Teraz jest środa, 19 września 2018, 18:53

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 Rejestracja dzwięku podczas zabawy 
Autor Wiadomość
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Post Rejestracja dzwięku podczas zabawy
Witam
Używam do nagrywania dzwieku (wesela) mikrofon nakamerowy RODE Stereo VideoMic. Jednak jak wiadomo przy poruszaniu się po sali, nagrywaniu z różnych pozycji otrzymujemy nierówny dzwięk.

Wiadomo, nie stanę w jednym miejscu i nie będę nagrywał wesela - odpada.
Podłaczenie sie do miksera zespołu - odpada, nie bedzie słychac atmosfery panującej na sali

Wyczytałem gdzieś o mikrofonach bezprzewodowych. Tylko mi zależy na tym aby jednocześnie mieć nagrany dobry, jednostajny dźwięk zespołu, oraz atmosferę panującą na sali.

Bo tak to na razie ten dzwięk jest różny, RoDE stara się wyrównywać ale wtedy musiałbym poruszać się po sali tempem żółwia.

wtorek, 15 grudnia 2009, 00:34
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Rejestracja dzwięku podczas zabawy
Jeżeli nie masz kamerki, która rejestruje 4 kanały audio to ni ma bata musisz kupić zew. rejestrator nap. Zooma H4n. Problem jest z synchro takiego nagrania, ale efekty miodzio.

piątek, 18 grudnia 2009, 00:15
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

znalazłem gdzies na forum wypowiedz innego forumowicza na ten temat.

""
mikrofony bezprzewodowe sa dosyc znane i odpowiednie ich zastosowanie rozwiazuje wiele problemow z dzwiekiem.generalnie zestaw taki sklada sie z odbiornika zamocowanego na kamerze i nadajnika znajdujacego sie wewnatrz mikrofonu lub odzielnego, ktory moze byc schowany np. w kieszeni a maly mikrofon moze byc schowany za klapa marynarki. nadajnik moze byc rowniez podpiety do systamu naglasniajacego. zestawy te produkowane sa w dwoch klasach UHF i VHF. pierwsze dzialaja w zakresie czestotliwosci powyzej okolo 480 MHz przez co maja wiekszy zasieg i wieksza czystosc transmisji, ceny takich zestawow sa od 600$ wzwyz. systemy VHF sa odpowiednio gorsze, chociaz ich jakosc w wiekszosci jest rowniez zadawalajaca a ceny okolo 200-300$. pracujac do tej pory na VHF nie mialem zadnych problemow. przykladowe zastosowania to np. podczas skladania przysiegi przez malozonkow slychac nawet ich glosne oddechy, a sama przysiega nagrana jest b,dobrze niezaleznie od tego jak glosno mowia. podczas rejestracji dzwieku w trakcie zabawy jeden kanal podlaczony jest do mikrofonu bezprzewodowego ukierunkowanego w celu rownomiernej rejestracji gry zespolu. drugi kanal podlaczony do mikrofonu zamontowanego na kamerze w celu rejestracji tego co dzieje sie przed kamera. kombinacja taka powoduje wyrownanie dzwieku w przypadku poruszania sie z kamera w roznych miejscach i kierunkach poprawia znacznie jego jakosc i efekt stereo. nie preferuje podlaczania sie do miksera gdyz wowczas zatraca sie atmosfere jaka panuje na sali np. brawa, smiechy ,komentarze itp. firmy produkujace takie zestawy to glownie azden, shure, sennheiser, audio-technika, samson, akg, sony. """

piątek, 18 grudnia 2009, 14:40
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

A może taki zestaw bezprzewodowy spełniałby to zadanie

Sennheiser ew 100-ENG

piątek, 18 grudnia 2009, 14:47
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

ashik666 napisał(a):
A może taki zestaw bezprzewodowy spełniałby to zadanie

Sennheiser ew 100-ENG

Od dwóch lat używam tego zestawu z PD - 170 Tak jak pisał kolega powyżej - mik na kamerze kierunkowy zbiera co się dzieje przed kamerą i mikroport podłączony do miksera kapeli w kościele klips na głośniczku. Wszystko OK tylko po zmiksowaniu w kompie mamy dźwięk mono :( Dźwięk bije na głowę rejestrację wyłącznie mikrofonem choćby był nie wiem jak dobry, ale do pełni szczęścia brakuje mi przestrzeni - stereo. Dodatkowy minus jest taki, że wysterowujesz dźwięk przy jakimś kawałku, a kapela za chwilę gra dwa razy głośniej. Trzeba mieć uszy "na okrągło otwarte" :) i zerkać co chwilę na poziomy audio.
Przyszły rok chcę zacząć z zewnętrznym rejestratorem. Zabawy z synchronizacją zdecydowanie więcej - (nie jest to jakiś "kosmos" - od dwóch lat kręcę kościół na dwie kamery i radzę sobie z dźwiękiem bezproblematycznie) ale spodziewane efekty mają mnie "powalić na kolana". W Twoim przypadku warto to przemyśleć, bo i kasa mniejsza za EW trzeba położyć min 2,5 tys za dobry 4 kanałowy rejestrator 1,5 tys. tylko ta synchronizacja :wink:
Dodatkowy plus rejestratora to 6 kanałów audio - razem z kamerą. Można pobawić się w dźwięk wielokanałowy.
Dodam że gdybym dysponował kamerą rejestrującą 4 kanały audio nap. Panaś AG-HPX171 (przymierzałem się) to dokupiłbym jeszcze jeden EW i spoko - już mam swoje stereo.

piątek, 18 grudnia 2009, 21:23
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ]