Teraz jest sobota, 18 sierpnia 2018, 05:11

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 
 ciekawe strony dla kamerzystów 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post ciekawe strony dla kamerzystów
trafiłem na ciekawą strone powstałą z inicjatywy fotografów dla kamerzystów
www.kameruni.com

http://vimeo.com/mariuszpe
http://www.youtube.com/user/maryetto

wtorek, 10 listopada 2009, 23:38
Moderator
Moderator

Post Re: ciekawe strony dla kamerzystów
Akurat tę stronę znamy od dawna :mrgreen:
Jest to złośliwy akcent ze strony fotografików, którym najlepiej abyśmy nie wchodzili przed obiektyw na uroczystościach, bo tylko oni są tam ważni i tylko im zależy na dobrych ujęciach w kadrze...
Nie bronię branży video, bo faktycznie kilka podanych tam przykładów jest trafnych.
... miałbym znacznie więcej przykładów nieudolności fotografików podpartych naocznymi przykładami, ale nie posunę się do tak niskiego poziomu.
Dziwi mnie, że niektórzy bohaterowie widniejący na zdjęciach, mając szanse nie ubiegają się o jakieś odszkodowania za naruszające ich osobę negatywne wykorzystanie ich wizerunku, za w ogóle umieszczenie publiczne ich twarzy z pewnością bez zgody. Nie wystarczy zamazać twarz, by nietrudno było zidentyfikować po innych obiektach miejsca akcji i występujących na fotkach postaci, a z pewnością nie stanowi to problemu w kręgu małych miejscowości.

środa, 11 listopada 2009, 10:54
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

to chyba raczej te fotopstryki powinny uważać bo jakby nie było my robimy serie zdjęc i i jak sie taki wpier***** na przysiedze przed obiektyw to koniec....

4GB RAM 800Mhz
GF8600GT 256 MB VRAM

środa, 11 listopada 2009, 11:13
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

dlatego najlepiej pracowac w zespole, miec swojego fotografa i nie ma klopotu, nie ma problemow ambicjonalnych , team jest zgrany , lepiej sie pracuje i efekt tez lepszy

stronka to jedna wielka zenada , moim zdaniem swoja wyzszosc sie okazuje prezentujac swoje prace a nie dyskredytujac cudze

środa, 11 listopada 2009, 12:09
Moderator
Moderator

Pamiętam jak dziś historię z przed paru lat, gdy odwiedzili mnie przyszli nowożeńcy prosząc o filmowanie w ostatniej chwili, bo ich operator wiedząc, że będzie dzielił współpracę z konkretnym fotografikiem po prostu odmówił im usługi. Byli zrozpaczeni, bo fakt nastąpił w ostatniej chwili, po jakimś już wcześniejszym ślubie cywilnym. Gość, jak powiedzieli absolutnie nie będzie filmował, jeśli zdjęcia foto będzie robił ten, a nie inny człowiek.
Ponoć fotografik był w USC tak upierdliwy, że złośliwie włażąc przed obiektyw kamery, aby tylko pokazać że jest ważniejszy od filmu, miał wręcz pretensje do operatora, że mu przeszkadza, a nawet go szturchał próbując zepsuć mu ujęcia, więc o czym tu mówić?...

środa, 11 listopada 2009, 12:31
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

... aparat i kamerę może dzisiaj sobie kupić każdy

na 100 takich przypadków kamerzystów znalazłbym 100 takich samych "aparatorzystów"

środa, 11 listopada 2009, 21:52
Bywalec
Bywalec

Myślę że jest to po prostu brak profesjonalizmu z którejś ze stron. Ja jeśli pracuję z zawodowym fotografem NIGDY nie miałem żadnych problemów. Jak miałem konieczność pracy z "fotopstrykaczem" no to były problemy. Nie zapominajmy, że pracujemy dla MŁODYCH . to oni zlecili nam prace i oni muszą być zadowoleni z jej efektów. Zarówno foto jak i Wideo. Współpracujmy , a nie wojujmy ze sobą.

czwartek, 19 listopada 2009, 17:17
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Moje zdanie jest takie że to fotograf powinien ustąpić kadr dla kamerzysty , ponieważ film to film , a ze zdjęć zawsze się coś wybierze .Takie jest moje zdanie,a co do praw autorskich zgadzam się z Darkiem,ale czasem w małych miejscowościach jest więcej zamieszania o to niż w dużym mieście.

niedziela, 29 listopada 2009, 18:02
Nowy
Nowy

Jeśli ktoś z czytających byłby chętny na napisanie kilku artykułów oczywiście z możliwością zostawianie po sobie śladu na stronie: weselnykamerzysta.pl
Proszę o kontakt przez formularz kontaktowy.

wtorek, 23 maja 2017, 16:03
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

jakie stawki ?

wtorek, 23 maja 2017, 21:15
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Taa , przecztalem liste waznych pytan do kamerzysty, glupie porady i tyle np. - "Wypytajmy się jakim sprzętem dysponuje, co oprócz kamery zabiera ze sobą na realizację...... Niech dokładnie powie co ze sobą zabiera." powalilo kogos?

albo "Upewnijmy się, że otrzymamy płytę autoryzowaną pod odtwarzacze" kto to kurde pisal? skoro ja nie wiem o co chodzi z ta autoryzacja, to zwykly klient to zrozumie? bzdury jakies.

środa, 24 maja 2017, 14:27
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Chodzi o to, żeby strasznie mądrych/niezrozumiałych słów używać, bo wtedy jest profesjonalnie.

środa, 24 maja 2017, 17:13
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Miałem kilka lat temu parę co naoglądali się jutuba z realizacją wielokamerową i stadem drogiego sprzętu przy czym pan młody chcąc udawać profesjonalistę zaczął mi wyjeżdżać z oczywistymi dla mnie zagadnieniami tyle, że w sposób, który miał sprawiać, że gość się zna... laik z boku zapewne by tak pomyślał. Zadałem mu w odpowiedzi parę trudnych pytań z jeszcze trudniejszymi wyrazami i ...skończyło się kozakowanie :-) Oczywiście kiedy powiedziałem, że realizacje, które oglądali są do zrobienia, ale wymagają większego nakładu pracy i przede wszystkim ludzi do obsługi sprzętu, a to z kolei wiąże się z ceną przynajmniej x2 lub nawet x3 ... Cóż, nieco zdziwieni powiedzieli, że się zastanowią i tyle ich widziałem... dzięki bogu. Nie zabiegam o każdego klienta i nie lubię takich cwaniaków. Czuję, że atmosfera pracy z takim klientem była by beznadziejna, a ja nie mam zamiaru być pouczany przez kogoś kto nauczy się na pamięć parę średnio skomplikowanych zagadnień, a pojęcia zielonego nie ma o robocie.

sobota, 27 maja 2017, 10:33
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ]