Teraz jest piątek, 14 grudnia 2018, 00:40

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
 Reklama, jak najskuteczniej sie reklamowac. 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post Reklama, jak najskuteczniej sie reklamowac.
Jakie macie sposoby żeby pozyskiwać nowych klientów?Wiadomą rzeczą że jakkolwiek prace nie były by świetne tak nie dotrą do odbiorcy jeśli nie pokarze się ich w odpowiednich miejscach.

poniedziałek, 31 sierpnia 2009, 13:05
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Reklama, jak najskuteczniej sie reklamowac.
Strona internetowa z ofertą i przykładowymi pracami, targi ślubne, wizytówki na stołach weselnych, współpraca z fotografem, z polecenia.

poniedziałek, 31 sierpnia 2009, 13:17
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Cytuj:
współpraca z fotografem

... no i przyjacielskie uklady z ludzmi "z branży" wg mnie to najskuteczniejsza reklama, szczególnie w mniejszych aglomeracjach :)

czwartek, 24 września 2009, 15:55
Stały bywalec
Stały bywalec

Ostatnio trafiłam na coś, co może być świetną dodatkową formą promocji.
Mam na myśli firmy.net. Atut tego portalu tkwi w szczegółach, czyli, że tworzy się u nich swoje konto (pierwsze 14 próbnych dni jest za darmo), a oni w zależności od stopnia zaawansowania firmy dostosowują do niej odpowiednie działania reklamowe. Najczęściej jest to pozycjonowanie strony klienta (a będąc filmowcem czy fotografem na pewno takie posiadacie), promowanie w portalach partnerskich czy otrzymywanie skutecznych porad jak prowadzić biznes. Najwazniejsze jest to, że popularność tego portalu ciągle wzrasta, a co za tym idzie dziennie zaglada na niego mnóstwo potencjalnych klientów.
Można opierać się na wizytówkach czy polecaniu przez znajomych, ale można też alternatywnie. Jak dla mnie pomysł świetny!

poniedziałek, 28 września 2009, 00:53
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

emma forever ago napisał(a):
Mam na myśli firmy.net. Atut tego portalu tkwi w szczegółach, czyli, że tworzy się u nich swoje konto (pierwsze 14 próbnych dni jest za darmo), a oni w zależności od stopnia zaawansowania firmy dostosowują do niej odpowiednie działania reklamowe. Najczęściej jest to pozycjonowanie strony klienta (a będąc filmowcem czy fotografem na pewno takie posiadacie), promowanie w portalach partnerskich czy otrzymywanie skutecznych porad jak prowadzić biznes. Najwazniejsze jest to, że popularność tego portalu ciągle wzrasta, a co za tym idzie dziennie zaglada na niego mnóstwo potencjalnych klientów.
Można opierać się na wizytówkach czy polecaniu przez znajomych, ale można też alternatywnie. Jak dla mnie pomysł świetny!

Brzmi jak kryptoreklama.

poniedziałek, 28 września 2009, 07:23
Stały bywalec
Stały bywalec

...tzw.marketing szeptany...

środa, 30 września 2009, 15:27
Stały bywalec
Stały bywalec

A ja myślałam, że na tym życie polega, że zadając konkretne pytanie uzyskuje się konkretną odpowiedź. Mogłabym napisać, że można reklamować się na portalach zrzeszających różne firmy, ale skazałabym wówczas autora wątku na przekopywanie sieci w poszukiwaniu takich właśnie stron www. To bez sensu. A gdy podałam konkret to zarzucono mi reklamę :)
Zabawne. Gdybym jednak napisała, że można wrzucić swoją ofertę na allegro.pl to nikt by nie szukał dziury w całym, a to przecież taki sam portal jak każdy inny.

Ale łatwiej jest kogoś oskarżyć niż podać własny pomysł.
Zazdrość, że ktoś wie więcej niż my? :wink:

czwartek, 1 października 2009, 18:09
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ale łatwiej jest kogoś oskarżyć niż podać własny pomysł.
Zazdrość, że ktoś wie więcej niż my? :wink:

Strasznie zazdroszczę ci, że wiesz więcej niż ja. Nie wiem co z tym zrobić, potnę się chyba ze wstydu:-)
Wybacz, ale twój post brzmi jak głosik podekscytowanej laluni, która próbuje udowodnić, że płacąc właścicielowi firmy.net kręcioł weselny zdobędzie stu klientów z miejsca i zawrze z nimi umowy na 3 lata do przodu. Jest to oczywistą nieprawdą i stwierdzam to z całą stanowczością popartą mym długoletnim doświadczeniem.
A wracając do tematu, jak najskuteczniej się reklamować.
IMHO
number one: strona www z przykładami prac, a nie wizytówka z numerem komórki
number two: targi ślubne wszelakie
number następujący po drugim: dobra płyta demo
number kolejny: reklama w lokalnej prasie i na portalach ślubnych
No i aby te wszystkie punkty mogły zadziałać to: dobrze zrobione filmy. To jest najlepsza reklama. Owszem, zaprzyjaźniony fotograf czy zespół, który podsunie naszą wizytówkę jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Ale żadna para młoda nie wybierze nas patrząc tylko w piękne oczy fotografa. Oni będą chcieli zobaczyć filmy. A więc dochodzi do tego jeszcze inwestowanie w siebie, czyli kursy, szkolenia i ciagłe pogłębianie swej wiedzy. To tak pokrótce....

piątek, 2 października 2009, 08:04
Stały bywalec
Stały bywalec

A co sądzicie o targach ślubnych ? Dużo klientów łapiecie z takich targów ?

piątek, 2 października 2009, 12:36
Stały bywalec
Stały bywalec

elwirka napisał(a):
Wybacz, ale twój post brzmi jak głosik podekscytowanej laluni, która próbuje udowodnić, że płacąc właścicielowi firmy.net kręcioł weselny zdobędzie stu klientów z miejsca i zawrze z nimi umowy na 3 lata do przodu.

Ale ja nie próbuję udowadniać, że dzięki firmy.net można zdobyć klientów na lata, a raczej, że jest to alternatywna forma promocji. Czasami trzeba próbowac różnych form reklamy, żeby biznes się kręcił. Najwięcej klientów można zdobyć przez internet; wszyscy o tym wiedzą, bo tworzą swoje strony www, ale żeby puścić je gdzieś dalej w globalny eter to już zapominają. Www na wizytówce w dzisiejszych czasach nie wystarczy ;)
No i targi ślubne, to też podstawa.
Bo najważniejsze jest, by się pokazywać. Im częściej i w wiekszej liczbie miejsc tym lepiej :)

niedziela, 4 października 2009, 02:38
Moderator
Moderator

Nie przekonuje mnie reklama na stronach internetowych, tym bardziej, że chciałbym skierować ją do ludzi mieszkających w moim regionie, by ich wręcz prześladowała, jakie jest więc prawdopodobieństwo, że zainteresowani wideofilmowaniem przyszli nowożeńcy szukali będą operatora w internecie i trafią akurat na jego stronę, tego swojego - chyba niewielkie?
Bądźmy szczerzy i odpowiedzmy sobie na pytanie:
- ile tak naprawdę mieliśmy ofert "z internetu"?
Reklama w internecie jest nie dla nas, bo to strata pieniędzy oddanych naciągaczom!
Prosta zasada: usługa regionalna, więc ogłaszamy się regionalnie
- ulotki, kablówka osiedlowa, tablica ogłoszeń w marketach, wizytówki w zakładach fryzjerskich, kosmetycznych, kwiaciarniach, intranet jakiegoś dużego zakładu itp.
Chyba nie myślicie poważnie, że młodzi wezmą Was z drugiego końca Polski, żebyście im wesele skręcili, a płacąc nie więcej niż swojemu regionalnemu operatorowi czy namówią Was do tego? - trochę myślenia!
Własna strona - owszem, jest ona wglądem dla klienta, który już namiary ma, opisem usług, czy też próbkami naszej pracy (portfolio), ale choćbyśmy ją wypozycjonowali na najwyższe szczyty wyszukiwarek, to w logach statystyki odwiedzin łatwo przekonamy się, że ma to mały sens jako reklama "łowiąca" klienta (znam się na tym "webmaster").
Podam nieco inny dość ciekawie zaskakujący sposób zareklamowania się, który w moim chociażby przypadku sprawia, że telefon płonie.
W niedzielę rano należy wstać sobie bardzo wcześnie, lub zrobić to tuż po powrocie z wesela i rozwiesić krótkie, treściwe, skromne ulotki na tablicach ogłoszeniowych przy wejściach do kościoła, te w samą tylko niedzielę odczytane zostaną przez tysiące ludzi, a potencjalni klienci są właśnie wśród nich.

niedziela, 4 października 2009, 07:03
Moderator
Moderator

Chcesz mnie przekonać, że swoje wzięcie zawdzięczasz głownie internetowi?
Gdyby portal tego typu istniał jeden, ale jest ich jak mrówek, brakuje dzisiaj już słowa związanego ze ślubem, weselem itp, by nie było z jego wykorzystaniem jakiegoś portalu, więc na wszystkich pewnie się reklamujesz, aby mieć pewność, że młodzi nie przegapią Twojej oferty? :mrgreen:
Jest ich tak wiele, dzięki takim jak Ty, którzy naiwnie płacą za swoje kilka zdań na takich portalach "u Kowalskiego w pokoiku".
Chyba założę sobie też taki jeden portal bo widzę, że może to przynieść interes :mrgreen:

niedziela, 4 października 2009, 16:03
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona