Teraz jest czwartek, 21 stycznia 2021, 11:30

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 147 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona
 canon 5d na wesela 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: canon 5d na wesela
dreamer napisał(a):
I jedno i drugie to jest Camera.
Oczywiście, że lustrem się da. Trudniej (w reportażu tylko), ale się da.

nie spodziewałem się że kupiłeś 550D w ilości 2szt do filmowania wesel,
wydawało mi się cały czas że masz pełną klatkę, a tu proszę, ale rozczarowanie

poniedziałek, 19 września 2011, 09:47
Stały bywalec
Stały bywalec

550 ma pełną filmową klatkę... Kadr identyczny jak Arri czy RED.

Nie myl z pełną klatką foto, bo przy filmie nieco inaczej to wygląda.

poniedziałek, 19 września 2011, 10:45
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

możliwe
tylko że nie odważył bym się osobiście iść z taką zabawką jaką jest 550D na wesele i nią filmować , jeszcze kasować za to od 2500zł

niezła redukcja kosztów w sprzęcie

poniedziałek, 19 września 2011, 11:24
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Gorzej jest jak się okaże ze goście maja lepszy sprzęt niż ten pseudo zawodowiec wstyd jakich mało a już widziałem takie wesele gdzie kamerzysta i fotograf czerwienili się z tego powodu bo goście mieli o wiele razy lepszy sprzęt niż oni.

poniedziałek, 19 września 2011, 11:44
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Bogdanst napisał(a):
Gorzej jest jak się okaże ze goście maja lepszy sprzęt niż ten pseudo zawodowiec wstyd jakich mało a już widziałem takie wesele gdzie kamerzysta i fotograf czerwienili się z tego powodu bo goście mieli o wiele razy lepszy sprzęt niż oni.

Goście sprzęt może i mieli, ale liczy się profesjonalna obsługa :wink: .
W większości przypadków to snobizm. Bo on ma aparat za XXXX zł. Wie gdzie jest guzik żeby pstryknęło i nic więcej.

poniedziałek, 19 września 2011, 12:12
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Bogdanst napisał(a):

A ja powiem tak.
Jak goscie przyjada mercedesami na wesele a ja przyjade na rowerze to oznacza ze jestem gorszym uczestnikiem ruchu i mam mniejsze doswiadczenie w ruchu drogowym?
Liczy sie efekt koncowy osiagnietego zamierzenia a nie popisy kto co ma.
Znam wlasnie wielu co maja sprzet a robia doslowna chalture.
Takze zanim sie cos powie to lepiej pomyslec.
Przeciez widz nie bedzie sie zachwycal sprzetem jakim krecil slubokret tylko samym produktem koncowym w postaci filmu.
I na tej podstawie oceni umiejestnosci slubokreta.
Dlatego uwazam ze jesli taki slubokret zrobi fajniejszy film niz ci ze sprzetem za kilkadziesiat tys. to bedzie uwazany za dobrego fachowca i bardziej polecanego od tych z wielka reklama w srodku miasta robiacych oklepana miernote.

poniedziałek, 19 września 2011, 13:10
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

darek_k napisał(a):
dreamer napisał(a):
I jedno i drugie to jest Camera.
Oczywiście, że lustrem się da. Trudniej (w reportażu tylko), ale się da.

nie spodziewałem się że kupiłeś 550D w ilości 2szt do filmowania wesel,
wydawało mi się cały czas że masz pełną klatkę, a tu proszę, ale rozczarowanie

Ja mowilem od poczatku, ze malo wiesz w temacie a duzo szcz..kasz.

poniedziałek, 19 września 2011, 13:13
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Zgadzam się, że talent to jakieś 50 % filmu ale sprzęt to podstawa widziałem jak na weselu sierpień 2011 facet rozświetlił małą salkę kilkoma lampami halogenowymi bo jemu było zbyć ciemno w kamerce. Takim super sprzętem dysponował i powiem jedno wtedy wszystko wychodzi sztuczne takie do niczego, ludzie potracili zapał do zabawy.
Na innej sali w tym budynku była impreza firmowa gdzie wcześniej były prelekcje, a wieczorem impreza „koncert” takiego jednego zespołu. Obsługa nie mogła się nadziwić czemu tu jest tak ciemno jedynie światła na scenie oraz lasery na sali i to wszystko też było nagrywane z całości powstały dwie płyty jedna z wykładami, a druga z zabawą. Wszystko kręcone w HD i wyszło ok. Mogę powiedzieć jeszcze tyle, że obsługa z tego wesela często przychodziła na tą sale by nieco ochłonąć w tu klimatyzacja wyrabiała się normalnie. Myślicie, że tamten rozświetlacz ma sporo zleceń????

poniedziałek, 19 września 2011, 13:25
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

jeszcze ISO, w aparacie przecież to trzeba podnosić aby obraz był jasny, jak 550D jest amatorskim sprzętem to jaki jest obraz przy ISO 800 i więcej ( pewnie kupa wielka) albo doświetla każdą sale halogenami z 2KW albo lepiej ,

poniedziałek, 19 września 2011, 13:50
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Bogdanst napisał(a):
Zgadzam się, że talent to jakieś 50 % filmu ale sprzęt to podstawa widziałem jak na weselu sierpień 2011 facet rozświetlił małą salkę kilkoma lampami halogenowymi bo jemu było zbyć ciemno w kamerce.Myślicie, że tamten rozświetlacz ma sporo zleceń????

Nie zmieniaj tematu.
Ja mowie o ciekawym efekcie koncowym.
To ,ze ktos sobie czyms doswietla nie oznacza, ze robi zle lub ze ma slaby sprzet.
Talent to do lapania scen mozna miec a reszta to wiedza, ktorej brak powoduje, ze ludzie kreca jak widac.
Dletego napisalem powyzej.
Mozesz miec super sprzet a zrobic chale, a wystarczy tylko chec zdobycia wiedzy i obraz sie zmieni.
Odnosnie koncertu to podejzewam, ze tam byla duza moc swiatla dajaca blask na cala sale.
Nie wierzysz?
To zaloz obiektyw nawet 1.2, zgas swiatlo w pokoju i napisz co widziales w tym trybie full HD :).

poniedziałek, 19 września 2011, 13:51
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

darek_k napisał(a):
jeszcze ISO, w aparacie przecież to trzeba podnosić aby obraz był jasny, jak 550D jest amatorskim sprzętem to jaki jest obraz przy ISO 800 i więcej ( pewnie kupa wielka) albo doświetla każdą sale halogenami z 2KW albo lepiej ,

Wiec podaje dowody na twoje ograniczenie a czy pojdziesz do lekarza z tym czy nie to juz pozostawiam w twojej gestii.

http://www.youtube.com/watch?v=UcTI7r7o ... re=related
http://www.youtube.com/watch?v=aYqgEC45 ... re=related
http://www.vimeo.com/9712377
http://www.youtube.com/watch?v=4crqMmb6 ... re=related

poniedziałek, 19 września 2011, 14:18
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

A jesli masz jeszcze watpliwosci to obejrzyj sobie to do konca i obadaj czym bylo krecone i moze sie przekonasz na przekor twojemu oslemu zaparciu

http://www.vimeo.com/20230217

poniedziałek, 19 września 2011, 14:21
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Bogdanst napisał(a):
Myślicie, że tamten rozświetlacz ma sporo zleceń????

Pewnie że ma. Bo jest najprawdopodobniej tańszy od firm, które ładują kasę w sprzęt bardziej Pro.
Mam "uczulenie" na klientów, którzy dzwoniąc, w pierwszych słowach pytają ile kosztuje u pana "kamerowanie" wesela.

poniedziałek, 19 września 2011, 15:19
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Nie wyobrażam sobie filmować całego wesela aparatem, on na pewno nie sprawdzi się w dynamicznym reportażu gdy trzeba ręcznie ustawiać ostrość. Ale umiejętnie zastosowany w teledyskach, scenach z przygotowań, plenerach daje rewelacyjne efekty. Robiłem aparatem przygotowania do uroczystości - wyszło SUPER :wink:

poniedziałek, 19 września 2011, 17:05
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ja jakosci nie kwestionuje, przy dobrych szkielkach nie ma o czym gadac to widac, ale juz ergonomie tak. Prosty przyklad, duze wesele ok 150 osob ciasna sala(jakos mam szcescie na dosc duze wesela w za malych salach), w zasadzie przez pol imprezy kamera nad glowa, bo ogolnie ciasnota , trzeba uwarzac na ludzi co by cie nie rozdeptali przy szybszych kawalkach, krzesla paletajace sie miedzy nogami itd itp Jakos nie wyobrazam sobie pracy w takich warunkach aparatem, jak zapanowac nad ostroscia? Generalnie piszecie, ze steadi albo monopod albo inny stabilizator tylko powiedzcie jak z tym wejsc w tlum? Moze wy wesela krecicie z jednego miejsca, ja platam sie wsrod ludzi i jakos sobie tego nie wyobrazam. Jako 2 kamerka czemu nie ale jako glowna na pewno nie.

poniedziałek, 19 września 2011, 22:57
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 147 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona