości. A jeśli chcesz się zając filmowaniem na poważnie to biorąc po 2-4 zlecenia w miesiącu koszt takiej kametry za 14tyś zwróci ci się juz po kilku miesiącach. Poza tym jest jeszcze coś takiego jak raty.
Ogólnie na sprzęcie nie ma co oszczędzać, bo to dzieki niemu i swojej kreatywności będziesz zarabiał.
Pozdrawiam.

sobota, 19 września 2009, 13:51
Nowy
Nowy

Dzięki za wsparcie, właśnie kupiłem sony hdrfx1000e i jak narazie jestem z niej bardzo zadowolony, komputer tez juz mi sklecili i wydaje mi się że wystarczy do hd, 9400 quad, 8 giga ramu, karta video i gforce 1 g, teraz już tylko pozostało szukać Klientów i szkolić się w zawodzie.
Pozdrawiam wszystkich początkujących.

poniedziałek, 21 września 2009, 10:32
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Lobo25 napisał(a):
Dzięki za wsparcie, właśnie kupiłem sony hdrfx1000e i jak narazie jestem z niej bardzo zadowolony, komputer tez juz mi sklecili i wydaje mi się że wystarczy do hd, 9400 quad, 8 giga ramu, karta video i gforce 1 g, teraz już tylko pozostało szukać Klientów i szkolić się w zawodzie.
Pozdrawiam wszystkich początkujących.

Hej, jaką kartę wideo Ci wmontowali? :)

poniedziałek, 21 września 2009, 16:14
Nowy
Nowy

Intensivity pro black magic, nic specjalnego ale daje rade.

wtorek, 22 września 2009, 15:34
Stały bywalec
Stały bywalec

Jeśli kupiłeś fx1000 to od razu polecam dokupienie zewnętrznego mikrofonu.... chyba że lubisz "pompowanie" dźwięku lub też szurania butów na parkiecie, wiem bo sam mam min. fx1000... to dobra kamera ale trzeba do niej wiele cierpliwości i doświadczenia aby uzyskać zadowalające efekty

wtorek, 22 września 2009, 23:08
Bywalec
Bywalec

Witam Ja tez mam pytanie może nie odnośnie samego sprzętu ale nurtuje mnie taki problem, chce otworzyć własną firmę, tylko jest pewien problem, jeśli chodzi o montaż to mam doświadczenie z Adobe Premiere Pro i z Sony Vegas, lecz pojawia się problem odnośnie kamery, mam małe drżenie prawej ręki, to co miałem do czynienia z kamerą to przeważnie ze statywu (nic takiego co miało dotyczące kręcenia wesel, tylko jakieś drobne reportaże i statyw), i stąd moj problem czy przy staywie naramiennym nie będzie takiego problemu, czy nie będę miał problemu z pewnymi ujęciami, czy może jakiś stabilizator albo fly cam, jeśli chodzi o sprzęt jestem początkującym ( maksymalnie z ręki wytrzymam pół godziny) czy po prostu nie ma takich możliwości Niestety mam to i nie mogę tego przezwyciężyć a bardzo zależy mi na tym
Byłbym wdzięczny za jakies rady

wtorek, 15 grudnia 2009, 17:54
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ]