Teraz jest niedziela, 16 grudnia 2018, 05:48

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
 laik 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post laik
witam!w grudniu kuzyn ma wesele. jest to na wsi w domu ludowym na 80 osób. Poprosił mnie żebym mu zkamerował tą impreze.
sęk w tym że w tej dziedzinie nie za dużo wiem, żekł bym że wogóle!w domu mam nieaktywną kamerę samsung mini dv vp-d10.ale brak baterii,choć to nie problem.Czy taką kamerą da sie zkamerować taką imprezę? jakiego użyć programu do obróbki żeby np. zrobić fajny początek, koniec ,lub podkład muzyczny?
a tak wog. to szukałem na forum og.inf. dotyczących wyb. kamery ,sprzętu czy są na płyty cd,dvd? jakie programy do przeróbki?
a tak na marginesie to np. jaka kamera jest już wystarczająca do takich rzeczy? tylko nie w granicach 3 tys????:)
proszę o cierpliwość!

wtorek, 13 października 2009, 16:18
Moderator
Moderator

Post Re: laik
... halo, czy tu warsztat samochodowy?
- tak, słucham?
- chciałbym zbudować sobie samemu auto, czy mógłby mi pan wytłumaczyć co do tego potrzebuję i opisać jak to dokładnie zrobić, chciałbym, żeby szybko jeździł i fajnie wyglądał, czyli wszystko od początku, aż po lakierowanie?
- jasne nie ma sprawy :mrgreen:

wtorek, 13 października 2009, 17:48
Nowy
Nowy

spoko.
to może ktoś poda jakiś link z takimi informacjami, bo tak szukam na necie i szukam i są info. ale już takie konkretne, a ja muszę zacząć od podstaw. :D

wtorek, 13 października 2009, 17:53
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Skoro Twój kuzyn poprosił Cię imers o zkamerowanie ślubu i wesela nie pytając się czy to potrafisz zrobić, albo podejrzewając że nie potrafisz, to niczym się nie przejmuj, tylko tak mu zkameruj, żeby mu w pięty poszło :lol:
Jakkolwiek byś nie zkamerował, to i tak powinno mu się podobać :mrgreen:

wtorek, 13 października 2009, 18:17
Moderator
Moderator

Lepszego linka jak do tego forum, na którym wyszukując i czytając wszelkie informacje chyba nie znajdziesz, ale wpierw opanuj jakieś podstawy, żeby pytać o ambitniejsze rzeczy, gdyż forum jest jak gdyby pomocą w rozwiązywaniu problemów, a nie kursem szkoleniowym w zakresie wideofilmowania (żadnego kamerowania), montażu itp.
Obawiam się taż, że jeżeli to wesele jest stosunkowo niedługo, to możesz nie zdążyć, gdyż taka praca wymaga wiedzy w niemal wszystkich zagadnieniach multimedialnych:
- fotografia i obróbka, jako wstawianie ich do filmu;
- zgrywanie video, jak i montaż, a to bardzo rozległy temat wymagający dużej wiedzy o wszystkim, co się z tym wiąże;
- dźwięk, jako udźwiękowienie zmontowanych sekwencji;
- wiedza w dziedzinie rozdzielczości i kompresji, aby nasz materiał zmniejszyć zachowując możliwie najlepszą jakość;
- Authoring, aby zamienić naszą pracę na płytę DVD z prawidłowo poskładanym menu, zgodną ze standardem DVD Video;
- oprawa, czyli nie wiem, nadruki na krążkach, okładki pudełek itp,
a wszystko to podałem w wielkim skrócie, bo na skład poszczególnych procesów wchodzi cała masa zawiłej pracy.
Nie nauczysz się języka obcego, rozmawiając w nim przez kilka tylko chwil.

wtorek, 13 października 2009, 19:10
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

http://forum.filmowiec.pl/viewtopic.php?t=16024

4GB RAM 800Mhz
GF8600GT 256 MB VRAM

wtorek, 13 października 2009, 21:43
Bywalec
Bywalec

mam kumpla co był kiedyś ministrantem, jakby co to może udzielić kuzynowi ślubu :lol:

a poważnie, ta prośba coś mi na słaby blef zakrawa

w każdym razie możesz skręcić wesele komórką ;)

wtorek, 13 października 2009, 23:44
Bywalec
Bywalec

a już zupełnie na poważnie - taniej wyjdzie wynająć kogoś, kto się na tym zna,
aniżeli kupować odpowiednią kamerę, soft itd.

na pewno znajdziesz kogoś odpowiedniego na tym forum
Pozdrawiam

wtorek, 13 października 2009, 23:50
Moderator
Moderator

imers napisał(a):
proszę o cierpliwość!

No dobrze, ale Ty cierpliwie przejrzyj linki w tym temacie, dobrze?

http://www.swiatobrazu.pl/forumwideo/viewtopic.php?f=3&t=27070&start=0&hilit=

środa, 14 października 2009, 00:33
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Moja przyjaciółka robi fotki na ślubach Brytyjczykom. Pytałem jak się tam sprawy mają z oprawą filmową. Okazuje się, że robią to niemal zawsze znajomi lub ktoś z rodziny. Zdjęcia w większości przypadków odbywają się w kościele i to bardzooo dyskretnie. Profesjonalizacja tej działki to bardzo polska domena i niejednego zagraniczniaka bardzo dziwi to co się u nas ze ślubami wyprawia (dotyczy to nie tylko filmowania).
Nie widzę nic zdrożnego w tym, że ktoś nie chce bulić kasy na to co można wykonać we własnym zakresie (inna sprawa, że choćby już zakup samej kamery wyjdzie drożej od zatrudnienia firmy) i w tym, że chłopak chce się nieco do tego przygotować. A wyobrażenia o pracy z ruchomym obrazem sam sobie zeszlifuje w starciu z materią. Jak jest uparty to da radę. Zlecenie tego fachowcom jest tylko jedną z opcji jaką dysponują młodzi i fakt powszechnego korzystania z takiej usługi nie przesądza jeszcze, że każdy musi chcieć to samo. Trzeba mieć jedynie świadomość, że będzie to kosztować dużo więcej pracy niż Ci się zdaje kol. imers, oraz, że możesz conieco spaprać, szczególnie jako operator (montaż przy zachowaniu dostatecznego BHP można poprawić).
Napisz jakiego masz kompa. Zamiast kupowania kamery za kilka tysięcy lepiej kup baterię. Ewentualnie rozejrzyj się za pożyczeniem lepszej kamery. Deskorolkowcy mają niekiedy niezłe wypasy:)
Poczytaj nieco i odezwij się mając już jakieś konkretne pytania.

środa, 14 października 2009, 02:02
Stały bywalec
Stały bywalec

grabos napisał(a):
(inna sprawa, że choćby już zakup samej kamery wyjdzie drożej od zatrudnienia firmy)

Dokładnie... Zatem może lepiej zrzucić się w kilka osób na prezent dla kuzyna w postaci fachowca od filmowania skoro tak bardzo mu na tym zależy :)
Bo nawet jeśli imers będziesz się długo uczył fachu filmowania to nie wiadomo co z tego wyjdzie, a grona kamerunów chyba nie chcesz zasilić :)

http://www.kameruni.com/

Rzućcie okiem na filmik z ostatniego posta :mrgreen:

niedziela, 25 października 2009, 18:44
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ]