Teraz jest niedziela, 22 kwietnia 2018, 08:57

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
 pan kamerzysta 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post pan kamerzysta
witam panow kamerzystow

Pisze dlatego w tym dziale poniewaz jestescie zawodowcami i chcialbym abyscie ktoremus z nas przyznali racje.Do rzeczy mialem ostatnio wesele no i pana kamerzyste ktory mial kamere sony DCR-VX2000 nakrecil impreze poszedl do domu no i teraz odebralem film jeden na Dvd druga kopie na vhs.Problem jest taki ze dziek wchodzi tak w bas ze az trzesczy pojechalem do pana i mowie ze prosze o poprawienie sciezki dzwiekowej po czy pan zbulwersowany krzyczy na mnie ze sie nie znam i to wina sali ze jest taki dzwiek.Tu powstaje moje pytanie nie mam kamery cyfrowej i nie robie montazu ale na moja wiedze chyba nie problemu aby poprawic sciezke dzwiekowa z takiej imprezy????Jezeli tak to prosze o wskazowki pojade do pana jeszcze raz i sam mu powiem jak to konkretnie zrobic.

Dzieki za przeczytanie do konca

poniedziałek, 14 lipca 2003, 17:48
Bywalec
Bywalec

Przyczyn trzaskow i tzw. przesterow moze byc kilka.Oczywiscie duzy wplyw na jakosc dzwieku ma pomieszczenie ,czesto dzwiek jest jak w studni czyli jest duzo odbitego dzwieku.Jesli sie tak juz zdazylo ze dzwiek nie jest super jakosci i ma zaduzo basow to mozna dodac troche wysokich tonow za pomoca filtrow dzwiekowych a wyciac basy.Jest jeszcze jedna mozliwosc czyli zle ustawienia na wyjsciu karty podczas zgrywania co w efekcie daje w niektorych miejscach przestery.To tak ogolnie ,zeby cos dokladniej powiedziec trzeba by porownac material orginalny z tym zgranym na kasete vhs lud DVD.Powodzenia w dochodzeniu swoich praw!!!!!!

poniedziałek, 14 lipca 2003, 19:27
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Witam, poczytaj trochę na ten temat na forum http://www.foton.kalisz.pl/?strona=gielda ,na stronie 2 forum temat pt. "szukam mikrofonu dobrego do xm 1" na tutejszym forum też ten temat jest może mimochodem na temacie "realizacja na dwie kamery" sporo czytania ale niektóre sprawy są przewałkowane. Nie zwracaj uwagi na durne posty a rozpoznasz je na pewno na tym śmietniku informacji. Twój pan kamerzysta mógł mieć wiele przyczyn niepowodzenia, ale tak na odległość nie mając w ręku tych materiałów i nie przejrzywszy jego sprzętu, źródła tego niepowodzenia trudno dociec. Zobacz jak to idzie na innych odtwarzaczach i telewizorach, to będzie pierwszym krokiem do ustalenia przyczyny. Jeżeli na DVD i VHS jest tak samo to ewidentnie przyczyna leży po jego stronie, jeśli wykluczyć uszkodzenie Twojego telewizora. Pozdrawiam

poniedziałek, 14 lipca 2003, 23:12
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Będę z tobą szczery; DZWIĘK Z VX2000 JEST DO BANI, jak zresztą z wielu innych kamer jak CANON XM. Bez zewnętrznego mikrofonu w wielu przypadkach poprostu bez przesterowań się nie da. Twój kamerzysta poprostu dał ciała podobnie jak ja kiedyś, sytuacje niestety nie nadaje się do korekty :cry:

poniedziałek, 14 lipca 2003, 23:22
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Sytuacja ma sie tak ze jesli odtwarzam film od tego pana DVD bezposrednio do telewizora u mnie i dwoch kolegow to charczy tak samo jest z kaseta VHS.Jest dobrze gdy to idzie wszystko przez wzmacniacz.A bylem u pana i puscil mi to ze swojej kasety na swoj tv i bylo dobrze.

poniedziałek, 14 lipca 2003, 23:56
Nowy
Nowy

Jeśli dzwiek jest rzeczywiście przesterowany, to może pomóc plugin directx, np. clip eliminator albo clip reomoval firmy sonic foundry. Całkiem niezłe cacko. Jeśli przesterowanie jest w paśmie basowym, może to byc większy problem. Niestety duże przesterowanie jest praktycznie nieodwracalną utratą informacji. Może kamerzysta dał ciała przy zgrywce? Coś chciał "za dobrze" i przesterował? ... ale z tym że "przez wzmacniacz" jest dobrze to ja już nic nie wiem.....

wtorek, 15 lipca 2003, 00:08
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Jeżeli on ma zarchiwizowany ten materiał i u niego jest dobrze to jest nadzieja, że da się to zrekonstruować. Mógł popełnić jakiś błąd przy zgrywaniu materiału z kompa, np przechwycił z próbkowaniem 44.100 a odtwarzał na twoje nośniki z timeline AP z próbkowaniem 48.000.

wtorek, 15 lipca 2003, 01:52
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Andreus nie jestes czasem z okolic Kłodzka ??
Bo cosik slyszalem, ze jeden operator w podobny sposob spierdzielil robote (VX2000) i cala wine zgonil na zespol muzyczny. To nie sala ani nie zespol - koles pewnie chcial sie pobawic manualnym wysterowaniem dziweku i przesadzil ciut z poziomem.

Pozdrawiam
Kaziu

wtorek, 15 lipca 2003, 09:25
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Niestety nie jestem z okolic klodzka.Ale ten pan kamerzysta nie wydawalby sie taki ktory cos potrafi.Jedynie nakrecic i zgrac.Wiecie ze na jego materiale po obiorze na caly film nie nawet jednego efektu.Zepsul nawet menu na plycie gdzie podzielil na slub i oczepiny i w jednym wstawil w okienko zdjecie a tam gdzie oczepiny widze ciemnosc taki z niego fachowiec kurde.

wtorek, 15 lipca 2003, 22:42
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

pozdrawiam
Kaziu

PS. Zawsze mozesz sie zglosci do Federacji Praw Konsumenta :)

wtorek, 15 lipca 2003, 23:55
Nowy
Nowy

Nie pomogę tobie co do dzwięku ale jestem ciekawy czym się sugerwałeś wybierając tego kamerzyste czy widziałeś jego inne kasety czy tylko zasugerowałeś się ceną (niska cena) lub wybrałeś bo innego w okolicy nie ma.
pozdr

piątek, 18 lipca 2003, 21:36
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Właśnie czym kierować się wybierając realizatora -ja uważam że należy zobaczyć jego prace nie demo tylko czasem taż kawałek surówki, zapytać o doświadczenie i kwalifikacje oraz porozmawiać z kimś kto zamawiał u danego operatora usługę.
Następnie trzeba ustalić czy sprosta on naszym wymaganiom i czy podejmie się realizacji zgodnie z naszymi oczekiwaniami.
Cena jest też istotna -najniższa świadczy o małym doświadczeniu i przeważnie słabej jakości usług, najwyższa wielokrotnie o przewartościowaniu . Najlepiej wybierać kogoś znanego i rekomendowanego przez dobrych znajomych po sprawdzeniu tego co wyżej.

wtorek, 29 lipca 2003, 19:35
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ]