Teraz jest środa, 19 września 2018, 18:51

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 Początki 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post Początki
Jak wyglądały Wasze początki? W jakim wieku zaczynaliście? Ile już zajmujecie się filmowaniem? Co pomaga na starcie?

Jeśli chodzi o mnie, to jakaś tam mała kamerka cyfrowa na wyposażeniu i imprezki ze znajomymi zapisane na kasetach. Po czasie trochę się tego nazbierało. Gdy byłem chory i miałem sporo czasu, postanowiłem to wszystko obrobić. Widząc zachwyt znajomych uznałem, że chciałbym nauczyć się więcej i rozwinąć w tym obszarze. Teraz wiem więcej, ale dalej zajmuje się tym hobbystycznie. Czasami trochę pomagam znajomemu podczas ślubu na dwie kamery. Jak już uznam, że jestem w stanie samodzielnie i dobrze nakręcić i zmontować wesele (no i będę miał kompletny sprzęt), spróbuje to robić za pieniążki. Jestem samoukiem i mam 25 lat. Nie wiem, czy nie jestem trochę za stary na naukę i start w tej branży ;] A jak to było z Wami?

piątek, 9 października 2009, 19:10
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Początki
adober84 napisał(a):
Jestem samoukiem i mam 25 lat. Nie wiem, czy nie jestem trochę za stary na naukę i start w tej branży ;]

Stary jesteś bardzo i dobrze ci radzę, nie bierz się za tę robotę. Niedługo pewnie zemrzesz i rat za kamerę spłacić nie zdołasz:-))))

wtorek, 20 października 2009, 07:11
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

adober84 napisał(a):
Jak wyglądały Wasze początki? W jakim wieku zaczynaliście? Ile już zajmujecie się filmowaniem? Co pomaga na starcie?

Moje początki kontaktu z kamerą to lata 60-te, mój ojciec przywiózł z Japonii kamerę 8mm, filmowaliśmy w kolorze - po 4,5 minutach film należało obrócić na drugą stronę w ciemni. Potem się go wywoływało, przecinało wzdłuż na pół i kleiło. Teraz to niezła pamiątka - najciekawsze filmy zgrane na DVD.
A pierwsza videorejestracja - rok 1992, kamera VHS Panasonic M 7, komputer Amiga 1200. Robiłem na nim czołówkę - animowane napisy, miałem program do prezentacji zdjęć z efektami przejść i napisów. Jakość była słaba - niska rozdzielczość i tylko 256 kolorów. Zdjęcia przetwarzałem framegrabberem. Czołówkę z napisami i prezentacją przygotowywałem na Amidze, a następnie wgrywałem bezpośrednio na taśmę VHS w magnetowidzie w trybie INSERT, nie mogłem popełnić błędu, gdyż każde kolejne nadpisanie nagrania wiązało się z widoczną stratą jakości. Muzykę wgrywałem podobnie, musiałem wszystko zsynchronizować i robić ręcznie - muzyka odtwarzana była na wieży audio Hi-Fi z kasety, i wgrywana w magnetowidzie w funkcji insert AUDIO. Była z tym niezła zabawa. Pamiętam, że pierwsi klienci byli zadowoleni, zwrócili uwagę na oryginalną czołówkę. Przez kolejne lata ciągle coś poprawiałem, wymyślałem, kupowałem i tak zostało mi do dziś. Nie sądziłem wówczas, że postęp w tej dziedzinie będzie taki ogromny. Kiedyś przypadkiem zajrzałem do firmy KSK w Katowicach, i tam zobaczyłem montaż nieliniowy na PC i Adobe Premiere 5, z kartą Pinnacle DV500 - byłem zafascynowany nowymi możliwościami i wiedziałem, żę muszę to mieć, i tak się też stało. No i doszedłem w końcu do Quiada i Adobe Premiere CS4, czasem zadaję sobie pytanie jak długo jeszcze będę się tym zajmował, myślę że trudno mi będzie porzucić to zajęcie, fascynowało mnie przecież przez tyle lat. i fascynuje nadal.

wtorek, 20 października 2009, 08:17
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Szacunek.
ApA

środa, 21 października 2009, 13:14
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

kolego adober.. musisz liczyć się z tym ze sezon krotki a zwłaszcza na początku klienci nie będą walić do ciebie drzwiami i oknami.nie poruszam tematu twojego warsztatu bo to na początku bez znaczenia-KLIENCI WYBIERAJĄ ZNANE FIRMY ALBO TAKICH CO ROBIĄ ZA POL CENY.mam paru znajomych którzy założyli firmy i dostali kredyty-wszyscy maja problemy bo jest to ich jedyne źródło utrzymania.większość moich znajomych kamerzystów poza filmowaniem coś innego robi i ich pracodawcy płacą za nich ZUS.. SA tez tacy którzy żyją z usług video ale poza nimi maja coś na co dzień sklep i usługi foto i są na rynku długo- to podstawa...
A teraz jeszcze coś.. policz ceny sprzętu i oprogramowania i ile na tym możesz zarobić...
zarabia się ale na ale na początku na pirackim oprogramowaniu i do skarbowego zgłasza się co 5-te wesele..
z mojego podwórka- mam ponad 20 lat doświadczenia,kwalifikacje i wysoką rentę wiec mogę pracować w tej branży
ps-= przyjmij się do kogoś na kamerzystę- podszkolisz się i złapiesz kontakty a ze szefostwo zawsze nędznie płaci to sobie dalej dasz rade

piątek, 22 stycznia 2010, 22:01
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ]