Teraz jest wtorek, 20 października 2020, 08:03

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 147 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Następna strona
 canon 5d na wesela 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Re: canon 5d na wesela
Tylko jest małe ale przy filmowaniu aparatem... "Aliasing"

Link do artykułu
http://www.dvxuser.com/articles/article.php/20

środa, 17 lutego 2010, 05:45
Stały bywalec
Stały bywalec

Ej ale przecież wystarczy kupić letusa i już macie wszelakie możliwości tych waszych lustrzanek ale do tego wszystkie wygodne cechy kamery nie mówiąc już jak wygląda sprawa Filtra ND czy płynnej regulacji przesłony a o złączach XLR na profesjonalny mikrofon to już wogóle nie wspomnę.

Naprawdę lustrzanka po odpowiednich dość drogich inwestycjach i tak nadawać się będzie tylko do staranie przygotowanych i wyreżyserowanych
scen albo przebitek. Na obecnym etapie funkcja nagrywania jest fajnym bajerem do kompozycji krótkich zupełnie niereporterskich zadań. I w żadnym wypadku nie może być użyta jako podstawowy sprzęt podczas wesela

http://vimeo.com/groups/TheLetusLounge/videos/9209093

Aha ten materiał nagrany kamerą HVX200

Ostatnio edytowano środa, 17 lutego 2010, 22:53 przez voyager, łącznie edytowano 2 razy

środa, 17 lutego 2010, 21:04
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Nie wiem jak dla Was ale dla mnie wszelkiego rodzaju "letuso podobne" wynalazki do DSLR-ów nie umywają :) Degradacja obrazu na matówce jest, jak by na to nie patrzeć dość spora jednak...

tu nie chodzi o wojny .. chodzi o to że do tego co daje DSLR ciężko jest cokolwiek porównać ... możliwości, mimo kilku "chorób wieku dziecięcego" (rolling shuter i aliasing) są potężne :)

środa, 17 lutego 2010, 21:36
Stały bywalec
Stały bywalec

CamDam napisał(a):
Nie wiem jak dla Was ale dla mnie wszelkiego rodzaju "letuso podobne" wynalazki do DSLR-ów nie umywają :) Degradacja obrazu na matówce jest, jak by na to nie patrzeć dość spora jednak...

tu nie chodzi o wojny .. chodzi o to że do tego co daje DSLR ciężko jest cokolwiek porównać ... możliwości, mimo kilku "chorób wieku dziecięcego" (rolling shuter i aliasing) są potężne :)

Dokładnie. Ale trzeba troszkę zainwestować w dobry rig z follow focusem. Może niedługo doczekamy się takich filmów z polskich wesel, jak te co powstają za oceanem na 5d mkII.

http://www.vimeo.com/9726471

http://www.vimeo.com/5062980

Lustrzanka, 24-120 3.8-5.6, 50mm F1.8
AMD Athlon II X4 640, 8GB DDR3, GeForce GTX650 1GB,2x 500 GB HD, Iiyama 22"
Windows 7 Professional x64, Adobe Premiere CS5

piątek, 26 lutego 2010, 01:04
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Można inwestować... a można też budować, czasem dosłownie za parę złotych :)
http://img705.imageshack.us/img705/7154/7d3.jpg
Większość "podzespołów" pochodzi z odzysku :)

piątek, 26 lutego 2010, 02:05
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Obrazki pięęęękne, ale zaczęły mnie trochę denerwować "błędy" które zaczęły się pojawiać na niektórych ujęciach pierwszego filmu. Po chwili zdałem sobie sprawę że to flesze. :(
Ciekawe czy soft dołączony do EX1 poradziłby sobie z tym problemem.
Jest łatwiejszy sposób. "Powystrzelać" fotografów używających flesze :D
Niedawno rozmawiałem z fotografem - trzymał w ręku jakiegoś Nikona.
Spytałem, ponieważ siedzę w Canonach i nie znam sprzętu Nikona, jakie jest najwyższe użyteczne ISO w tym aparacie. Odparł że nie sprawdzał, bo po co jak ma takiego świetnego flesza 8O

piątek, 26 lutego 2010, 16:42
Stały bywalec
Stały bywalec

Bo ma pewnie lampę nikon SB900, która rzeczywiście mocno "daje".

Oprócz błędów z flashem, zauważyłem na jednych z filmów takie leciutkie skoki ekspozycji. Ogólnie to nie przeszkadza, liczy się przecież ogólny "look".

Lustrzanka, 24-120 3.8-5.6, 50mm F1.8
AMD Athlon II X4 640, 8GB DDR3, GeForce GTX650 1GB,2x 500 GB HD, Iiyama 22"
Windows 7 Professional x64, Adobe Premiere CS5

piątek, 26 lutego 2010, 21:45
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Witam!

Skoro tutaj tak rozmowa goreje na temat Canon 5D mark ii, to moze ktos mi powie czy
po najnowszym updacie 2.0.4 zlikwidowano "rolling shutter". W zapowiedziach byla o tym
moze ze zostanie to usuniete. Jesli ma ktos ten aparat z nowym firmware niech to sprawdzi
i da sygnal.

Pozdrawiam
Krzych Wizzard

czwartek, 6 maja 2010, 15:08
Stały bywalec
Stały bywalec

''Skoro tutaj tak rozmowa goreje na temat Canon 5D mark ii, to moze ktos mi powie czy
po najnowszym updacie 2.0.4 zlikwidowano "rolling shutter". W zapowiedziach byla o tym
moze ze zostanie to usuniete. Jesli ma ktos ten aparat z nowym firmware niech to sprawdzi
i da sygnal.''

Niestety "rolling shutter" pozostał.

czwartek, 6 maja 2010, 16:01
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Panowie dodam do tej rozmowy swoje trzy grosze:) Ogladalem wiele filmow z za ocenu, i doszedłem do nastepujących spotrzerzeń:
- jak na teledyskach gubienie ostrosci nadaje fajny klimat tak na pełnym filmie bardzo by mnie to drażniło
- wszystko wyglada pieknie fajnie ujęcia plynne i ciekawe ale pragne zwrocic uwage ze te materialy sa zazwyczaj realizowane z 3 lub wiecej zrodel... a jak to sie ma do naszej polskiej rzeczywistosci kazdy filmowiec dobrze wie...
- kolejna sprawa to stablizacja obrazu... bez steadicama ani rusz a nie zawsze jest miejsce do filmowania takich ujec i niekiedy widzalem ujecia ktore bardzo drżaly czyli wnioskuje ze byly filmowane z reki.
Slowem konca, niepowiem jakosc jest super ale raczej w polskich realich ciezko bedzie startowac z filmami zapisywanymi aparatami.

Mam takie pytanko jeszcze do osob z tematu... czy oby napewno filmowanie nieobija sie bardziej na zuzyciu apartau? i jezeli dsrl to taki cudowne przyszlosciowe rozwiazanie to dlaczego canon nieubierze lustrzanki w body kamery i niewypusci kamer tej klasy ?

czwartek, 6 maja 2010, 16:54
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

trek napisał(a):
''Skoro tutaj tak rozmowa goreje na temat Canon 5D mark ii, to moze ktos mi powie czy
i da sygnal.''

Niestety "rolling shutter" pozostał.

Poniżej klipek z 1d Marka IV
http://www.youtube.com/watch?v=Dmwr-MtzcXA
Dla mnie to nie problem bo nie "szaleje" z Markiem.
To co mnie najbardziej denerwuje to "efekt" flesza. Używam Marka filmującego na razie tylko do przygotowań - ubierań. Kupiłem nie dawno.
Dobrze że mam swoją fotografkę, której mogę zakazać błyskania :) kiedy kręcę.
Sporo racji ma kolega powyżej - na pewno pospolite kręcioły (też się zaliczam) nie ruszą gwałtem po lustrzanki.
Innym problemem jest totalny brak czasu na "duble", a nie zawsze wstrzelam się w ostrość :( tak jak bym tego chciał. To pewnie jeszcze kwestia wprawy którą nabywam.
Chyba wszystko rekompensuje piękny obrazek.
Osobiście chcę coraz więcej filmować Markiem, za jakiś czas kupię jeszcze jakieś "lustro" do fotkowania, bo teraz Jedynka służy przede wszystkim do zdjąć. A rozdwoić się nie da - albo rybki, albo akwarium :)

czwartek, 6 maja 2010, 20:23
Bywalec
Bywalec

Jendruś ----> Taki wypasiony aparat marnować do filmów toż to prawdziwa profanacja. To tak jakbym moją kamerą HD cały czas robił stop klatki :)

Filmowanie lustrzankami to naprawdę ciekawa sprawa jednak ma bardzo wiele wad a tylko jedną główną zaletę - jakość obrazu. O takich wadach jak kwestie finansowe, ergonomia, stabilizacja, dźwięk i postprodukcja nie będę pisał bo każdy może sobie poczytać w necie. Generalnie zgodzę się z głosami, że jest to bardzo dobre uzupełnienie do tradycyjnej kamery. Przebitki, plener, wszędzie tam gdzie jest czas i możliowści ustawiania kadru jak najbardziej. Natomiast lustrzanka jako jedyna alternatywa filmowania to zdecydowanie nie.

wtorek, 18 maja 2010, 14:09
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

czy ten aparat nagrywa 16:9 czy 4:3 ?

wtorek, 18 maja 2010, 14:32
Bywalec
Bywalec

W 3:2

wtorek, 18 maja 2010, 17:05
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Mirkus napisał(a):
Jendruś ----> Taki wypasiony aparat marnować do filmów toż to prawdziwa profanacja. To tak jakbym moją kamerą HD cały czas robił stop klatki :)

Filmowanie lustrzankami to naprawdę ciekawa sprawa jednak ma bardzo wiele wad a tylko jedną główną zaletę - jakość obrazu. O takich wadach jak kwestie finansowe, ergonomia, stabilizacja, dźwięk i postprodukcja nie będę pisał bo każdy może sobie poczytać w necie. Generalnie zgodzę się z głosami, że jest to bardzo dobre uzupełnienie do tradycyjnej kamery. Przebitki, plener, wszędzie tam gdzie jest czas i możliowści ustawiania kadru jak najbardziej. Natomiast lustrzanka jako jedyna alternatywa filmowania to zdecydowanie nie.

oj zdziwiłbyś się, chyba jeszcze mało widziałeś, sami stosujemy w firmie DLSR do produkcji filmów i już poważnie myślimy by w całości przejść na realizację tylko za pomocą DLSR

http://www.tokksa.pl
http://www.tokksa.pl/wild.php
http://www.facebook.com/pages/Tokksa/14 ... 140?v=wall

http://vimeo.com/tokksa
http://vimeo.com/tokksawild/videos

wtorek, 18 maja 2010, 17:58
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 147 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Następna strona