Teraz jest wtorek, 11 grudnia 2018, 13:27

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 64 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
 Filmowanie wesela z montażem za 700zł 
Autor Wiadomość
Moderator
Moderator

Post Filmowanie wesela z montażem za 700zł
Dostałem od znajomego ten oto link:
http://allegro.pl/item704353721_wideofi ... olska.html
Przedmiotem aukcji na allegro jest usługa wideofilmowania za 700 zł na terenie całego kraju.
Jakim trzeba być partaczem, aby tak nisko cenić się, cena adekwatna do usługi mówi sama za siebie, a ja mam nadzieję, że nie jest to nikt z obecnych na forum userów, bo za takiego pozostaje nam wszystkim jedynie wstydzić się. :(
Pamiętam, jak pewien zespół muzyczny uświetniający zabawy taneczne za przysłowiowe: pojeść i popić stracił wszystkie koła w samochodzie, a jakość jego lakieru znacznie odbiegła od ideału, gdyż niezdrowa konkurencja, jak uważały inne kapele - winna być tępiona.
"Nie umiesz być lepszy, to zostaw tę robotę innym".
- brak słów

piątek, 14 sierpnia 2009, 23:20
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Filmowanie wesela z montażem za 700zł
bardzo slabiutkie te materialy z aukcji,
obsluguje sprzetowo kilka firm video ktore robia wesela, klientow maja z polecenia, taka ilosc ze kamerzystow wiecznie za malo, ja bym sie tym nie przejmowal, jest wolny rynek, koles/firma moze nawet za 100zl robic jak chce, dla mnie to nie jest konkurencja, ludzie zdaja sobie sprawe ze najczesciej slub sie ma raz w zyciu i coraz mniej jest minimalistow co zleca robote za 700zl zeby kiszke dostac

sobota, 15 sierpnia 2009, 00:07
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Filmik z salsą nie taki zły :) Aczkolwiek do końca nie obejrzałem.
Może ktoś po prostu zaczyna. Wiadomo, że nikt na początek nie zawoła 2k za ślub. Poza tym różne regiony Polski - różny rynek. :wink: Uwierz mi, u mnie w okolicy taka cena na pewno by nikogo nie zdziwiła a jeszcze by się targowali. :mrgreen:

sobota, 15 sierpnia 2009, 00:21
Moderator
Moderator

No to powiem że są jeszcze skrajniejsze wypadki. Ślub i wesele nagrane 3 lata temu, przez kolegę pary młodej "za pół litra" kamerą Digital8, (a potem trafił do mnie do montażu za taka samą opłatą. :mrgreen: ) Był to mój jedyny w życiu montaż ślubny. Układ był że tak powiem rodzinny, w każdym razie odmówić nie mogłem żadną miarą. Siedziałem nad tym trzy tygodnie za pomocą Let'sEDIta. Mimo wszystko jednak lepiej żeby tego nikt fachowy nie oglądał. :lol:
Wydaje mi się jednak że w tym wypadku z powodów finansowych i tak żaden z kolegów z mojego miasta robiących to zawodowo - tej pracy by nie dostał, więc proszę o wybaczenie. :wink: Z resztą to był jeden jedyny raz. :D
Przypadek pokazuje jednak że takie oferty, atrakcyjne jedynie finansowo - jak się należy domyślać, nie są zagrożeniem dla profesjonalistów i tyle.

sobota, 15 sierpnia 2009, 08:46
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Lekka ściema z tą firmą - na Allegro jest napisane: "Zapisu video dokonujemy za pomocą cyfrowej kamery Canon GL2, gwarantującej wysoką jakość obrazu i dźwięku" natomiast na dole strony wrzucona jest fotka przedstawiająca kamere Sony.
A propo tanich kamerzystów znajomi przed weselem wydali wszystkie pieniądze na "super fotografa" i nie mając kasy na kamrzyste chcieli zrezygnować. Ale "super fotograf" polecił znajomego za 300zł. Efekt: 2 płyty DVD, 4h mteriału, około 30 minut nagranej podłogi, obraz dzienny nieostry, obraz nocny nieostry, ciemny i ziarnisty.
Z opisu znajomych wynikało, że kamerzysta miał kamere mieszczacą się w dłoni, lampy nie zauważyli.

niedziela, 16 sierpnia 2009, 05:06
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

exPredator napisał(a):
Ale "super fotograf" polecił znajomego za 300zł. Efekt: 2 płyty DVD, 4h mteriału, około 30 minut nagranej podłogi, obraz dzienny nieostry, obraz nocny nieostry, ciemny i ziarnisty.
Z opisu znajomych wynikało, że kamerzysta miał kamere mieszczacą się w dłoni, lampy nie zauważyli.

W takim razie to nie był "super Fotograf" :wink: bo żaden zawodowiec, który jest dobry w tym co robi i ma jakąś renomę na rynku nie pozwolił by sobie na polecenie kogoś, kto może spiepszyć materiał młodym przez brak doświadczenia i dysponujący amatorskim sprzętem. A takim jak widać był ten "kamerzysta".
A co do linka, który podał Darek to zastanawiam się gdzie ów filmowiec zaopatruje się w tak tani soft ("Do montażu wykorzystujemy głównie oprogramowanie firmy Adobe") aby opłacało się robić za taką kwotę :wink:

Pozdrawiam

http://www.facebook.com/produkcjafilmowa

niedziela, 16 sierpnia 2009, 09:13
Bywalec
Bywalec

Za te pieniążki to pewnie nie zobaczymy profesjonalnie zrobionego filmu.
...
P O Z D A W I A M

piątek, 21 sierpnia 2009, 10:38
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

norbi55555 napisał(a):
Za te pieniążki to pewnie nie zobaczymy profesjonalnie zrobionego filmu.
...
P O Z D A W I A M

Zastanówmy się nad słowem profesjonalista i jego odmianami:
- profesja - zawód
- profesjonalista - człowiek wykonujący dany zawód
- profesjonalnie - ...

:D

P.S. - jutro filmuję ślub koleżanki, następnie zmontuję go. Budżet 0 zł. Przyznam szczerze, że w danych momentach nie będę profesjonalistą, co za tym idzie nie będzie to zrobione profesjonalnie :lol:

Ostatnio edytowano piątek, 21 sierpnia 2009, 19:38 przez andrzej_men, łącznie edytowano 1 raz

piątek, 21 sierpnia 2009, 19:36
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

andrzej_men napisał(a):
- profesja - zawód
- profesjonalnie - ...

P.S. - jutro filmuję ślub koleżanki, następnie zmontuję go. Budżet 0 zł. Przyznam szczerze, że w danych momentach nie będę profesjonalistą, co za tym idzie nie będzie to zrobione profesjonalnie :lol:

Zastanawiałem się nad twoją wypowiedzią, w pierwszym momencie myślę sobie...no masz rację, robisz coś znajomym za free, wiec co tam...ale po chwili myślę, że jednak nie masz racji, przynajmniej w moim odczuciu. Ja osobiście idąc na ślub znajomego niezależnie od tego, czy miałbym z tego jakiś profit czy też nie, podszedłbym do niego z największym zaangażowaniem. Nie mógłbym sobie pozwolić na to by mój materiał u znajomych tym bardziej ZNAJOMYCH pozostawiał sobie wiele do życzenia. Może nie zawsze stałbym z kamerą ale do tematu podszedłbym z pełnym zaangażowaniem. Myślę, że skoro znajomi się zgodzili na to byś wykonał takową usługę, nie ważne czy za kasę czy też nie, oczekują od Ciebie byś dał im to co dajesz innym. Inaczej jeśli znajomym nie zależy na filmie i jest im obojętne ile i co na tym filmie będzie. Jednak mimo wszystko ja albo robiłbm coś do porządku albo wogóle bym nie brał się za robotę, wolałbym się świetnie zabawić w gronie znajomych, niż oddać coś niekompletnego.

Pozdrawiam

http://www.tokksa.pl
http://www.tokksa.pl/wild.php
http://www.facebook.com/pages/Tokksa/14 ... 140?v=wall

http://vimeo.com/tokksa
http://vimeo.com/tokksawild/videos

piątek, 21 sierpnia 2009, 20:47
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

TOKKSA napisał(a):
andrzej_men napisał(a):
- profesja - zawód
- profesjonalnie - ...

Zastanawiałem się nad twoją wypowiedzią, w pierwszym momencie myślę sobie...no masz rację, robisz coś znajomym za free, wiec co tam...ale po chwili myślę, że jednak nie masz racji, przynajmniej w moim odczuciu. Ja osobiście idąc na ślub znajomego niezależnie od tego, czy miałbym z tego jakiś profit czy też nie, podszedłbym do niego z największym zaangażowaniem. Nie mógłbym sobie pozwolić na to by mój materiał u znajomych tym bardziej ZNAJOMYCH pozostawiał sobie wiele do życzenia. Może nie zawsze stałbym z kamerą ale do tematu podszedłbym z pełnym zaangażowaniem. Myślę, że skoro znajomi się zgodzili na to byś wykonał takową usługę, nie ważne czy za kasę czy też nie, oczekują od Ciebie byś dał im to co dajesz innym. Inaczej jeśli znajomym nie zależy na filmie i jest im obojętne ile i co na tym filmie będzie. Jednak mimo wszystko ja albo robiłbm coś do porządku albo wogóle bym nie brał się za robotę, wolałbym się świetnie zabawić w gronie znajomych, niż oddać coś niekompletnego.

Pozdrawiam

Czy ja gdzieś napisałem, że nie będę w pełni zaangażowany? Czy wspomniałem coś o tym, że oddam coś niekompletnego? :)
Uwierz mi, zrobię wszystko żeby "film" nie wołał o pomstę do nieba.
Pozdrawiam

P.S. - pisząc mojego poprzedniego posta większą wagę przykładałem do słowa profesjonalny, już nie mogę powoli na nie patrzeć...

piątek, 21 sierpnia 2009, 22:50
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Mam wrażenie że nadużywamy wszyscy, oraz przykładamy zbyt wielka wagę, do wszelakich odmian słowa profesja, profesjonalista, profesjonalny.
W swej rewelacyjnej książce "Nauka o fotografii", Andreas Feininger zapytał czym różni się fotograf amator od zawodowca, lub jak wolicie od profesjonalisty. Otóż tylko tym że w pewnych sytuacjach, mimo wszelakich trudności i niemozliwości, zawodowiec MUSI zrobić zdjęcie (film) a amator MOŻE.
Sądzę że tak samo jest i z Wami (bo ja jestem czystej krwi amatorem, choc się uczę pilnie!). Czy ktoś nazwie się zawodowcem czy nie to i tak rynek zweryfikuje jego produkcje i usługi. Jesli gdzieś mu sie zatrzęsie, będzie za ciemno lub za zielono, lub słowa przysięgi utoną w szumie, to na zbyt wielu klientów nie będzie mógł liczyć, zostanie na zawsze na półce z klientami za przysłowiowe "2zł50gr". Ja wolę by ktoś inny powiedział że to czy tamto zostało zawodowo zrobione, niż samemu trąbić wszem i wobec że jestem zawodowcem (profesjonalistą).
Pozdrawiam - ApA

sobota, 22 sierpnia 2009, 07:27
Nowy
Nowy

Ja biorę 100 zł za filmowanie samego USC. Innych rzeczy nie filmuję a i tak mi się opłaca. Zamówienia zbieram od ludzi którzy nie sprawiają wesel i nie biorą ślubów w cerkwii. Montaż jest przyzwoity aczkolwiek niewiele trzeba montować bo i tak klienci się na tym nie znają i wzięliby cokolwiek. Rozumie się że w tej sytuacji używam najtańszego oprogramowania i kamery. Najczęściej nawet nie trzeba oświetlać pomieszczenia lampą przy kamerową, bo jest bardzo jasno, a często właściciele budynku nie chcą żeby urzędnicy i inni zgromadzeni ludzie mieli świecone po oczach. Wszyscy są bardzo zadowoleni i chwalą mi że nie jestem zdziercą.
Za filmowanie rozwodów biorę więcej bo trzeba uzyskać pozwolenie w sądzie i takie rzeczy się ciągną. Poza tym jest jakoś mniejsze zainteresowanie filmowaniem rozwodów.

środa, 16 grudnia 2009, 18:44
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

hhh napisał(a):
Ja biorę 100 zł za filmowanie samego USC. Innych rzeczy nie filmuję a i tak mi się opłaca. Zamówienia zbieram od ludzi którzy nie sprawiają wesel i nie biorą ślubów w cerkwii. Montaż jest przyzwoity aczkolwiek niewiele trzeba montować bo i tak klienci się na tym nie znają i wzięliby cokolwiek. Rozumie się że w tej sytuacji używam najtańszego oprogramowania i kamery. Najczęściej nawet nie trzeba oświetlać pomieszczenia lampą przy kamerową, bo jest bardzo jasno, a często właściciele budynku nie chcą żeby urzędnicy i inni zgromadzeni ludzie mieli świecone po oczach. Wszyscy są bardzo zadowoleni i chwalą mi że nie jestem zdziercą.
Za filmowanie rozwodów biorę więcej bo trzeba uzyskać pozwolenie w sądzie i takie rzeczy się ciągną. Poza tym jest jakoś mniejsze zainteresowanie filmowaniem rozwodów.

no comments

http://www.tokksa.pl
http://www.tokksa.pl/wild.php
http://www.facebook.com/pages/Tokksa/14 ... 140?v=wall

http://vimeo.com/tokksa
http://vimeo.com/tokksawild/videos

środa, 16 grudnia 2009, 19:58
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

TOKKSA napisał(a):
hhh napisał(a):

no comments

Tutaj raczej gośc chyba zrobił sobie jaja tym postem, lub jesli pisze z pełna świadomością to zapewne jest jeszcze na etapie gimnazjum.

http://www.facebook.com/produkcjafilmowa

środa, 16 grudnia 2009, 20:06
Nowy
Nowy

W sądzie niestety trzeba oświetlać bo inaczej wychodzą cienie, ale w USC akurat są lampy na całym suficie. Jeśli film trwa 15 minut to trudno wziąć od ludzi więcej pieniędzy. Nie można być ździercą. Poza tym nie rejestruję działalności gospodarczej bo się nie opłaca. Sam ZUS wychodzi za drogo. Jak ktoś się pyta to mówię, że jestem znajomym nowożeńców. Naprawdę wszyscy są zadowoleni. Chciałbym zauważyć że bierzecie za dużo za taki film, no ale skoro ludzie dają się nabrać na takie ceny, to ich sprawa.

czwartek, 17 grudnia 2009, 07:16
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 64 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona