Teraz jest poniedziałek, 23 kwietnia 2018, 00:00

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 148 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna strona
 canon 5d na wesela 
Autor Wiadomość
Stały bywalec
Stały bywalec

Post canon 5d na wesela
Czy ktoś z Was używa do wideofilmowania canona 5d? Zamierzam wkrótce nabyć takowy z przeznaczeniem do zdjęć ale naoglądałem się filmów w necie i jestem pod wielkim wrażeniem, oczywiście nie jest to urządzenie do biegania po sali ale głównie do ujęć w kościele i w plenerach. Jeśli ktoś używa to proszę o opinie...
P.S. jak z trwałością matrycy? podobno szybko się przegrzewa wiec nie wiadomo na ile aparat wystarczy....

wtorek, 15 grudnia 2009, 16:53
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: canon 5d na wesela
xawier36 napisał(a):
Czy ktoś z Was używa do wideofilmowania canona 5d? Zamierzam wkrótce nabyć takowy z przeznaczeniem do zdjęć ale naoglądałem się filmów w necie i jestem pod wielkim wrażeniem, oczywiście nie jest to urządzenie do biegania po sali ale głównie do ujęć w kościele i w plenerach. Jeśli ktoś używa to proszę o opinie...
P.S. jak z trwałością matrycy? podobno szybko się przegrzewa wiec nie wiadomo na ile aparat wystarczy....

Na plenery i jako druga kamera (przebitkowa) w kościele jak najbardziej. Ale jeśli zamierzasz filmować tylko tym, to nie bardzo to widzę...

środa, 16 grudnia 2009, 10:53
Stały bywalec
Stały bywalec

Aha pomysł kamikadze. Zwłaszcza filmowanie imprez bez użycia funkcji zoom.
A poza tym aparat przez lata z założenia służył do robienia zdjęć.

środa, 16 grudnia 2009, 13:02
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

voyager napisał(a):
Zwłaszcza filmowanie imprez bez użycia funkcji zoom.
.

Tutaj to akurat nie zabłysnąłeś. Ja potrafię całe wesele nakręcić bez użycia zoomu:-)) A wielu ślubokrętom naprawdę przydałoby się ten przycisk zaspawać, bo nadmierne pompowanie powoduje chorobę morską:-)

środa, 16 grudnia 2009, 13:08
Stały bywalec
Stały bywalec

hm... widzę ze część filmowców jest daleko do tyłu w temacie (wybaczcie), ale widziałem firme z warszawy która między innymi filmowała dwoma 5d oczywiście jako dodatek a nie główne źródło filmu. efekt rewelacyjny.... film nagrany na 5d nie da się porównać do żadnej kamery... chyba że oczywiście do profesjonalnych kamer za ok 100 tys posiadających matrycę pełno klatkową.... zresztą dla wszystkich niedowiarków daję link z filmami zrobionymi 5d i niech któryś porówna ze swoimi .... (oczywiście taki efekt to nie tylko canon 5d ale także świetne obiektywy)
http://www.slashgear.com/canon-eos-5d-m ... s-1716575/
na vimeo jest tego już dużo naprawde warto pomyśleć o tym.. wyjdzie taniej niż używanie red rocka ( a na pewno zostanie świetny aparat)

środa, 16 grudnia 2009, 19:14
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

elwirka napisał(a):
voyager napisał(a):
.

Tutaj to akurat nie zabłysnąłeś. Ja potrafię całe wesele nakręcić bez użycia zoomu:-)) A wielu ślubokrętom naprawdę przydałoby się ten przycisk zaspawać, bo nadmierne pompowanie powoduje chorobę morską:-)

No tu się zgadzam z koleżanką w 100%.
A zresztą kto Ci ten zoom zabrania używać - fakt zamiast naciśnięcia guziczka trzeba pokręcić pierścieniem. Mam na myśli "niestałki" oczywiście :)
Gadajcie co chcecie. Przy dobrym "pomyślunku" obrazek kładzie na kolana.
Na pewno zachodu z tym duuużo więcej, nap. taki fokus manual, ale jak tylko kupię to będę experymentował. Przygotowania i plener na bank. Kościół i sala przebitki. To tylko są moje przymiarki. Wiem że są firmy, które robią wszystko lustrzanką i jest git. Czekam, zbierając kasę, co pokarze 1dsMIV. Czy warto będzie dodatkową kasę położyć.

piątek, 18 grudnia 2009, 00:32
Bywalec
Bywalec

.

Ostatnio edytowano środa, 24 września 2014, 17:31 przez wwjjppll, łącznie edytowano 1 raz

piątek, 18 grudnia 2009, 01:24
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Jendruś napisał(a):
Na pewno zachodu z tym duuużo więcej, nap. taki fokus manual, ale jak tylko kupię to będę experymentował. Przygotowania i plener na bank. Kościół i sala przebitki. To tylko są moje przymiarki. Wiem że są firmy, które robią wszystko lustrzanką i jest git.

Mam 5d mark II od paru dni, więc za dużo napisać nie mogę. Jak na razie uczę się i eksperymentuję. I nadal podtrzymuję swe zdanie, że całe wesele ciężko tym nakręcić. Przygotowania, plener, przebitki w kościele, to tak. Ale jako druga kamera, gdzie operator może się skupić nad ładnymi obrazkami (koniecznie ze statywu!) z oszałamiającą głębią ostrości i nie musi myśleć o rejestrowaniu całości reportażu.
Ale z drugiej strony "Polak potrafi", więc założę się, iż jak tylko wyjdzie nowy firmware z 25 klatkami pojawi się grono zapaleńców z 5D na statywach naramiennych i flycamach rejestrujących
weselicha;-)

piątek, 18 grudnia 2009, 08:29
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Canon udostępnił nowe oprogramowanie do tej lustrzanki.

piątek, 18 grudnia 2009, 10:26
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

panjacek napisał(a):
Canon udostępnił nowe oprogramowanie do tej lustrzanki.

Które nic nowego nie wnosi w działce wideo. ;)

piątek, 18 grudnia 2009, 10:52
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Niestety :D
Dopóki Canon nie poprawi w tej piątce płynności ruchu, to będzie to tylko świetny aparat.
Sprawa nie jest prosta. Musieli by zastosować inny rodzaj kompresji, ponieważ przy h.264 następuje w nim zjawisko zamulenia procesora, które na domiar złego w każdej ramce objawia się inaczaj. Canon próbował pozbyć się tego w modelu 7D, dokładając drugi procesor.
Tutaj można by wyciągnąć niekompresowany strumień HD złączem HDMI i zapisać poza aparatem. Poprawiło by to płynność ruch jednak skomplikowało by używanie.
Gdyby procesor dał się przeprogramować na inny algorytm kompresji np. J2000 to ten aparacik wiele by mógł :)

piątek, 18 grudnia 2009, 11:28
Nowy
Nowy

Ciekawy watek tutaj jest, sam też mam aparat 5d mark II i uczę się filmować, również znajomy mi polecił jedyne forum filmowania lustrzankami cyfrowymi DSLR podaję linka www.moviesdslr.pl , myślę że warto tam zajrzeć.
pozdr

piątek, 18 grudnia 2009, 12:22
Stały bywalec
Stały bywalec

No tak... tyle źe jak na razie nie otrzymałem odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie... jak z żywotnością matrycy przy filmowaniu.... wiem ze najdłuższy plik moze mieć 12 min ale w sumie nie interesuje mnie to bo zamierzam tylko plenery i przebitki w kościele. Podobno matryca przegrzewa sie wiec nie wiem jak bedzie z trwałością. Może ktoś coś słyszał na ten temat?

piątek, 18 grudnia 2009, 18:55
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

A gdzie słyszałeś o tym przegrzewaniu? Nie mam lustrzanki filmującej, ale podejrzewam że ci którzy mają nie zmierzą temperatury matrycy, bo niby jak?
Nie przejmowałbym się tym problemem. Skoro masz 2 lata gwarancji to nawet gdyby można byłoby smażyć na niej placki :wink: to CIę nie interesuje. Ten kto to wymyślił musiał wziąć pod uwagę problem podniesiony przez Ciebie.

sobota, 19 grudnia 2009, 00:36
Stały bywalec
Stały bywalec

Jendruś napisał(a):
elwirka napisał(a):
voyager napisał(a):
.

No tu się zgadzam z koleżanką w 100%.
A zresztą kto Ci ten zoom zabrania używać - fakt zamiast naciśnięcia guziczka trzeba pokręcić pierścieniem. Mam na myśli "niestałki" oczywiście :)
Na pewno zachodu z tym duuużo więcej, nap. taki fokus manual, ale jak tylko kupię to będę experymentował. Przygotowania i plener na bank. Kościół i sala przebitki. To tylko są moje przymiarki. Wiem że są firmy, które robią wszystko lustrzanką i jest git. Czekam, zbierając kasę, co pokarze 1dsMIV. Czy warto będzie dodatkową kasę położyć.

Wesele to nie plan filmu fabularnego tu nikt Wam nie powtórzy sceny ani nie podejdzie bliżej kiedy tego chcecie. Kamerzysta na takiej imprezie nie jest osobistościa nr 1. Zoom i autofocus pozwala nam działać szybko i dyskretnie.
Jesli na moim weselu wokół mnie biegała by banda gości z aparatami to bym sie bardzo wkurzał. Jesli chcecie sobie poeksperymentować no to może weźcie się za reklamę albo fabułę chociaz uważam że nikt przy zdrowych zmysłach nie zaakceptowałby profesjonalnego filmowca z aparatem zamiast kamery. Nie oszukujcie się to jest symulacja profesjonalizmu.

sobota, 19 grudnia 2009, 01:11
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 148 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna strona