Teraz jest wtorek, 20 października 2020, 08:58

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 147 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna strona
 canon 5d na wesela 
Autor Wiadomość
Stały bywalec
Stały bywalec

Post Re: canon 5d na wesela
Cieszę się voyager że tak myślisz:) będzie więcej pracy dla ludzi którzy chcą coś wnieść do filmu poza jedną kamerą....:)
A tak na poważnie.... nikt nie mówi o bieganiu ludzi z lustrzankami... wręcż przeciwnie one mają być wykorzystane do ujęć z ukrycia, głównym źródłem filmu w kościele nadal bedzie zwykła kamera.. przynajmniej na razie. osoba z lustrzanką bedzie robiła przebitki z ukrycia... co do używania zoomu naoglądałem się juz fachowców którzy jeździli po planie do przodu i z powrotem, moim zdaniem zoomu używasz do kadrowania ale wtedy gdy nie filmujesz. i na koniec obejrzyj sobie coś zrobionego na 5d i porównaj z swoimi pracami i powiedz mi którą kamerą w podobnej cenie co canon 5d (+ obiektywy) uzyskasz podobne rezultaty...?

sobota, 19 grudnia 2009, 11:29
Nowy
Nowy

xawier36 napisał(a):
P.S. jak z trwałością matrycy? podobno szybko się przegrzewa wiec nie wiadomo na ile aparat wystarczy....

Nie słyszałem, aby komuś padła matryca z powodu filmowania - już prędzej migawka z powodu robienia zdjęć. Była zresztą dyskusja na ten temat.

voyager napisał(a):
A poza tym aparat przez lata z założenia służył do robienia zdjęć.

Tak? No popatrz - a telefon przez lata służył tylko do odbierania rozmów telefonicznych Rzuć okiem na te filmy to zmienisz zdanie.

Mimo, że jestem wielkim fane,m filmowania lustrzankami to przyznam, że pomysł filmowania całego wesela wykorzystując jedynie Canona 5D jest dla mnie trochę zaskakujący :)

No i zapraszam na forum oraz blog poświęcony filmowaniu lustrzankami ;)

wtorek, 22 grudnia 2009, 11:07
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Trochę temat odświeżę ...

Ciekawią mnie bardzo wcześniejsze dywagacje, dlatego postanowiłem co nieco napisać :)

Wcześniejsze opinie... "lustrzanką się nie da bo rolling shutter, zoom i auto focus" to jakaś totalna bzdura ... dla porównania .. wychodzi na to że nie da się też dobrze sfilmować ślubu np. kamerą super 16mm ?? bo .. kaseta mieści kilkanaście minut taśmy, nie ma auto focusa i zooma w "heblu" ... że o dźwięku nie wspomnę :) Roling shutter może i przeszkadza .. ale na ślubie nikt przecież nie biega za piłką :)

Proponuję delikatnie zastanowić się na przyszłość nad pochopnymi opiniami.

Z mojego doświadczenia mogę powiedzieć, że np. auto focus to rzecz zbędna (mam ale nigdy nie używam bo się mota) a zoom w "heblu" z powodzeniem zastępuje szkło "nie stałka" jak to ktoś już wcześniej ładnie napisał ...

Pozdrawiam.

środa, 10 lutego 2010, 00:09
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
wyszedł nowy firmware, można nagrywać w 24 klatkach

pozdrawiam
Muchomor

środa, 10 lutego 2010, 01:49
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Muchomor napisał(a):
wyszedł nowy firmware, można nagrywać w 24 klatkach

pozdrawiam
Muchomor

A w 25-ciu, nie??!! Gdzie ten firmware?;-)

środa, 10 lutego 2010, 08:26
Stały bywalec
Stały bywalec

Ślub to jest reporterka. Nie ma szans na zastanawianie się kręcenie i łapanie manualnie ostrości. Czasami wynika coś nieoczekiwanego a ja mam kręcić obiektywem i szukać ostrości ?. W pogoni za małą głębią ostrości zyskałbym utratę najciekawszych ujęć. Co innego plener czy przygotowania. Tutaj istnieje możliwość przygotowania sceny itd. Sam rozważałem zakup Letusa ale uznałem, że i tak nie osiągnę przy pomocy kamery za 20 tysięcy zadowalających mnie efektów. Być może jednak wrócę do tego tematu

poniedziałek, 15 lutego 2010, 19:16
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

voyager napisał(a):
Ślub to jest reporterka. Nie ma szans na zastanawianie się kręcenie i łapanie manualnie ostrości. Czasami wynika coś nieoczekiwanego a ja mam kręcić obiektywem i szukać ostrości ?. W pogoni za małą głębią ostrości zyskałbym utratę najciekawszych ujęć. Co innego plener czy przygotowania. Tutaj istnieje możliwość przygotowania sceny itd. Sam rozważałem zakup Letusa ale uznałem, że i tak nie osiągnę przy pomocy kamery za 20 tysięcy zadowalających mnie efektów. Być może jednak wrócę do tego tematu

Dokładnie się z tym zgadzam. 5d mk2 idealny będzie na plenerach i jako druga kamera na weselu. Właśnie do tych "pięknych" ujęć z GO. Nie wierzę, iż ktoś z was kręci tym całe wesele jako jedyna kamera. To jest niemożliwe po prostu, a może ja się nie znam;-) Pół litra dobrej wódki stawiam dla śmiałka, który wrzuci mi surówkę weselną z marka drugiego;-)

poniedziałek, 15 lutego 2010, 19:26
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Nie chciałem tego pisać ...

Cytuj:
To jest niemożliwe po prostu, a może ja się nie znam;-)

... ale stawiam na to drugie :)

poniedziałek, 15 lutego 2010, 19:51
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

elwirka napisał(a):

Dokładnie się z tym zgadzam. 5d mk2 idealny będzie na plenerach i jako druga kamera na weselu. Właśnie do tych "pięknych" ujęć z GO. Nie wierzę, iż ktoś z was kręci tym całe wesele jako jedyna kamera. To jest niemożliwe po prostu, a może ja się nie znam;-) Pół litra dobrej wódki stawiam dla śmiałka, który wrzuci mi surówkę weselną z marka drugiego;-)
[/quote]

Hehehe jeszcze nie ale już niedługo 8)

http://www.tokksa.pl
http://www.tokksa.pl/wild.php
http://www.facebook.com/pages/Tokksa/14 ... 140?v=wall

http://vimeo.com/tokksa
http://vimeo.com/tokksawild/videos

poniedziałek, 15 lutego 2010, 20:40
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Cytuj:
Ślub to jest reporterka. Nie ma szans na zastanawianie się kręcenie i łapanie manualnie ostrości. Czasami wynika coś nieoczekiwanego a ja mam kręcić obiektywem i szukać ostrości ?

Nie rozumiem dlaczego większość twierdzi ze DSLR nie możne pracować z przymkniętą przysłoną ? toż to jest ciekawostka niespotykana :)
Wnioskuje z tego, że większość piszących takie pierdoły nie miała w ręku sprzętu i chyba nie ma zbytniego pojęcia o nastawach manualnych ... ostrości się szuka na obiektywie otwartym do F1,2 ale już na F5,6 DOF jest dość spora :)

poniedziałek, 15 lutego 2010, 21:41
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Też potwierdzam co pisał kolega powyżej. Przymykasz przysłonę - trzymasz mniej więcej równą odległość od obiektu i nie tykasz pierścienia od manual fokusa. Tak to sobie na razie tylko wyobrażam, bo zbieram kasę na 1d Mark IV
- nieco większe użyteczne ISO, nieco większa GO. Czytałem gdzieś na stronce jakiegoś fotografo-filmowca PRO Chińczyka, który wyżej stawiał obrazek wspomnianego Marka od 5d MII i od 7d (posiada wszystkie trzy).
Elwirka też ma trochę racji, bo jeżeli zrobię sobie większą GO aparatem to już obrazek więcej przypomina kamerę. Czy warto sobie w ten sposób utrudniać życie? Zobaczę jak będę posiadaczem w/w sprzętu.
Znając siebie i swoją skłonność do "komplikowania sobie życia" pewnie w to wejdę :D

poniedziałek, 15 lutego 2010, 23:50
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Cytuj:
Elwirka też ma trochę racji, bo jeżeli zrobię sobie większą GO aparatem to już obrazek więcej przypomina kamerę.

Przecież to ma być kamera :) tylko taka "z możliwościami" :)

Cytuj:
Czy warto sobie w ten sposób utrudniać życie?

Uwierz mi... warto :)

wtorek, 16 lutego 2010, 00:07
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Prawdopodobnie warto. Jak pisałem lubię "utrudniać" sobie życie. Zależy od podejścia do profesji wideo - foto. Ostatnio miałem telefony od dwóch klientów, którzy szukali właśnie "czegoś więcej" dla takich "perełek"warto experymentować.
Też można stwierdzić, że lustrzanki do filmowania to raczej droga dla "napaleńców" i "nawiedzonych", bo "hurtownicy" raczej po nie nie sięgną.
I dobrze, bo robotę mają wtedy i jedni i drudzy, bo klientów "nieperełkowych", dla których najważniejszym kryterium jest cena nie brakuje.

wtorek, 16 lutego 2010, 10:43
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Warto wziąć pod uwagę że aparat a raczej body to tylko zaczątek sprzętu
filmowego, dodajcie do tego osprzęt. Bez kompendium i follow focus'a a także dobrych szkieł nie ma co marzyć aby dobrze pofilmować.A to niestety koszty i to dość wysokie. Co do obrazka zgodzę się że wygląd ma "rasowy" czyli naturalnie filmowy którego trudno szukać wśród kamer semi pro bez wymiennej optyki. Myślę że dużo do powiedzenia w przyszłości będzie miała firma RED tylko że to cwaniaki i do tego delikatnie mówiąc nie punktualni w dostawach sprzętu, (to tak z autopsji).Ale nowatorstwo wymaga cierpliwości i wielu udoskonaleń.

środa, 17 lutego 2010, 00:40
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Red i owszem, tylko ceny "ciut" bardziej rasowe :twisted:
W cenie 2 szkieł Red-a klasy Prime mamy cały system z "bajerami" oparty o DSLR :)

środa, 17 lutego 2010, 01:03
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 147 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna strona