Teraz jest niedziela, 16 grudnia 2018, 19:46

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 BEIKS RoadShow 2009 - IV edycja 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post BEIKS RoadShow 2009 - IV edycja
Obrazek

Firma BEiKS zaprasza Państwa na kolejny cykl otwartych i bezpłatnych prezentacji, które odbędą się w następujących miastach:

04.11.2009 - Białystok
05.11.2009 - Olsztyn
06.11.2009 - Warszawa
13.11.2009 - Kraśnik
16.11.2009 - Koszalin
17.11.2009 - Gdańsk
18.11.2009 - Bydgoszcz
19.11.2009 - Poznań
20.11.2009 - Łódź
23.11.2009 - Rzeszów
24.11.2009 - Kraków
25.11.2009 - Katowice
26.11.2009 - Wrocław
27.11.2009 - Kalisz

UWAGA!!!
W każdym z miast wśród uczestników zostanie rozlosowana karta montażowa wraz z oprogramowaniem EDIUS 5!

Program BEiKS ROADSHOW 2009 - IV edycja:

10.00 - 10.15 - Rejestracja
10.15 - 10.45 - Nowości z oferty BEiKS
10.45 - 11.45 - Profesjonalne kamery Sony oraz ich praktyczne zastosowanie - Sony Poland
11.45 - 12.00 - Aktualna oferta SnapLab-ów i mini-labów termosublimacyjnych Sony - Sony Poland
12.00 - 12.45 - P2HD, AVCHD & IT WORKFLOW - zalety profesjonalnych systemów beztaśmowych - Panasonic Polska
12.45 - 13.30 - Canon EOS system - premiera najnowszych produktów Canon, kamery cyfrowe - Canon Polska
13.30 - 14.00 - Lunch
14.00 - 14.20 - Zaawansowana postprodukcja z Apple FInal Cut Studio - BEiKS / Isource
14.20 - 14.40 - EIZO - Jak dobrać najlepszy monitor do edycji video i foto? - Alstor
14.40 - 15.00 - Rimage - Nowa era w sposobie produkcji i zarządzania materiałem video - Alstor
15.00 - 15.30 - Produkty GrassValley - Konwertery, karty i oprogramowanie edycyjne - BEiKS
15.30 - 16.00 - Edius 5 - Magia obrazu - BEiKS
16.00 - 16.15 - Losowanie nagród
16.15 - 17.00 - Praca wielokamerowa, praca ze stabilizatorem obrazu i kranem kamerowym - Filip Kovcin - absolwent wydziału reżyserii PWSFTViT w Łodzi.
17.00 - 18.00 - Indywidualne konsultacje

Podczas całego cyklu prezentacji do dyspozycji państwa dodatkowa sala na część ekspozycyjną oraz konsultacje z naszymi doradcami.
Dla wszystkich uczestników BEiKS Roadshow specjalne oferty promocyjne, m.in. na zakup oprogramowania Final Cut!

Zgłoszenia przyjmujemy mailowo na adres: rejestracja@beiks.pl lub telefonicznie pod nr telefonu: 081-825-97-22 .
Ilość miejsc ograniczona.

UWAGA!
Przy rejestracji wymagane będzie podanie:
- imienia i nazwiska
- nr telefonu kontaktowego
- adresu e-mail

czwartek, 22 października 2009, 16:20
Moderator
Moderator

Post Re: BEIKS RoadShow 2009 - IV edycja
Nie wiem i moi znajomi także, na czym polega niechęć odwiedzin przez BEIKS tak wielkiego miasta jakim niewątpliwie jest Szczecin i to poraz kolejny :(
Widocznie nie wiele jest rzeczy, którymi mogą nas jeszcze zaskoczyć :mrgreen:

czwartek, 22 października 2009, 20:36
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Montażysta Darek A. napisał(a):
Nie wiem i moi znajomi także, na czym polega niechęć odwiedzin przez BEIKS tak wielkiego miasta jakim jest niewątpliwie Szczecin i to poraz kolejny.
Widocznie nie wiele jest rzeczy, którymi mogą nas jeszcze zaskoczyć :mrgreen:

:mrgreen:

Zapraszamy do OPOLA :twisted:

czwartek, 22 października 2009, 20:40
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Zapisałem się na 27 listopada do Kalisza i w odpowiedzi na maila rejestracyjnego otrzymałem informację że:

Zgłoszenie zostało przyjęte. Twoją obecność potwierdzimy telefonicznie trzy dni przed datą imprezy

Potwierdzenie trzy dni przed że będzie albo nie miejsce mnie nie urządza więc napisałem ze rezygnuję a w odpowiedzi:

Zgłoszenie zostało przyjęte. Twoją obecność potwierdzimy telefonicznie trzy dni przed datą imprezy

Automat automatem jednak nie będę sobie blokował planów licząc na łaskę firmy w której coś tam już zdążyłem zakupić. Powinni konkretnie napisać ze są albo nie ma miejsc i to wcześniej niż 3 dni przed.

czwartek, 22 października 2009, 21:36
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

a to impreza też będzie ? ja się pisze na impreze :wink:

czwartek, 22 października 2009, 22:09
Bywalec
Bywalec

videostudio66 napisał(a):
Zapisałem się na 27 listopada do Kalisza i w odpowiedzi na maila rejestracyjnego otrzymałem informację że:

Potwierdzenie trzy dni przed że będzie albo nie miejsce mnie nie urządza więc napisałem ze rezygnuję a w odpowiedzi:

Automat automatem jednak nie będę sobie blokował planów licząc na łaskę firmy w której coś tam już zdążyłem zakupić. Powinni konkretnie napisać ze są albo nie ma miejsc i to wcześniej niż 3 dni przed.

podzielam uwagę kolegi...właśnie to samo miałem napisać, że to potwierdzenie o miejscach wolnych 3dni wcześniej to jakiś żart chyba;/ człowiek nie może sobie ani nic zaplanować, ani nie wie czy urlop w pracy wziąć.. zupełna bezmyślność organizatorów!

piątek, 23 października 2009, 15:11
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ja będę w Katowicach.
Z kim będę miał okazję się spotkać?

piątek, 23 października 2009, 18:43
Stały bywalec
Stały bywalec

No witaj redbull...no to się spotkamy,byłem rok temu być może i Ty byłeś.Ale było jakoś tak anonimowo,a szkoda,warto byłoby się ujawnić,ostatecznie jesteśmy jedną wielką rodziną.

Do zobaczenia w Katowicach.
pozdrawiam :D

piątek, 23 października 2009, 19:54
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Hej hej Jupi. Oczywiście byłem i rok temu (w Katowicach rzecz jasna), bo najbliżej mi z Opola.
Siedziałem w drugim rzędzie i wyniosłem z roadshow drobinkę ciekawostek, czarne polo z logo sony (na sąsiedzie świetnie leży) i długopis (do dziś pisze...) :mrgreen:
Mimo wszystko uważam za obowiązek być przynajmniej raz do roku na przeglądzie co w technice trzeszczy. Taki suplemencik wiedzy.

piątek, 23 października 2009, 23:41
Bywalec
Bywalec

Popieram tezę, o braku profesjonalizmu (bo tak można to podsumować) ze strony BEIKSa, a w każdym razie ludzi odpowiedzialnych za niefortunną odpowiedź na zgłoszenie.

Jak by nie było, iść zamierzam.
(jeśli łaskawie mnie 3 dni przed zaproszą)

sobota, 24 października 2009, 01:40
Nowy
Nowy

Witam
Chciałem sprostować parę rzeczy. W Szczecinie byliśmy 2 lata temu, staramy się odwiedzać jak najwięcej miast, żeby każdy miał równe szanse odwiedzić nasz RoadShow.

Odnośnie poruszonego tematu rejestracji - rejestrację przyjmujemy każdej osoby i każdy jest mile widziany.
Potwierdzamy udział 2-3 dni przed imprezą tylko po to aby stwierdzić czy ktoś się nie rozmyślił.

Osoba która się zarejestruje jest przyjęta - zapraszamy

poniedziałek, 26 października 2009, 10:36
Bywalec
Bywalec

beiksik napisał(a):
Potwierdzamy udział 2-3 dni przed imprezą tylko po to aby stwierdzić czy ktoś się nie rozmyślił.

Osoba która się zarejestruje jest przyjęta - zapraszamy

w takim razie nie do końca zrozumiale jest to wyjaśnione na stronie... tym bardziej, że wszędzie (także u góry strony w ogłoszeniu) gdzie jest wspominane o tym Roadshow jest dopisek "miejsca ograniczone", więc ja osobiście i pewnie większość osób chętnych była przekonana, że skoro miejsca ograniczone to to potwierdzenie 3 dni wcześniej ma rozjaśnić sytuację czy znajdzie się dla nich miejsce czy nie..

ja oczywiście jestem bardzo chętny i ciekawy tego Roadshow i jeśli nic się nie zmieni z pewnością będę w Bydgoszczy, ale kwestia organizacyjna wydaje być się trochę niedociągnięta.. :wink:

a tak na marginesie jeszcze jeśli można spytać to wiadomo już gdzie odbędzie się to spotkanie w Bydgoszczy?! Na Hali Łuczniczce czy gdzie indziej?!

Pozdrawiam

wtorek, 27 października 2009, 01:39
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Będę w Gdańsku? Kogo mam szans spotkać?

wtorek, 27 października 2009, 19:47
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Witam Kolegów

Na poczętku podziękowania dla firmy Beiks, P. Machulskiego i jego teamu.
Bywam co roku w Warszawie i wiem, że impreza jest potrzebna i pożyteczna. Można się zapoznać z nowym sprzętem, pomacać itd..
Jestem przekonany, że RoadShow jest potrzebny i fajnie, że firma organizuje taką imprezę.

Jako, że jest to forum i wolno wyrażać swoje spostrzeżenia, podziele się nimi i ja, ale od razu zaznaczam, że wyrażę te krytyczne, o dobrych pisał nie bedę bo tych jest wiekszosć na szczęście. Takie jest moje zdanie...

Na początek kilka słów o prezentacji Ediusa... prezentacja została poprowadzona sztampowo a nawet zaryzykowałbym stwierdzenie - NIEDBALE. Ten soft to naprawdę potężne narzędzie a zostało zaprezentowane jak bylejaki soft do edycji video, który można zassać z dobreprogramy.pl. Aplikacja została zaprezentowana z MacBooka z zaemulowanym Windows 7 :lol:
Edius to aplikacja pracująca na platformie PC z dedykowaną kartą, która umożliwia przeliczanie strumienia w RT!. Niezwykle ważne jest świetne przedstawienie programu zwłaszcza dziś, kiedy wiele aplikacji do edycji nie wymaga już stosowania kart RT. Na wcześniejszych edycjach było przygotowane dedykowane stanowisko montażowe z Ediusem i kartą RT.
No Panowie ! - tak nie można, Wy tym handlujecie - tymczasem nawet nie chciało się Wam zrobić podstawowego ruchu, odpowiedniej prezentacji.
Od wielu lat pokazujecie te same efekty, które wcale niczym nie odróżniają Ediusa od innych programów, które to potrafią ! Nawet sample macie te same, na których łatwo się prezentuje tryb slow-motion, czy też kluczowania itp... Panowie - to trzeba poprawić niezwłocznie jeśli chcecie zachować dotychczasowy wizerunek firmy: dystrybutor sprzętu studyjnego, oprogramowania Edius, doradztwo w stosowaniu rozwiązań itd...

Kolejna rzecz: prezentacja FinalCut
Panowie - to była wielka porażka. Jeśli ten produkt ma stanowić rozszerzenie Waszej oferty - to wyszliście na niepoważnych... iSpot po prostu przewraca się ze śmiechu :lol: . Przed mikrofonem wystąpił chłopak, który przeczytał waszą ofertę tudzież katalog ... to moglibyśmy sprawdzić i sami w sieci :)
Tłum liczył na coś więcej ... np. prezentacja typowego zestawu montażowego MacPro (np: Apple MacPro 2X 2.26GHZ QUAD-CORE INTEL XEON/6GB RAM) z nowym systemem operacyjnym: Snow Leopard i oprogramowaniem edycyjnym Final Cut Studio 3. Jak wiadomo czasu było mało na pokazanie podstawowych możliwości całego pakietu Studio 3, ale można było zaprezentować podtawowe narzędzie do profesjonalnej edycji Final Cut Pro 7. Jak wiemy aplikacja ma potężne możliwości i rządzi się nieco inną filozofią - o tym właśnie trzeba było powiedzieć ... jeśli zamierzacie sprzedawać te produkty. Hasło w programie RoadShow: "Zaawansowana postprodukcja z Apple FInal Cut Studio - BEiKS / Isource" - jest abstakcją i niepotrzebnie wprowadza ludzi w błąd ... tak samo ja zostałem wprowadzony w błąd, specjalnie na tą część programu zabrałem ze sobą swojego montażystę licząc, że prelegenci od FC czymś go zaskoczą .... :? Tak jednak nie było a wręcz przeciwnie...

Trzecia, ostatnia rzecz:
Tradycją firmy Beiks i organizowanych przez nią RoadShow - jest zapraszanie ciekawych gości nazwijmy to ze "świata filmu". W ubiegłym roku nie było akurat nikogo takiego, dwa lata wcześniej był Pan Rakoczy. Pamiętam jak dziś, że po zakończonym programie długo jeszcze staliśmy w kuluarach sporą grupą uczestników i dyskutowaliśmy. Ten człowiek nie wahał się, aby odpowiedzieć na każde zadane pytanie, chętnie udzielał rad, chętnie doradzał, często wskazywał ciekawe rozwiązania.
Wystąpił z bardzo ciekawą i pożyteczną prezentacją, na której wytłumaczył podstawowe techniki planu filmowego, jak oświetlenie, kadrowanie, prowadzenie kamery ... itd...To był fachowiec, który w zebranych na RoadShow video-filmowcach (głównie ślubnych) - widział partnerów do rozmowy, do których mówi, a przynajmniej widział grupę kreatywnych zapaleńców branży filmowej lub video-filmowej... Z całą pewnością nie traktował nas wszystkich zebranych jako bandy nic nie wiedzących idiotów ! ..... a takie wrazenie odnosiło się na ostatnim RoadShow w części, którą prowadził niejaki Filip Kovcin.... :?
Skąd wzięliście tego człowieka ?

To była bardzo dziwna prezentacja ... Początek był taki jakoś dziwnie niezręczny.... P. Filip najpierw wybadał skrupulatnie publiczność, aby się dowiedzieć czy jest ktoś kto pracuje w TV, ewentualnie w obsłudze planu filmowego :lol: Z jego punktu widzenia wydaje mi się, że było to słuszne ponieważ trzeba było wybadać publiczność i poznać jej stan wiedzy ... tym bardziej, że w obieg puścił obiektyw Fujinona, który po kilku przeróbkach "domowym sposobem" można zamocować w korpusie FX'a :lol: ... no cóż jako ciekawostka może być :) , ale większość czekała na konkrety:

praca wielokamerowa,
praca ze stabilizatorem obrazu
kranem kamerowym

Można było zauważyć napięcie panujące na sali a już na pewno grad różnych pytań roboczych 8) Pan Filip przedstawił się jako artysta i autor a przynajmniej współautor różnych superprodukcji 8) Na potwierdzenie tego poprosił o wyłączenie wszystkich kamer i urządzeń rejestrujących, bo nie chce, aby prezentowane przez niego fragmenty trafiły do popularnego serwisu internetowego ... :?
W końcu zaczęła się prezentacja. Utwory były ciekawe. Po obejrzeniu fragmentów zaczęła się "zgadywanka" z ilu kamer kręcono te fragmenty i w ciągu ilu dni ... :lol: Może to i było ekscytujące, ale wszyscy czekali na konkrety ... Zaczęły padać pierwsze pytania z sali, które dotyczyły tajników planu filmowego w trakcie produkcji jednego z fragmentów ... i ... I jak myślicie, co nastąpiło ? Oczywiście odpowiedź Pana Filipa:

" uważam się za artystę i nie mogę powiedzieć jak ów fragment został zrealizowany i zmontowany..."

po prostu ten facet ordynarnie zbył człowieka :(
Na sali dał suę słyszeć pomruk niezadowolenia...

Zapytał też, czy wszystkim się podoba ... :)
Gdy ktoś z sali powiedział, że montaż klipu (chodziło o ten Kayah z Bergovicem na statku) jest zupełnie przeciętny, Pan Filip nie na żarty się zdenerwował, bo powiedział:

"...skoro jest Pan takim profesjonalistą, to proszę powiedzieć ile było dni zdjęciowych i z ilu kamer pochodzą ujęcia .."

Dobrze wiedział, że odpowiedź na to pytanie może być prosta dla jasnowidza :) lub uczestnika zdjęć :) Można wszystko nakręcić w ciagu jednego dnia mając X kamer lub nakręcić zdjęcia w X dni mając do dyspozycji jedną kamerę ... ale to akurat detal 8)

Ukoronowaniem prezentacji była ciekawa scena...
Pan Filip podniósł w górę rękę z płytą DVD (prawdopodobnie nagraną) i powiedział, że TU jest pokazany w szczegółach jego pomysł artystyczny, o który pytał ktoś z sali (był to człowiek z pierwszego rzędu).... podszedł do niego i wręczył mu płytę twierdząc, ze jest to odpowiedź na jego pytanie 8O
...była lekka konsternacja (wszyscy patrzyli po sobie), a powiększyła się jeszcze bardziej, gdy Pan Filip zobowiązał tego Bogu ducha winnego uczestnika do zrobienia kopii płyty dla wszystkich zebranych na sali video-filmowców 8O :lol: :lol: :lol:

Pan Filip wypełnił, albo mówiąc wprost odbębnił też meritum swojej prezentacji, wyjaśniając nam, że w naszych pracach powinniśmy stosować ujęcia z dwóch kamer, kranu i stabilizatora podwieszonego do lecącego samolotu, aby nasze produkcje "weselne" wyróżniały się wśród konkurencji .... :lol:
Poparł to nawet kolejnymi fragmentami filmów .... tym bardziej potwierdził, że ma nas wszystkich za idiotów.... :(

Jak dla mnie było to chamstwo i bufonada. Jak Pan Machulski ma zapraszać na RoadShow takie gwiazdy ... to lepiej niech tego nie robi. To psuje wizerunek firmy o ugruntowanej na rynku pozycji.

Poza tymi wymienionymi wyżej elementami tej edycji RoadShow (Warszawa) - całość była zorganizowana jak zwykle bardzo dobrze. Zastanawiam się jednak czy układ dwóch sal konferencyjnej-ekspozycyjnej to dobre rozwiązanie ? Warto jednak podkreśić, ze było całę mnóstwo ciekawych promocji dla uczestników RoadShow - co stanowi bardzo poważny plus dla firmy. Większość z nas w końcu zaopatruje się u Pana Machulskiego.

Mam nadzieję też, że tych kilka zdań krytyki z mojej strony, nie przekreśli mnie jako klienta firmy, ani też nie będzie skutkować cofaniem zaproszeń na kolejne edycje RoadShow w przyszłości.

Pozdrawiam
Andrzej

Ostatnio edytowano niedziela, 15 listopada 2009, 22:11 przez ao, łącznie edytowano 1 raz

niedziela, 15 listopada 2009, 16:55
Moderator
Moderator

Nigdy nie wiemy, kto siedzi po drugiej stronie, powinno więc uczyć to nas pokory zwłaszcza ze swoimi ambicjami profesjonalisty, gdyż kosa trafia niekiedy na kamień.
Trochę poczułem się rozczarowany faktem, że pokazu nie będzie w moim mieście i nie będę miał okazji uczestniczyć w nim, ale jak widzę chyba aż tak nie mam czego żałować.
Koledze ao ukłony za odważną, szczerą wypowiedź, którą myślę BEIKS biorąc do serca sprawi, że kolejne pokazy będą "jeszcze lepsze". :)

niedziela, 15 listopada 2009, 18:01
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona